Skocz do zawartości

Dron xiaomi


Rekomendowane odpowiedzi

Jest! Lot byl, chaotyczny, niski i raczej nazwalbym to test niz lot. 

Na samym poczatku mialem problem zeby wystartowac, bo wszedzie jest napisane, ze trzeba jakby skrzyzowac joysticki, jednak startuje sie z aplikacji - take off. Jednak troche zajelo ;)

Jak juz wystartowal to troche sie wystraszylem bo tak strasznie huczy ze koszmar. Odradzam gdzies blisko zabudowan (tak jak ja probowalem). Laka jaka mialem kolo siebie tez duzo do zyczenia zostawia ale dalo rade.

Dron lata, nagrywa i dosyc dobrze sie steruje. Nagralem filmiki i zdjecia ktore znajdziecie na dole. Szalu z filmami nie ma, bo wialo, siedzialem zaraz obok winnicy i do tego bylo krzywo wiec jak mowilem - dla testu moze byc.

Filmiki prosto z drona + zdjecia: https://www.dropbox.com/sh/zzdv1pvzwhccnt5/AAB9Utb6LVlhzWfcdc6612faa?dl=0

Wrzuce pozniej tez filmik z kamerki sportowej jak uda sie cos z nim zrobic.

PS: latalem ok. 13 min, zostalo mi jeszcze 17 min latania wg. apki. Musialem sie zbierac bo zaczelo padac i wiac mocnej niz moje zdolnosci by pozwalaly po raz pierwszy prowadzic lot. W krotce wiecej!

Edytowane przez didny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kuleje płynność przy obrocie, ale może to poprawią.

Ogólnie bardzo ładny obraz no i ta stabilizacja <3 :D

Ja poproszę o test prędkości, abyś nam zademonstrował w ile pokona np. 100m oraz jaką odległość uda Ci się uzyskać przy płynnym przekazie obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endriu nie odpisałem bo jeszcze tego nie testowałem. Od soboty zaczynam urlop i będzie więcej czasu na testowanie.

 

EDIT

Poza tym miarodajne testy będą dopiero po odblokowaniu trybu "zaawansowanego" a ja jak na razie mam wylatane dopiero 35 minut :-( 

Edytowane przez DanQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Endriu napisał:

No niestety, ja odpowiedzi na swoje pytanie nie otrzymałem, a niby byli tacy pomocni.

Endriu, testowalem bawilem sie juz z 50 min. Ciezko cokolwiek powiedziec bo przy 100m od kontrolera wszystko dziala idealnie - zadnych lagow, sygnal na maxa itp. Jak juz chyba ktos wspominal to w trybie poczatkujacym masz 50m / 100 m zasieg, po odblokowaniu wzrasta do 150 m / 500m. Bawilem sie wlasnie tez w wyscigi - dron ma maksymalna predkosc ~3m/s w locie, wiec latwo policzyc, ze 100m pokona w 33s. 

Macie ponizej pare zdjec przerobionych w lightroomie. Wiecej rzeczy w krotce - nie wszyscy maja wakacje ;)

_053.JPG

_054.JPG

_047.JPG

_051.JPG

_048.JPG

_049.JPG

_058.JPG

_050.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arcadioush napisał:

Podrasowane zdjęcia nijak się mają do testowania rzeczywistego obrazu jaki daje kamera 2K z tego drona. Ja takich zdjęć nie kupuję, to nie są zdjęcia z drona. Nie wiem jak innych, ale mnie interesuje surowy plik zapisywany na karcie.

ale po co ci gole zdjecia? Nigdy nie pokazuje sie golych zdjec, chyba, ze nie wiadomo jak dobrze sa zrobione. Fotografia sie zajmuje juz od jakiegos czasu i szczerze mowiac nie spotkalem sie jeszcze z nie dotnietymi retuszem zdjeciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tuesday, August 09, 2016 o 21:17, didny napisał:

Endriu, testowalem bawilem sie juz z 50 min. Ciezko cokolwiek powiedziec bo przy 100m od kontrolera wszystko dziala idealnie - zadnych lagow, sygnal na maxa itp. Jak juz chyba ktos wspominal to w trybie poczatkujacym masz 50m / 100 m zasieg, po odblokowaniu wzrasta do 150 m / 500m. Bawilem sie wlasnie tez w wyscigi - dron ma maksymalna predkosc ~3m/s w locie, wiec latwo policzyc, ze 100m pokona w 33s. 

Macie ponizej pare zdjec przerobionych w lightroomie. Wiecej rzeczy w krotce - nie wszyscy maja wakacje ;)

_053.JPG

_054.JPG

_047.JPG

_051.JPG

_048.JPG

_049.JPG

_058.JPG

_050.JPG

Ladna okolica. Gdzie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z wersją 4k do tej pory? Ciężko o jakiekolwiek nagrania z tej wersji poza promocyjnymi. Da się ją gdziekolwiek kupić?

 

Z dostępnością wersji FHD również kiepsko w tym momencie ale pewnie na wersję 4k przyjdzie poczekać kilka miesięcy. Gdzie najlepiej kupić obecnie wersję FHD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, arison napisał:

Czy ktoś spotkał się z wersją 4k do tej pory? Ciężko o jakiekolwiek nagrania z tej wersji poza promocyjnymi. Da się ją gdziekolwiek kupić?

 

Z dostępnością wersji FHD również kiepsko w tym momencie ale pewnie na wersję 4k przyjdzie poczekać kilka miesięcy. Gdzie najlepiej kupić obecnie wersję FHD?

Ogolnie wszedzie 4k jest jako preorder. Z tego co czytalem ma miec dokladnie taki sam zasieg nak FHD wiec ogolnie tylko kamerka bedzie lepsza. Mozliwe ze zwieksza zasiegi z nowym softwarem/firmwarem. Ja kupowalem moja na ibuygou ale znaczna wiekszosc posiadaczy na forach na FB kupuje z gearbeast. Trzeba sie liczyc z przynajmniej 550 euro na zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

Fajnie byłoby znaleźć w Polsce ofertę bo pewnie kupiłbym na firmę to i tak VAT odzyskałbym. sklepxiaomi.pl niby ma w ofercie FHD za 2599zł ale chyba nie mają super opinii, poza tym obecnie mają jakąś przerwę w działalności.

 

4k jednak byłoby fajniejsze, postprodukcja takiego materiału jest o wiele wygodniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 4K ma mieć premierę jutro. Pewnie w listopadzie zawita do Polski (sklepy typu sklep.xiaomi.pl), bezpośrednio ze Wschodu może trochę wcześniej.

A jak, Panowie, wykonanie tego sprzętu? Jakość użytego plastiku, wykonanie obudowy drona i kontrolera, poszczególnych elementów takie jak przyciski, drążki, przełączniki? Jak to wszystko jest spasowane? Nic się nie ugina, wygina, skrzypi?

Edytowane przez arcadioush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Posiadam Xiaomi Drone tylko mam pytanie co do trybów lotu. Wylatałem 300min i mam tryb normal ale ciągle nie mam aktywnego śledzenia punktu, nie mam wyboru trasy itp mam tylko automatyczny start i lądowanie wszystkie inne tryby nie są aktywne. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Dzięx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ciezko zdobyc popularnosc jak ogolnie jest problem z kupnem i chinskim softwarem. Aktualnie nie mialem czasu zeby polatac ale zaktualizowalem apke do 47 wiec zobaczymy. Odblokowala sie mozliwosc zmiany predkosci latania - do 18m/s. Bede mial czas to to przetestuje.

Ogolnie wydaje mi sie, ze xiaomi wydalo apke w najbardziej podstawowej wersji. Teraz bedzie dodawac roznego rodzaju dodatki jak POV, latanie w pomieszczeniach (bo czujniki ultradzwiekowe ponoc sa) i inne. Pozyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dlatego też zrezygnowałem z zakupu. Czekałem 2 miesiące na realną dostępność modelu 4k i do dzisiaj się nie doczekałem. Wersja FHD mnie nie interesuje.

W tej chwili myślę, że DJI Mavic Pro pozamiatał i to na tego drona się zdecyduję. Rozmiary i łatwość w transporcie są rewolucyjne w tej klasie.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc wszystkim,

jezeli kogos to ciekawi razem z jakims gosciem z forum przetlumaczylismy najnowsza apk na angielski. Co ciekawe dodali pare rzeczy i teraz naprawde ten dron to swietna zabawka. Odblokowalipare nowych trybow - tryb oparty na kamere i ultradzwieki wiec jak ktos sie nie boi mozna latac w pomieszczeniach, tryp zaawansowany gps - zasieg nawet do 2.3 km, tryb bez jakiegokolwiek namierzenia - dosyc niebezpieczny ale za to pozwala wystartowac jak nie lapie gps. Ponoc jest tez live stream na facebooka i youtube. Wszystko znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/groups/MIDroneOfficialGroup/?fref=ts , post z 25 pazdziernika

Jakby ktos mial jakies pytania pytac smialo. Mysle, ze teraz jezeli chcecie sobie polatac i zobaczyc jak to wyglada miec drona to spokojnie mozna kupowac. Oczywiscie drony dji sa lepsze bez watpienia. Zalezy kto co potrzebuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...