Skocz do zawartości

Przejście do recovery


Errtu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z przejściem do TWRP. Zgodnie z poradnikiem wgrałem ROM Dev, odblokowałem bootloader oraz wgrałem recovery, nie pokazało, żadnych błędów. Telefon działa, ale nie daje wejść do TWRP, wyświetla tylko na ekranie grafikę telefonu oraz kabla USB.Sprawdziłem też status bootloadera skryptem znalezionym na forum i podaje unlocked. Chcę wgrać soft z polskim językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Errtu napisał:

Witam, mam problem z przejściem do TWRP. Zgodnie z poradnikiem wgrałem ROM Dev, odblokowałem bootloader oraz wgrałem recovery, nie pokazało, żadnych błędów. Telefon działa, ale nie daje wejść do TWRP, wyświetla tylko na ekranie grafikę telefonu oraz kabla USB.Sprawdziłem też status bootloadera skryptem znalezionym na forum i podaje unlocked. Chcę wgrać soft z polskim językiem.

Do TWRP możesz wejść na dwa sposoby.

1. Z poziomu updatera komendą uruchom w recovery

2. Włączając telefon trzymając vol+ i power aż pojawi się chińskie menu serwisowe i tam masz wybór w jakim trybie chcesz uruchomić

Jeżeli nie możesz pomimo to, to dwa wyjścia, albo coś nie poszło z tym odblokowaniem, albo nie zainstalowałeś TWRP. Z tego co pamiętam to po poprawnej instalacji TWRP telefon od razu uruchamia się w TWRP. Jakie TWRP instalowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywałem TWRP_ido pobrane z instrukcji instalacji MIUI. Przez fastboot próbowałem kilka razy, za każdym razem pokazywało przesyłanie i zapis, zakończone statusem ok. Mimo to, za żadnym razem się nie wgrało. Korzystałem z skryptu jak i ręcznie wpisywałem komendy.

Ostatecznie wgrałem przez Flashify, chociaż na początku za każdym razem aplikacja się wieszała przy wyborze pliku. Ale udało się wgrać i już mam wgrany odpowiedni soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2016 o 16:58, Errtu napisał:

za każdym razem pokazywało przesyłanie i zapis, zakończone statusem ok.

No właśnie, z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że pokazuje OK nawet jak nie zainstaluje.

Proponuję raz jeszcze podejść do instalacji TWRP

Edytowane przez CoMeszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. 

Mam problem z instalacją twrp próbowałem flashowac przez fastboot-a i flashify wszędzie pisze że flash przeszedł z powodzeniem ale gdy próbuję zrobić reboot w tryb recovery ten krok zostaje pominięty i system się uruchamia 

 

Dodam że ten problem pojawił się po zmienię romu z lineageos na miui polska (V8 ostatnia wersja  przed miui v9) 

 

Ponowne próby wgrania twrp nic nie dają (update systemu muszę robić przez komputer, bootuje poprostu twrp przez fastboot-a)

 

Co może taki problem powodować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Jako że ten problem zaczyna mnie denerwować postanowiłem go rozwiązać, a o co chodzi? Odkupiłem jakiś czas temu redmi 3 pro - używany z wgranym xiaomi eu jeszcze wtedy w wersji 8, jako że wyszły aktualizacje chciałem je zainstalować ale tu pojawia się problem że nie można normalnie wejść do twrp po wybraniu z menu recovery nie wchodzi do twrp tylko się normalnie uruchamia, rozwiązaniem tego problemu jest za każdym razem podłączenie tel do kompa i przez fastboot komendą fastboot boot twrp.img uruchamia mi się twrp i mogę w nim działać, jest to uciążliwe dlatego co można zrobić by to twrp uruchamiało się normalnie bez kombinowania.

Pozdrawiam 

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...