Sign in to follow this  
rawyolks

Google Apps dla innych romów

Recommended Posts

Czy przykładowo dla romu LewaOS można zainstalować zwykłe gappsy od miui lub cm? Ewentualnie sam sklep jako zwykłą apkę?

Od czego to wszystko zależy? Niektórzy piszą, że mapy i youtube nie chcą działać (błąd związany z usługami google).

Czy w ogóle w jakichś dalekich planach znalazłoby się miejsce na spolszczony rom LewaOS z gappsami?

Gappsy instalujesz zależnie od wersji androida, nie 'nakładki': http://goo.im/gapps to czy coś działa czy nie zależy od tego jak ktoś napisze nakładkę i jeżeli zrobi to źle to sam nie znajdziesz działających map itp.

Spolszczenie dla LewaOS nie powstanie z rąk miuipolska.

Nie ma własnych tylko xiaomi wydaje romy z możliwością dodania konta Google, więc miuiandroid zrobiło paczkę złożoną tylko z plików, których nie ma jeszcze w romie jako uzupełnienie (sklep, mapy). Poza tym wgranie całej paczki gappsów powodowało, że klawisz home przestawał działać.

I na koniec te paczki są też dodane by uniknąć tysiąca pytań czy gappy od Google będą działać itp..

Lewa też ma wbudowaną obsługą kont google, ale zamiast normalnego sklepu ma ten ichszy.

Czyli jak rozumiem gappsy przeznaczone dla miui są zubożałą wersją dla cm i jako tako nie powinno się w niczym różnić?

Kiedyś jak używałem Lewa, instalacja gappsów przebiegała poprawnie, ale sklep nie pojawiał się w aplikacjach. Niezależnie czy zwykłe czy do miui. Po instalacji samego sklepu i tak nie działały mapy i youtube. Poradzisz coś na taką ewentualność i tym razem?

No ale w końcu zainstalowałeś te gapps czy nie? Nie ma różnicy, między tymi nazywanymi przez Ciebie "miui" czy "cm". Te nasze w Dodatkach to jest minimum potrzebne do funkcjonowania kont google czy właśnie Google Play. Cała reszta, której nie ma tam jest to instalacji z marketu.

Ja ciągle nie mam telefonu. O tym, że w Chinach było święto dowiedziałem się dopiero po zamówieniu.

Jak miałem V987 z LewaOS to nie chciały działać żadne gappsy (flash przebiegał bez błędów). Tak jak wcześniej napisałem, sklep w ogóle się nie pojawił po flashu, a po ręcznej instalacji pliku vending.apk nie można było zainstalować map i yt z powodu czegośtam w usługach google (nie pamiętam dokładnie).

Trochę się martwię jak będzie działał port MIUI dla V967S, a wiem że LewaOS oficjalnie go wspiera, więc szykuję sobie awaryjny grunt.

Coś chyba stare wersje gapp instalowałeś. Google Play to od dosyć dawna Phonesky.apk a nie Vending.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this