Skocz do zawartości

Zakup Mi4c czy Mi4? Który będzie odpowiedni?


MikeOne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post na tym forum. Zerknąłem na szybko w regulamin i chyba go nie złamię pytając o takie rzeczy. 

Chcę kupić Xiaomi. Szukam czegoś taniego i w miarę eleganckiego, w oko wpadły mi dwa modele: Mi4 oraz Mi4c. Oba w wersji 2gb RAM. Chciałbym, abyście mi doradzili, który model wybrać..

 

Czego oczekuję od telefonu?

- ekran max 5" (oba to spełniają więc luzik..)

- Nie musi to być szatan dający pograć w najnowsze gry 3d. Serio. :) Grywam w CoD: Heroes i to chyba najbardziej zaawansowana graficznie gra, która mi się spodobała. Fajnie by było odpalić też w końcu zakupioną parę m-cy temu grę This War of Mine. Na moim Huaweiu mogę pomarzyć, ale w Mi4 jest adreno 330, a w Mi4c adreno 430 - oba więc raczej dadzą sobie radę. :)

- Niezawodny GPS i  bezproblemowa współpraca z aplikacjami wykorzystującymi GPS (google maps, nawigacje, gra Ingress itp). Tu serio nie może nic się dziać! Ma być niezawodny.

- Bardzo istotna jest dla mnie jakość wykonania obudowy. Obecnie, mam już wysłużonego Huaweia P6 i jestem zachwycony jakością wykonania (kto trzymał go w ręku wie o czym mówię). Podejrzewam, że tu punkty zbierze Mi4 z metalową obramówką.

- Możliwość przejścia z MIUI na "czystego androida" - cyanogen mod, czy tam coś innego. Chętnie do wersji wyższej niż Kitkat. To nie jest priorytetem. Po prostu nigdy nie bawiłem się MIUI i nie wiem, czy mi podpasuje (choć czytałem, że naprawdę się się sprawdza). Boję się jednak, czy te 2gb RAMu nie przymulą go zbytnio. Podobno jest zasobożerny. Huawei ma swoje EMUI i nie do końca mi podpasowało, ale to chyba złe porównanie, MIUI jest (podobno) niebo lepsze. Ten punkt ma naprawdę niski priorytet. Jeżeli na 2gb RAMu MIUI działa bez problemu, można go nawet pominąć. :)

- bezawaryjność, ewentualnie łatwy i dostępny w kraju serwis w przypadku np pękniętej szybki.

- nie zależy mi na LTE. Fajnie, jakby działało w Plusie, ale nie jest to konieczne (mam drugi telefon, który obsługuje LTE - w razie czego, zawsze mogę udostępnić sobie szybki necik).

Który z powyższych modeli będzie dla mnie lepszy?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasciwie to kryteria ktore podales nie wykluczają zadnego. Mi4c jest wydajniejszy, ale za to z plastiku(super jakosci), mi4 ma za to lepsze wykonanie,ale slabszy(nie slaby) procek. Z racji tego ze mi4 to wersja "bazowa" to i o custom romy jest latwiej( na mi4c tez są). Jak widzisz nie jest latwo wybrac, ja wybralem mi4 ze wzgledu glownie na lepsze zarządzanie energią i mozliwosc dokupienia drewnianych pleckow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasciwie to kryteria ktore podales nie wykluczają zadnego. Mi4c jest wydajniejszy, ale za to z plastiku(super jakosci), mi4 ma za to lepsze wykonanie,ale slabszy(nie slaby) procek. Z racji tego ze mi4 to wersja "bazowa" to i o custom romy jest latwiej( na mi4c tez są). Jak widzisz nie jest latwo wybrac, ja wybralem mi4 ze wzgledu glownie na lepsze zarządzanie energią i mozliwosc dokupienia drewnianych pleckow:)

Dostępność ≠ jakość i stabilność...

Nexus 4C Prime & Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szanowni,

Przyszedł mój telefon. Na razie, na WER Warszawa. Dostałem pisemko od Celników.

Wszystko niby jasne, będzie VAT, ale mam pytanie, co dokładnia zescreenować z aukcji na aliexpress? Który ekran im wysłać jako dowód zakupu przedmiotu?

Oczywiście dołączę skan dowodu os. oraz pdfa z przelewem do Przelewy24. 


Ale pojęcia nie mam, co mam im wysłać jako screen z aukcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.
Dołączę się do wątku, bo mam podobny dylemat. A żeby nie zakładać kolejnego tematu, to no..

Chcę kupić Xiaomi Mi4 lub Mi4c z LTE.  
Bardziej podoba mi się Mi4, ale obecnie dostępne są jedynie wersje z 16 gb pamięci. Gdyby nie to nawet nie zastanawiałbym się nad Mi4c. Bez kardy sd to trochę mało. Ile rzeczywiście z tego jest pamięci dostępnej dla użytkownika?

Ogromnym plusem samego Mi4 jest wsparcie i pewność że dostanie MIUI 8 na androidzie 6 (a potencjalnie także i N). No i możliwość dokupienia bambusowych plecków.

Za Mi4c przemawia dual sim i dostępna na rynku większa pamięć. Ale z drugiej zostanie na lollipopie. To minus i to spory.

Pomożecie w wyborze? Czy warto pchać się w 16gb i Androida 6 czy lepiej zrezygnować z marshmallow i dołożyć do pamięci?

Dodam tylko, że nie gram w gry. No może poza 2 (Fabuła RPG i Score Hero, ale one zajmują w sumie około 500 mb). W pamięci telefonu mam tylko aplikacje (około 20), dwa albumy mp3 i dwa audiobooki. Muzyka i audiobooki się zmieniają, ale stare kasuję i wgrywam nowe.

I najważniejsze. Wiem, że jest kilka wersji Mi4 i Mi4c. Który wybrać by działało lte w play? Są jakieś różne numeryczne oznaczenia i jakieś cancro... Jedne podobno dobrze działają, drugie nie. Kompletnie się w tych szczegółach nie orietnuję.

Zauważyłem też jedną ciekawą tendencję - na tym forum większość osób poleca mi4, ale na telchina prawie każdy poleca mi4c zamiast mi4.
I bądź tu człowieku mądry :D

 

Edytowane przez regnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cancro to nazwa kodowa mi4. Każdy jest cancro. Można trafić na wersje cu i Ct. Obie obsługują Playowe częstotliwości, różnią się tylko postępowaniem pzy pierwszym wgrywanie miui polska. Pamięci zostaje ok 11GB. Co do andka w miui to cyferki są kompletnie nieważne. Na 5.1 miui dawno były zaszyte opcje z 6.0. To nie goły Android. Tematów z porównaniami tych telefonów jest już kilka na forum. Poczytaj, na pewno jeszcze czegoś ciekawego się dowiesz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, regnar napisał:

A gdzie kupić żeby było Cu? W opisie na ibuygou nie ma jaka to wersja

Wysłane z mojego LG-D405n przy użyciu Tapatalka

Aktualnie raczej wszyscy sprzedawcy oferują wersję CT, po prostu CU sie wyprzedały. Ewentualnie na Aliexpress kilku sprzedawców oferuje do wyboru cu/ct, jednakże cu droższa jest o kilkanaście dolarów. Najlepiej zapytać sprzedawcy :)

Instalacja w wersji CT to nic trudnego. Wrzucasz TWRP, instalujesz z zipa i gotowe, przynajmniej ja tak robiłem i wszystko śmiga cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2016 o 20:59, tpawel napisał:

Dokładnie to samo pokazywałem( byłem osobiscie)

tpawel, byłeś osobiście na WER w Warszawie? 

Czy jeżeli wybiorę się tam osobiście, to mogę tam na miejscu - po przedstawieniu wszystkich dokumentów - odebrać paczkę?

Czy tylko mogę pokazać papiery i dalej muszę czekać na paczkę od Poczty Polskiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, no to ok. :)
W takim razie czekam. Moja paczka jest na WER od 09.06. 
14.06 dostałem pismo od Celników, 15.06 wysłałem im maila. 

Mam nadzieję, że w przyszłym tyg paczka już do mnie dotrze! 

 

Zamawiałeś telefon (ergo coś o wartości podlegającej VATowaniu)? 

Edytowane przez MikeOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem awizo - telefon czeka na odbiór na poczcie. :)

Jutro będę chciał mu wgrać system MIUI Polska. 

Czytam właśnie poradniki i instrukcje z tej strony. 
Ma ktoś może doświadczenie z telefonami od Goldwaya? Z której metody, opisanej TUTAJ będę musiał skorzystać?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...