Skocz do zawartości

Xiaomi, a gwarancja


HydeFromT70s

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mów pierwszy post na forum, więc przy okazji: Witam wszystkich.

Noszę się z zamiarem wymiany w niedalekiej przyszłości swojego wysłużonego już Desire'a na coś z wyższej półki. Ostatnio zainteresowałem się Mi2s, ale dowiedziałem się, że niedługo ma nastąpić premiera MI3. Parametry urządzenia są imponujące, a co najważniejsze, cena kusi... Ale zastanawiam się jako to jest z gwarancją.

Załóżmy, że zamawiam telefon. Przychodzi do mnie, użytkuje go i nagle psuje się. Co wówczas? Wiem, że telefon jest objęty roczną (?) gwarancją, ale gdzie go wysyłam w przypadku uszkodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uszkodzenia wysyłasz tak skąd kupiłeś, więc najpewniej do Hong-Kongu (do iBuyGou). W Polsce jeszcze nikt nie testował gwarancji (albo raczej nikt się do tego nie przyznał), ale wg wpisów na zagranicznych forach wygląda to tak, że wysyłasz im telefon, a oni przysyłają nowy. Prawdopodobnie nawet nie sprawdzają zgłoszonych usterek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jest to także mój pierwszy post i jestem w dokładnie tej samej sytuacji, co Ty. Posiadam HTC Desire i jak niedawno usłyszałem o tych telefonach, to się skusiłem. Jednak mam dylemat między Mi2 a Mi3. Mi3 pewnie będzie lepsze od Mi2, ale czekać będzie trzeba było do końca listopada według mnie wtedy. I myślę, że teraz od nas zależy, czy jesteśmy cierpliwi i wolimy poczekać, czy od razu rzucać się na Mi2. Desire nadal służy mi jeszcze bardzo dobrze i mógłbym je potem używać jako telefon zastępczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI3 będzie (jest) większy. Nawet w klasie 5" jest chyba największym telefonem. Nie każdemu taka "paletka" pasuje. MI2S jest i tak w tej chwili najwydajniejszym smartfonem na rynku. W benchmarkach przebija Galaxy S4 czy HTC One X, a w normalnym użytkowaniu różnica jest jeszcze większa. MI3 będzie miało za to np. NFC i 3G 900 MHz. Jeśli jest to dla was istotne to warto zaczekać, ale jeśli chodzi tylko o wydajność to nie ma na co. poza tym poręczność przemawia za mniejszym modelem. Zdecydujcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jest to także mój pierwszy post i jestem w dokładnie tej samej sytuacji, co Ty. Posiadam HTC Desire i jak niedawno usłyszałem o tych telefonach, to się skusiłem. Jednak mam dylemat między Mi2 a Mi3. Mi3 pewnie będzie lepsze od Mi2, ale czekać będzie trzeba było do końca listopada według mnie wtedy. I myślę, że teraz od nas zależy, czy jesteśmy cierpliwi i wolimy poczekać, czy od razu rzucać się na Mi2. Desire nadal służy mi jeszcze bardzo dobrze i mógłbym je potem używać jako telefon zastępczy.

Mnie się tam nie spieszy z zakupem. Wolę poczekać parę tygodni dłużej, dołożyć parę groszy więcej i mieć znów spokój na parę lat. a nie co rok wymieniać telefon :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A jak kiedyś chciałbym w tym Mi3 wymienić baterie na nową to jak bym to musiał zrobić ? bo z tego co wiem bateria jest wbudowana.

Od ponad 2 lat jak producenci zaczęli wstawiać wbudowane baterie do telefonów nie słyszałem by ktoś ją wymieniał bo się zużyła. Nie wierz w te internetowe bzdury. Prędzej wymienisz telefon niż baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ale to zuzywaja czy uszkadzaja? bo to jest znaczna roznica

wg mnie jesli dzwonie przy pelnej baterii i po 5 sekundach poziom naladowania spada do 1 kreski a po kolejnych 2 sekundach telefon sie wylacza to nie jest wina elektroniki... a tak mam w pewnej nokii,

jesli telefon trzyma 1/2 czasu co na nowej baterii to tez chyba nie jest wina elektroniki, jesli bateria mi napuchla ze klapke ledwo domykam to tez elektronika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez kiedys w i9000 napuchla i musialem ja wymienic, mysle ze to byla wina zwarcia, przegrzania ogniw? Ale nad temperatura ogniw czuwa elektronika czyz nie? Ona przesyla dane baterii do telefonu. Mam np. Kilku letniego lg gt540 oraz zte blade, akumulator trzyma tyle samo co na poczatku.

Elektronika wysyla Ci falszywe dane naladowania akumulatora i tak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tu pisze lalozamosc przeczy prawą fizyki. Oczywiście ogniwa litowo jonowe zużywają się jak każde. Z reguły producenci wykazują, że już po 300-500 cyklach ładowania ogniwo osiąga 80% swojej nominalnej pojemności. Informacji na temat czasu życia różnych ogniw jest masa na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...