Skocz do zawartości

Aktualizacja Mi4LTE-CT


asasello

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanko.

Czy ta wersja CT jest inna w jakiś sposób sprzętowo od tej zwykłej LTE, że się nie da wgrać do niej oprogramowania od zwykłego MI4 ?

Czy jest to zwykły brand i blokada w jakiejś chińskiej sieci (podobna do simlocka)?

Może wgranie zwykłego normalnego softu np. global w trybie EDL by się powiodło ? Coś ktoś może powiedzieć więcej na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2no wiem że nie ma pod ten model globala oficjalnie. Pytam tylko, czy to jest dokładnie to samo sprzętowo co zwykłe mi4lte, tylko w jakiś sposób software-owo zablokowane wgrywanie zwykłych wersji (nie wiem, jakiś dziwny brand - simlock itd.)? Czy jest to sprzętowa blokada (nie wiem, np. inna płyta główna, inny procesor, grafika itp.).
Chodziło mi o wgranie normalnego globala za pomocą trybu EDL, gdzie wgrywa wszystko jak leci i nic nie sprawdza (niedawno przez pomyłkę wgrałem cancro do virgo tym trybem - trzeba bardzo uważać). Ciekawe czy to by przeszło ?

Ale z tego co piszesz wychodzi na to, że jest w nim inny modem. Więc blokada sprzętowa, której się pewnie nie ominie.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lg4xhd napisał:

@Redmi2no wiem że nie ma pod ten model globala oficjalnie. Pytam tylko, czy to jest dokładnie to samo sprzętowo co zwykłe mi4lte, tylko w jakiś sposób software-owo zablokowane wgrywanie zwykłych wersji (nie wiem, jakiś dziwny brand - simlock itd.)? Czy jest to sprzętowa blokada (nie wiem, np. inna płyta główna, inny procesor, grafika itp.).
Chodziło mi o wgranie normalnego globala za pomocą trybu EDL, gdzie wgrywa wszystko jak leci i nic nie sprawdza (niedawno przez pomyłkę wgrałem cancro do virgo tym trybem - trzeba bardzo uważać). Ciekawe czy to by przeszło ?

Ale z tego co piszesz wychodzi na to, że jest w nim inny modem. Więc blokada sprzętowa, której się pewnie nie ominie.

Po prostu inny numer urządzenia, inny brand (CU-China Unicom, CT- China Telecom), ma kilka pasm dodatkowych. To jest podobnie jak z jakimś tam numerkiem Redmi 2 (chyba 817?). Po prostu telefon robiony dla innego operatora, hardware'owo niczym się nie różni :P. Jak idzie przez Fastboot, to przez EDL też pójść powinno... przynajmniej w teorii :P.

 

9 godzin temu, Zuzaje napisał:

Cześć, czy mogę tu się podpiąć?

robiłam kroki z instrukcji http://pokazywarka.pl/mi4ct/ ale podczas samego procesu flashowania wyskakuje mi błąd o braku miejsca. Co robić? Proszę o pomoc :(

 

brak miejsca.PNG

Nie robisz tego czasami na 32bit. systemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Redmi2 napisał:

@Nezu akurat w przypadku mi4 ct i cu nie ma znaczenia czy 32 czy 64bit.

Sam robie na tablecie z 32bitowym systemem.

Wina stara wersja miflasha.

Skąd wiem? A no miałem ten sam błąd z brakiem wolnego miejsca na redmi 2 i pierwszym miflashu. Wgrwyal takze na tak starym miphone jak kolezanka wyzej.

Pobralem wtedy nowszy 27 i poszlo tak samo na 28 idzie.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

To wina 32bit systemu, mówi się o tym od... zawsze... tylko na 32bit wyskakuje ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

To czemu mi nie wyskakuje? Zrobię Ci dzis filmik jak flashuje redmi 2 i mi4 na 32 bitowym systemie. Na miflashu 28,27i tym starym co ma koleżanka.

I tylko taki błąd z miejscem wyskoczy na tym starym miflashu.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Bo masz farta? To tak jakby pytać dlaczego mi wywala Sim, a Tobie nie, albo dlaczego ktoś ma problemy z rozmowami, a Ty nie :D. To jest Xiaomi, to wszystko żyje własnym życiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie czekam na filmik bo może coś źle robię .

Redmi2 gdy nagrasz filmik to podaj dokładnie jak to robisz wersje programu skąd brałeś rom, jaka wersja romu była zainstalowana zanim przystąpiłeś do nagrywania filmiku

Tak poza tym wydaje mi się że mam jakąś felerną wersje xiaomi mi4 lub mam jakiś nie odpowiedni rom, ponieważ nawet na innym komputerze z win10 po zastosowaniu instrukcji wyłączania podpisów sterowników nie idzie zainstalować twrp

Coś na tym chyba forum przeczytałem że aby wgrać twrp potrzebny jest oficjalny rom? Ostatnio ciężko z czasem i telefon leży nie używany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 4lte-ct android 4.4.4 KTU84P miui 7.5.12.11 beta

MiFlash 2015.10.28.0

Co do wersji twrp ciężko mi stwierdzić ponieważ dosyć dawno go pobierałem ale w ten sposób próbowałem go zainstalować

wersji fastboot nie wiem jak sprawdzić

 

 

Edytowane przez maniek135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno tą stronę widziałem ale się zastanawiałem z którego linku skorzystać

CDMA/WCDMA czy 4G oraz czy skorzystać z tego wyżej czy niżej któraś pamiętam jest stabilna a druga najnowsza którą polecasz?

16 czyli wersja 4G ta górna?

Edytowane przez maniek135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewności żeby czgoś nie znknocić

  1. Przechodzimy z wyłączonego telefonu do trybu Fastboot,
  2. System Windows zainstaluje sterowniki automatycznie jako Android Bootloader Interface,
  3. Rozpakowujemy rom tgz (lub tar.bz) do dowolnego katalogu na dysku C bez spacji w nazwie! Archiwum może wymagać podwójnego rozpakowania. Do tego celu można użyć 7-zip.
  4. Instalujemy MiFlash. Warto zauważyć, że program zainstaluje niezbędne sterowniki USB, a także ADB co może nam się przydać w przyszłości,
  5. Uruchamiamy MiFlash i naciskamy Refresh (F5). Nasz telefon zostaje wykryty,
  6. W programie klikamy na Browse... i wybieramy katalog images gdzie wypakowany był rom,
  7. Znowu klikamy w Browse ale tym razem do Advance i wskazujemy ścieżkę do Fastboot script. Wybieramy flash_all_except_data_storage.bat - w ten sposób sformatowany zostanie system bez pamięci USB urządzenia.
  8. Naciskamy Flash i oglądamy efekt pracy programu, 
  9. Po skończonym procesie system uruchomi się sam.
  10. Gdyby instalacja się nie udała przez wybór _all_except_data_storage pozostanie nam całkowity format urządzenia przez wybór flash_all.

 

Punkt 6 zrobiłem tak jak pisałeś utworzyłem katalog na dysku c o nazwie mi a do niego wrzuciłem rozpakowany cały folder z romem canro

Teraz mam pytanie czy poprawnie wybrałem w miflash C:\mi\cancro_lte_ct_images_6.5.26_20160516.0000.22_6.0_cn\images

czy ma być do momentu C:\mi\cancro_lte_ct_images_6.5.26_20160516.0000.22_6.0_cn  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Redmi2 napisał:

 

@Nezu akurat w przypadku mi4 ct i cu nie ma znaczenia czy 32 czy 64bit.

Sam robie na tablecie z 32bitowym systemem.

Wina stara wersja miflasha.

Skąd wiem? A no miałem ten sam błąd z brakiem wolnego miejsca na redmi 2 i pierwszym miflashu. Wgrwyal takze na tak starym miphone jak kolezanka wyzej.

Pobralem wtedy nowszy 27 i poszlo tak samo na 28 idzie.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Przepraszam, ale czy ten poradnik jest stary i odsyła do starego MiFlasha?

Maniek też takim robi MiFlash 2015.10.28.0 albo ja czegoś nie kumam : ). Obstawiałabym tego 32bit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie przez aktualizator udało się zainstalować najnowszy rom MiuiPolska ze stron głównej.

Dziękuję wszystkim którzy próbowali mi pomóc a największe podziękowania dla Redmi2.

Słowem wyjaśnienia tak jak wcześniej pisałem użyłem MiFlash 2015.10.28.0 a mój system to win10 64bit.

Ciekawostka jakieś 2 tygodnie temu gdy miałem tą samą wersje miflash to ten programik nie wykrywał mi telefonu a sam telefon po jakiejś minusie wyłączał tryb fastboot. Od tamtej pory nic nie zmieniałem i o dziwo dziś telefon zaczął być wykrywany. Nie wiem czego to winna ale może od tamtego czasu wyszła jakaś aktualizacja windowsa bądź sam windows doinstalował sobie jakieś sterowniki.

Jeszcze raz dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zuzaje napisał:

Jeśli o mnie chodzi, to mi4 (win 7 32). Ale to chyba pytanie do Nezumi?

Jeżeli masz szansę gdzieś dorwać system 64bit, to spróbuj na takim (laptop w domu, inny PC, może PC znajomego). Tutaj kolega twierdzi, ze jemu działa na 32bit Win7 i 10, ale ja z własnego doświadczenia (oraz ilości PW) wiem, że 32bit. system może być tutaj problemem (zazwyczaj jest, jak widać, są wyjątki). Tutaj: http://en.miui.com/a-234.html możesz pobrać najnowszy MiFlash.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

Wrzuć ten folder co masz wypajowany np do folderu na c o nazwie mi.

A potem wskaz w miflashu.

W advanced wybierasz flash_all.bat z folderu ?

W komórce debugging usb włączony?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

A jaki błąd im wywala? Ten sam co tu koleżance?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Tak. Dokładnie ten sam o braku miejsca. W sumie, Acid nawet kiedyś pisał, że to właśnie wina 32bit systemu. Ja tam nie wiem, ale przejście na 64bit zawsze pomagał :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Redmi2 napisał:

Wrzucaj miui8 :-) jest lepszy niź miui7

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Mogę pokazać na filmiku redmi 2 na win10 32bit czy mi4 cu?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Telefon nie jest dla mnie i już starczy mi emocji związanych z nim

Dziwna sprawa gdy się dzwoni czy odbiera rozmowy tel gaśnie i coś ciężko z powrotem ekran włączyć jakie macie metody na to?Nie mogę przez to zakończyć rozmowy i czekam aż druga osoba to zrobi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poszło. Ściągnęłam jeszcze raz (3 raz - niby tak samo się ten plik nazywa) MiFlash ze strony którą podał Nezumi http://en.miui.com/a-234.html I zadziałało! Uff. Czyli to też nie do końca wina 32bit.

Telefon powstał i na tę chwilę działa. Jutro powalczę z MiuiPolska.

Dziękuję za pomoc Redmi2 i Nezumi. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Redmi2 napisał:

Ja nie wiem jak u innych ja na obu systemach i mi4 i redmi2,redmi note 2 flashuje i idzie bez problemu :-) wiec nie wiem z czym to tak naprawde zwiazane jest. Skoro mam 32bit i idzie normalnie.

Mogę teraz nagrać filmik na miflashu na redmi 2, albo na mi4 jak wyjdzie w piatek miui8 bo nie chce mi się walić miflasha bo uzywam mi4 :-)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Być może problem jest właśnie z wersją MiFlash z tutoriala i 32bit, a nie samym MiFlash (bo jak widać, ten z en.miui mimo tej samej wersji działa ok)? Ja nie mam jak sprawdzić teraz, same 64bit systemy, ale w poniedziałek może dorwę W7 32bit to sam się pobawię i potestuje :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Redmi2 napisał:

Nie ma globala pod ten model, masz za to china i tylko taki fastboot rom mozesz pobrac i wgrac z chinskiej strony.

 

 

Sprzętowo więcej basebandow obsługuje ale niczym więcej sie nie różni.

MI 4-CMCC : GSM/TD-SCDMA

MI 4LTE-CMCC : GSM/TD-SCDMA/TD-LTE

MI 4W : GSM/WCDMA

MI 4LTE-CU : GSM/WCDMA/FDD-LTE

MI 4-CT : GSM/CDMA 1X/WCDMA/CDMA 2000

MI 4LTE-CT : GSM/CDMA 1X/CDMA 2000/WCDMA/FDD-LTE/TD-LTE

 

W sumie instalacja też nie jest jakaś skomplikowana fastboot rom, twrp,xiaomi.eu.

Nie wiem po co komplikujesz i wgrywasz twrp jeszcze. Wystarczy odpowiedni fastboot rom i tyle. Na to od razu xiaomi.eu przez aplikacje Aktualizacje. 

U mnie na W7 32bit również nie spotkałem się z żadnym problemem z Miflash. 

Edytowane przez taki_jeden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, forum śledzę od dawna lecz pierwszy raz mam problem. Mam dokładnie taki sam telefon i rom jak Maniek135 - mi4. Wszystko robiłem w/g instrukcji http://pokazywarka.pl/mi4ct/ - niestety podczas flashowania przez MiFlash 20151028 pasek postępu zatrzymuje się w pewnym momencie i ani drgnie. Robiłem operację 2 razy - drugim razem wypakowałem pliki w innym miejscu niż na dysku C, aplikację uruchamiałem z uprawnieniami admina i niestety mój mi4 teraz się nie uruchamia - zatrzymuje się na logo "MI" - system operacyjny to win10 64bit.  Co mogę zrobić żeby poprawnie sflashować telefon? 

Mi flash progress.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na logu mi także potrafi bardzo długo stać, szczególnie po miflashu. To nie jest tak, że odrazu uruchomi Ci komórke i odpali miui.

Miflash zrestartował komórke?

Na screenie widac inna wersje miflasha niz ta co podales.

Druga sprawa folder bylo wrzucić na C bezposrednio, ale mysle ze to nie mq znaczenia.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Mi flash restartowal na samym początku komórkę. Mi flash inny bo za drugim razem sprawdzalem na innej instalacji. W pracy na komputerze mi flash mi nie wykrywa tel na win7 64bit. Macie może jakiś link do driverow? Powiedzcie mi jak mogę skutecznie wyłączyć telefon? W tym momencie cały czas się włącza się do momentu logo "MI" i po chwili znowu restart. Mogę jedynie wejść w fastboot albo w recovery.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak za pierwszym razem zrestartował komórkę to czemu nie czekałeś aż zniknie ekran mi i włączy się mi z napisem android i kropkami a potem miui?

Bardzo długo czasem potrafi stać na mi. Nawet do 20-30 minut jak mu coś odwali

Stery Ci nie są potrzebne bo na screenach wykrywa Ci komórke, więc to nie wina sterów, miflash sam instaluje potrzebne.

No jak w fastboot da rade, to flashuj jeszcze raz, może na innym kompie.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Redmi2 masz rację. Wszystko już działa, ale od początku...

Ja wcześniej trochę źle się wyrazilem. Przy uruchamianiu flashowania przygasl na chwilę ekran, ale to jednak nie był restart. 2 razy flashowalem i zawsze progres zatrzymywał się w momencie wrzucania pliku system.img bodajrze (ok. 700MB). Ale rzeczywiście jeszcze raz wykonałem wczoraj próbę flashowania i zakończyła się sukcesem, ale trwała zaledwie 95 sekund, więc uznałem że to nie może być sukces. Przed paroma minutami wg Waszych zaleceń znowu wykonałem próbę flashowania, tym razem użyłem oryginalnego kabla oraz usb bezpośrednio z płyty PCeta - zakończyło się sukcesem w ciągu 105 sekund. Następnie telefon zaczął się restartować i tak jak pisales dałem mu czas. Minęło z 20 kilka minut i dostałem ekran od miui8 dev china. Mogę domniemac że w pierwszej i drugiej próbie problemem moglbyc port USB z przodu obudowy bądź kiepskiej jakości kabel USB. Pliki natomiast musiały zostać wgrane poprawnie i dziś podczas flashowania mi flash zapewne sprawdził ich sumy kontrolne no i jakieś czary mary dzięki czemu wszystko już działa. Jak tel. się naładuje instaluje miuipolska 5.11.5. a to z tego co czytałem robię już przez updater. dzięki za wskazówki. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi odblokował(a) ten temat
  • Acid zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...