Skocz do zawartości

Aktualizacja Mi4LTE-CT


asasello

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zabrać za aktualizację MI4, na stronie podanej przez @Acid są 

小米手机4 CDMA/WCDMA/TD-LTE 最新 开发版 线刷Fastboot完整包点击下载

小米手机4 CDMA/WCDMA/TD-LTE 最新 稳定版 线刷Fastboot完整包点击下载

小米手机4 电信4G 最新 开发版 线刷Fastboot完整包点击下载

小米手机4 电信4G 最新 稳定版 线刷Fastboot完整包点击下载

To który wybrać? Podaje zdjęcie z informacją z MI4 oraz pudełka. Swoją drogą na pudełku nie ma żadnej naklejki, może to jakaś podjebka? Nie wiem czy informacje z pudełka pokrywają się z informacją z telefonu, może od jakiegoś innego telefonu? Kurde sprawdziłem na willmyphonework, że ten model 2014726 w ogóle nie obsługuje 3G, Prawda to?

DSC_0537.JPG

DSC_0538.JPG

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez asasello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

Jesli tel obsluguje to musi dzialac, przeciez w nazwie masz lte to i wcdma ma.

Wgraj china dev ct lte

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

OK, zabieram się. Mam nadieję, że nic nie spier$#@. Ale czekaj, jak zainstaluje ten rom, który podałeś to scali partycję i już będę musiał pozostać na android 6? Czytałem na forum, że nie warto, KitKat ponoć dobrze działa na mi4. Czy śmiało instalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

 

 

I tak nic innego nie zrobisz, bo nie moge znalesc nigdzie 5.12.11 ani 5.12.4 na 4.4 na mi4 ct lte. Na mi4 cu mam.

 

Mozna tez wrocic potem do kk na 5.12.17 jak juz zainstalujesz ten na 6.0 przez miflash to zainstalujesz potem twrp i wrzucisz miui polska 5.12.17 i bedziesz mial 4.4 .Oczywiscie po trzeba bedzie zrobic wipe bo bedzie sypalo bledami.

 

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

OK, zabieram się. Kurde stress :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Najgorsze jest to ze mozesz faktycznie nie miec lte jesli wierzyc naklejce na opakowaniu i twoich screenach z jakiejs stronki.

Ale to moze byc pominiete, albo byc jak z td-lte jak kupilem redmi note ze dziala wszystko.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Jak zacznę wgrywać rom, to utracę możliwość zwrotu na Paypal, jako niezgodność towaru. Według Ibuygou telefon działa (na stronie sklepu). Czy nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie 77mik77 pisał, że ma identyczną wersję jak Ty (2014726) i 3G mu działa więc pewnie i u Ciebie będzie ok. 

A jak chcesz mieć starsze wersje na andku 4.4 z dwoma partycjami to zrób jak pisał Nezumi - TWRP. 

Edytowane przez taki_jeden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszło. Mam chiński rom, ale telefon mi karty sim w ogóle nie widzi. Jakieś pomysły?

Bez tytułu2.jpg

edit. ok wziąłem żony kartę sim i działa, widocznie moja nie działa, może za stara, maz 2,5 roku.

Edytowane przez asasello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Redmi2 napisał:

Tu masz  : cancro miuipolska

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=44872

Ten instalowac?

1 godzinę temu, taki_jeden napisał:

Ja wgrałem ten przedostatni. Ostatni też powinien być ok. Jak pobierzesz to w nazwie pliku powinno być CANCRO i CT.  

A później na to wgrałem już normalnie najnowsze miui.eu z naszego forum ;) 

czy ten?

Musi być znowu cancro, czy po instalacji china dev juz mogę instalować dowolny rom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, taki_jeden napisał:

Tak jak Redmi2 pisze wgraj najnowsze miui.eu 6.5.12 przez aplikacje Aktualizacje w telefonie. Po udanej instalacji MiRecovery zastąpi TWRP. 

Nie wgrywaj tego 5.12.4 bo to stara wersja na andku 4.4 i możesz narobić sobie problem. 

 

9 godzin temu, Redmi2 napisał:

Teraz pobierz xioami.eu 6.5.12 pod cancro z naszego forum/strony głównej miuipolska

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Koledzy, może to głupie ale nie mogę wrzucić nic na pamięć telefonu. MIPCsuite twierdzi, ze muszę update telefonu zrobić. Przez explorator windows również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, taki_jeden napisał:

Pobierasz, NIE musisz zmienić nazwy. 

Robisz jak w tej instrukcji Metoda 1 od punktu 6

https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

Dobra, zaktualizowałem mam MIUI POLSKA ;) Po instalacji zrobiłem WIPE i instaluje ponownie, zgodnie z poradnikiem. Także dziękuję @taki_jeden, @Redmi2 oraz @Acid za pomoc w w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam serdecznie. 

Chciałbym dać po jakimś plusie, ale nic mi się nie klika, nie mogę jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi przypiął/eła ten temat

Witam,

Posiadam od dzisiaj mi4 z banggood jest to niestety wersja CT android 4.4.4 (KTU84P) czytając kilka postów wcześniej udało mi się zmienić wersje miui na 5.12.11 Beta niestety również z tej wersji nie udało mi się zainstalować MiuiPolska 5.12.4 ani 5.12.17 przez aktualizator.

Postanowiłem skorzystać z metody którą przedstawił kilka postów niżej mates21 http://pokazywarka.pl/mi4ct/ ale niestety 7 punkt tej instrukcji jest dla mnie nie do przejścia ponieważ ten programik nawet po kilkukrotnym klikaniu refresh nie odnajduje mojego urządzenia. Na telefonie przechodzę w Fastboot  podłączam do komputera słyszę jak windows wykrywa urządzenie klikam refresh i nic. Nie wiem czy ma to znaczenie ale posiadam win10.

Proszę o jakieś wskazówki albo inne metody zainstalowania MIUIPolska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja recovery 2.0.1

Can't find update.zip in sdcard

Please rename the update pack to update.zip and put it to the root directory od SD Card

Oczywiście zmieniłem nazwę na update.zip i wrzuciłem go to głównego folderu tam gdzie muzyka czy zdjęcia. Spróbowałem także utworzyć folder o nazwie sdcard i tam wrzucić tego rara i też bez skutku.

Korzystałem z poradnika Instalacja 2014

 

Skorzystałem również z Instalacja 2015 (TWRP)  ale pojawia mi się jedynie zielone okno z napisem telefon nie jest podłączony chociaż na telefonie wyświetla mi się Fastboot

Edytowane przez maniek135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem 0 outdated Driver

Napisałem że próbowałem zainstalować TWRP wedle poradnika ale komputer nie może połączyć się z telefonem w fastboot w MiFlash  też nie odnajdywał telefonu

Zmiana USB też nie pomaga ani kabla USB

Spróbuje jeszcze na starym komputerze gdzie jest win7 ale to już później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki na win 10 musisz instalować w trybie bez podpisów, inaczej Ci się  nie zainstalują.

Wchodzisz w niego  tak:

Z wciśniętym lewym shiftem klikasz uruchom ponownie, później pojawia Co się okienko, wybierz opcję coś tam z uruchamianiem, nie pamiętam dokładnie i bez podpisów, zx tego co pamiętam to była 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maniek135 dobrze zrozumiales. :)

Tu masz "instrukcje":

Spoiler

Win10_stery01.png

Win10_stery02.png

Win10_stery03.png

Win10_stery04.png

Win10_stery05.png

Dopiero teraz windows sie zrestartuje, a podczas ponownego uruchomienia wyświetli się plansza z wyborem trybu. Ciebie interesuje „Wyłącz wymuszanie podpisów sterowników” więc wciskasz klawisz 7.

Win10_stery06.png

 

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff miałeś rację trzeba było z jakieś co najmniej 10s przytrzymać power i wyszedłem z tego trybu

Zobaczę jeszcze na innym komputerze ale to dopiero w Poniedziałek

Co do instrukcji od mates21 czy za każdym razem gdy wchodzę w ustawienia uruchomienia powinienem mieć w pkt 7 " wyłącz wymuszanie podpisów sterowników" czy gdy już wyłączyłem tą opcje to za drugim razem nie powinno pisać włącz wymuszanie podpisów sterowników?

Edytowane przez maniek135
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...