Skocz do zawartości

Wgrywanie romu z zablokowanym bootloaderem


WcurwionyKotek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)  Właśnie zakupiłem Mi5 3/32 i mam następujące pytanie:

Czy mogę wgrać chinski rom dev lub stable albo global z zablokowanym bootloaderem i nie będę miał problemu z tym, że zablokuje mi bezpowrotnie kernela (ETL?) albo nie założy innej blokady? Czy ew. wykonać po prostu OTA?
 

Sprzedawca w Polsce powiedział mi, że powinienem poczekać na zgodę na odblokowanie bootloadera i wgrywać dopiero jakikolwiek rom.

Pamiętam że chyba taka sytuacja z blokadą miała miejsce w Mi Note Pro (głowy nie dam).

Dane z About Phone:

Wersja Android: 6.0 MRA58K

Android security Patch level: 2016-02-01

MIUI version: MIUI 7.2.9.0 (MAACNDB) Stable

Kernel: 3.18.20-perf-g11592ec

Wielkie dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Proszę Was o pomoc. Mam od dzisiaj Mi5, jest na wersji V7 chcę przejść na 8 i miui Polska.

Przeczytałem, że muszę odblokować BL. Wypełniłem wszystko aby mieć 100℅ security. Wchodzę na stronę następną, daję unlock phone i wyskakuje nie to co powinno, wchodzi strona po chińsku i nie mam pojęcia co zrobić. :(5a028695b67d242c5eaad59f9ef9445b.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ToMiSlaV napisał:

Proszę Was o pomoc. Mam od dzisiaj Mi5, jest na wersji V7 chcę przejść na 8 i miui Polska.

Przeczytałem, że muszę odblokować BL. Wypełniłem wszystko aby mieć 100℅ security. Wchodzę na stronę następną, daję unlock phone i wyskakuje nie to co powinno, wchodzi strona po chińsku i nie mam pojęcia co zrobić. :(5a028695b67d242c5eaad59f9ef9445b.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Niestety - tam jest napisane że nie odblokują Ci bootloadera bo nie umiesz czytać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - tam jest napisane że nie odblokują Ci bootloadera bo nie umiesz czytać.

Dobrze wiedzieć. :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Dzięki Wam za pomoc, dzisiaj jak czas po pracy pozwoli to uzupełnię resztę i to zrobię. Jakby co to jeszcze będę pisał, nie wiedziałem, że takie są problemy z wgrywaniem romu.

Aha tzn. Teraz jak sobie z rozpędu ze strony miui.pl pobrałem najnowsze miui na Mi5, gdybym spróbował zainstalować to nic to nie da tak?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ToMiSlaV napisał:

Dobrze wiedzieć. :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Dzięki Wam za pomoc, dzisiaj jak czas po pracy pozwoli to uzupełnię resztę i to zrobię. Jakby co to jeszcze będę pisał, nie wiedziałem, że takie są problemy z wgrywaniem romu.

Aha tzn. Teraz jak sobie z rozpędu ze strony miui.pl pobrałem najnowsze miui na Mi5, gdybym spróbował zainstalować to nic to nie da tak?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

1. Odblokuj BL,

2. Wgraj przez miflash właściwy rom (opis w poradniku)

3. Aktualizuj do najnoweszego miui eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@ToMiSlaV . Rozwiązałeś problem z zalogowaniem się na forum en.miui ?

Ja cały czas dostaję prośbę o :

Complete account information
Please input nickname used in forum:
  Nickname needs to be between 3 - 15 characters  

 

a potem :

Undefined action, please return.

[Click here to return to the previous page]

 

Ktokolwiek ma pomysł jak to rozwiązać ?  Prawdopodobnie przez to nie mogę złożyć podania o odblokowanie bootloader'a .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojtrac napisał:

Wy to ma cie problemy naprawdę najpierw poczytać forum dokładnie a potem robić 

@wojtrac Jak możesz to podpowiedz. Przeszukuję forum i googla od ponad 2 h i nie znalazłem tematu rozwiązującego problem z logowaniem się forum globalne. Profil wypełniłem w 100% , przy przejściu na forum prosi mnie o podanie loginu który chcę używać na forum . Jak podam już używany to dostaję komunikat , że login jest już zajęty, w przypadku wolnego loginu dostaję komunikat jak wyżej. 

Proszę o pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem Mi 5 mojej mamie, ale otrzymałem rom chiński stable. Chce przejść na global stable (oficjalny z strony producenta) aby mieć polski język, ale gdy chce zainstalować go przez aplikacje update w telefonie wyskakuje mi komunikat cant verify update, natomiast instalacja rom chińska dev idzie bez problemów. Dlaczego nie mogę przejść normalnie na oficjalnym rom global ? Dodam ze złożyłem podanie o odblokowanie, ale telefon jest potrzebny na już z jezykiem polskim. I moje pytanie brzmi jak przejsc na global, często jest pisanie o jakims EDL, ale nigdzie nie jest wytłumaczone co to jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przejść z china na global musisz MiFlash-em działać. EDL to tryb download którego da się odpalić na 3 sposoby. Pierwszy podany wyżej (nie zawsze działa) drugi to przytrzymanie Power i vol+ do loga mi i kliknięcie download oraz trzeci to trzymanie wszystkich klawiszy (vol+, vol- i Power) do wibracji.

Nabazgrane z redmi 3 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie za odpowiedz. Wgrywając waszym tropem udało mi się uruchomić tylko tryb recorvery rys(1) oraz tryb fastboot rys(2). W trybie recorvery Mi Flash nie wykrywa telefonu natomiast w fastboot tak ale wyskakuje błąd podczas próby wgrania rys(3). Próbowałem używać wszystkich przycisków ale cały czas włącza się tryb z rys(1)

IMG_20160914_143934.jpg

IMG_20160914_144037.jpg

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się włączyć tryb download mode poprzez plik .bat i zaczołem wgrywanie romu, wyskoczył mi błąd o braku miejscach w sektorach. Telefon włączyłem i nadal miałem wersje chińską romu z komunikatem na zdjęciu. Postanowiłem spróbować zainstalować przez recorvery i chinską aplikacją mipcsuit (tylko taka działa :/), która o dziwo już nie pozwalała na instalacje chinską romu, ale domagał się global, który zacząłem instalować na miflshu, wiec zainstalowałem globala ale telefon nie włączył się do końca bez autoryzacji. Wifi nie chce mi wykryć, a nie posiadam jeszcze takiej mały karty sim (powiem szczerze zaczyna mnie irytować ten telefon swego czasu przerabiałem konsole i nie było tyle pierd..)

IMG_20160914_155546.jpg

IMG_20160914_163405.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Geno

Świetnie, że postanowiłeś podziałać. 

Po pierwsze koledzy kazali wgrać Ci rom w trybie EDL, który pewnie masz zablokowany.

 

Po drugie: spróbuj tego http://en.miui.com/thread-291785-1-1.html

Po trzecie jeśli się nie uda to na en.miui.com jest jeszcze jeden temat jak wgrywać (u nas naforum jest gdzies do tego link), zakup lub zrób engineering cable lub zaplac w micenter.pl za wgranie oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim ładnie za pomoc telefon jest zrobiony działa aktualnie na globalu oficjalnym. Może później przejdę na rom miui polska bo telefon jest już odblokowany i teraz to będzie banał. Co do autoryzacji mój problem polegał na tym ze telefon nie wykrywał wifi coś może z sterownikami. Moja mam wyrobiła sobie nano sim i próbowałem na tym odblokować myśląc że są środki na koncie z dostępem do neta (co się później okazało była to mylna teza). Po kilkukrotnym wgrywaniu romu przez miflash już w trybie fastboot, wifi w końcu zadziałało i mogłem autoryzować telefon. Jest to pierwszy mój kontakt z telefonem tego producenta i musiałem w szybkim tępię poznać różne sposoby wgrywania romu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co wy czytałem , żeby wgrać rom trzeba odblokować ten bootloader , potem podłączyć telefon do kompa , włączyć telefon w trybie fastboot , i na konpie włączyć MiFlasha , wybrać ROM z komputera i go zainstalować , tak? Czy coś źle ?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przede wszystkiem proszę mnie oszczędzić, ale jestem laikiem, od wczoraj spędziłem z Mi5 kilkanaście godzin, równocześnie czytając forum - oczywiście nie wyszło nic...

Zgłosiłem już się do odblokowania bootloadera, ale czy do w tym czasie mógłbym zainstalować miui 8 stable, sprzęt jest - screen.

Dzięki za ewentualną pomoc a przede wszystkim za "oszczędzenie" mnie zgryźliwymi komentarzami ;)

 

 

Screenshot_2016-12-09-00-52-27_com.android.settings.png

Edytowane przez OscaroGee
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ochłonąłem, więc napiszę co robiłem:

- ściągnąłem najnowszy ROM Global, przegrałem do telefonu i próbowałem zainstalować z poziomu telefonu, z pliku zip, robiłem to kilka razy, zmieniając nawet na komputerze nazwę na "update.zip" i wgrywałem w katalog główny czy download w telefonie - przeważnie po kilku sekundach jest komunikat "nie można zweryfikować aktualizacji", chociaż zdażyło się parę razy - czy chcę "wymazać i zaktualizować" - zrobiłem to, telefon kilka minut "kręcił", ale wystartował z tym samym ROMEM.

- próbowałem przez MiFlasha, ale wyskakiwał błąd, jeśli w ogóle telefon połączył się z komputerem, bo przeważnie wyskakuje błąd ze sterownikami !? MiFlash uruchamiany jako administrator, telefon recovery lub fasboot (próbowałem wszystkiego), win7 64-bitowy.

- MiSuite w wersji angielskiej - nie mogę połączyć się z telefonem a Chińskiej owszem tak, ale wyskakuje błąd na czerwono, po chińsku "krzaki oraz 2099" bodajże, proponuje mi wersję chińską, nawet raz spróbowałem ściągnął, doszedł do 100%, ale potem zaczął od 0 i stał chyba z 15 minut, myślałem, że będę miał cegłę, ale włączył się z tym samym ROMEM. Tu też przeważnie problem z zainstalowaniem sterowników

Co jeszcze mogę napisać, debugowanie USB mam włączone i tyle.

Coś robię źle, czy ten telefon uda się zaaktualizować tylko po odblokowaniu bootloadera? Ktoś, coś?  

SAVE_20161210_142733.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TheEliot napisał:

http://www.gizmochina.com/2016/07/06/xiaomi-mi5-how-to-flash-global-multilanguage-rom-mega-unbrick-guide/
Trzymaj poradnik. Ja zrobiłem dzisiaj według niego z tego samego systemu i działa super ! Polecam :-)

Dzięki, mi niestety dalej nie działa, instalowałeś ten ROM z tej strony, czy nowszy? Nie łapię tego z Windows-em, czy wystarczy, że uruchomię go z wyłączeniem podpisywania sterowników? Potem też mam problem z MiFlashem, po instalacji sterowników - pokazuje mi znowu błąd pliku, po kliknięciu flash... Można źle rozpakować?

Edit: poszło, po pierwsze chciałem sobie skrócić i zainstalować od razu global z miui 8 a trzeba ten, który jest w instrukcji a potem gdy już go miałem ściągnięty, to pewnie zrobiłem jakiś błąd w kolejności, ale nie wiem jaki..., ale już ściąga się przez telefon najnowszy Global z 8 :) !

Dzięki Wielkie @TheEliot !

Edytowane przez OscaroGee
Edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...