Skocz do zawartości

Xiaomi MI-3 – zbiór informacji


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Lumia 920 jest znacznie grubsza i cięższa. Ma baterię 2000mAh. No i ma zamknięty (ograniczony) system. Tutaj możesz o wiele więcej.

Lumia jest solidniej zbudowana. Po zaliczeniu kilkunastu upadków na twardą powierzchnię nie ma na niej śladów. Z Xiaomi bałby się takiego scenariusza. Jej największą (nieakceptowalną) wadą jest WP8. MIUI (i ogólnie Android) też jest ograniczone. Masz niby wolny, otwarty system ale w praktyce musisz pogodzić się z tym co narzuci producent: w trybie tethering'u zgłasza się jako karta sieciowa (a ja wolałbym żeby zgłaszał się jako modem), do transferu plików wykorzystuje MTP, zamiast trybu pamięci masowej i jeszcze parę innych ograniczeń, na które nie ma lekarstwa, więc osobiście tak bardzo się nie zachwycam. Telefony z WP8 także szczerze odradzam - jedynie aparaty mają dobre (nieosiągalne w świecie Androida).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumia 920 jest znacznie grubsza i cięższa. Ma baterię 2000mAh. No i ma zamknięty (ograniczony) system. Tutaj możesz o wiele więcej.

Nie interesuję mnie porównanie systemu. Mam androida i WP8 i wiem co oferują, moje pytanie dotyczy wyłącznie kwestii fizycznych telefonu. Na mi2s się trochę zawiodłem w tej kwestii, Lumia 920 natomiast zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Na to pytanie może odpowiedzieć wyłącznie ktoś co miał w ręku Mi3 oraz Lumie 920, papierkowe dane nie są mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem telefonu Mi-3 , mam kilka pytań? Ile mniej więcej trwa dostawa do Polski? Czy w późniejszym okresie użytkowania nie występują problemy z telefonem ( zamula się , ekran nie reaguje ) ?

Mi przyszło w 2 dni od wysyłki, aczkolwiek tylko dlatego, że ibuygou nie napisało pełnego adresu i kurier następnego dnia dostarczył mi paczkę do firmy.

Telefon nie zamula, zresztą żadne Xiaomi nie zamula. Mam MI2 od nowości bez wipe i wszystko jest git.

Obecnie na MIUI MI3 ma leciutkie szarpnięcia (dosłownie malutkie) przy przewijaniu kontaktów i ustawień (głównego menu). Ale to wynika z niedopracowania samego MIUI. W pozostałych kwestiach widać większą szybkość od MI2: otwieranie aplikacji, gry, internet (bo 5GHz WiFi) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w piątek zapłaciłem w tą niedzielę ( 9.02.2014 ) oczywiście DHL-em kiedy i jak przyjdzie dam znać żeby było jasne jak z opóźnieniem.

Jak tam dostałeś już słuchawkę? Ja status "zapłacone" mam od soboty. Dziś z rana dostałem maila, z informacją, że wyślą mi na adres domowy (ten z paypala) a nie firmowy, no i że wyślą "soon" ...

A tak przy okazji: porównuję cyferki wymiarów obudowy MI3 z moim SGS4 no i wychodzi, że MI3 jest większy, grubszy i cięższy. Co prawda przyzwyczaiłem się już do wymiarów S-czwórki, ale z lekka mnie to wystraszyło. Na szczęście pisaliście gdzieś wcześniej, ze w użytkowaniu nie jest źle, więc pewnie i do tego się przyzwyczaję :)

A że cięższy? Mam nadzieję, że za to pojemniejsza bateria zniweluje ten minus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem właśnie dzisiaj przyszedł telefon wszystko ładnie sprawnie zaraz gdzieś zapodam zdjęcia, rom polski też już wgrałem (nie wiem czy dobrze ale jest wszystko po polsku więc chyba ok :D )

w zestawie były słuchawki nawet stylowe pomarańczowe, lecz i tak kupie pistony v2. Koło 10 rano kurier mnie obudził.

U mnie tak to przebiegało

W niedziele zapłaciłem

we wtorek doszła wpłata

w (nasz) czwartek wysłali

http://www.dhl.com.pl/content/pl/pl/express/sprawdz_przesylke.shtml?brand=DHL&AWB=1119091116%0D%0A

Zdjęcia

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t31/1654634_578841195537992_1043470424_o.jpg

https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos ... 0682_o.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 9964_o.jpg

https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos ... 2810_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiam się również nad zakupem MI-3 , zastanawia mnie jedna sprawa ,nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi , ponieważ telefon ma wbudowaną na stałe baterie , co w przypadku gdy ona zacznie szwankować ,a wiadomo że baterie zużywają się dość szybko , czy istnieje możliwość rozkręcenia telefonu i w własnym zakresie wymienić ją ?? w ogóle czy idzie kupić nową ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można. Bateria się nie zużywa szybko. To mit.

Wysłane z MI3

mam trochę inne zdanie i doświadczenie na ten temat , miąłem kiedyś urządzenie na baterie w zamkniętej obudowie , z dwu letnią gwarancją ,na szczęście bateria padła w ostatnim miesiącu gwarancji , wymienili mi na nowe :-)

Być może w tym telefonie nie będzie aż tak źle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam trochę inne zdanie i doświadczenie na ten temat , miąłem kiedyś urządzenie na baterie w zamkniętej obudowie , z dwu letnią gwarancją ,na szczęście bateria padła w ostatnim miesiącu gwarancji , wymienili mi na nowe :-)

Być może w tym telefonie nie będzie aż tak źle .

A to ciekawe.. To urządzenia z zamknięta obudową mają 2 lata gwarancji na baterię?

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe.. To urządzenia z zamknięta obudową mają 2 lata gwarancji na baterię?

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

tak ,a nawet w tym wypadku miało trzy lata :-)

edit.

zresztą może nie koniecznie na baterie ,ale mają dwa lata gwarancji że będzie działać , a że nie chciał się włączyć lub wyłączał się po godzinie ,to mnie klientowi nie wiadomo z jakiego powodu ,serwis dokonał wymiany na nowe ,wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Po s2 i s3 chciałem coś innego. No i patrzyłem na te one plus one i oppo find7, ale nie dostępne. Aż trafiłem na xiaomi i do tego z miui to hula. Wiec po paru piwkach zrobiłem klik klik i zakupiłem na ibuygou.

Będzie szło DHL, ciekawa jak długo. Note3 dla żony szedł DHL z Chin chyba 3 dni.

Wysłane z mojego GT-I9300

Edytowane przez raf7705
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów.

chciałbym się dowiedzieć jak Mi3 sprawuje się w kwestii zdjęć? Czy macie porównanie do telefonów z wyższej półki? Niech chodzi mi o jakieś profesjonalne ustawienia, tylko na automacie robione fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...