Skocz do zawartości

Xiaomi MI-3 – zbiór informacji


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Xiaomi łatwiej sprowadzić bo jest oficjalny sklep dostępny dla wszystkich.
Jeden sklep na dodatek w Chinach, to jest większa dostępność niż w przypadku Nexusów? Przecież za chwilę GN5 będzie można go kupić praktycznie wszędzie, a MI3 nadal tylko w Chinach (z czasem oczekiwania do nawet kilku tygodni). To co napisałeś, to kompletna herezja. :)

Tak i gorzej wykonany niż MI-3 :P
A Ty już miałeś obydwa w rękach, że takie opinie głosisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N5 będzie można kupić praktycznie wszędzie czyli media markt i inne sklepy z elektroniką w których cena będzie sięgać 2000 zł. Nie dziękuję
Dziękujesz, bo będzie można kupić wszędzie, skoro jeszcze przed chwilą twierdziłeś, że Mi3 będzie bardziej dostępny, bo sprzedawany przez (jeden) sklep w Chinach? A jeśli chodzi o cenę, to pewnie dla niektórych nie będzie robiło różnicy te kilka stówek, skoro będą mogli go kupić od razu, a nie przez internet, czekając nie wiadomo jak długo na przesyłkę (i modląc się, żeby jednak na paczce było „gift” i żeby jakiś nadgorliwy celnik jednak tego nie otworzył). Jeszcze inni wezmą go sobie od operatora w abonamencie, bo z Mi3 tak nie będą mogli zrobić. Nic nie jest do końca tylko czarne albo tylko białe. W jednym i drugim przypadku są „za” i „przeciw”. Ja Nexusa bym nie wziął ze względu na brak RAW oraz golasa Andka (i niewiadomy termin pojawienia się MIUI). Gdyby nie te dwa minusy – miałbym problem z wyborem, bo Nexus 5 nie jest jakoś specjalnie brzydki, a technicznie jest praktycznie identyczny z Mi3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujesz, bo będzie można kupić wszędzie, skoro jeszcze przed chwilą twierdziłeś, że Mi3 będzie bardziej dostępny, bo sprzedawany przez (jeden) sklep w Chinach? A jeśli chodzi o cenę, to pewnie dla niektórych nie będzie robiło różnicy te kilka stówek, skoro będą mogli go kupić od razu, a nie przez internet, czekając nie wiadomo jak długo na przesyłkę (i modląc się, żeby jednak na paczce było „gift” i żeby jakiś nadgorliwy celnik jednak tego nie otworzył). Jeszcze inni wezmą go sobie od operatora w abonamencie, bo z Mi3 tak nie będą mogli zrobić. Nic nie jest do końca tylko czarne albo tylko białe. W jednym i drugim przypadku są „za” i „przeciw”. Ja Nexusa bym nie wziął ze względu na brak RAW oraz golasa Andka (i niewiadomy termin pojawienia się MIUI). Gdyby nie te dwa minusy – miałbym problem z wyborem, bo Nexus 5 nie jest jakoś specjalnie brzydki, a technicznie jest praktycznie identyczny z Mi3.

Co do terminów, to akurat bardzo szybko realizują zamówienia (sam się o tym przekonałem) - co widać po postach na różnych forach, no ale lepiej gdybać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny sklep dostepny dla wszystkich haha no to kup sobie tam cokolwiek, powodzenia. Nexus 5, ludzie znaja LG i bd szlo jak cieple buleczki, xiaomi m3 co to jest? Tak pewnie wiekszosc odpowiada, a szkoda. Dwa telefony sa ekstra. Wielkosc m3 odstrasza miui przyciaga. Nexus cena bd straszyc pewnie na poczatek u nas 2,5k, brak miui, brak raw, najwieksza 32 gb... Serwis nexusa bd w polsce 2 lata gwarancji, serwis xiaomi chiny (czasem mozna napotkac wiele problemow) rok gwarancji. Nexus update romow swiezaczek, xiaomi update platformy co tydzien. Co kto lubi. Sam nie wiem co bym kupil. Chyba cegle albo poczekal na cos w mniejszych rozmiarach od xiaomi.

◇taptalk now Free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do terminów, to akurat bardzo szybko realizują zamówienia (sam się o tym przekonałem) - co widać po postach na różnych forach, no ale lepiej gdybać :P
Miałeś na drugi dzień, czy po dwóch? Nie sądzę. Przesyłka może trwać baaardzo długo, szczególnie przy zmieniających się ostatnimi czasy przepisach nt. transportu baterii wprowadzanymi przez linie lotnicze. Ty dostałeś szybko (chociaż to też jest kwestia umowna, bo nawet nie raczyłeś się pochwalić jak to szybko jest wg Ciebie), a inni mogę czekać miesiąc, co i tak będzie mieścić się w normie. Przy możliwości natychmiastowego zakupu Nexusa, nawet tylko tydzień oczekiwania (i to poczucie niepewności) dla niektórych może być nie do przeskoczenia.

Sam czekam na Mi3 i mimo wszystko byłbym bardziej szczęśliwy, gdyby ten telefon można było kupić chociażby w Niemczech czy UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci zabroni kupić via np ebuy? - fakt pewnie drożej ale "szybciej" - przestań narzekać aż tak na terminy... Wysłali w czwartek (24.10) - w piątek był w Niemczech - w poniedziałek u mnie (28.10) - jakbym kupił w poniedziałek to pewnie byłby w środę - wybrałem DHL jako sposób wysyłki :P I tak jest to dla mnie szybko, zważając na to że telefon szedł aż z Hong Kongu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem tego forum ale również nowym użytkownikiem XiaomiMI3. Właśnie dzisiaj otrzymałem przesyłkę z Chin, konkretnie z xiaomiworld.com ze słuchawką MI3

Na razie uruchomiłem telefon i go ładuję:

Mam kilka pytań odnośnie aktualizacji oprogramowania i aplikacji:

1. ROM MIUI Polska jest oparty na jakiej wersji? stable, unstable czy experimental ? (nie wiem czy taka jest)

na tej stronie (https://mega.co.nz/update.html) jest wersja multilanguage w wersji stable?

na naszym forum (zarejestrowałem się to chyba mogę napisać naszym) jest wersja oparta na unstable?

2. Kalendarz w MIUI jest samodzielną aplikacją czy nakładką na Kalendarz od Google?

3. Po uruchomieniu w oryginalnej wersji angielskiej pojawiają się chińskie krzaczki. Czy po wgraniu ROMu polskiego lub mulitilang te krzaczki znikną

4. Czy do prawidłowego działania telefonu muszę tworzyć konto na xiaomi.com? Co tracę, jeżeli nie utworzę takiego konta?

5. Nie widzę sklepu Googleplay. Czy to znaczy, że będę go musiał doinstalować? Potrzebuję paru programów z google

6. Czy mogę zaimportować kontakty z pliku *.vcf z mojego "starego" telefonu (Xperia arc). Czy taki import generuje jakieś błędy?

7. Po instalacji ROMu z naszego forum będę miał widget z zegarkiem i pogodą taką jak na różnym screenach z forum czy będę musiał ten widget doinstalować?

I jeszcze proszę o wytłumaczenie:

1. co to jest wipe, fullwipe, recovery? Jaka jest różnica między tymi operacjami (jestem na codzień użytkownikiem linuksa, myślę,że zrozumię)

wipe= usunięcie wszystkich plików z partycji ????

fullwipe = format partycji ???

recovery = instalacja nowego systemu z pliku z obrazem ROM z jednoczesnym formatowaniem partycji ???

2. rozumiem, że jeżeli w słuchawce są trzy partycje: dwie systemowe / (oczywiście jakoś inaczej są zamontowane) i jedna /data to w chwili uruchomienia aplikacji Updater dokonuję aktualizacji ROMu na nieużywanej partycji systemowej i po restracie z niej uruchamiam system? a druga partycja systemowa ma poprzednią wersję systemu

(dobrze kombinuję?)

pozdrawiam

yacup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na wersji weekly - czyli na bieżąco aktualizowanej developerskiej.

4. Nie musisz, niemniej masz na nim np możliwość przechowywania kopii ustawień i aplikacji.

5. Nie ma bo jest standardowo miui store (czy jak to się tam zwie) - musisz zmienić rom ze standardowego.

6. Jeżeli masz ustawione w koncie google na Arc żeby synchronizowały się kontakty to po zalogowaniu na koncie google w dowolnym telefonie z Androidem kontakty się zaimportują.

7. Jest standardowo w ROMie MIUIPolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem nowym użytkownikiem tego forum ale również nowym użytkownikiem XiaomiMI3. Właśnie dzisiaj otrzymałem przesyłkę z Chin, konkretnie z xiaomiworld.com ze słuchawką MI3

Na razie uruchomiłem telefon i go ładuję:

Mam kilka pytań odnośnie aktualizacji oprogramowania i aplikacji:

1. ROM MIUI Polska jest oparty na jakiej wersji? stable, unstable czy experimental ? (nie wiem czy taka jest)

na tej stronie (https://mega.co.nz/update.html) jest wersja multilanguage w wersji stable?

na naszym forum (zarejestrowałem się to chyba mogę napisać naszym) jest wersja oparta na unstable?

2. Kalendarz w MIUI jest samodzielną aplikacją czy nakładką na Kalendarz od Google?

3. Po uruchomieniu w oryginalnej wersji angielskiej pojawiają się chińskie krzaczki. Czy po wgraniu ROMu polskiego lub mulitilang te krzaczki znikną

4. Czy do prawidłowego działania telefonu muszę tworzyć konto na xiaomi.com? Co tracę, jeżeli nie utworzę takiego konta?

5. Nie widzę sklepu Googleplay. Czy to znaczy, że będę go musiał doinstalować? Potrzebuję paru programów z google

6. Czy mogę zaimportować kontakty z pliku *.vcf z mojego "starego" telefonu (Xperia arc). Czy taki import generuje jakieś błędy?

7. Po instalacji ROMu z naszego forum będę miał widget z zegarkiem i pogodą taką jak na różnym screenach z forum czy będę musiał ten widget doinstalować?

I jeszcze proszę o wytłumaczenie:

1. co to jest wipe, fullwipe, recovery? Jaka jest różnica między tymi operacjami (jestem na codzień użytkownikiem linuksa, myślę,że zrozumię)

1. Z tego co wiem to MIUI POLSKA jest oparte o ROM deweloperski, czyli z tych przytoczonych najbardziej odpowiada unstable.

2. Hmmy... nie wiem. Kalendarz to chyba tak nieskąplikowane narzędzie, że każdy będzie działał podobnie. Synchronizacja z kalendarzem Google raczej oczywista - to przecież Android.

3. Krzaki znikną, chyba że zajrzysz tam gdzie nie powinieneś, ale to naprawdę musiałbyś się dokopać do trudno dostępnych miejsc.

4. Chyba nic nie tracisz. No dobra - nie możesz wysyłać bezpłatnych wiadomości w ramach kont Xiaomi i nie możesz synchronizować niczego z tym kontem (bo go nie ma) - nadal działa synchronizacja z Google.

5. Lepiej się przyjrzyj. Sklep jest.

6. Możesz. Błędów nie będzie. Otwórz taki plik notatnikiem i zobacz jaką prostą strukturę to ma. Raczej niczego nie da się spieprzyć.

7. Widget będzie od razu po instalacji (przynajmniej tak było w MI2).

Recovery to takie coś jak BIOS lub UEFI w PC-tach. Z jego poziomu można wykonać wipe (usuwanie danych użytkownika i ustawień), fullwipe (coś jak przywracanie urządzenia do stanu dziewiczego), sformatować partycje i kilka innych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny rom dla MI3 nie usuwa aplikacji chińskich z pulpitu. Usuwa ten który mam ale nie jest opublikowany na stronie. Będzie następnym razem.

Oczywiście aplikacje chińskie można sobie samemu odinstalować, ponieważ to zwykłe apki w /data.

Czy rom MIUIPolska jest unstable? To złe słowo. To rom rozwojowy (developerski). Jeśli chcesz mieć polski język i tak nie masz wyboru bo wszystkie romy sa na piątkowych wersjach dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chodziło o to, że:

oprogramowanie dla linuxa wydawane jest najczęściej w wersjach: stable, unstable i experimental

stable= wiadomo stabilne, bez błędów

unstable = możliwe drobne błędy, wersje testowe

experimental = wersje hard, dla programistów do dalszego dopracowywania i eksperymentowania

wersje kernela wydawane są wersjach stable i dev (deweloperskie)

stable = stabilne, przetestowane, bez błędów

dev (inaczej: unstable) = wersje testowe, rozwojowe, mogą (czytaj: zawierają) zawierać błędy

Ponieważ android jest środowiskiem uruchomieniowym dla zmodyfikowanej przez google javy opartym o linuksa

(czyli jądro linuksa = kernel) stąd moje pytanie (definicja androida oczywiście w dużym uproszczeniu).

Nie ma sensu się spierać o nazewnictwo. Teraz już wiem, że ROMy oparte są o wersje deweloperskie. Dla mnie odpowiedź jest satysfakcjonująca.

Kupiłem MI3 dlatego, że jestem szczególnie zainteresowany uprawnieniami root w MIUI a to dlatego, że od wielu lat w codziennej pracy używam linuksa.

dziękuję

yacup

-- 31 sty 2014, o 16:58 --

Stable, weekly

No sorry, ale w to nie uwierzę, że co tydzień wydawana jest wersja stabilna kernela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wyjaśnię do końca:

MIUI jest w wersji stable i developer, czyli tak jak zauważyłeś podobnie jak przy kernelach linuxa. Jednak tu tyczy się oprogramowania. Kernel jest prawie codziennie kompilowany ale czy ma za każdym razem jakieś zmiany to nie wiem. Wiadomo, że zmienia się hash w numerze kompilacji.

Z MIUI dokładniej jest tak:

- od wtorku do czwartku jest w ramach romów dev wydawana beta testowa i jest ona dostępna dla testerów. Na tym forum tylko dla mnie i ZduneX. Nowe funkcje pojawiają sie właśnie tam (najczęściej we wtorek).

- w piątek jest wydanie wersji dev dla wszystkich.

- raz w miesiącu wydawana jest wersja stable, która zawiera to co przyniosła do dnia wydania wersja dev.

Wersje dev nie są złe. Przy MI2 rzadko kiedy piątkowe wydanie było popsute. Owszem wraz z wprowadzaniem nowych funkcji może np. na tydzień zwiększyć się użycie baterii albo spaść wydajność. Bardzo rzadko gdzieś jest FC. Z MI3 jest już lekko inaczej. Wersja dev dla tego telefonu dopiero się rozwija dlatego nie mamy RAW czy Slowmo w kamerze (ale w modelu TD jest...). A UI jeszcze troche laguje, co trochę poprawiłem w niepublicznym romie ale nadal jest trochę do poprawy.

Jednak jak zauważyłeś w dev jest root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Jeszcze jedno pytanie do Acid.

Pewnie odpowiadałeś na nie już ze sto razy.

Bo teraz tak czekam i czekam na wersję 4.1.31, żeby ja pobrać i zainstalować.

Mam czekać? Bo na przykład do jutra to już nie wytrzymam. :cry:

pozdrawiam

yacup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Niestety mam garść (ale już mniejszą) pytań odnośnie MI3 i MIUI:

1. W ROMie znajduje się osobna partycja o rozmiarze 61,1 MB zawierająca aplikację Readme (readme.exe wraz z innymi plikami). Partycja ta ma system plików isofs czyli system używany na dyskach CD (DVD....). W jaki sposób pozbyć się tej partycji wraz zawartością? Jest ona montowana pod linuksem jako zwykła partycja, pod W7 jako napęd CD. Jakiego narzędzia użyć (w sensie jakiego programu do partycjonowania). Gparted (w linuksie), którego używam nie widzi w ogóle MI3 jako dysku USB. Program może być też pod W7.

2. Jak na trwałe usunąc aplikacje takie np. jak MICloud, MICoins i inne od MIUI? (nie są mi potrzebne, nie korzystam z chmur, mam własny serwer i własną "chmurkę").

3. Jak nadać uprawnienie root dla menedżera plików? Chcę mieć dostęp z prawami do odczytu i zapisu nie tylko na wewnętrznej karcie SD ale też w ROMie (sorki ale możliwość przesunięcia suwakiem i nadanie sobie uprawnień roota to nie jest to czego się spodziewałem, przyzwyczajony jestem, że uprawnienia root to jest coś więcej).

4. ostanie najprostsze pytanie: jaki ma być rozmiar tapety do MI3?

edit:

5. jeszcze jedno pytanie. Jaki polecacie program na MIUI do połączenia z kamerą sieciową w domu. To co mam i dotychczas działało teraz już nie chce

pozdrawiam

yacup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, wiem że Xiaomi to Twój pierwszy telefon i lubisz kombinować bo znasz się na linuxie ale moja rada jest taka: zostaw ten temat. Jak korzystasz z innej chmurki to korzystaj a aplikacje MIUI zostaw w spokoju. Po prostu. Żadnego usuwania czegokolwiek ok?

Zresztą ok usiniesz sobie apkę i co dalej? Za tydzień ona wróci ponownie. Aplikacje MIUI są integralną częścią (szczególnie te z MICloud).

Nie ruszać.

To samo z partycją. Usuniesz i co to da? Będzie 60mb wolnego i co? Aczkolwiek z tego co pamiętam to w /data/media jest plik iso który właśnie ładuje tą partycję. Ale znowu.. ja z romu nie usuwam tego więc przy następnej aktualizacji to wróci. Dlatego ponownie: nie ruszać.

Co do menedżera to zainstaluj Solid Explorer. Ten z MIUI nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedż

Zgadza się, MI3 to mój pierwszy telefon od Xiaomi ale na pewno nie pierwszy smartfon.

Z chmurki korzystam przy pomocy Solid Explorera (dzięki za info); od wewnątrz LANu przez CIFS a od zewnątrz przez FTP (albo sFTP); Solid Explorer również bardzo ładnie dał mi dostęp do plików ROMu.

Rozumiem, że aplikacje MI* są mocno zintegrowane z systemem i ich usunięcie może spowodować co najmniej niestabilność systemu. Żeby je usunąc z pliku instalatora, poza utratą podpisu pliku trzeba by jeszcze zmodyfikować sam instalator, żeby nie wyrzucał błędów i wogóle pociągnął do końca update.

Natomaist partycja isofs, o której pisałem zawiera dość rozbudowaną pomoc w języku angielskim a część obrazków jest z chińskimi "krzaczkami". Ją jako nieprzydatną i zajmującą ponad 60MB można by usunąć. Tak się domyślam, że system jest partycjonowany na stałe i co tydzień tylko jest ona tylko aktualizowana (albo nie). Samo usunięcie obrazu iso tej partycji też nie wystarczy (też pewnie trzeba zmodyfikować instalator).

Jeżeli chodzi o tapetę to już znalazłem: 2160x1920

a kamerka chodzi na IP Cam Viewer Pro 5.2.6 (o wiele lepiej i szybciej niż na poprzednim telefonie)

pozdrawiam

yacup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu odinstalowałem wszystkie apki w krzaczki, jakie serwuje MIUI V5 PL na Mi3 i całość dobrze działa.

W 1 poście umieściliście fajny materiał zbiorczy z ciekawym filmikiem, prezentującym najnowszą nakładkę. Świetnie prezentują się na tym filmie animacje przejścia pomiędzy ekranami - coś ala przesuwanie firanki - bardzo fajnie to wygląda. Niestety wersja PL nie posiada takowej, czy to drobne przeoczenie czy też wersja którą Wy przerabiacie na język polski, nie posiadała w zbiorze takiej animacji. Może w kolejnych odsłonach uda się to przywrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu odinstalowałem wszystkie apki w krzaczki, jakie serwuje MIUI V5 PL na Mi3 i całość dobrze działa.

W 1 poście umieściliście fajny materiał zbiorczy z ciekawym filmikiem, prezentującym najnowszą nakładkę. Świetnie prezentują się na tym filmie animacje przejścia pomiędzy ekranami - coś ala przesuwanie firanki - bardzo fajnie to wygląda. Niestety wersja PL nie posiada takowej, czy to drobne przeoczenie czy też wersja którą Wy przerabiacie na język polski, nie posiadała w zbiorze takiej animacji. Może w kolejnych odsłonach uda się to przywrócić?

Miuipolska nie serwuje Ci krzaczkow tylko zostają ze starego romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...