Skocz do zawartości

Xiaomi MI-3 – zbiór informacji


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zamówię Mi-3 od chińczyka z http://www.ibuygou.com/ (preorder) to dostanę telefon z możliwością ustawienia języka polskiego? Czy też będę musiał:

a) być zmuszonym do korzystania z wersji angielskiej

B) rootować żeby wgrac coś innego...

c) czekać na polską edycję MIUI dla tego modelu? (jak długo?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamówisz MI-3 jako preorder lub poczekasz aż będzie normalnie sprzedawany na ibuygou.com to przy uruchomieniu telefonu będziesz miał do wyboru 3 języki: dwie krzaczkowane wersje i angielski. Chyba nie czytałeś za dużo na temat telefonów Xiaomi. NIE TRZEBA NIC ROOTOWAĆ :!: Nie mam pojęcia jak długo będzie trwała polonizacja romu do MI-3, ale przez jakiś czas będziesz zdany na język angielski. Kiedy rom PL wyjdzie to wystarczy pobrać, wrzucić na telefon, wejść do aplikacji Updater, wybrać pobraną polską wersję romu z pamięci telefonu i ją zainstalować. Po ponownym uruchomieniu trzeba to samo zrobić jeszcze raz, aby na obu partycjach była polska wersja MIUI. I wszystko będzie all right ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś w końcu powie tak wprost, bo szukam tej informacji i nigdzie nie moge znaleźć jasnego wytłumaczenia. Czy MI3 w wersji Tegra będzie działać z polskimi sieciami? Mam abo w Play ale oczywiście u polskich operatorów nie ma co kupować telefonów a o xiaomi nawet nie słyszeli. Tegra trochę lepiej wypada w benchmarkach i jakoś lubie nvidie, chociaż Snapdragonem też nie pogardzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh.. słabo czytasz bo takie info jest wszędzie w zasadzie.

1. Będzie działać z polskimi sieciami ale będziesz miał łączność 2G GSM (EDGE) co już jest bezsensem dla tego typu telefonu. A czy Play to już nie wiem, bo wersja TD-SCDMA nie ma 900Mhz, więc może będzie roaming...

2. Możesz sobie kupić ten model ale nie będzie polskiego bo nie wspieramy tego modelu. Tylko model WCDMA będzie na MIUIPolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszędzie jest info że jest targetowany na rynek chiński, co jednak nie znaczy że nie będzie działać, stąd moje pytanie. Czyli jednak żeby w pełni wykorzystać MI3 raczej należy się skupić na wersji ze snapdragonem. Język polski i tak mnie nie interesuje, wolę angielskie menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Polski jest znacznie lepszy niż angielski język, w sensie tłumaczenie. Domyślny angielski jest tzw: chińsko-angielski. Czyli często nazwy funkcji czy poleceń są bez sensu. Dopiero w polskim nabiera to znaczenia. Aczkolwiek ostatnio ich angielski się polepsza, pewnie za sprawą zatrudnienia prawdziwego angielskiego tłumacza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie od kiedy bedzie wysylany Mi 3??Cena niestety na razie dosc wysoka bo na poloskie kolo 1600zl....zastanawiam sie caly czas bo dokladajac 200zl mam lg g2 ,mniejszy a wyswietlacz wiekszy, tylko na nim nie ma Miui i troche mi to nie pasuje...a zamiast Mii 3 co mozna kupis fajnego(wyswietlacz 5cali)??tylko nie samsung bo obecnie mam s3 a s4 to bylo by bezsensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego MTK, to w linku podanym przez micha sa wyniki z benchmarkow i m.in. (chyba) z antutu z ktorego wynika ze niewiele mu brakuje do sgsa3 i siedzi na ogonie nexusowi 4 (ktory ma snapa S4 Pro tak jak MI-2) a wrecz wyprzedzajac go jesli chodzi o CPU i GPU... czyli teoretycznie redrice ma troche szybsza grafike i troche wolniejsze cpu od MI-2S

nie wiem do czego telefon by byl Ci potrzebny ale wydaje mi sie ze redrice bylby lepszym wyborem (i chyba nawet tanszym) niz mi-2s i kombinowanie z dual simem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym trochę wolniejszy to może nie aż tak "trochę". W praktyce obecnie można kupić tylko MI-2S 32G a ten model ma nawet 28 000 punktów. Mój Red Rice miał ok 13 000 w Antutu.

Ale fakt Xiaomi nie oszczędziło na podzespołach. Bo jest tam najszybszy obecnie 4 rdzeniowy model MTK w wersji T i podkręcona grafika PowerVR. Także spokojnie można grać. Może nie jest to poziom Adreno 320 z MI-2 ale narzekać nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co tak a no i w sumie nikt nie wspomnial, nie wiem czy przygladales sie specyfikacji ale MI-2S nie obsluguje 900mhz wiec aero na nim nie bedzie dzialalo i tak i tak

a jak z red rice bedzie w sumie to nie wiem...

i co do antutu... to ciekawe co to tam jest za benchmark ;P mi to wygladalo na antutu no ale coz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexus 5 i mi3 to moi faworyci. Oba telefony są naprawde dobre. Z chęcią kupiłbym nexusa, ale cena w niemieckim google play prawie napewno wyniesie w przeliczeniu 1$=1€ czyli wersja 16gb będzie kosztowała 350 euro (~1500zł). Niestety w Polsce ceny będą wynosić około 2000 zł co jest dla mnie absurdem. Xiaomi ma prawie podobne "wnętrzności" co nexus 5, a jego cena to 325 euro dla każdego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexus 5 i mi3 to moi faworyci. Oba telefony są naprawde dobre. Z chęcią kupiłbym nexusa, ale cena w niemieckim google play prawie napewno wyniesie w przeliczeniu 1$=1€ czyli wersja 16gb będzie kosztowała 350 euro (~1500zł). Niestety w Polsce ceny będą wynosić około 2000 zł co jest dla mnie absurdem. Xiaomi ma prawie podobne "wnętrzności" co nexus 5, a jego cena to 325 euro dla każdego kraju.
Ale przecież w Polsce smartfonu Xiaomi nie kupisz, więc nie możesz porównywać jego ceny do ceny polskich dystrybucji Nexusa. Skoro chcesz się decydować na długi i jakby nie patrzeć ryzykowny import prywatny z Chin – równie dobrze możesz poszukać Nexusa na innych rynkach, w lepszych cenach niż polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w sklepie ibuygou zakupy są w miare bezpieczne i wysyłają przesyłkę jako gift co zmniejsza ryzyko zapłacenia vatu i cła. A nie porównuje ceny w Polsce tylko ceny jaką dane mi jest zapłacić ogółem za urządzenie, nie ważne skąd. A tak poza tym nie musisz cytować moich postów skoro są tuż nad twoimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym nie musisz cytować moich postów skoro są tuż nad twoimi.
Kwestia przyzwyczajenia i uniknięcia niejasności. Odpisując nie mam pewności, że moja odpowiedź pojawi się bezpośrednio pod tą wypowiedzią, której dotyczy. Nie jesteśmy przecież sami na tym forum, i w momencie kiedy odpisuję, ktoś może wysłać swoją odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co preferujecie. Jak kochacie MIUI to bierzcie MI-3. Nexus 5 znając życie nie dostanie jeszcze dłuuuuugo MIUI, albo w ogóle. To przez zawsze najnowsze Androidy.

Nie możesz obecnie zrobić MIUI dla Nexusa 5 ponieważ nie ma bazy MIUI by chociaż port zrobić. Dlatego Nexus 4 nie dostał oficjala. Był wcześnie jak MI-2 tyle, że wtedy jeszcze nie było MIUI v5 na 4.2 a Nexus 4 startował od razu z 4.2. Więc nie można było się cofnąć do MIUI 4.1.1 bo taka baza dla Nexusa 4 nie istniała. Nexus 4 dostał port dopiero po tym jak powstał oficjalny MIUI v5 4.2.2 dla Galaxy Nexusa. Z Nexusem 5 będzie tak samo. W najlepszym wypadku MIUI przejdzie może w przyszłym roku na 4.3 (choć być może jeszcze w tym jak w końcu wypuszczą MI-3 WCDMA) - ale to wciąż za mało bo N5 ma 4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...