Skocz do zawartości

Poprawa działania GPS (na przykładzie Mi4)


schreder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem problem z małą ilością i długim szukaniem satelit GPS w Xiaomi Mi4. Problemem było również to, że nie znajdowało mi żadnych satelit GLONASS oraz COMPASS (chiński GPS). Po dość krótkim przeglądzie internetu znalazłem rozwiązanie problemu z ilością satelit oraz włączenie GLONASS i COMPASS. Niestety dokładność mimo tego (wg. programu GPS test) nadal wynosi około 10 metrów, ale w sumie nawiguje całkiem ok. Poniżej instrukcja i zdjęcia testu przed i po modyfikacji.

 

Krok po kroku:
1. Pobierz i włącz aplikację GPS status and Toolbox z Google Play ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&hl=pl) 
2. Wysuń opcje z lewej strony i wybierz „Zarządzanie A-GPS”, w oknie które wyskoczy kliknij RESET, a potem jeszcze raz wejdź w tę samą zakładkę i kliknij POBIERZ. Ponoć powinno się co jakiś czas powtarzać czynność z punktu drugiego, żeby dane A-GPS były aktualne.
3. Następnie pobierz gps.conf ( wrzucam tutaj http://www76.zippyshare.com/v/ZWHVdTxv/file.html) i podmień w /system/etc (musi mieć uprawnienia rw- r—r--)
4. Zrestartuj telefon, zrób test i napisz czy pomogło.

 

HF6NOOW.png

 

U mnie na Xiaomi Mi4 z softem MIUI 5.11.13 pomogło, nie wiem jak na innych także fajnie jakbyście napisali czy wam pomogło. Z tego co wiem można tego użyć na każdym telefonie Xiaomi (i nie Xiaomi), ale jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi :)

PS: Co do screenshota PRZED to nie wiem czemu na górze jest napis AGPS, ale wiem, że lokalizacja w obydwu przypadkach była włączona na wysokiej dokładności i czas który upłynął do zrobienia screenshota w oby przypadkach to około 2-3 minuty (w trakcie spaceru, nie w postoju, choć to nie powinno być dużym utrudnieniem dla GPS).

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym przypadku masz lokalizację po stacjach bazowych/wifi. W drugim po GPS. Wynika to z szarej ikonki GPS na pasku powiadomień w pierwszym przypadku.

Dane AGPS pobierają się automatycznie po uruchomieniu programu. Oczywiście jeżeli masz dostęp do sieci i nie masz tego wyłączonego.

Ostatnie problemy z dokładnością GPS wynikają ze słońca. A dokładniej ze zwiększonej aktywności powodującej burze magnetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fred napisał:

W pierwszym przypadku masz lokalizację po stacjach bazowych/wifi. W drugim po GPS. Wynika to z szarej ikonki GPS na pasku powiadomień w pierwszym przypadku.

Dane AGPS pobierają się automatycznie po uruchomieniu programu. Oczywiście jeżeli masz dostęp do sieci i nie masz tego wyłączonego.

Ostatnie problemy z dokładnością GPS wynikają ze słońca. A dokładniej ze zwiększonej aktywności powodującej burze magnetyczne.

W obydwu przypadkach były ustawienia takie same czyli wysoka dokładność także nie wiem. Ogólnie wg instrukcji jest napisane, że jak jakaś ikona nad tym AGPS jest przekreślona to oznacza wyłączoną lokalizacje GPS lub AGPS. Jak widać w każdym przypadku nie jest nic przekreślone.

 

@wojtasemaj

Używałem przed tą podmianą tego programu, ale nic mi nie pomógł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskanie lokalizacji z satelitów system pokazuje na pasku systemowym - szara ustalanie, jasna jest lokalizacja. Podobnie aplikacja po uzyskanie lokalizacji GPS wyświetla zielny napis OK. Inne napisy podają status ustalania. Np. AGPS oznacza że dane te są aktualne, WAIT oznacza pobieranie danych, OFF brak danych (np. wyłączone dane i wifi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nwm co wy macie z tym GPS. Na Mi3 działa perfekcyjnie a to też cancro. A powyższe rady tylko wydłużają mi szukanie fix'a. :) Przeważnie poniżej 10sek.

Screenshot_2016-05-17-19-27-27_com.miui.cit_1463506112556.jpg

 

Ps. Metr od okna & czyste wydanie xiaomi.eu ;)

Edytowane przez Pietr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywać to ja mogę. Nawet ze zwykłym GPS'em. Zdziwił mnie tylko fakt, że to te same (prawie) telefony tylko w innej obudowie. Kolega ma Mi4 i mu też łapie fix'a w kilka/naście sek. Ale polecam #3 post. Na innych telefonach działa od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, acidbrain napisał:

Jakie trzeba miec uprawnienia ? Nie widzę tego katalogu  system/etc

Potrzebny root i aplikacja np. Root Explorer czy inna, która pozwala grzebać w systemie. Musisz jakby się cofnąć z pamięci wewnętrznej do partycji/dysku oznaczonego jako " / " i dalej system/etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...