Skocz do zawartości

Ciągłe łączenie z internetem


SzymenL0K0

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem takiego tematu dlatego proszę was o pomoc. Przyszła do mnie niedawno faktura prawie 3 razy większa niż powinna. Dzisiaj sprawdziłem, że niby korzystam z internetu i to prawie ciągle, bardzo często 1kB połączenia z internetem i to w różnych godzinach chyba zawsze wtedy kiedy korzystam z telefonu. Nie mam wykupionego żadnego pakietu internetowego przez co trochę mnie to kosztuje. Czy wiecie co może być problemem i jak go rozwiązać?
Edit: Zapomniałem dodać, że zawsze miałem i zawsze mam wyłączone dane mobilne.

Edytowane przez SzymenL0K0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pakiet neta jest wyłączony, to NIE MA JAK telefon wysyłać nic, no bo przez co? Operator ma coś uwalone, dzwoń i się wykłócaj. Kiedyś był podobny problem i się na końcu okazało, że jednak operator (gdzieś jakiś w UK) miał problem/awarię i dopiero po czasie się zorientował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, na 100% wina Play'a, musisz im powiedzieć, że mimo tego, że telefon jest odłączony od danych mobilnych, to co jakiś czas wysyłany jest 1kb, co jest niemożliwe. Najlepiej napisać reklamację na stronie play24, rozpatrują wtedy w 1-2dni i sami oddzwonią. No i polecam wykupić sobie jakiś mały pakiet internetu, wtedy nie naliczą Ci nic, prócz tego pakietu, a jak się pakiet skończy to nadal masz "net" tyle, że z minimalną prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem to samo - to "prezent" od xiaomi, albo tylko od programistów :/  looknij - tu>>>

Dnia 16.05.2016 o 07:40, Nezumi napisał:

Tia, na 100% wina Play'a, musisz im powiedzieć, że mimo tego, że telefon jest odłączony od danych mobilnych, to co jakiś czas wysyłany jest 1kb, co jest niemożliwe. Najlepiej napisać reklamację na stronie play24, rozpatrują wtedy w 1-2dni i sami oddzwonią. No i polecam wykupić sobie jakiś mały pakiet internetu, wtedy nie naliczą Ci nic, prócz tego pakietu, a jak się pakiet skończy to nadal masz "net" tyle, że z minimalną prędkością.

A może by tak poszukać u siebie w telefonie przyczyn? a nie u innych.

Nie bronię w żadnym wypadku PLAY-a, ale ten s..rwiały dodatek niejednemu już wydrenował kieszeń.

Zrozumiałbym jak by kasa ta "szła" do xiaomi, ale idzie pewnie zupełnie coś innego (bardziej wartościowego!?) - NASZE DANE! i zupełnie nie ważne co to za dane - ważne jest dla nas to, że coś bez naszej zgody wYchodzi!

Edytowane przez PermBan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, prosta sprawa, jeżeli telefon ma odłączone dane mobilne, to nie ma jak ich wysyłać, kropka. Jeżeli wysyła to albo masz uwalony soft, albo operator ma jakiś problem, nie raz tu były takie tematy i nie raz się okazywało, ze to z winy operatora. Nie szukaj wszędzie spisków i firm dybiących na Twoje dane, bo takie Xiaomi/MS/Apple czy inne firmy, G obchodzi byle Kowalski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, PermBan napisał:

Gadaj sobie zdrów, tak jak googli i innych im podobnych niby nie interesują Twoje zainteresowania :D i frazy w wyszukiwarkach - loool.

Słuchaj, kupujesz sprzęt to akceptujesz także jego "regulamin" dotyczący softu, czy to gwarancyjny, czy każdy inny. Instalując W10 wyrażasz zgodę na to, że Windows będzie wysyłał pewne dane na serwery MS, trzeba wiedzieć co się instaluje, co się kupuje i co się klika. Nikt nie ukrywa, że Xiaomi sobie dane tj wyszukiwane frazy, strony internetowe etc. pobiera i dostosowuje późniejszych ofert pod to, tak samo jak robi to goole, ms, czy Apple. Niech sobie pobierają, jak chcą wiedzieć, że 90% czasu na telefonie przesiaduje na miuipolska to jakoś mi to nie robi, nie mam nic do ukrycia, aby się z tym chować, a kupując ten sprzęt wyraziłem na to zgodę, tak samo na "szpiegowanie" przez Google, czy MS (bo mam Win10). Serio, mam to w głębokim... poważaniu... dzięki W10 nie mam 1000 reklam wszystkiego co jest tylko możliwe, a pojawiają mi się tylko reklamy np. morele.net, albo ksiegarni i książek, które ostatnio przeglądałem i fajnie, przynajmniej wiem, gdzie mogę kupić, co i po jakiej cenie, jeżeli ludzie uważają, że mając W7, albo iOS nie są "szpiegowani" to są w błędzie.

Jeżeli Twoje zainteresowania są aż tak niebezpieczne, to może powinienem Twoje IP przekazać odpowiednim służbą? Kto wie, może montujesz w piwnicy jakąś bombkę na sejm, a przez telefon/net kupujesz części i chcesz to zataić? :o 

Koniec żartów, moją opinię już znasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sorka, że wcześniej nie napisałem, nie miałem zbytnio czasu :<
Rozmawiałem z playem i oni mówią, że wykorzystuje jakoś i jedynie co mogę zrobić to kompletnie zablokować internet. Nie chiało mi się tego robić i zmieniłem nazwę APN w telefonie i pomogło. Od tamtego czasu nic nie pobrało internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...