Skocz do zawartości

Ciągłe resety telefonu


PanMrKapi

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon ciągle się wyłącza i na nowo próbuje wstać. I tak co 10 sekund. Nie mogę nawet wejść do recovery. Stało się to samo z siebie, po prostu odblokowałem telefon i ekran zgasł. Odblokowałem znowu, 2 sekundy zwiechy i się zaczęło. Nic nie było wgrywane, jedynie miesiąc temu super su i viper. Wersja miui - 6.4.7. Proszę o jak najszybszą pomoc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra, napisałem, poczekałem 2 tygodnie i brak odpowiedzi od strony serwisu (MIUI Polska). Postanowiłem sam wymienić baterię, ale no d*pa bo telefon pochodził normalnie przez pół godziny i zaczęło się dziać to samo. Czyli że płyta główna..? Da radę wymienić na gwarancji w serwisie Xiaomi jeśli telefon był rozkręcany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PanMrKapi napisał:

No dobra, napisałem, poczekałem 2 tygodnie i brak odpowiedzi od strony serwisu (MIUI Polska). Postanowiłem sam wymienić baterię, ale no d*pa bo telefon pochodził normalnie przez pół godziny i zaczęło się dziać to samo. Czyli że płyta główna..? Da radę wymienić na gwarancji w serwisie Xiaomi jeśli telefon był rozkręcany?

Jeżeli rozkręciłeś telefon i grzebałeś to.. utraciłeś gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a czy ktoś na forum jest w stanie ocenić czy to na pewno płyta główna?

Bardzo proszę o pomoc, sam już nie wiem czy straciłem właśnie 500 zł na nową płytę czy może problem jeszcze gdzie indziej leży. Nie mam nawet pojęcia gdzie się z tym zgłosić. Jestem teraz w wielkiej *****.

Aha, i jak to jest z tym serwisem polskim? Wysłałem zapytanie i cisza..

Edytowane przez PanMrKapi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Telefon wysłałem do serwisu sklepxiaomi.pl. Jako że zapewniali że podejmują się napraw których inne serwisy nie wykonują to napisałem do nich. Powiedzieli żebym wysłał telefon, oni zrobią oględziny i wycenę. Potem zapytali jeszcze o szczegóły. Po ponad 2 tygodniach otrzymałem od nich taką wiadomość:

,, Telefon testowany kilka dni, może zabrzmi to dziwnie dla klienta ale u nas usterka nie wystąpiła. Z tego co zauważyłem w telefonie było mało wolnej pamięci około 100 MB i podczas pracy pracy gdy uruchamia się kilka aplikacji mogło to powodować resety które u nas nie wystąpiły.
Wgrałem najnowsze miui i teraz potrzebuje hasło konta do którego jest przypisane urządzenie w celu wgrania miui polska i przywrócenia zdjęć klienta.
Jeśli dziś otrzymam hasło telefon jutro wyjedzie do klienta.
Pobierzemy symbolicznie 50 PLN
"

Strasznie mi to jedzie oszustwem i chciałem zapytać co reszta o tym sądzi. I od kiedy przy wgrywaniu nowej wersji MIUIPolska (btw teraz xiaomi.eu) trzeba wpisywać hasło do konta? Napisałem żeby wysyłali telefon taki jaki jest, zobaczę co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasła do jakiegokolwiek konta się nie podaje. Jeżeli masz kartę sim z telefonu, wystarczy wyłączyć zabezpieczenia z poziomu laptopa ale ja osobiście bym tego nie robił. Swoją drogą pisali, że wgrywali już Miui hehehe.

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Bardziej mnie dziwi brak występowania usterki. Telefon miałem tak uwalony że do recovery nie mogłem wejść, a w końcu wyzionął ducha a oni mi mówią że nie ma z nim najmniejszego problemu. Przed chwilą odpisali. Mam im wysłać kase i odeślą telefon. Sam jestem ciekawy co zobaczę bo narazie ciężko mi w to wierzyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wystarczy że serwis zrobi zwykły Wipe i już mają telefon zablokowany jeśli miałeś tam konto Xiaomi. Tak jest od 2016 roku. Bez hasła do konta nie przejdzie się dalej niż samouczek. Gdybym ja robił ci telefon zapytałbym o to samo jeśli chciałbyś mieć coś w systemie sprawdzone.

Z MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...