Skocz do zawartości

Mi 4c różnica 16/32gb


kismet75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę kupić xiaomi Mi4c 16/32gb dla ojca .W związku z powyższym mam pytanie czy jest sens kupować wersji 16gb czy taki telefon wystarczy do podstawowego użytkowania tj: dzwonienie , internet , nawigacja itp nie będzie użytkowany do gier  czy też lepiej kupić wersję 32gb .Ponadto mam pytanie może ktoś się orientuję z jakimiś promocjami na te modele.Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też przymierzam się do zakupu mi4c, waham się między 16 an 32 gb.

Wersje 2/16 można kupić za 800 zł, wersja 3/32 to ~1000 zł. Zastanwiam się czy warto dopłacać te 200 zł za 16gb flash i 1 GB ramu. Dodatkowy GB ramu też może się przydać na przyszłość, np miui8 i kolejne wersje mogą być bardziej pamięciożerne.Też nie zamierzam instalować tam żadnych gier ani śmieci, tylko podstawowy soft, jednak troche martwie się że może braknąć miejsca na zdjęcia + video kręcone w fullHD. @zygzak możesz powiedzieć ile w wersji 2/16 pozostaje miejsca do dyspozycji użytkownika (po odjęciu systemu)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie warto, sam mało gram głównie muzyka i net a mam wolnego tylko 11 GB pamięci. Co do ramu. Po jakimś czasie nie czyszczenia pamięci zostaje mi czasem nawet tylko 900 MB tak więc te 3 GB to jednak dobra sprawa (zazwyczaj mam pomiędzy 1.3 a 1.8 GB)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzychu napisał:

Wersje 2/16 można kupić za 800 zł, wersja 3/32 to ~1000 zł. Zastanwiam się czy warto dopłacać te 200 zł za 16gb flash i 1 GB ramu.

Jak chcesz używać miui to warto... ten system lubi dużo ramu... za rok 2 GB to już będzie bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam będę kupował na dniach mi4c. Zastanawiałem się nad oboma wersjami i raczej wezmę 2gb / 16gb. Zastosowanie podstawowe tel, internet, nawigacja, aparaty. Do tej wersji skłoniła mnie cena na goldway. Można kupić ten tel. Za 146$ + eu Express (ominięcie vat) 17$ co daje 163$ tj. Ok 650 pln.

Natomiast wersja 3gb na ibg wyszła mi że wszystkim 263$. czy warto dopłacać 100$ do wersji 3gb ram musisz sobie odpowiedzieć sam. Przy moim zastosowaniu wg mnie nie warto. Tel. Pewnie za rok i tak zmienię a te 400pln można lepiej spożytkować i kupić coś żonie ☺

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena daje do myślenia, @leonfp możesz wyjaśnić w skrócie o co chodzi z tym eu Express? Nie wystarczy po prsotu kupić i wziąć darmową przesyłkę standard? Jak na razie kupowałem kilka rzeczy z chin (na aliexpress i nie tylko) i jeszcze nigdy nie doliczyli mi dodatowych opłat. Rozumiem że Goldway to w miarę sprawdzony sprzedawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Miui Eu. z dodatkami Miui Polska ale miałem CM 13 przez jakiś czas ze względu na problemy z zasięgiem. Kiedy okazało się, że problem wywoływało etui z aluminiową ramką, wróciłem na Miui.

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szymam napisał:

Gdzieś czytałem(nawet jakąś statystykę prowizoryczna widziałem), że do 32GB ładują lepsze podzespoły, tj. ekran Sharp/Asus i Sony IMX258, a do 16 ta matryca Samsunga i gorsze wyświetlacze. Ile w tym prawdy nie wiem, ale mam 32GB i aparat IMX258 i wyświetlacz Asusa ;)

Skąd ci się ten asus wziął ? Jak już to auo 

Edytowane przez AndropaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, decorator12 napisał:

 

Wersja 16Gb pamięci wystarczy jeśli nie pakujesz tam całej galerii filmów dla dorosłych

 

trochę muzyki, kilka filmów w 4k/fhd z wakacji i już jest mało. 

19 godzin temu, decorator12 napisał:

I to nie będzie za mało za rok

A skąd ta pewność ? Wróżbita Maciej ci przepowiedział ? :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale powiedzcie mi gdzie jest haczyk? Mysle sobie o zakupie mi4c 2/16 (na moje uzywanie - www, sms, telefon, youtube na 100 procent starczy) no i z goldwaya z eu express kosztuje to ok 160usd wiec w sumie smieszne pieniadze jak za telefon z snapdragonem 808 i reszta wyposazenia. To gdzie ten haczyk?;)

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, hun napisał:

No ale powiedzcie mi gdzie jest haczyk? Mysle sobie o zakupie mi4c 2/16 (na moje uzywanie - www, sms, telefon, youtube na 100 procent starczy) no i z goldwaya z eu express kosztuje to ok 160usd wiec w sumie smieszne pieniadze jak za telefon z snapdragonem 808 i reszta wyposazenia. To gdzie ten haczyk?;)

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Bierz i nawet się nie zastanawiaj .Też porzuciłem one na rzecz mi4c 2/16 - z racji takiej iż nie używam żadnych gier więc  - na chwilę obecną mam dostępnych jeszcze z  8GB na zdjęcia itp.

Za rok będą jeszcze lepsze ,nowsze i  tańsze jak teraz , więc nie będziesz sobie pluł w brodę że przepłaciłeś . Miałem w ręku 3/32 i nie zauważyłem różnicy w płynności działania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadlem się z MI3 16Gb na Mi4 32Gb bo miedzy innymi brakowało mi miejsca

Kilka filmików z przedszkola i zdjęcia + nawigacja i Mapy na Europę + jedna bajka + trochę muzyki + kilka gier i zostawało mi 2Gb

Nie ma sensu kupować 16Gb

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...