raku

Szukam portu MIUI dla..

Recommended Posts

Witam. Poszukuję dobrego portu miui na SG Arca. Na xda jest kilka wersji, ale posiadają różne błędy uniemożliwiające codziennie użytkowanie. Mogę liczyć na pomoc?

-----------------------

Temat zbiorczy, przeznaczony na pytania w stylu "Szukam portu MIUI dla...". Jeśli już musisz zapytać, zamiast przeszukać xda-developers.com, to zrób to tutaj.

// glaedrem

No ale to nie jest raczej na Twój telefon. To jest port dla modelu G520 TD-SCDMA czyli w chińskim standardzie telefonii komórkowej. No chyba, że masz taki model i używasz na sieciach polskich. Ja mam Red Rice TD-SCDMA ale działa w trybie GSM. Tutoriali nie mamy dla portów. Wszystko trzeba by samemu poszukać.

Minął już jakiś czas od premiery Xiaomi Red Rice(Hongmi) zatem pora zadać ważne pytanie - i tu liczę na odpowiedź kogoś kto bierze udzial w tworzeniu MIUI(a są takie osobie wśród założycieli MIUI Polska). Rozumiem że w związku z pojawieniem się na rynku Xaiomi Red Rice można liczyć na wsparci oraz porty MIUI(łącznie z zaawansowanymi kernelami itp.) na wszystki urządzenia oparte na MTK MT6589 wraz z wersjami M oraz T ?

No w zasadzie to MIUI dla MTK pojawiło się z racji wcześniejszego, oficjalnego wsparcia dla Lenovo S820.

"Liczyć na wsparcie oraz porty" - miui zapewniło źródła, a czy jakiś port powstanie zależy od tego czy znajdzie się ktoś kto ów źródeł użyje.

Witam wszystkich czytających mój post :) Jestem posiadaczem dosyć fajnego smartfona jakim jest Samsung GT-I9070 Galaxy S Advance. Nie ukrywam że irytuje mnie fakt, iż wsparcie miui ma SGS, SGS+ a SGS Advance, który ma o wiele lepsze bebechy już go niema ;/ Niemniej jednak chodzi mi o to czy istnieje port miui v5 dla mojego smartfona ?? Dzięki z góry za odpowiedź :)

No w zasadzie to MIUI dla MTK pojawiło się z racji wcześniejszego, oficjalnego wsparcia dla Lenovo S820.

Hmm, dziwne bo dopiero teraz Sony, OPPO, właśnie Xiaomi oraz Iocean(sam znalazłem :) ) udostępniły źródła (Sony,Iocean oraz Xiaomi bodajże nawet i framework oraz sterowniki). Dzięki temu dopiero teraz ruszyły prace nad CM dla MTK oraz custom kernelami - szczególnie te ostatnie są ważne bo MTK 6589T to nic innego jak zwykłe 6589 z wyższymi zegarami. Mediatek do tej pory blokował jakoś wypływ źródeł dzięki czemu klienci musieli dopłacać za "ulepszoną" wersję ich procka. Jak dla mnie MIUI bije tylko P.A.C rom, ale wątpię żeby ktoś go szybko na MTK zrobił. Marzy mi się MIUI z porządnym kernelem na mój sprzęt - wstępne z tego co ekipa od CM patrzyła to Mediatek przewidywał nawet 1.9 GHz na rdzeń dla tego układu i 400 lub 400+ MHz dla GPU. Na customowym kernelu z MIUI które jest szybkie(i do tego ładne oraz ergonomiczne) każdy sprzęt na MT6589 będzie demonem prędkości :)

Też czekam na port miui na MTK. Posiadam Alcatela Scribe HD OT8008x. Wcześniej miałem HTC Sensation i nie było problemu. A miui mi bardzo podpasowało. Ale jestem dobrej myśli jak kolega wyżej. Teraz sprzętu z MTK sporo wysypało.

Współczuję... HTC Sensation był znacznie lepszy bo miał ogromne wsparcie. A ten Alcatel to jak bursztyn. Rarytas taki, że trzeba by za szybkę dać.

Dokładnie... To jest największa wada tego sprzętu. O ile sprzęt jest spoko i ma potencjał do rozwoju to wsparcia w ogóle niema. Można się mocno zdziwić szukając czegokolwiek na ten sprzęt. Ale miui ostatnio też sie mocno rozwija i być może słoneczko się zaświeci.

@up

Kolego głupie pytanie ;)

Oczywiście , że chcemy . Na razie mamy jakiś tam mały port z XDA ale jest dużo bugów, echo i nie działają motywy.

Jeżeli jesteś w stanie dla nas, użytkowników l9 , zrobić MIUI v5 z andkiem 4.2.2 to bedziemy wdzięczni :)

Good, z racji, że macie nietypowe ekrany 540x960 są bugi graficzne, które można oczywiście zniwelować, ale wygląd spada na dalszy plan potrzeba mi testera, który sprawdzi podstawowe funkcje.

Oczywiście pisać i dzwonić można normalnie, w tym momencie chodzi o wifi, bo fixuje je obchodząc problem i nie wiem czy na każdym l9 to zadziała, a to jest ważne, bo bez wifi nie będę ciągnął projektu.

Witam. Ma ktoś w planach (np. ZduneX25) port dla Xperia L (c2105).

Takie tylko pytanko bo telefon chwilę już jest a o miui ani widu ani słychu.

Ta "chwila" jest dosyć krótka. Na XDA w sekcji Xperii L Android Development jest ledwo jedna strona z tematami. Ponadto z tego co widzę to dopiero CM raczkuje na Xperię L.

Także... MIUI to.. ho ho...i jeszcze dłużej ;p

Powinno być bardziej płynnie, przeglądarka już w pełni załatana i dodałem poprawkę na bugi graficzne (dla Was do testu).

Witam, szukam MIUI dla Motoroli Motoluxe, sam posiadam ZTE V967s z MIUI, ale jak kumpel zobaczył, to powiedział, że też chce ;D

Pytanie wujka google o MIUI dla tej Motki nie poskutkowało ;/ i teraz proszę Was o pomoc.

Pozdrawiam!