Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! 
Otóż kończy mi się umowa, chciałbym zakupić sobie jakiś nowy telefonik. Spodobał mi się xiaomi redmi note 2 prime.  Chodź nadal się zastanawiam czy warto kupić ten telefon. Do wydania mam 700zł (telefon musi być z fakturą, telefon na firmę). Otóż mam pytanie do was jako do użytkowników tego forum, czy ten telefon będzie się ciał ? Posiadam aktualnie LG G3 S , podczas pisania podpisu na snapie, znika klawiatura. Znikające dymki z messengera to norma. 
1.Jest to dosyć irytujące, zatem pytam się czy doświadczę tego typu sytuacje w xiaomi redmi note 2 prime :) ?
2.Nadal warto kupić ten telefon w tej cenie ? Nie zależy mi na jakiś tam czytnikach linii papilarnych. Aukcja która mnie interesuje to 
3.http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-prime-lte-2gb-32gb-etiu-szklo-i6178222242.html -Raczej pewniak ;) ? Zresztą po przyjściu tego sprzętu mogę sprawdzić oryginalność na stronie xiaomi? 
Pozdrawiam wszystkich ^^

4. Czy będzie działało lte w tym telefonie ? Ponieważ na aukcji piszę  4G *: 1900/2300/2600MHz  a w Polsce zaś jest 1800Mhz ;) 

Edytowane przez [email protected]
Stylistyczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci jak będzie w Snapchacie, bo nie używam, ale mój RM2 nie tnie się w absolutnie żadnej aplikacji, ani grze, z którymi miałem do czynienia.

Cena jest jak najbardziej ok. Sprzedawcy nie znam - sam kupowałem u innego, też z FV, z normalnym polskim softem i gwarancją.

W moim RN2 LTE działa, przed chwilą speedtest pokazał mi 38 / 25 Mbps (na zwykłym 3G niecałe 5 / 3 Mbps).

Także jeżeli nie pasuje Ci Redmi Note 3 (jak mi), to bierz dwójkę śmiało, będziesz zadowolony :)

Edytowane przez Altar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, prosiłbym o nie zamykanie tematu ,ponieważ w następnym tygodniu mam zamiar tutaj napisać kilka słów o tym telefonie, ewentualnie jak będe mieć jakieś problemy z tą instalacją roma to się odezwę ! :D

1. Telefon z miui polska fabrycznie ma już roota ?  nie muszę instalować jakiś chińskich wersji developerskich ;p ? 
2. Kupując już telefon z poprzedniej aukcji, mam już wgrane miui polska, także co mam zrobić by zaktualizować miui? Ewentualnie 
Pierwszy raz będę coś instalować przez flashify,recovery itp... 
W swoim LG mam tak, że sciągam rom, mam aplikacje LG... Podłączam telefon w trybie recovery i się romek instaluje... A tutuj kompletnie nie wiem jak. 
https://miuipolska.pl/download/ na tej stronie przy xiaomi redmi note 2 mamy "serwer główny" oraz "alternatywny". Po kliknięciu "serwer główny" od razu nam coś pobiera, po kliknieciu na "alternatywny" wyskakują romy ale za cholera nie widzę tam romu 7.2.3.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, [email protected] napisał:

Dzięki wielkie, prosiłbym o nie zamykanie tematu ,ponieważ w następnym tygodniu mam zamiar tutaj napisać kilka słów o tym telefonie, ewentualnie jak będe mieć jakieś problemy z tą instalacją roma to się odezwę ! :D

1. Telefon z miui polska fabrycznie ma już roota ?  nie muszę instalować jakiś chińskich wersji developerskich ;p ? 
2. Kupując już telefon z poprzedniej aukcji, mam już wgrane miui polska, także co mam zrobić by zaktualizować miui? Ewentualnie 
Pierwszy raz będę coś instalować przez flashify,recovery itp... 
W swoim LG mam tak, że sciągam rom, mam aplikacje LG... Podłączam telefon w trybie recovery i się romek instaluje... A tutuj kompletnie nie wiem jak. 
https://miuipolska.pl/download/ na tej stronie przy xiaomi redmi note 2 mamy "serwer główny" oraz "alternatywny". Po kliknięciu "serwer główny" od razu nam coś pobiera, po kliknieciu na "alternatywny" wyskakują romy ale za cholera nie widzę tam romu 7.2.3.0 

1. MIUIPolska lub Xiaomi.eu (obecne romy dev) - tak, w postaci opcji w "Panelu sterowania". Do romów stabilnych "chyba" trzeba dograć ale to żaden problem doinstalować SuperSU ;)

2.. Nie zawsze, wręcz bardzo rzadko - prędzej trafisz na jakąś spolszczoną chinszczyznę. Najlepiej od razu po zakupie wgraj rom MIUIPolska/Xiaomi.eu według tego poradnika:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Edytowane przez szczuru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, [email protected] napisał:

Dobra jak na razie ogarnąłem, co tutaj trzeba zrobić :)
Czyli nie muszę instalować chińskiego romu developerskiego ;p ? 

Wgraj od razu jakąś wersję z MIUIpolska. Ja za chwilę będę testował dzisiejszą. Póki co unikaj poprzedniej - 6.5.5, bo ma coś nie tak z GPS. Wersje 6.4.21 i 6.4.28 są w porządku pod każdym względem, chyba że chciałbyś korzystać z modułu Xposed (jeśli nie wiesz co to jest, to tym bardziej się nie przejmuj ;), bo wtedy źle działa sklep Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie potrzebny jest mi normalny, sprawdzony rom na którym siedzi większość użytkowników. Nie chce mi się później co tydzień tego romu aktualizować czy jak tam... Kolega polecił mi  stable 7.3.2.0  dając do tego link. Jak podajesz jakieś wersje romów, prosiłbym o podlinkowanie. Na stronie xiaomi/download nie mogę znaleźć linków :)

Dzięki altar a propo tego infa z tym 6.5.5 bo ściagając ze stronki xiaomi, ściągneło mi wersję tą 6.5.5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Altar napisał:

Wgraj od razu jakąś wersję z MIUIpolska. Ja za chwilę będę testował dzisiejszą. Póki co unikaj poprzedniej - 6.5.5, bo ma coś nie tak z GPS. Wersje 6.4.21 i 6.4.28 są w porządku pod każdym względem, chyba że chciałbyś korzystać z modułu Xposed (jeśli nie wiesz co to jest, to tym bardziej się nie przejmuj ;), bo wtedy źle działa sklep Play.

Co masz na myśli, że źle działa sklep? U mnie wszystko jest w porządku. Jedynym problemem po instalacji Xposed był fakt, że nie przychodziły do mnie długie sms-y ale naprawiłem to podmieniając jeden plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szczuru napisał:

Co masz na myśli, że źle działa sklep? U mnie wszystko jest w porządku. Jedynym problemem po instalacji Xposed był fakt, że nie przychodziły do mnie długie sms-y ale naprawiłem to podmieniając jeden plik.

Opisywałem to gdzieś wyżej. Sklep się wyłącza w momencie rozwinięcia pełnego opisu aplikacji. Na 6.4.21 chyba było to samo. Próbowałem wiele razy, czyściłem cache, cały system, chyba nawet formatowałem partycję. Dopiero od 6.5.5 sklep się nie wieszał, ale gubienie GPS-a i tak dyskryminuje tę wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Altar napisał:

Opisywałem to gdzieś wyżej. Sklep się wyłącza w momencie rozwinięcia pełnego opisu aplikacji. Na 6.4.21 chyba było to samo. Próbowałem wiele razy, czyściłem cache, cały system, chyba nawet formatowałem partycję. Dopiero od 6.5.5 sklep się nie wieszał, ale gubienie GPS-a i tak dyskryminuje tę wersję.

Siedzę na 6.4.21 od momentu jego wydania i tego problemu nie mam a dodatkowo także używam modułu exposed "Play Store changelog". Bez tego modułu też wsio jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szczuru napisał:

Siedzę na 6.4.21 od momentu jego wydania i tego problemu nie mam a dodatkowo także używam modułu exposed "Play Store changelog". Bez tego modułu też wsio jest ok.

I to jest cholernie dziwne, bo wcześniej też ktoś pisał, że to raczej jednostkowy  przypadek mojego telefonu. W ciągu ostatnich trzech dni wgrywałem romy 21-5 chyba ze 20 razy. Za którymś razem sklep w ogóle się nie włączał. Przeważnie odinstalowanie Xposed pomagało, czasem nie - znów nie zauważyłem prawidłowości. Teraz mam 6.5.12 i wszystko wydaje się działać. Mam nadzieję, że chwilę na nim posiedzę, bo mam już serdecznie dość ustawiania wszystkiego pod siebie od nowa (przywracanie z kopii wydawało się powielać wcześniejsze problemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Altar napisał:

I to jest cholernie dziwne, bo wcześniej też ktoś pisał, że to raczej jednostkowy  przypadek mojego telefonu. W ciągu ostatnich trzech dni wgrywałem romy 21-5 chyba ze 20 razy. Za którymś razem sklep w ogóle się nie włączał. Przeważnie odinstalowanie Xposed pomagało, czasem nie - znów nie zauważyłem prawidłowości. Teraz mam 6.5.12 i wszystko wydaje się działać. Mam nadzieję, że chwilę na nim posiedzę, bo mam już serdecznie dość ustawiania wszystkiego pod siebie od nowa (przywracanie z kopii wydawało się powielać wcześniejsze problemy).

A usuwanie konta google + danych aplikacji w Google Play + ponowne logowanie się na konto google nie pomaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli wyczyść dane / pamięć podręczną, to o ile dobrze pamiętam, próbowałem tego chyba parę tygodni temu, jak zauważyłem problem i początkowo nie skojarzyłem z Xposed. Jeśli znów mi się coś stanie ze sklepem, zacznę od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli baterie?  Aktualnie LG G3 S wytrzymuje mi cały dzień (gdy nigdzie nie wychodzę wieczorem...), tylko bateria w tym G3 S ładuje się ok 3 godzin ... ;) 

Jestem o tyle w dobrej sytuacji ,że ładowarkę mogę nosić ze sobą jeśli będzie aż tak źle ;) Nie ma problemu jak dla mnie :D

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak warto bo to w miarę sprawdzony sprzedawca choć gdzieś na forum pisał ktoś ze miał u nich problem z realizacją gwarancji. Problemów żadnych z mikrofonem nie ma. Jeśli chodzi o cichy mikrofon to gdzieś na forum była instrukcja jak podglosnic to z poziomu menu serwisowego. Musisz poszukać. U mnie działa mikrofon ok.

Wysłane z mojego SM-T810 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na telefonie mam zaintalowany (chyba) miui polska, po wejściu w narzędzia---->aktualizacje (wyświetla mi się tło miui 7 polska ) ! :) 
Co mam zrobić by zaktualizować tego smartfona ? Niestety nie mogę znaleźć jak włączyć roota po wejściu w panel sterowania---> uprawnienia  ( nie mogę znaleźć nigdzie opcji root)... Czyli by wgrać tamten rom muszę wrzucić pierw chiński delveloperski :) ! ? Zaraz dorzuce screenshoty :D !  

13275830_999883076791525_1741316898_n.pn13296133_999883186791514_966198228_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, [email protected] napisał:

Witam na telefonie mam zaintalowany (chyba) miui polska, po wejściu w narzędzia---->aktualizacje (wyświetla mi się tło miui 7 polska ) ! :) 
Co mam zrobić by zaktualizować tego smartfona ? Niestety nie mogę znaleźć jak włączyć roota po wejściu w panel sterowania---> uprawnienia  ( nie mogę znaleźć nigdzie opcji root)... Czyli by wgrać tamten rom muszę wrzucić pierw chiński delveloperski :) ! ? Zaraz dorzuce screenshoty :D !  

13275830_999883076791525_1741316898_n.pn13296133_999883186791514_966198228_n.png

To nie miui polska , a instrukcje masz na stronie miuipolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2016 o 21:57, blodziu napisał:
Dnia 13.05.2016 o 10:16, JosacK napisał:

@[email protected] Tu masz stable 7.3.2.0 https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995315559

O root samo Cie zapyta po instalacji romu.

Jak podajecie adres to trzeba sprawdzić czy aby dobry ...... piszesz stable 7.3.2.0 a link dajesz do stable starszego   7.2.3.0   to chyba zasadnicza różnica.

Ja to zauważyłem , ale są tacy co mylą te i inne romy więc dla nich trzeba podawać po sprawdzeniu ....

 

Ten najnowszy stable  Hermes to będzie tu .........https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863142312

Edytowane przez fancik
tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, kochani wczoraj instalacja poszła wyśmienicie ;) ! 
Wydawało mi się że będzie to trudniejsze jednakże wcale aż tak źle nie było ! :)
Odpowiadając na pytanie "czy nadal warto" odpowiadam tak! Za 710zł otrzymałem telefon z szybkością ferrari ;D Zero przycieć, miód malina. Co do prędkości działania nie mam się co kłócić jest to telefon "z wyższej półki". Aparat robi dobre zdjęcia, przy dobrym świetle ;), zaś przy gorszym (wieczór) zdjęcia wychodzą ciemne. Telefon po dłuższej chwili używania, potrafi zrobić się odrobinkę ciepły pod aparatem. Jak dla mnie jednym mankamentem w tym modelu jest bateria, nie zaskakuje tylko tyle powiem :). Plus taki że dzięki ładowarce 2A , telefon potrafi naładować się na prawdę szybko ;). Przy takim normalnym użytkowaniu wytrzymuje mi około 6 godzin :) ( nie przeszkadza mi to co to za problem w ciągu dnia doładować telefonik ;p   Dobrze że nie przepłaciłem za jakieś inne telefony, ten jest mój ! 
13293144_1000721573374342_1620796330_n.p

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, [email protected] napisał:

Witajcie, kochani wczoraj instalacja poszła wyśmienicie ;) ! 
Wydawało mi się że będzie to trudniejsze jednakże wcale aż tak źle nie było ! :)
Odpowiadając na pytanie "czy nadal warto" odpowiadam tak! Za 710zł otrzymałem telefon z szybkością ferrari ;D Zero przycieć, miód malina. Co do prędkości działania nie mam się co kłócić jest to telefon "z wyższej półki". Aparat robi dobre zdjęcia, przy dobrym świetle ;), zaś przy gorszym (wieczór) zdjęcia wychodzą ciemne. Telefon po dłuższej chwili używania, potrafi zrobić się odrobinkę ciepły pod aparatem. Jak dla mnie jednym mankamentem w tym modelu jest bateria, nie zaskakuje tylko tyle powiem :). Plus taki że dzięki ładowarce 2A , telefon potrafi naładować się na prawdę szybko ;). Przy takim normalnym użytkowaniu wytrzymuje mi około 6 godzin :) ( nie przeszkadza mi to co to za problem w ciągu dnia doładować telefonik ;p   Dobrze że nie przepłaciłem za jakieś inne telefony, ten jest mój ! 
13293144_1000721573374342_1620796330_n.p

telefon do pełna ładuje się w ok. 3h 25min(to tak dla informacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, [email protected] napisał:

Nie zauważyłem różnicy, a przecież telefon podłączam na noc zawsze :P Może to tylko twoje indywidualne odczucie. Powiem wam po następnym tygodniu jak bateria trzyma :DŁaduje się krócej niż 3h 25 min ;) , na pewno :D 

Po ok 2h 20min tele pokazuje już 100℅ ale ładuje się jeszcze przez co najmniej godzine(mam miernik więc jestem pewien). Temat poruszany już setki razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...