Skocz do zawartości

Pierwsze kroki z Ali i Mi4


MikoMag

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Na początku chce podziękować każdemu kto mnie wesprze w decyzji i wyborze. Zależy mi by nie dać ciała, bo telefon który planuję zakupić będzie dla narzeczonej. :)

Obecnie moja miła korzysta z iPhona 3GS. Telefon fajny, ale swoje lata ma. Z okazji jej urodzin (31 maja!) chciałbym jej kupić nowy telefon - po zapoznaniu się ze wszystkim padło na Mi4.

Do tego zamierzam zamówić tył z drewna na jednej z aukcji na Ali, ale to później...
Jako że jestem na Ali dość krótko (2 miesiace), starałem się przeczytać wszystko o telefonie (3G 4G) cle, vacie itp to na koniec chciałbym z kimś skonsultować decyzję i moje wnioski.
OK więc przechodząc do meritum:

Zastanawiam się nad dwiema aukcjami:
http://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi4-M4-16GB-4G-LTE-Phone-5-0-1920-1080P-Snapdragon801-Quad-Core-2GB/32383011293.html
oraz

http://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4-M4-16GB-64GB-WCMA-FDD-LTE-Mobile-Phone-OS4-4-Snapdragon-801-quad/342812_1989566766.html

Chcę zamóić Mi4, tak by działało z 4G w polsce - to jest FDD LTE. 16GB ROM starczy mojej narzeczonej w zupełności, jak to kobiecie bardziej zależy na wyglądzie telefonu.
Gdzie radzicie zamówić przesyłkę, Goldway czy TopOne (wiem że oba są super sklepami), chodzi o to, że gdzie mam większe szanse uniknięcia VATu, z drugiej strony brać telefon Standard Mail czy DHL?
TopOne gwarantuje uniknięcie VATu jeśli wezmę DHL - jak sprawa ma się w Goldwayu?
Nie ukrywam że dopłata 14 $ lub 26 $ do DHL to jednak jest jakiś tam ból.

A jeśli mam okazję kupić ten telefon za 660 w PL od zwykłego sprzedawcy na allegro u którego mam odbiór osobisty na następny dzień to lepiej z tego skorzystać?
Będę wdzięczny za każdą pomoc!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MikoMag napisał:

To też jest do rozważenia, ale wtedy robi mi się z tego 150$ -160$ zamiast 130 no i teraz pytanie bo żeby było bez VAT to trzeba jeszcze ubezpieczenie dopłacić 8$.  Często naliczają VAT przy przesylkach z np goldwaya? 

wszystkie przesyłki z chin są trzepane tak samo, albo będzie, albo nie będzie, jak trafi na WER Zabrze to możesz być pewny, ze dostanie, tam strasznie trzepią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zamawiał do Warszawy, może tutaj się uda ;-)

To może jednak wziąć z golda, plus DHL i liczyć na to że nie trafi na VAT. A jeśli trafi to wtedy zapłacić? 

Miałem nadzieję że zamkne się w 550-600 zł za tą przyjemność.. Myślę jak to zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MikoMag napisał:

Będę zamawiał do Warszawy, może tutaj się uda ;-)

To może jednak wziąć z golda, plus DHL i liczyć na to że nie trafi na VAT. A jeśli trafi to wtedy zapłacić? 

Miałem nadzieję że zamkne się w 550-600 zł za tą przyjemność.. Myślę jak to zrobić...

no na IBG wyjdzie Cię jakieś ~50-100zł więcej, zależnie od waluty i przelicznika :P. Goldway również ma opcję DHL w 5dni z pominięciem VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MikoMag napisał:

Gold ma taką możliwość? Ja widziałem tylko możliwość wysyłki DHL ale nic nie było o pominieciu VAT... Możesz coś więcej powiedzieć? :-)

http://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4-M4-16GB-4G-LTE-Phone-5-0-IPS-1920-1080P-Screen-Qualcomm-Quad/311331_1967664571.html?isOrig=true#extend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, z tego co zrozumiałem mam wybrać standardową (darmową wysyłkę) oni coś tam poczarują, zdeklarują pewnie 20$ i być może uniknie się VAT, ale jak przesyłkę sprawdzą, to trzeba będzie zapłacić VAT i wtedy przesyłkę otrzymam tak? :)

Druga sprawa - mam możliwość zakupu Mi4 White 2GB/16 FDD z już wcześniej zainstalowanym MIUI Polska za 650, tu na miejscu w Warszawie, no i mam zagwozdkę :) Opłaca się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MikoMag napisał:

Dzięki za link, z tego co zrozumiałem mam wybrać standardową (darmową wysyłkę) oni coś tam poczarują, zdeklarują pewnie 20$ i być może uniknie się VAT, ale jak przesyłkę sprawdzą, to trzeba będzie zapłacić VAT i wtedy przesyłkę otrzymam tak? :)

Druga sprawa - mam możliwość zakupu Mi4 White 2GB/16 FDD z już wcześniej zainstalowanym MIUI Polska za 650, tu na miejscu w Warszawie, no i mam zagwozdkę :) Opłaca się?

2/16? Nie, za tyle masz nówkę na XFS: https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/196-xiaomi-mi4-2gb.html Wysyłka w 24h i u Ciebie za 72h. Tylko ostatnio kontakt z nimi kuleje. Co do Goldiego, to nie wiem w jaki sposób to brać, ale wydaje mi się, że DHL trzeba wybrać (dodatkowe 12$ bodajże). W sumie, nówka z XFS to jakieś 550-600zł :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XFS wygląda fajnie, to jakiś godny zaufania sklep? Widzę że wysyłają z EU, więc VAT mnie ominie, do tego gwarancja 12 miesięcy, a na deser 560 PLN! :) Dzięki chyba się na to skuszę, bo z tego co czytam też mają już wgrany system MIUI 7 więc będzie język PL i sklep google, zgadza się?

Pisać do nich przed zamówieniem coś ustalać?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Bardzo mi pomagasz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywają xiaomi.eu więc masz i PL i gappsy, wszystko co potrzebne. Ja tam kupowałem, nie żałuje, co prawda z kontaktem to jest różnie, raz odpiszą po 24h, a raz po 2 tygodniach. Jeżeli pytań do sklepu nie masz to, nie musisz do nich nic pisać. Mam tam kupione z... 4 telefony :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc Nezumi, zdecydowałem się na zakup w XFS. Napisałem do nich, bo w tym momencie przy Mi4 jest informacje "On the way", mam nadzieję, że dostaną je niedługo.

1. Jeszcze tylko parę drobnych pytań, chce zamówić za pobraniem - normalnie przy listonoszu najpierw otworzyć paczkę, sprawdzić czy wszystko się zgadza i dopiero zapłacić?

2. Warto nagrywać filmik z unboxingu?

3. Czy telefon będzie miał otwarte pudełko? Mam tutaj na myśli, ze względu na wgrywanie przez nich xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MikoMag napisał:

Bardzo dziękuję za pomoc Nezumi, zdecydowałem się na zakup w XFS. Napisałem do nich, bo w tym momencie przy Mi4 jest informacje "On the way", mam nadzieję, że dostaną je niedługo.

1. Jeszcze tylko parę drobnych pytań, chce zamówić za pobraniem - normalnie przy listonoszu najpierw otworzyć paczkę, sprawdzić czy wszystko się zgadza i dopiero zapłacić?

2. Warto nagrywać filmik z unboxingu?

3. Czy telefon będzie miał otwarte pudełko? Mam tutaj na myśli, ze względu na wgrywanie przez nich xiaomi.eu?

U mnie wersja 2/16LTE jest "In stock". Także dostaniesz ją w 4dni. 

1. Ugadaj się z listonoszem, paczkę masz prawo sprawdzić, ale chyba zapłacić trzeba, potem najwyżej spisujesz protokół szkody w razie czego.

2. Tak. Zawsze warto.

3. Pudła są zazwyczaj zafoliowane, niekiedy zdarzają się bez, Xiaomi samo z siebie nie foliuje pudeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Nezumi napisał:

U mnie wersja 2/16LTE jest "In stock". Także dostaniesz ją w 4dni. 

1. Ugadaj się z listonoszem, paczkę masz prawo sprawdzić, ale chyba zapłacić trzeba, potem najwyżej spisujesz protokół szkody w razie czego.

2. Tak. Zawsze warto.

3. Pudła są zazwyczaj zafoliowane, niekiedy zdarzają się bez, Xiaomi samo z siebie nie foliuje pudeł.

Wow, wczoraj o 24:00 było jeszcze "on the way" więc właśnie dostali :D świetnie :)

Dzięki za pomoc jeszcze raz, dam znać jak dojdzie, bo na pewno będę chciał coś do niego wgrać :) ... a no właśnie - on przyjdzie z androidem 4.4 pewnie, jaki najlepiej do niego wgrać? Do tego MIUI 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MikoMag napisał:

Wow, wczoraj o 24:00 było jeszcze "on the way" więc właśnie dostali :D świetnie :)

Dzięki za pomoc jeszcze raz, dam znać jak dojdzie, bo na pewno będę chciał coś do niego wgrać :) ... a no właśnie - on przyjdzie z androidem 4.4 pewnie, jaki najlepiej do niego wgrać? Do tego MIUI 7?

Ja siedzę na 6.0 już i u mnie działa bez zastrzeżeń więc ja polecam jednak 6.5.5 :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...