Skocz do zawartości

MIUI 8 na Mi4 Alfa


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze powiedziawszy to spodziewałem się większego WoW! Ale nie jest źle. :D

Brakuje spowolnionego tempa w Aparacie. Reszta jako tako na +. :) Ładnie, system cieszy oko. Kolorowy. Ale w tych ustawieniach mogli by zostawić kolorowe ikony.

 

Ps. W końcu dodali (czy już był?) root do MM. :)

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pietr napisał:

Szczerze powiedziawszy to spodziewałem się większego WoW! Ale nie jest źle. :D

Brakuje spowolnionego tempa w Aparacie. Reszta jako tako na +. :) Ładnie, system cieszy oko. Kolorowy. Ale w tych ustawieniach mogli by zostawić kolorowe ikony.

Ja też miałem nadzieję na więcej zmian, ale to i tak bardzo dużo, jeśli porównać przejście z v6 na v7. Co mi się nie podoba, to zbyt dużo bieli jak dla mnie. No i aplikacja aparatu zmieniła się trochę na gorsze. Przycisk HDR w prawym górnym rogu to mało ciekawe rozwiązanie, a rozwijanie funkcji przesuwając palcem w prawo było o wiele lepsze niż tak jak jest teraz, czyli włączanie je przyciskiem, który jest w miejscu dawnego HDR.

Edytowane przez mario123m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowości:

  • podwójne tapnięcie na ekranie blokady wywołuje widżet Muzyki
  • skróty z ekrany blokady są edytowalne teraz. Znane nam Przesuń do Dialera czy Aparatu można teraz zmienić. Można dać skrót do każdej apki :)
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Redmi2 napisał:

Kiedy zaczynają się alfa global test?

Ktoś jeszcze czeka na "aproval" ciekawe kiedy zatwierdza lub odrzucą.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Na forum miui.com jest napisane, że alfa global powinna wyjść w okolicach 1 czerwca, a zgłoszenia zatwierdzą pewnie też gdzieś wtedy, skoro zgłaszać się można do końca maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczynają się alfa global test?

Ktoś jeszcze czeka na "aproval" ciekawe kiedy zatwierdza lub odrzucą.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Coś Ty taki w gorącej wodzie kąpany.

Jak dostaniesz się, to będziesz miał prywatną wiadomość z informacją, gdzie, co i jak wejść. Nie bój o nic, nie przegapisz sprawy :-P

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne nowości:

  • podwójne tapnięcie na ekranie blokady wywołuje widżet Muzyki
  • skróty z ekrany blokady są edytowalne teraz. Znane nam Przesuń do Dialera czy Aparatu można teraz zmienić. Można dać skrót do każdej apki

To z muzyką to powrót do v5, szkoda że przez dwie generacje miui o tym nie pomyśleli

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pietr napisał:

Funkcjonalność jest trochę odświeżona. Ale szału nie ma. Polecam samsungi. Tam naprawdę dostaniesz aktualizację lagwiza. (͡° ͜ʖ ͡°)

No tylko, że tam dostaniesz jedną, góra dwie aktualizacje. A z MIUI możesz liczyć na o wiele dłuższe wsparcie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mocno zabiera od dwóch wydań. Powinno być max 2-4%. Dodatkowo są nowe wakeloki na wykresie, które nie występowały wcześniej. Jak się to pogorszy na V8 to będę kombinował powrót do 5.11.5. O zakupie Mi5 mogą sobie pomarzyć. Szybciej wrócę do Mi2S, chyba że wyprodukują coś sensownego w tym wymiarze i nie będzie miało więcej niż 4 rdzenie.

Screenshot_2016-05-22-07-54-44_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-05-22-07-54-47_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy w Miui 8 zostało dodane pobieranie okładek w odtwarzaczu? Ściągnięło mi bezproblemowo większość okładek albumów (oprócz tych ze złymi tagami). Możliwe też, że ja jestem ślepy i na Miui 7 też tak było.

To samo z tekstami, można otworzyć okienko z takim karaoke, a tekst pobiera się automatycznie. 

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy w Miui 8 zostało dodane pobieranie okładek w odtwarzaczu? Ściągnięło mi bezproblemowo większość okładek albumów (oprócz tych ze złymi tagami). Możliwe też, że ja jestem ślepy i na Miui 7 też tak było.

To samo z tekstami, można otworzyć okienko z takim karaoke, a tekst pobiera się automatycznie. 

Bo MIUi Polska ma tą opcję usuniętą. Można tylko własną nakładke lub tekst wgrać.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie telefonu dałem szansę aplikacji sms. Miałem nadzieję, że się jakoś przyzwyczaję do niej. Ale długo nie wytrzymałem. Wg mnie najgorsza systemowa apka w miui. ;-) Polecam alternatywę np Textra. Super wygląda i ogromne możliwości. 

A co do tematu.

@Acid Jak w praktyce wyglądają prace nad miui8? Codziennie są jakieś zmiany, poprawki i masz do nich dostęp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, taki_jeden napisał:

Jak w praktyce wyglądają prace nad miui8? Codziennie są jakieś zmiany, poprawki i masz do nich dostęp? 

Tak. Są normalne daily, tak samo jak MIUI7. Mają do nich dostęp ci "najlepsi" użytkownicy chińskiego i globalnego forum.

Śmieszna sprawa. Mam polski język w miejscach gdzie teoretycznie nie powinno go być. Na przykład w power menu napisy pod przełącznikami, albo data pod zegarkiem na ekranie blokady. To jest jakoś powiązane z motywami?
O, jeszcze jedno. @Acid pisał, że nie działa slowmotion. U mnie bez problemu odtwarza w spowolnieniu. Czyżby to naprawili niedawno?

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie telefonu dałem szansę aplikacji sms. Miałem nadzieję, że się jakoś przyzwyczaję do niej. Ale długo nie wytrzymałem. Wg mnie najgorsza systemowa apka w miui. ;-) Polecam alternatywę np Textra. Super wygląda i ogromne możliwości. 

A co do tematu.

@Acid Jak w praktyce wyglądają prace nad miui8? Codziennie są jakieś zmiany, poprawki i masz do nich dostęp? 

Tak. Ale nie testuję romu bo nie korzystam z Mi4. Bardziej pod kątem przygotowania skryptu do kompilacji. No i tłumaczenie.

Z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 11.05.2016 o 11:55, Acid napisał:

Co z paskiem powiadomień, czy faktycznie jest jedna strona? Nie. Jest opcja do wyboru aby przełączniki były na pierwszej stronie (jak na oficjalnych zrzutach) lub po staremu na drugiej stronie.

Czy jest tak jak po staremu: przełączniki na dole na pierwszej stronie (wraz z powiadomieniami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...