Skocz do zawartości

MIUI 8 na Mi4 Alfa


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na MI4 MIUI 8 w aktualnej wersji alfa. Niestety nie mogę i nie chcę wrzucić screenów więc musicie mi uwierzyć na słowo. Możecie za to zadawać pytania, na które postaram się odpowiedzieć i zamieścić w formie faq poniżej.

Wygląd systemu jest naprawdę zmieniony i wszystko wygląda bardzo ładnie. Niestety tu i tam są reklamy chińskie ale to raczej sami zablokujemy jak już będzie wersja public.

 

  • Co z paskiem powiadomień, czy faktycznie jest jedna strona? Nie. Jest opcja do wyboru aby przełączniki były na pierwszej stronie (jak na oficjalnych zrzutach) lub po staremu na drugiej stronie.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest naprawione ratio zdjęć kontaktów?

Wysłane z mojego Mi-4c

Nie mam jak sprawdzić ale nigdy nie było problemu z tym. Przynajmniej ja na to nawet nie zwróciłem uwagi na swoich telefonach.

Wysłano z MiNote

Mnie ciekawi czy będzie możliwe obracanie ikon na ekranie głównym.

Nie wiem co to ale raczej nie ma takiej możliwości.

Wysłano z MiNote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak sprawdzić ale nigdy nie było problemu z tym. Przynajmniej ja na to nawet nie zwróciłem uwagi na swoich telefonach.

Wysłano z MiNote

Jest z tym problem, nawet na en.miui.com jest to zgłoszone. Przy docinaniu zdjęcia masz kwadrat, a jak ktoś dzwoni to masz prostokąt 16:9 i zdjęcie już nie wygląda tak jak powinno

Wysłane z mojego Mi-4c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, GrzeSek napisał:

Są zmiany w launcherze??

Nie. Ten jest taki sam jeśli mowa o długim przytrzymaniu Menu. Aplikacja Kamery jest trochę inna. Opcje i filtry są jako pasek z przełącznikami.

40 minut temu, jasiek91 napisał:

czy jest opcja multi window? 

Nie ma i nie było nigdzie powiedziane, że będzie. Tym bardziej w cancro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Redmi2 napisał:

Jak z plynnoscia? Bardziej wymagajacy niz miui7?

Wiem ze to alfa i wiele moze sie zmienic :-) ale jak oceniasz ba dana chwile?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Jest tak płynny jak 7 czyli bardzo. 

29 minut temu, Tsukuyomi napisał:

Panowie pytanie odnośnie powiadomień, czy możliwa jest jakaś interakcja z nimi na blokadzie lub na pasku?

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Póki co tak samo jak MIUI 7 z tego co widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid jedna prośba.

Sprawdź czy w Aparacie działa slowmotion. Bo HDR naprawili. Ale ten problem z slowmotion dalej jest. Tzn. nie nagrywa w spowolnieniu.

Nie działa.

Wysłano z MiNote

@Acid a dodano gdzieś dostęp do menu MTP/PTP po wyłączeniu tych opcji?

Nie ma..ale nie wiem w czym problem. To Android 6 i zawsze po podłączeniu masz tylko ładowanie ale z paska powiadomień komunikat by wybrać mtp/ptp.

Wysłano z MiNote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powidz czy galeria dalej tak tragicznie segreguje, że co zdjęcie to osobny rząd? Wiem, że to zależy od daty, ale robiąc jedno-dwa zdjęcia dziennie jest to marnowaniem przestrzeni. Wszystko w jednej kolumnie, a prawa strona pusta.

Tak. Galeria jest taka jak obecnie. Ogólnie jak zmienili ostatnio jakąś aplikację typu Galeria czy Pogoda to takie same wersje są dalej w MIUI 8. Pogoda jest też z białym tłem z tekstem na dole ale góra jest z rysunkami w stylu nowego MIUI.

Wysłano z MiNote

Czy podstawowe aplikacje takie jak muzyka etc. mają nowe skórki? 

Muzyka, Email i kilka innych są takie same. Nowe są np Dyktafon.

Przy okazji. Trend z nowej Przeglądarki został rozszerzony o inne aplikacje. W sensie skoro ma niebieski nagłówek to np Ustawienia mają szary pasek, Phone zielony.

Aha i w recent apps jest... widżet muzyki.

Wysłano z MiNote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną zmianą są powiadomienia pop up od dołu ekranu np. wszelkie informacja o tym, że aplikacja xxx potrzebuje dostępu do neta lub, że zgadzamy się na to i na tamto. Teraz te pup upy nie zajmują całej szerokości ekranu, sprawiają wrażenie lżejszych, aż unoszących się w powietrzu. Tekst także jest wyjustowany do środka. 

Bardzo ładnie to wygląda ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zapisywać się na beta testy? I czy w ogóle są takie zapisy? :D

Z tego co pamiętam to z Androidem 6.0 były zapiski na ich forum. Miałem się zapisywać. Ale miałem opóźnienia w dostawie telefonu. I akurat jak przyszedł to wyszedł oficjalnie. :D

Bo na forum MIUI nic nie widzę. Chyba, że ślepy jestem.

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zapisywać się na beta testy? I czy w ogóle są takie zapisy? 

Z tego co pamiętam to z Androidem 6.0 były zapiski na ich forum. Miałem się zapisywać. Ale miałem opóźnienia w dostawie telefonu. I akurat jak przyszedł to wyszedł oficjalnie.

Bo na forum MIUI nic nie widzę. Chyba, że ślepy jestem.

W poniedziałek startują zapisy do bety

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jasiek91 napisał:

czy jest opcja multi window? 

 

4 godziny temu, Acid napisał:

Nie ma i nie było nigdzie powiedziane, że będzie. Tym bardziej w cancro.

Napewno? Na http://en.miui.com w kilku tematach o miui 8 i jego nowych funkcja pada informacja o multiwindow. Np: http://en.miui.com/thread-279019-1-1.html

204221jhcd9yvg5wjx3udj.jpg.thumb.jpg

Chyba że dopiero w becie będzie, i w dalszych wersjach, bo w alfie faktycznie to nie wiem.

Edytowane przez arucard
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno? Na http://en.miui.com w kilku tematach o miui 8 i jego nowych funkcja pada informacja o multiwindow. Np: http://en.miui.com/thread-279019-1-1.html

204221jhcd9yvg5wjx3udj.jpg.thumb.jpg

Chyba że dopiero w becie będzie, i w dalszych wersjach, bo w alfie faktycznie to nie wiem.

Nie takie multiwindow jak my to rozumiemy

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Redmi2 napisał:

Ale wiadomo nie bedziesz stawial specjalnie miui7 china dev a potem alfe miui8

Wiadomo. Na cancro miałem global. Dziś mam alfe miui 8 więc nie mam jak. Raczej bym się baterią nie przejmował. I tak telefony będą chodzić 1-2 dni. Tu cudów nie ma. 

25 minut temu, Redmi2 napisał:

Ps. Do beta testow tez trzeba byc w jakiejs grupie miui jak do alfy?

Tak. Są różne grupy. Są admini czy moderatorzy na forum, sa fansites jak ja itp. Do alfy global niby zapraszają każdego także można się dopisywać. Dla mnie to dopiero ten Global jest coś warty bo przypomina nasze MIUIPolska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak. Wiesz ja takich rzeczy nie wiem. Od lat mam pozwolenia na wszystko (bo mnie dopisali gdzie się da) i na forum jakoś tamte nie wchodzę. Poza tym mam też swoje dojścia u znajomych, którzy pracują w Xiaomi i od nich mam leaki. Stąd Alfa :) choć blokadę musieliśmy złamać sami ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moge sie normalnie zapisac do beta global majac konto na miui?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Sorry, że się wcinam, ale trzeba mieć określoną ilość postów chyba, żeby się zapisać do beta testów. Musisz być aktywnym userem

Wysłano z Xiaomi Redmi 2 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak ma być? Normalnie wstawiasz kwadratowe zdjęcie, ok ale telefon ma panoramiczny rozmiar to wiadomo, że robi takie powiększenie jeśli fotka ma być na cały ekran. Zrób zdjęcie Adele z mniejszą głową to nie będzie zoomu. Wciaż nie rozumiem problemu z tymi zdjęciami w MIUI. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...