Skocz do zawartości

MIUI v5 3.9.20 PL - Znalezione błędy


AmyS

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI: Xiaomi MI-2S / MIUI v5 3.9.20 PL

Jakim użytkownikiem jesteś? -- używam MIUI od pewnego czasu

Opis znalezionego błędu

W ostatniej kompilacji MIUI v5 - 3.9.20 - znalazłem prawdopodobne 2 bugi. Pisałem już o nich w komentarzach w podstronie poświęconej tej wersji romu na stronie MIUIPolska. Jednak w tym samym czasie powstało forum o MIUI więc napiszę o nich również tutaj. Myślę, że tym razem nie zostaną przeoczone i nieskomentowane ;)

1. Prawdopodobnie przestał działać adblock lub w ogóle go nie ma, ponieważ zaczęły pojawiać się na stronach reklamy w domyślnej przeglądarce.

2. Drugi błąd związany jest z nową wersją klawiatury Xperia. Podczas pisania, gdy przytrzymujemy jakąś literkę aby wybrać inny znaczek, np. zamiast s wpisać ś, to w pojawiającym się dymku z opcjami najpierw literki są czarne, ale po "przeleceniu" przez nie robią się białe. Wydaje mi się, że nie powinno tak być. Efekt ten jest widoczny przy wszystkich 3 rodzajach skórek. Nie przypominam sobie, aby w poprzedniej wersji klawiatury było coś podobnego. Zwracam uwagę na takie szczegóły, więc na pewno nie umknęłoby to mojej uwadze ;) W załącznikach dołączam screen problemu z klawą.

Logcat

Dodatkowe informacje

original.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura Xperia mi jak najbardziej odpowiada. Chciałem zmienić na poprzednią wersję, bo na początku nie przemawiał do mnie wygląd najnowszej, ale nie wiem do końca jak to zrobić. Jeśli przy następnej wersji romu będzie poprawiony błąd w klawiaturze, to nie będę miał już do niej żadnych zastrzeżeń (mam taką nadzieję) :D Zaczynam się przekonywać do nowego wyglądu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol.. nie wiem czy się uda kolory bo to sprawa mało priorytetowa i mogę przez jakiś czas nie mieć czasu. Nie jest to przecież uciążliwe.

Oby ten kolor był w aplikacji klawiatury to łatwiej będzie poprawić. Bo jeżeli narzuca to framework miui to już gorzej i poprawka nie będzie możliwa. 8-)

A adblock powróci. Znaczy on cały czas był i w tej wersji też jest ale dałem nowy. Widać słabszy od poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc - nie wiem czemu Wam przeszkadza nowa skórka klawiatury, dla mnie bomba - a na "wybielające się" litery nie zwróciłem wcześniej uwagi :oops:, pewnie dlatego, że teraz dużo korzystam z podpowiedzi słów

Ja znalazłem mały błąd (a właściwie brak) w tłumaczeniu:

https://www.dropbox.com/s/angljkfeju6rur3/Screenshot_2013-09-20-20-35-11_20130920230426040.jpg

Oprócz tego i opisanego w innym wątku problemu z VPN-em, mam jeszcze dziwny objaw podczas parowania słuchawek bluetooth - nie pojawia się okno na PIN. W sumie to drobnostka, ale dziwne, że go nie ma.

Wysyłałem to wszystko do Acida na priv, ale taki zajęty nowym ROMem, że nawet nie odpisał czy dotarło i czy jest jakaś szansa na zmiany w tych kwestiach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze napisać o tym, że wydaje mi się, że nie działa dopasowywanie stron do ekranu w domyślnej przeglądarce. W poprzedniej wersji romu pamiętam, że było i działało tak samo, jak na HTC Wildfire S, które miałem przed MI-2S ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc - nie wiem czemu Wam przeszkadza nowa skórka klawiatury, dla mnie bomba - a na "wybielające się" litery nie zwróciłem wcześniej uwagi :oops:, pewnie dlatego, że teraz dużo korzystam z podpowiedzi słów

Ja znalazłem mały błąd (a właściwie brak) w tłumaczeniu:

https://www.dropbox.com/s/angljkfeju6rur3/Screenshot_2013-09-20-20-35-11_20130920230426040.jpg

Oprócz tego i opisanego w innym wątku problemu z VPN-em, mam jeszcze dziwny objaw podczas parowania słuchawek bluetooth - nie pojawia się okno na PIN. W sumie to drobnostka, ale dziwne, że go nie ma.

Wysyłałem to wszystko do Acida na priv, ale taki zajęty nowym ROMem, że nawet nie odpisał czy dotarło i czy jest jakaś szansa na zmiany w tych kwestiach :(

Tłumacznie poprawiłem dwa dni temu. O tu: https://github.com/Acid-miuipolskapl/XM ... e3a809b47f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie to żebym na Ciebie Acid naskakiwał, tylko bałem się, że jakimś sposobem nie dostałeś mojej wiadomości.

Natomiast szczerze martwię się o VPNa, może powinienem spróbować na innym romie? Może jakiś mulitilanguage? Jeśli mogę jakoś pomóc - to nie ma sprawy, w końcu to mi bardzo na tym zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To nie znasz chińskiego...? ;)

Weibo i QQ - to komunikatory, co do reszty to nie wiem. Ja na swoim MI2S zrobiłem wipe (w recovery) i format pamięci (z poziomu systemu) po flashowaniu, więc wszelkie "głupoty" mi wyleciały. System działa bez zarzutu (pomijając problem z VPNem - ale to na pewno nie ma związku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

To nie znasz chińskiego...? ;)

Nie widzę w tym nic śmiesznego, a tak poza tym to znam. Mówiony co prawda to gorzej niż dziecko, ale w pisowni rozczytam się co i jak - inna sprawa że niezbyt szybko (w sumie też jak dziecko). Do przeklikanie się przez pozycje w menu wystarczy, ale na co dzień wolę jakieś europejskie. Poza tym nawet kiedy rozczytałem nazwy to nadal niewiele mi to mówiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm tzn, spróbuję to też poprawić. Bo mieliśmy w skrypcie dodawanie komend do updater-script które usuwały te aplikacje podczas instalacji z pamięci ale coś chyba to nie działa albo kod nie trafił tam gdzie trzeba. Ja bym jednak prosił jedną osobę by chociaż jedną aplikację chińską zostawiła :)

Bo wtedy przy następnej aktualizacji jeśli uda się to naprawić to ikonka powinna zniknąć.

Natomiast nie wiem czy wiecie ale odinstalowanie tych aplikacji może nic nie dać :) W MI-2 jest taki myk (taka ciekawostka), że MIUI dodaje te aplikacje w pewne konkretne miejsce (/data/miui/app lub /data/media/preinstall_apps) i dopiero z tego miejsca aplikacje są kopiowane do /data/app w celu instalacji w romie. I teraz jeśli usuwacie je z pulpitu przez zwykłą deinstalację to faktycznie one znikają z systemu. Ale po aktualizacji romu i przejściu na drugi system, aplikacje te ponownie się pojawią, bo przy uruchamianiu znowu przejdą z /data/media/preinstall do /data/app.

Dlatego na początku pomaga wipe w recovery bo czyści też partycje /data wraz z tymi aplikacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xperia Neo V podświetla się cały czas klawiatura sprzętowa. W poprzedniej wersji tego nie było.

Da się coś z tym zrobić czy może to wina mojego kernela lub czegoś innego.

edit:

wrzuciłem kernel z paczki jest ok - tzn nie podświetla w ogóle ale to mi nawet odpowiada. Wcześniej był kernel Fusion V5.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...