Skocz do zawartości

NFC w MI5


Radvarin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z płatnością NFC z ING. Kartę mam poprawnie dodaną, jest aktywna, lecz nie mogę zapłacić, nic nie reaguje. Przeglądałem temat i nie mam w ogóle opcji "Mobilny portfel". Jest w stanie ktoś pomóc? Wstawiam screeny z moich ustawień telefonu z obszaru NFC.

Screenshot_2017-03-23-14-36-54-991_com.android.settings.png

Screenshot_2017-03-23-14-37-03-612_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał jeszcze podobny problem z ING taki jak ja miałem, to pomogło wyczyszczenie danych:
 

Cytat

1. Usunąć urządzenie z zaufanych.

2. Wejść w Ustawienia telefonu -> Aplikacje -> Menadżer aplikacji -> Moje ING -> Pamięć -> Wyczyść dane / wyczyść pamięć.

3. Uruchomić aplikację, aktywować ją i aktywować płatności Mastercard w telefonie klikając "Aktywuj płatności".

W okresie pomiędzy próbami zmieniłem też język z angielskiego na polski, ale to raczej nie powinno mieć związku.

Edytowane przez Segor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś może też problem z płatnościami przez IKO? Na początku nawet działało, tylko czasami na niektórych terminalach wywalało komunikat "użyj jednej karty". Teraz po kilku instalacjach systemu, m.in. jakieś customy, global, aktualnie najnowsze xiaomi.eu terminale wgl nie reagują na mój telefon. W ustawieniach mam zmienione na HCE i IKO jako domyślna, w apce mam ustawione, że nie muszę odblokowywać telefonu do płatności. Mimo to terminale nie reagują, nawet jak odblokuje telefon i wejdę w aplikację... Jakiś pomysł co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem dosłownie przed chwilą i poszło ok, wystarczyło wybudzić telefon - najnowsze xiaomi.eu.
Za to rano, w innym sklepie, terminal nie zareagował dopóki nie włączyłem iko i nie kliknąłem tej ikonki płatności w prawym górnym rogu. 

W jednym miejscu w ogóle nie mogę płacić telefonem, bo fakt reaguje, ale jakiś błąd na terminalu wywala. 
Nie wiem od czego zależy jak i kiedy zadziała taka płatność, czy od telefonu, terminalu, faz księżyca... Szkoda, bo póki co nie byłbym na tyle pewny, żeby nie wziąć do sklepu portfela, bo zawsze może się okazać, że telefon odmówi współpracy :P 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 10.04.2017 o 20:20, Judas napisał:

Płaciłem dosłownie przed chwilą i poszło ok, wystarczyło wybudzić telefon - najnowsze xiaomi.eu.
Za to rano, w innym sklepie, terminal nie zareagował dopóki nie włączyłem iko i nie kliknąłem tej ikonki płatności w prawym górnym rogu. 

W jednym miejscu w ogóle nie mogę płacić telefonem, bo fakt reaguje, ale jakiś błąd na terminalu wywala. 
Nie wiem od czego zależy jak i kiedy zadziała taka płatność, czy od telefonu, terminalu, faz księżyca... Szkoda, bo póki co nie byłbym na tyle pewny, żeby nie wziąć do sklepu portfela, bo zawsze może się okazać, że telefon odmówi współpracy :P 

 

 

Dziś zauważyłem, że ma znaczenie miejsce na terminalu, do krórego  zbliżam telefon, najlepiej jest przjechać całą szerokością telefonu przez terminal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzesiuso napisał:

Dziś zauważyłem, że ma znaczenie miejsce na terminalu, do którego  zbliżam telefon, najlepiej jest przjechać całą szerokością telefonu przez terminal.

 

5 minut temu, JacekBB napisał:

Od razu go wylizac.....Jest MOC

Temu tylko jedno w głowie, prawdziwy facet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mi też nie działa bzwbk, w ogóle NFC mi nie działa, czy porzucili wsparcie czy jak? Próbowałem z 10 aplikacji do zapisywania i czytania tagów NIC zero reakcji. Oczywiście nie jestem debilem, NFC jest aktywne w ustawieniach. Jestem w testach MIUI China Nightly wiec na dzień dzisiejszy wersja 7.9.14 (weekly).

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie możliwe, że Global by wspierał, a China nie tym bardziej, że Mi ma w Chinach swój portfel wirtualny. Co zauważyłem to, że ponoć gdy NFC jest aktywne powinna być ikonka, nigdy jej nie mam

EDIT:
Juz wiem w czym jest problem. Czytnik NFC jest poprostu beznadziejny w Mi 5, po 3 minutach prób udało mi się 2x odczytać tag dokładnie w jednym miejscu i jak przybliże go do telefonu albo oddale, albo przesunę kilka mm w inną stronę to już nie załapie.

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bololabich napisał:

Raczej nie możliwe, że Global by wspierał, a China nie tym bardziej, że Mi ma w Chinach swój portfel wirtualny. Co zauważyłem to, że ponoć gdy NFC jest aktywne powinna być ikonka, nigdy jej nie mam

EDIT:
Juz wiem w czym jest problem. Czytnik NFC jest poprostu beznadziejny w Mi 5, po 3 minutach prób udało mi się 2x odczytać tag dokładnie w jednym miejscu i jak przybliże go do telefonu albo oddale, albo przesunę kilka mm w inną stronę to już nie załapie.

mi nfc dobrze dziala jelsi chodzi o wszystko poza tymi platnosciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bololabich napisał:

Jestem w tym zielony ale coś mi się obilo o uszy, że z rootem nie działa płacenie NFC, ale nie wiem czy to nie jest tylko portfel google.

Zobacz to: https://miuipolska.pl/jak-placic-telefonem-mi5-z-ap-i-system-miuipolska-xiaomi-eu/ część informacji nadal jest aktualna, jednak przy którejś z aktualizacji, a konkretnie tej: https://miuipolska.pl/miui-7-6-29/ dodana została bezpośrednio "pozytywna certyfikacja" (następstwo zmiany w romie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jak sprawdzic czy czujnik nfc jest sprawny? Przy probie placenia z android pay kazdy terminal pokazuje "uzyj innego czytnika". Mam najnowsze global stable i zablokowany bootloader, karta dodana prawidlowo jak i dane na koncie google sa prawidlowe wiec teoretycznie nie powinno byc problemow. Dodatkowo sie zastanawiam moze moje etui nillkin frosted blokuje sygnal nfc. Czy jest to wgl mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia > Informacje i telefonie >> kilka dotknięć na Wersja jądra >> Additional Tools [przycisk po prawej u góry] > NFC test tools
Będziesz do tego jednak potrzebował jakiegoś nadajnika/odbiornika.

Spróbuj wykorzystań Android Beam do testów z innym telefonem.

Etui nie powinno blokować.

Edytowane przez K4r0lSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, K4r0lSz napisał:

Ustawienia > Informacje i telefonie >> kilka dotknięć na Wersja jądra >> Additional Tools [przycisk po prawej u góry] > NFC test tools
Będziesz do tego jednak potrzebował jakiegoś nadajnika/odbiornika.

Spróbuj wykorzystań Android Beam do testów z innym telefonem.

Etui nie powinno blokować.

Podczas proby z Android Beam telefon tylko raz wibruje i nic sie nie dzieje. A przy tym tescie NFC test tools xiaomi sie zawiesza na jakas chwile i nic sie nie dzieje. W takim wypadku rozumiem ze jednak chyba cos jest rozwalone z moim nfc... Telefon mam od lipca tego roku, gwarancja obejmuje naprawe nfc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Live Ja zrobiłem właśnie test Android Beam z Mi5 na HTC Desire 500.

NFC włączone w obu; na Mi5 wybrałem zdjęcie Wyślij > Android Beam; pojawia się komunikat, aby zbliżyć urządzenia; zbliżyłem plecami; po chwili informacja Dotknij, aby przesłać; na HTC pojawiała się informacja o odbieraniu... ale finalnie "niepowodzenie", za drugim razem przesłane bez problemów

Tak wygląda u mnie NFC test tools

d5c47ffe7cb08032102f037d53ac3b8f.jpg

 

Gwarancja powinna obejmować wszystkie usterki... które nie są wyłączone z gwarancji, czyli przeważnie mechaniczne ("z zewnątrz").
Raczej do NFC nie miałeś szansy się dobrać.

Edytowane przez K4r0lSz
Success
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem napisać, bo może komuś to pomoże. 

Miałem problem z płatnościami T-Mobile Bankowe przez NFC. Wszystko poustawiane poprawnie,  a przy próbie płatności telefon nie reagował, lub wyskakiwała informacja, żeby użyć innej karty. 

Mogłem sobie pozwolić na dłuższą chwilę przy terminalu i w taki sposób zmieniałem ustawienia i przeprowadzałem próby płatności. 

Płatności wreszcie zaczęły przechodzić po wybudzeniu telefonu, kiedy w ustawieniach baterii wyłączyłem oszczędzanie w aplikacjach i aplikację bankową, czyli w tym przypadku T-Mobile Bankowe dodałem do autostartu.

U mnie rozwiązało problem. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, K4r0lSz napisał:

@Live Ja zrobiłem właśnie test Android Beam z Mi5 na HTC Desire 500.

NFC włączone w obu; na Mi5 wybrałem zdjęcie Wyślij > Android Beam; pojawia się komunikat, aby zbliżyć urządzenia; zbliżyłem plecami; po chwili informacja Dotknij, aby przesłać; na HTC pojawiała się informacja o odbieraniu... ale finalnie "niepowodzenie", za drugim razem przesłane bez problemów emoji6.png

Tak wygląda u mnie NFC test tools

d5c47ffe7cb08032102f037d53ac3b8f.jpg

 

Gwarancja powinna obejmować wszystkie usterki... które nie są wyłączone z gwarancji, czyli przeważnie mechaniczne ("z zewnątrz").
Raczej do NFC nie miałeś szansy się dobrać.

U mnie Nfc test tools tak samo wyglada. Sprobuje jeszcze z dodaniem aplikacji do autostartu, zobaczymy czy to pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem napisać, bo może komuś to pomoże. 
Miałem problem z płatnościami T-Mobile Bankowe przez NFC. Wszystko poustawiane poprawnie,  a przy próbie płatności telefon nie reagował, lub wyskakiwała informacja, żeby użyć innej karty. 
Mogłem sobie pozwolić na dłuższą chwilę przy terminalu i w taki sposób zmieniałem ustawienia i przeprowadzałem próby płatności. 
Płatności wreszcie zaczęły przechodzić po wybudzeniu telefonu, kiedy w ustawieniach baterii wyłączyłem oszczędzanie w aplikacjach i aplikację bankową, czyli w tym przypadku T-Mobile Bankowe dodałem do autostartu.
U mnie rozwiązało problem. 
 
Dzięki za rozwiązanie problemu. Płatność w aplikacji banku WBK dopiero działa, jak wyłączymy oszczędzanie baterii i dodamy aplikacje do autostartu (bez tego nie szlo).

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Bateria w telefonie zbliża się do wymiany i tutaj mam problem Nie wiem jaką zamówić dokładnie chodzi o płatności zbliżeniowe i NFC czy NFC jest umieszczony w baterii Czy to jest jakiś czujnik osobny w telefonie. Czy moglibyście polecić Jakąś sprawdzoną baterie do mi5 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Google Pay mi nie działa i bezczelnie komunikuje, że na tym urządzeniu działał nie będzie. Mam najnowszego Globala dev, odblokowanego bootloadera, ale telefon nie jest rootowany. iPKO cudownie zaczął działać, kiedy zacząłem korzystać z dual SIMa.

Czy samo zablokowanie bootloadera może pomóc?

Nie mam ochoty przechodzić na stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...