Skocz do zawartości

NFC w MI5


Radvarin

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w PeoPay po wpisaniu czy to dobych danych, czy złych wyskakuje komunikat: Aplikacja wymaga karty SIM do działania.. Sieć działa normalnie, dzwonienie, SMS, internet.. Zastanawiam się czy to wina, iż sam przycinałem simkę z rozmiaru micro do nano, sieć PLAY..

 

e: wystarczyło nadać uprawnienia -,-

Edytowane przez dam4an
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
1 godzinę temu, Segor napisał:

ING uruchomiło usługę HCE. Niestety nie mogę "aktywować płatności". Komuś udało się to uruchomić? Czy z odblokowanym bootloaderem będzie w ogóle to działać, czy tak jak android pay będzie zablokowane?

Działa normalnie. W ustawieniach nfc mi wallet zmień na płatności hce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa normalnie. W ustawieniach nfc mi wallet zmień na płatności hce. 

Skonfigurowałem sobie kartę w telefonie. Jak się płaci w sklepie ? Pytam konkretne o punkt opisany ma stronie ING jako " rozświetl ekran". Czy wystarczy wybudzic telefon czy musi byc wybudzony i odblokowany ?

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zielonyBB napisał:


Skonfigurowałem sobie kartę w telefonie. Jak się płaci w sklepie ? Pytam konkretne o punkt opisany ma stronie ING jako " rozświetl ekran". Czy wystarczy wybudzic telefon czy musi byc wybudzony i odblokowany ?

Wysłane z MI5
 

ja mam apkę getin bank. Tu muszę się zalogować i wybrać płatności hce żeby zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Alior Banku, Android Pay działa w ten sposób, że wystarczy odblokować i przyłożyć do terminala. Na ekranie wyskakuje komunikat z wizerunkiem twojej karty oraz potwierdzenie, że wszystko przebiegło pomyślnie. To wszystko. Nie trzeba się starać za bardzo i przesuwać telefonem po terminalu żeby zadziałało.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Alior Banku, Android Pay działa w ten sposób, że wystarczy odblokować i przyłożyć do terminala. Na ekranie wyskakuje komunikat z wizerunkiem twojej karty oraz potwierdzenie, że wszystko przebiegło pomyślnie. To wszystko. Nie trzeba się starać za bardzo i przesuwać telefonem po terminalu żeby zadziałało.
 
Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 

Masz ustawione w ust NFC na hce? I czy musiales moze instalowac aplikacje haiz?

Wysłane z mojego MI+5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ING tak jak kolega wcześniej wspomniał wystarczy, że telefon ma włączony ekran. Szczerze mówiąc trochę średnio odpowiada mi to, że nie musi być odblokowany. 

Ktoś kojarzy jakieś ustawienie/moduł Xposed który by to załatwił? Np włączanie NFC tylko gdy odblokowano telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego ? Że średnio bezpiecznie ? Że ekran nie musi być odblokowany ? Przecież to tak samo jak z kartą paypass. Ktos Ci ukradnie to w miarę możliwości natychmiast blokujesz. Tu tak samo. I tak jest bezpieczniej niż z paypass bo jednak musisz wyjąć telefon, nacisnąć przycisk power. Nikt Ci "przypadkiem" karty w telefonie nie zczyta.

 

Wysłane z MI5

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zielonyBB napisał:

Ale dlaczego ? Że średnio bezpiecznie ? Że ekran nie musi być odblokowany ? Przecież to tak samo jak z kartą paypass. Ktos Ci ukradnie to w miarę możliwości natychmiast blokujesz. Tu tak samo. I tak jest bezpieczniej niż z paypass bo jednak musisz wyjąć telefon, nacisnąć przycisk power. Nikt Ci "przypadkiem" karty w telefonie nie zczyta.

 

Wysłane z MI5

 

 

 

 

 

 

Czy ja wiem, wystarczy że przyjdzie sms i ekran na chwile się podświetli. W portfelu noszę kilka kart więc problemu nie ma. Zresztą bardziej mi chodzi o ewentualne zgubienie telefonu. 

Nie mówię że jest to jakaś ogromna wada i przestanę przez to korzystać z aplikacji, ale jeśli jest jakaś  opcja zmiany na płacenie tylko po odblokowaniu to uważam że warto. Tymbardziej ze odblokowanie trwa moment. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2017 o 13:28, zielonyBB napisał:

No więc tak, sprawdzone z ING. Działa super. Wystarczy wybudzić telefon (nie musi być odblokowany) i zbliżyć telefon do czytnika. I juz. Aplikacja ING obowiązkowo w autostarcie.

Ja nadal nie jestem w stanie powiązać telefonu z kartą... Klikam w aplikacji Moje ING "Aktywuj płatności", kółko się kręci, a potem "Funkcja niedostępna"...

"Mobilny portfel" mam  ustawione na "Portfel NFC z HCE".
"Dotknij i zapłać" na "Moje ING".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Segor napisał:

Ja nadal nie jestem w stanie powiązać telefonu z kartą... Klikam w aplikacji Moje ING "Aktywuj płatności", kółko się kręci, a potem "Funkcja niedostępna"...

"Mobilny portfel" mam  ustawione na "Portfel NFC z HCE".
"Dotknij i zapłać" na "Moje ING".

Sprawdź w Moje ING w zakładce karty czy masz "Karta Mastercard w telefonie", to ta wirtualna karta o której pisał kolega wyżej. Chociaż może być i tak że ona się z automatu daje podczas procesu powiązania z telefonem (nie pamiętam). Ja robiłem wszystko na języku angielskim w telefonie, no i bez root'a oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zielonyBB napisał:

Sprawdź w Moje ING w zakładce karty czy masz "Karta Mastercard w telefonie", to ta wirtualna karta o której pisał kolega wyżej. Chociaż może być i tak że ona się z automatu daje podczas procesu powiązania z telefonem (nie pamiętam). Ja robiłem wszystko na języku angielskim w telefonie, no i bez root'a oczywiście.

Tak mam, bo tam jest przycisk, "Aktywuj płatność". I przycisk ten służy do powiązania karty z telefonem i tego nie mogę zrobić... Status karty mam "wyłączona".

Przed chwilą wywaliłem nawet zaufaną aplikację i dodałem od nowa. Nie pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Segor napisał:

Tak mam, bo tam jest przycisk, "Aktywuj płatność". I przycisk ten służy do powiązania karty z telefonem i tego nie mogę zrobić... Status karty mam "wyłączona".

Przed chwilą wywaliłem nawet zaufaną aplikację i dodałem od nowa. Nie pomogło...

Wszystkie czynności wykonujesz z poziomu telefonu (aplikacji Moje ING) czy kompa ? Bo jak chciałem to to aktywować z kompa to nie szło. Aplikacja nowa ? W sensie Moje ING a nie ING mobile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android Pay - instalujesz apkę Android Pay, podpinasz kartę, którą masz w portfelu.

NFC - instalujesz apkę banku w którym posiadasz konto, odbierasz kartę wirtualną wydaną przez bank.

Tak to wygląda - jeśli nie mam racji to mnie poprawcie. Dopowiem, że obecnie Android Pay obsługują trzy banki : BZWBK, Alior,

T-mobile.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...