Skocz do zawartości

NFC w MI5


Radvarin

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne w pewnych warunkach może. Natomiast czy w Twoim szczególnym wypadku to nikt tego nie będzie wiedział... Na pewno musiałbyś mieć aplikację na telefonie, która odpowiednio ustawi nadajnik NFC w chwili zbliżenia.
A tak w ogóle to raczej nie jest tak, że wszystkie takie czytniki pracują w jednej technologii. U mnie w firmie wymieniali czytniki i karty, jak był zmieniany system. Zakładam więc, że stare karty właśnie ze względu na technologię były do wymiany.

Edytowane przez Segor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wmajonez napisał:

a ktoś korzysta z HCE używając właśnie NFC w MI5?

Masz na myśli płatności zbliżeniowe? Ja tak płacę i działa ok. W moim banku było to bajecznie proste - w apce musiałem kliknąć parę rzeczy, aby stworzyli mi kartę mobilną i wszystko działało od strzału. Aby zapłacić wystarczy odblokować ekran i przyłożyć telefon do terminalu.

Edytowane przez Segor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 8.06.2016 o 18:50, Shadow2k3 napisał:

W mbanku działa jeszcze stara metoda czyli karta SIM nfc, HCE ma działać bodajże na jesień. Trzeba poczekać.

Sent using Tapatalk

Płatność przez SIM działa na MI5? Konkretnie o mBank pytam, bo mam takową kartę, ale na Nexusie 5 mi nie działało (ogólnie ta funkcja jest dostępna na wybranych telefonach, a ani MI5, ani Nexusa nie ma na liście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, emarcin napisał:

No to sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Właśnie dlatego się pytałem, skoro @Shadow2k3 pisał o mBankowej SIM NFC, to myślałem że w jakiś sposób z tego udało mu się skorzystać na MI5.

Ok, pozostaje czekać na HCE :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A udało się komus obejsc problem płatności NFC w PKO BP /Inteligo? Problem polega na tym, ze planosc zblizeniowa nie dziala na zrootowanych telefonach. Bank wprowadzic takie zabezpiecznie niby na żądanie Mastercard.

Wiem, ze są apki ktore pozwalaja oszukac aplikację (w tym wypadku IKO), ktora sprawdza, czy telefon ma roota, czy nie. Ale ponoc zadna nia dziala w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2016 o 09:11, bikej napisał:

A udało się komus obejsc problem płatności NFC w PKO BP /Inteligo? Problem polega na tym, ze planosc zblizeniowa nie dziala na zrootowanych telefonach. Bank wprowadzic takie zabezpiecznie niby na żądanie Mastercard.

Wiem, ze są apki ktore pozwalaja oszukac aplikację (w tym wypadku IKO), ktora sprawdza, czy telefon ma roota, czy nie. Ale ponoc zadna nia dziala w 100%.

IKO nie obsługuje kart mastercard tylko VISA przy płatności przez NFC

Edytowane przez Bobson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.07.2016 o 11:14, Bobson napisał:

IKO nie obsługuje kart mastercard tylko VISA przy płatności przez NFC

Jasne, jasne, "przejęzyczyłem się". Przeciez dlatego wlasnie wymieniłem swojego mastercarda na visę. No ale platnosci nie dzialaja i tak, bo mam roota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mi5 zacząłem korzystać z nfc w telefonie.  Płatności zbliżeniowe z aplikacją PeoPay to coś wspaniałego. Działa idealnie 

Ile razy prosi Cię o PIN?

Gdy korzystałem z SNote 3 to nie musiałem się włączać apki i się w niej logować tylko wyskakiwał komunikat o podanie PIN.

Na Mi5 logowanie do apki i podanie PINu... Ostatnio się pomyliłem i wklikałem PIN innej karty i przeszło :/

Wysłane z Mi5 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.08.2016 o 09:59, JusTQL napisał:

Ile razy prosi Cię o PIN?

Gdy korzystałem z SNote 3 to nie musiałem się włączać apki i się w niej logować tylko wyskakiwał komunikat o podanie PIN.

Na Mi5 logowanie do apki i podanie PINu... Ostatnio się pomyliłem i wklikałem PIN innej karty i przeszło :/

Wysłane z Mi5 PRO

No to są jaja jak na innym pinie  przeszło ;p ustawiłem,  że do 50zl bez pinu,  a tak to w terminalu go wklepuje.  W apce rzadko muszę go podawać chyba,  że kupuję coś na allegro czy gdzieś tam przez kod QR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Za każdym razem kiedy próbuje zapłacić, swoim MI5 z MIUI 8 Global 6.9.1 Beta, zbliżeniowo przez NFC używając zarejestrowaną w aplikacji BZWBK Mobile kartą, wyskakuje mi aplikacja Mi Pay.

Oczywiście Mi Pay nie wspiera polskich i w ogóle europejskich banków. Mi Pay jest chyba powiązana z aplikacją MiSmartCards. Rozumiem że w ROMie MIUI Polska Mi Pay jest usunięte i jak widzę nie macie problemu z MI Pay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Eragon napisał:

A co mam zrobić gdy pokazuje mi tylko Mi Wallet w ustawieniach? 

Na najnowszym sofcie :P Kiedyś wiem że widziałem HCE... coś gdzies trzeba ustawić czy jak? :D 

 

1 godzinę temu, Shadow2k3 napisał:

Ustawienia- więcej-nfc


W 6.9.15 jest HCE

 

Dalej nic mi to nie pomogło. Czy może mieć na to wpływ że jedno gniazdo SIM sobie programowo zjebałem? No raczej nie. Innymi słowy... ujowo urwa :P Nie mam pojęcia o co może chodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...