Sign in to follow this  
kejundzina

Kilka pytań dotyczących v4 (3.2.22 PL)

Recommended Posts

Ale się dziś rozpisałam ;) ale zrozumcie mnie proszę - od 5 dni dopiero zaczęłam zabawę tym romem, a rom mnie zaskoczył bardzo pozytywnie (wiedzcie że testowałam już kilka jak nie kilkanaście i ten jest moim zdaniem SUPER!)

Mam do Was kilka pytań i bardzo bym prosiła aby życzliwa osoba odpowiedziała na nie:

1) klawiatura - podczas próby wprowadzania głosowego (za pomocą klawisza z symbolem mikrofonu) klawiatura wyłącza się pokazując informacje o błędzie aplikacji (mam zainstalowane gappsy z linku który podał Zdunex25) da rade to naprawić? czy tylko jak tak mam?

2) czy istnieje możliwość zmiany ekranu (tapety) budzika?

3) control panel/zaawansowane/ustawienia cpu - o co chodzi w opcjach governor oraz kernel samepage merging? Governor coś kojarzy mi się, iż dobrze jest ustawić na smartassV2, ale ciekawa jestem waszego zdania.

4) czy też tak macie, kiedy naciskam przycisk wyłączenia telefonu i wybieram opcję uruchomienia ponownego do recovery, system się restartuje ale tradycyjnie, nie wchodzi w recovery (posiadam kernel night-elf 2.6.32.9-v1_587)

5) automatyczna jasność ekranu - coś nie działa... czy tylko u mnie? czasem mam wrażenie że czujnik reaguje ale w niewielkim stopniu, natomiast wieczorem stwierdziłam że jednak to nie działa gdyz telefon w ciemnym pokoju niemiłosiernie raził mnie po oczach.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź na nurtujące mnie pytania, pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do motywu alarmu to można zmienić motyw. Wejdź w zegarek - ustawiania - motyw alarmu. Ale nie można samej tapety.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdy wchodzę w zegar mam - czas światowy, alarmy, stoper, minutnik. W ustawieniach nie mam opcji "motyw alarmu".

Jest tylko: głośność alarmu, alarm w trybie cichym, narastanie alarmu, powtarzanie alarmów ,przyciski sprzętowe. ustaw dzwonek domyślny - motywu nie stwierdzono.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) jak możesz to zrób screena z tej klawiatury, bo powinnaś mieć klawiaturę z xperii t, ale nie pamiętam by był na niej taki błąd

2) ja już niestety nie pamiętam jak to jest w v4

3) tam są opcję to podniecania procesora i pamięci ram (sam używałem smartassv4, jednak wiem, że powstały kernele oferujące lepsze wybory, ale nie miałem okazji ich przetestować, KSM warto włączyć)

4) z tego co pamiętam to restart do recovery działał prawidłowo, ewentualnie spróbuj po wybraniu tego restartu na moment kliknąć klawisz home

5) z czujnikiem nie miałem żadnych problemów, co prawda w porównaniu do romów cm po przejściu na miui można mieć wrażenie, że jest jaśniej, ale głównie dlatego, że całe UI jest w jasnych barwach, spróbuj jakiegoś ciemnego motywu

Share this post


Link to post
Share on other sites

oto screenshot klawiatury,

http://zapodaj.net/26f60595f524d.png.html

zmieniłam w opcjach tylko aby na pierwszej stronie był przecinek i kropka i aby wyświetlał się skrót do rozpoznawania mowy.

i niestety kiedy chciałam sprawdzić działanie dyktowania głosem, po naciśnięciu klawisza mikrofonu klawiatura się wysypuje.

Jeżeli chodzi o restart do recovery to przed spolszczeniem zadziałało, później już nie...sprawdzę jeszcze z przyciskiem home jak radziłeś (ale czy to znaczy - o ile zadziała, ze za każdym razem będę musiała przycisk home naciskać?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro przed spolszczeniem działało to spróbuj wgrać jeszcze raz control panel, prawdopodobnie spolszczenie nadpisało jakiś plik, a w panelu używałem zawsze plików z językiem polskim, więc mieszanki języków nie będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do motywu to .. przepraszam. Nie doczytałem. Masz v4 a funkcja zmiany tapety/motywu alarmu jest dopiero od MIUI v5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeinstalowałam cały system na nowo i nadal nie działa reset do recovery, oraz klawiatura się wyłącza podczas próby dyktowania głosowego.

Robiłam tak, pod recovery wipe wszystkiego co się dało, potem instalacja czystego systemu, rebot pod system, kiedy system się wgrał niczego nie ustawiałam, tylko rebot do recovery (tutaj rebot bez problemu zadziałał!) wgrałam spolszczenie, control panel, gapsy, zrobiłam wipe davlink cache i po tych czterech operacjach dopiero wykonałam rebot pod system.

od tej pory rebot pod recovery nie działa, klawiatura się wysypuje - nie patrzyłam czy funkcja dyktowania głosem działała przed spolszczeniem i wgrywaniem control panela oraz gapsy.

Możecie jakoś mi pomóc - bardzo zależy mi na tych 2 opcjach... z klawiaturą to jest tak jak by brakowało jakiegoś programu od google, może w gapsach tego nie ma? i dlatego klawiatura się wyłącza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czemu nie wgrasz v5? Obecnie trudno jest pomóc ponieważ v4 już przestał być wspierany.

Dla v5 masz wyjątkowo wybór bo jest rom z Miuipolska stock albo z tego forum od ZduneX25 bardziej modowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu jest mowa o NeoV, a więc ostatnie miui na stocku to v4. Co nie zmienia faktu, że zawsze warto spróbować i v5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję ZduneX25! teraz wprowadzanie głosowe działa!!! :) jeszcze raz wielkie dzięki, a może za jakiś czas jak wersja v5 będzie już wypieszczona nie omieszkam się na nią przerzucić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this