Skocz do zawartości

Sprawdzenie bateri


Mintaa

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje oko to jest w normie.... jak wywalisz messa to zyskasz dodatkową 1h-1.5h na ekranie :), a FB się nie synchronizuje, bo MIUI mu na to nie pozwala, gdyby się synchronizował, to byś miał już rozładowany telefon. Opcję można wyłączyć w Ustawienia->Urządzenie->Bateria->Oszczędzanie->Nie blokuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szymam napisał:

A na moje statystyki byś zetknął wieczorem? 

SoT ~3h. Jak zaczynałem z Xiaomi miewałem po 4.5 w normie.

Gdybyś wstawił je zamiast się pytać, to byś już miał je ocenione :P.

8 minut temu, Mintaa napisał:

Ok zobaczę ten FB lite chyba że coś polecasz ?

Mi akurat mess do życia potrzebny nie jest, używam SMS i Hongout's :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mintaa napisał:

dzisiaj jest tak  po 30 minutach telefon leżał bez ruszania 

No widać, że "UniPlay" zjada Ci masę baterii, według en.miui:

Cytat
Updating your google apps might help solve the problem. It is related to google's photo sync service. :)

Czyli zaktualizuj apki google.

 

43 minuty temu, magyarek napisał:

@Nezumi, sorry za zawracanie głowy, ale luknąłbyś na moje? Bo kompletnie nie mam pojęcia, skąd u mnie te cholerne Usługi Xiaomi, z którymi większość się uporała już ze trzy romy temu... :(

Musisz wejść w to i zobaczyć co dokładnie się tam "dzieje" być może jest to kwestia GPS, być może jest do zrobienia synchronizacja (którą powinno się robić raz na 7dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, szymam napisał:

https://drive.google.com/folderview?id=0B-O7U6d3tR6odTFMNkl2aExRYUE

Coby nie rzucać tu miliona obrazków, wyrzuciłem na chmurę. No szału nie ma, Wi-Fi i mobilne zawsze wyłączam, brak synchronizacji, tylko przeglądania neta i wysyłam kilka maili.

Folder pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szymam napisał:

Zmieniłem ustawienia udostępniania, spróbuj teraz:

https://drive.google.com/folderview?id=0B-O7U6d3tR6odTFMNkl2aExRYUE

Niby ta 1h SoT za mało, ale hmm... Mess+FB swoje zeżrą na pewno, a widzę, że sporo w Chrome siedzisz u mnie przy 4-5h SoT mam zużycie przeglądarki może 8-10% (a siedzę w niej 90% czasu SoT, newsy, stronki, tu się coś sprawdzi, tu się coś poczyta). Nie widać nadmiernego wybudzania telefonu, więc po prostu Chrome jest prądożerny. Jeżeli chcesz uzyskać lepsze SoT, zacząłbym od wywalenia chrome i ew. przekonania się do systemowej, a jeżeli Ci na Chrome zależy to pogodzić się z tym co jest, bo nic niepokojącego nie widzę :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Musisz wejść w to i zobaczyć co dokładnie się tam "dzieje"

Hm. Wybacz głupie pytanie, ale jak w to wejść? Z poziomu statystyk baterii pokazuje mi tylko CPU, aktywność i wysłane/odebrane dane; weszłam w konto Xiaomi i tam mam powłączane synchro danych, ale kopia aplikacji i ustawień mi nie jest potrzebna do szczęścia, więc ją wyłączyłam, podobnie jak lokalizację, to i tak nie działa - właśnie mnie zlokalizował w jakimś Changzhou :P 

No ale tych danych nie wyłączę, bo używam chmury. Jest tam coś jeszcze, co go tak zżera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, magyarek napisał:

Hm. Wybacz głupie pytanie, ale jak w to wejść? Z poziomu statystyk baterii pokazuje mi tylko CPU, aktywność i wysłane/odebrane dane; weszłam w konto Xiaomi i tam mam powłączane synchro danych, ale kopia aplikacji i ustawień mi nie jest potrzebna do szczęścia, więc ją wyłączyłam, podobnie jak lokalizację, to i tak nie działa - właśnie mnie zlokalizował w jakimś Changzhou :P 

No ale tych danych nie wyłączę, bo używam chmury. Jest tam coś jeszcze, co go tak zżera? 

Znajduje Cię w chinach, więc obstawiam (moje przypuszczenia), że właśnie o lokalizację chodzi. U mnie działa ona idealnie, znajduje mnie we właściwym miejscu. Co nie zmieni faktu, że Usługi Xiaomi zawsze będą gdzieś na przodzie, taki ich urok :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

Znajduje Cię w chinach, więc obstawiam (moje przypuszczenia), że właśnie o lokalizację chodzi.

To znaczy? Co go boli? I jak go odboleć? 

 

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Usługi Xiaomi zawsze będą gdzieś na przodzie, taki ich urok :).

No fajnie, ale większość z was już ma to na poziomie 3-5%, a u mnie znów jakieś durne 20... Poza tym - powtórzę jak mantrę - na 6.3.10 miałam toto też gdzieś w okolicach 5%... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, szymam napisał:

Przesiadłem się na Firefoxa, zobaczymy.

Dziwna sprawa z wbudowaną przeglądarką. Włączyłem ną po zainstalowaniu systemu kilka-kilkanaścis piątkowych aktualizacji temu i teraz nie mogę jej włączyć. Ani w telefonie, ani na tablecie.

Wyczyść dane aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądalem  dzisiaj i znalazłem coś na temat oszczędzania bateri  renderowania na gpu oraz wyłącznie funkcji zram , przy 3 gb ramu jest sens tego używać ? A i pytanie o podświetlane skoro jest ekran LCD to im jaśniejszy tym mniej bateri ciągnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Wednesday, May 11, 2016 o 17:04, szymam napisał:

Zmieniłem ustawienia udostępniania, spróbuj teraz:

https://drive.google.com/folderview?id=0B-O7U6d3tR6odTFMNkl2aExRYUE

U mnie też bateria mocno znika i duży procent zużycia pochłaniało Chrome. Dzisiaj ją wywalilem i sprobóje sprawdzić na systemowej przeglądarce czy coś będzie lepiej.

Edytowane przez luki82b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...