Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Max


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Redmi2 napisał:

Google play można zainstalować także jako apk, czyli wyciągasz z najnowszego romu na andku 6.0.1 np xiaomi.eu :-) pod byle jaką kom. Potem wrzucasz na mi max i instalujesz. Takim sposobem będziesz miał język inny niż chiński. A druga to właśnie z mi market.

A co do recovery to jest na bank mi recovery. Takie jak wszędzie.

Podejrzewam, że uruchomiłeś zamiast mi recovery tryb testowy z ramkami.

Jaką kombinacją klawiszy uruchamiasz?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Instalowałem z Mi Market - mam ten sam komunikat, przy próbie uruchomienia...

Recovery uruchamiałem na 2 sposoby:

1. Power off -> vol+ plus power (vol- + power uruchamia fastboot mode)
2. Aplikacja updater -> 3 kropki u góry -> reboot to recovery mode

W obu wypadkach widzę to:

IMG_20160529_201718.jpg

Wyłaczyłem opcje developerskie, ale bez zmian

 

 

6 minut temu, marcin19883 napisał:

opengapps.org

Ale one wymagają instalacji przez recovery, jeśli dobrze rozumiem?
Plus dla wersji androida 6.0 wymagają dodatkowego patcha.

Chyba, że można łatwiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Redmi2 napisał:

A odblokowaleś bootloader? Ja jeszcze nie mam swojego mi maxa a już dawno dostałem sms ze zgodą :-) jak odblokujesz to zniknie ten ekran co Ci wyskakuje.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

A gdzie go odblokować? Tu: http://www.miui.com/unlock/index_en.html

Jaki podałeś unlock reason?

Edytowane przez piaskun79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Na stronie wypelniasz formularz, w ciagu 10 dni przyjdzie Ci sms ze zgoda na odblokowanie. Jak przyjdzie, to tą karte sim co przyszedl sms wkladasz do mi maxa i pobierasz program unlocker i postepujesz wedlug poradnika.

Będę wdzięczny za instrukcję krok po kroku

Na jakiej stronie wypełniam formularz?
Według jakiego poradnika? (podasz link)?

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

Odblokowywujesz jak w kazdym innym udzadzeniu xiaomi.

Będę to robił pierwszy raz. Trochę więcej opisu?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomala napisał:

Tutaj jest obszerna recenzja Xiaomi Mi Max. W tej klasie cenowej wypada świetnie.

https://www.youtube.com/watch?v=X8RBH2MqS68

 

Dzięki, całkiem fajna recenzja i ogólnie zachęcająca. Zaskoczyło mnie, że Quick Charge mu nie działa, choć chyba powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, latet napisał:

Chyba wrócę do pomysłu zakupu Mi Max. Testuję od paru dni Mi Note (virgo) i nie do końca mi ten telefon pasuje. Czekam niecierpliwie na opinie kogoś, kto już kupił Mi Max-a. Szczególnie mnie interesuje działanie GPS.

Ale co w nim się nie podoba ? 

Bo Mi Max to raczej krok w tym porównując wyświetlacz,aparat/kamerę ale mogę się mylić ale to by było trudne do uwierzenie że Mi Max ma te trzy elementy lepsze niż Mi Note 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, majdan12 napisał:

Ale co w nim się nie podoba ? 

Bo Mi Max to raczej krok w tym porównując wyświetlacz,aparat/kamerę ale mogę się mylić ale to by było trudne do uwierzenie że Mi Max ma te trzy elementy lepsze niż Mi Note 

Ogólnie Mi Note to bez wątpienia świetny telefon. To co mi się "nie podoba" to bardzo subiektywne odczucia (za wyjątkiem obiektywnych problemów z GPS, których się nie spodziewałem, a których doświadczam). Z tych bardziej subiektywnych rzeczy to mogę wymienić następujące:

  • ikonki i inne elementy na ekranie są mniejsze, niż bym chciał. Do tej pory używam RedmiNote 1, który ma rozmiarowo taki sam wyświetlacz, jak Mi Note, ale na ekranie Redmi Note wszystko jest większe. Niby można próbować na to wpływać zmieniając parametr dpi, ale nie chce mi się tak ingerować, bo nie wierzę, że to nie ma skutków ubocznych.
  • jakość aparatu – owszem, jest lepsza niż w RedmiNote, ale tylko trochę. Spodziewałem się lepszej. Ale jak zaznaczyłem - to subiektywne odczucie.
  • tak samo ekran – myślałem, że będzie dużo lepszy niż mój w RedmiNote, ale jakoś tej lepszości nie widzę, np. w kątach patrzenia, w czerni.
  • bardzo przeciętne „trzymanie” baterii
  • znacznie cichszy głośnik "przyuszny" niż w RedmiNote – za cichy dla mnie.
  • niepraktyczne umieszczenie obiektywu - prawie w narożniku, łatwo zasłonić palcem (wiem, Mi Max też tak głupio to ma)
  • brak DTTW  (Mi Max to ma, prawda?)
  • grzeje się bardziej niż się spodziewałem (choć nie jakoś problematycznie) - np. po 5 min. kręcenia filmu 4K temp. CPU przekroczyła 80°C, a dodam, że telefon jest wciąż "goły" (zapewne w jakimś silikonie grzałby się nieco mocniej, no nie?)
Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, latet napisał:

Ogólnie Mi Note to bez wątpienia świetny telefon. To co mi się "nie podoba" to bardzo subiektywne odczucia (za wyjątkiem obiektywnych problemów z GPS, których się nie spodziewałem, a których doświadczam). Z tych subiektywnych to:

  • ikonki i inne elementy na ekranie są mniejsze, niż bym chciał. Do tej pory używam RedmiNote 1, który ma rozmiarowo taki sam wyświetlacz, jak Mi Note, ale na ekranie Redmi Note wszystko jest większe. Niby można próbować na to wpływać zmieniając parametr dpi, ale nie chce mi się tak ingerować, bo nie wierzę, że to nie ma skutków ubocznych.
  • jakość aparatu – owszem, jest lepsza niż w RedmiNote, ale tylko trochę. Spodziewałem się lepszej. Ale jak zaznaczyłem - to subiektywne odczucie.
  • tak samo ekran – myślałem, że będzie dużo lepszy niż mój w RedmiNote, ale jakoś tej lepszości nie widzę, np. w kątach patrzenia, w czerni.
  • znacznie cichszy głośnik "przyuszny" niż w RedmiNote – za cichy dla mnie.
  • niepraktyczne umieszczenie obiektywu - prawie w narożniku, łatwo zasłonić palcem (wiem, Mi Max też tak ma)
  • brak DTTW  (Mi Max to ma, prawda?)

Ja kiedy zmieniłem Redmi Note 2 na Mi Note odczułem wyraźny skok w tych trzech komponentach telefonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Polecam Mi Max, zakupiem dziewczynie. Jest piękny, cienki, mega ładne foty i dobry dzwięk.

Minusem jest, że jest naprawdę za duży dla faceta.

Trochę się boję tej wielkości Mi Max-a, ale z nieco innego powodu. Wiem, że taka wielkość będzie mi pasowała. W kieszeniach mam dużo luzu. Boję się jednak, że potem już każdy mniejszy telefon będzie dla mnie "za mały". Tak jak mam teraz – używając od dawna Redmi Note, jak biorę dowolny choćby troszkę mniejszy do ręki, to od razu mi przeszkadza, że "za mały". A już jak biorę starego Mi2S, to jestem w szoku, że mogłem używać coś tak maleńkiego i nie przeszkadzało mi to wtedy :)

Mam wrażenie, że do większego się człowiek łatwo przyzwyczaja, ale w drugą stornę o wiele gorzej. Dlatego się boję, że kupując MiMax wkroczę na drogę bez odwrotu i za jakiś czas, gdy będę miał apetyt na coś nowszego, to wybór będę miał bardzo ograniczony...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet

Zainstalowałeś MIUI Polska 6.0.1 ? bo ja zainstalowałem MIUI Polska na bazie 4.4.4 i żadnych problemów z temperaturą i słabym czasem baterii nie miałem

Powiem więcej Mi Note mi trzymał 50% dłużej na baterii niż Redmi Note 2

PS. Sam po sobie wiem jak trudno używa się mniejszy telefon,używam teraz lumie 5'' cali i to jest tragedia porównując do 5,7'' a kiedyś mi się to 5'' ogromne wydawało :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, majdan12 napisał:

@latet

Zainstalowałeś MIUI Polska 6.0.1 ? bo ja zainstalowałem MIUI Polska na bazie 4.4.4 i żadnych problemów z temperaturą i słabym czasem baterii nie miałem

Powiem więcej Mi Note mi trzymał 50% dłużej na baterii niż Redmi Note 2

 

Tak, od razu po wyjęciu z pudełka wgrałem najnowszą wersję 6.5.26 na 6.0.1, więc na Virgo nie mam porównania do ROM-ów na 4.4.4, ale z Forum wiem, że 6.0.1 trochę gorzej trzyma na baterii. Może to się poprawi w kolejnych wersjach. Poza tym nie jest tak źle, spoko, prostu jest "normalnie/przeciętnie" (spodziewałem się, że będzie trochę lepiej). Nie wiem jak trzyma RMN2, ale swojego RMN1 ładuję zwykle co 2 doby. Nie sprzedam go na pewno, za dobry ma GPS, na pewno zostanie u mnie w "rezerwie" i wreszcie będę mógł wyrzucić przeklętego Mi2S :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to i tak dopiero sprawę wyboru nowego telefonu ruszę w październiku,teraz nie mam po co trzymać taki telefon w domu

Ale Mi Max jest na moim celowniku,bo aktualnie jest ciekawa cena a za te 4-5 miesięcy będzie rewelacyjnie pewnie,był pomysł zakupu Mi5 ale ten mały ekran bo cała reszta powinna być lepsza nić w Mi Note 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majdan12 napisał:

ale wszytko inne najwyższa półka 

Teoretycznie... Za stary jestem, aby się tym podniecać. Wątpię, czy odczułbym jakąś konkretną (istotną, niezaprzeczalną, wymierną) wyższość czegokolwiek np. w stosunku do Mi Note (w gry nie gram). A na ekranie wszystko (ikony) byłoby jeszcze mniejsze niż jest w Mi Note (co już mnie drażni), bo rozdzielczość taka sama, a wymiary mniejsze.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, majdan12 napisał:

Ja też w gry nie gram,może bym i grał ale sterowanie w grach telefonem... 

Kupował byś wersje na Snapdragon 650 czy 652 ? 

W takich sytuacjach zwykle wybieram tańszą, przy okazji zyskując lepszy czas na baterii (zauważalny) kosztem zupełnie niezauważalnego dla mnie spadku wydajności.

Co do gier - masz rację. Jak się pojawią gry w pełni sterowane głosowo, to może zacznę :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, latet napisał:

W takich sytuacjach zwykle wybieram tańszą, przy okazji zyskując lepszy czas na baterii (zauważalny) kosztem zupełnie niezauważalnego dla mnie spadku wydajności.

Ale może być tak że snapdragon 652 będzie pobierał mniej energii,różnie z tym może być pewnie za jakiś czas będą już porównania obu wersji 

Posiadacze Mi Max to będzie bardzo mała grupa ludzi i ciekaw jestem jak będzie ze wsparciem technicznym,wiem że to seria telefonów Mi ale jednak bardzo mało ludzi będzie do posiadać 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majdan12 napisał:

Posiadacze Mi Max to będzie bardzo mała grupa ludzi i ciekaw jestem jak będzie ze wsparciem technicznym,wiem że to seria telefonów Mi ale jednak bardzo mało ludzi będzie do posiadać 

Jeśli będzie wersja Global, to czym się przejmować? Poza tym nie wierzę, że nie powstanie wersje "EU" :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, latet napisał:

Dzięki, całkiem fajna recenzja i ogólnie zachęcająca. Zaskoczyło mnie, że Quick Charge mu nie działa, choć chyba powinien.

Podobno wspiera Quick Charge, szkoda by było... To największa wada obok czarnej ramki wokół wyświetlacza. Okropnie to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje budżetowe jak redmi note 3 czy mi max. Nie obsługują QC 3.0 choć chip obsługuje. Producent daje tam tylko QC 1.0 choć na wielu stronach czytam o QC 2.0. Jw QC 3.0 na 1000% oba te tel nie obsługują.

Ktoś tu już ma mi maxa. Ładowarka jest 5V 2A czy 5 i 9 V

Jeśli tylko 5V to na pewno QC1.0 jeśli 5i 9V to jednak QC 2.0 jest

Edytowane przez homman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, homman napisał:

Wersje budżetowe jak redmi note 3 czy mi max. Nie obsługują QC 3.0 choć chip obsługuje. Producent daje tam tylko QC 1.0 choć na wielu stronach czytam o QC 2.0. Jw QC 3.0 na 1000% oba te tel nie obsługują.

Ktoś tu już ma mi maxa. Ładowarka jest 5V 2A czy 5 i 9 V

Jeśli tylko 5V to na pewno QC1.0 jeśli 5i 9V to jednak QC 2.0 jest

Typ dołączonej oryginalnie ładowarki to jeszcze żaden dowód. Do mojego MiPada półtora roku temu dali ładowarkę 5V (kupiony w Ibuygou) i dopiero parę dni temu, jak go podłączyłem do ładowarki dołączonej do Mi Note (5/9/12V) to się okazało, że stary MiPad umie łykać prąd 9V i ładować się o wiele szybciej :-)

Co masz na myśli przez "wersje budżetowe" w tym kontekście? Tańsze spośród wersji Mi Max? To ważne dla mnie - bo planowałem najtańszego z MiMaxów, ale jeśli droższe wersje mają się szybiej ładować, to wg mnie warto dołożyć te parę stówek.

Do osób, które już mają MiMaxa - jak się spisuje filmowanie 4K? Spodobało mi się to w Mi Note (którego właśnie rozczarowany sprzedałem po 4 dniach od zakupu), tylko MiNote niesamowicie się przy tym grzeje. Czy MiMax też?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 29.05.2016 o 19:12, piaskun79 napisał:

@markus70: tobie udało się zainstalować Google Play?

Udało się, ale nie działała synchronizacja kontaktów i kalendarza z konta Google.

Teraz mam MIUI8 z xiaomi.eu i wszystko działa.

 

Edytowane przez markus70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...