Skocz do zawartości

Mi5 nie działa (brak jakiejkolwiek reakcji)


mery

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów,

 

Mam następujący problem kupiłem mi5 po nie udanym Flashu. Z tego co się dowiedziałem od sprzedającego:

 

- mi5 bootloopuje 

- wchodzi tylko w fastboot

- po podłączeniu do komputera "android bootloader interface"

- w miflash przeszło jakoś succes i bootloop

Czy jest ktoś w stanie pomóc w ożywieniu telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Poohacz79 napisał:

Jeżeli po udanym MiFlashu nadal botloop to chyba trup.

Miflash wywala błąd - device is locked cannot erase.. (i nie przechodzi flash)- co mogę zrobić ? jestem totalnym laikiem w temacie xiaomi, wertuje strony od paru godzin ale im więcej czytam tym wiekszą papke mam w głowie :/

Edytowane przez Edrjen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick we więźniu to już mi6 mają i 3 ciepłe posiłki ;- ) No podejrzewam, że serwis sobie z tym poradzi w mig, ale popraw mnie jeśli się mylę.. serwis to ostateczność a nie wierze, że nikt nie miał podobnego problemu i nie znalazł rozwiązania.. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edrjen rozwiązanie jest w odpowiednim dziale wystarczy poszukać. Podaj jeden powód dla którego ktoś ma to znaleźć za Ciebie i podać na tacy :P ? A skoro wspomniałeś że jesteś laikiem to serwis jest jak najbardziej wskazany bo możesz doprowadzić telefon do stanu gdzie będzie tylko przyciskiem do papieru i nikt już go nie uratuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick - jeżeli bym je znalazł nie pytał bym tutaj - jeden powód ? ok - po to jest forum? żeby wymieniać się doświadczeniami, rozwiązywać problemy, pomagać? Jeżeli podejmę się ryzyka to na własną odpowiedzialność rzecz jasna :) dziwne to forum... wszyscy pracujecie w serwisie czy jak ?; )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje... Spróbować podpiąć pod MiPCSuite w trybie Recovery (o ile działa) lub wysłać do MiCenter lub innego serwisu obeznanego z Xiaomi. Sam nie postawisz, BL jest zablokowany, nie wiesz jakie konto i czy w ogóle jakieś jest podpięte do telefonu, co więcej, jeżeli nawet uda Ci się postawić to będzie telefon wymagał logowania do konta xiaomi osoby, od której telefon kupiłeś (chyba, że ten ktoś telefon odpiął, ale w to wątpię). Także.. No ew. możesz spróbować wymusić tryb EDL i spróbować instalować przez niego, ale z tym raczej sobie nie poradzisz, jak sam napisałeś, jesteś laikiem. Za instalacje softu w serwisie zapłacisz pewnie ~50-100zł także... Mając telefon za "paczkę fajek" można w niego ciut zainwestować.

PS: Ciekawe czy to nie czasami uwalone MOBO, wtedy będziesz mieć przycisk do papieru za paczkę fajek :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem tutaj nowy i dzisiaj właśnie otrzymałem mojego Xiaomi Mi5 z chin. Wszystko fajnie, papierologia i w ogole, ale gdy chciałem go włączyć to telefon nie reagował, nic a nic, podpiąłem go do ładowarki to wtedy zobaczyłem, że ekran sie włączył, po czym pokazało sie logo MI i od razu zgasł i tak cały czas w kółko po podłączeniu kabla usb, żadne diody się nie świecą, telefon nie włącza sie dalej. Wiecie może co z tym zrobic? Jest to moj pierwszy Xiaomi i nie bardzo wiem co jest nie tak, dostałem informacje, że może to być zły soft. Liczę na jakąś pomoc i z góry dziekuje.

Pozdrawiam,

Paweł.

Edytowane przez pawelg1234
brak jednej informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok może i soft ale widzisz, że nie tak powinno być. Poza tym masz pewnie zablokowany bootloader więc nie jest łatwo wyjść teraz z tego bootloopa. Bez otwarcia pokrywy płyty głównej (i skasowania gwarancji przy okazji...) prawdopodobnie się nie obejdzie bo trzeba by wgrać soft przez testpoints.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiadam mi 5 przy kupnie miałem global stable ale chcialem spróbować wersję. Eu
Rozmyslilem się i chce wrócić znów na global.
Nie wiem czemu jak odpalam fastboot działa mi tylko przez ok. 30 sek. Przez mi flash też tylko 30 sek widzi urządzenie. Jak zgrać global jak wygasa mi fastboot jak to naprawić?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, z moją MI5 - ka ostatnio chyba popełniła samobójstwo - nie reaguje na nic. Nie świeci się dioda, nie wibruje gdy go podłączyłem ostatnio do gniazdka. Co więcej - nie grzeje się po podłączeniu, jest zimny jak trup. Podłączenie do komputera nic nie daje, nawet nie wykrywa telefonu. To nie problem ze stykiem, bo ładowałem go dzień wcześniej i szło bez problemów. Jest na MIUI Polska, wersja sprzed kilku tygodni (nie pamiętam dokładnie, ale jakaś z nowszych wersji). Dodam tylko, że od jakichś dwóch miesięcy miał problemy z baterią - działał, ale rozładowywała się skokowo i trzymała 2x krócej niż zwykle... nie jest spuchnięta ani nic z tych rzeczy, ale podejrzewam, że chyba "umierała" a teraz "umarła" na dobre. Co o tym myślicie? Trzeba będzie wymieniać, jeśli tak to ile trzeba dać za samą robociznę (jest kupiony w Chinach, o serwisie tam nie ma mowy)

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robocizna to najmniejszy problem. Napisz do MiCenter, może mają płyty ale jak nie kupowałeś u nich to bym nie liczył że naprawią (płyty robią tylko na gwarancji). 

Więc musisz odesłać do chinola... Albo kupić nowy telefon. Chyba, że to bateria, ale bardzo wątpliwe w Mi5 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2017 o 22:55, Acid napisał:

Ok może i soft ale widzisz, że nie tak powinno być. Poza tym masz pewnie zablokowany bootloader więc nie jest łatwo wyjść teraz z tego bootloopa. Bez otwarcia pokrywy płyty głównej (i skasowania gwarancji przy okazji...) prawdopodobnie się nie obejdzie bo trzeba by wgrać soft przez testpoints.

Nie wiem jak w innych serwisach ale w tym którym pracuje (gwarancyjny) brak plomb nie oznacza utraty gwarancji a to przez to że nie mamy wglądu do tego do jakiego wcześniej serwisu był oddany telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ogromy problem, a mianowicie godzinę temu pobrałem aktualizacje 7.11.2 na mojego mi5. Oczywiście zainstalowałem, jednakże po chwili wyłączył mi się telefon. Od tamtej pory zero reakcji. Nie mogę go włączyć w żaden sposób: power, power + volume -, power + volume +. Gdy podłączam do gniazda również nic się nie dzieje. Do lapka - nie rozpoznaje urządzenia. Telefon mam od dwóch lat i nigdy nie miałem problemu z aktualizacjami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Immoral mnożąc swoje posty w różnych tematach tylko bardziej komplikujesz sprawę ewentualnej pomocy. Napisz jaki masz konkretnie telefon, co konkretnie pobrałeś i wgrałeś (nie link do folderu na androidfilehost tylko nazwa pliku), podłącz do telefonu zwykłą ładowarkę, zobacz i napisz co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, abc00 napisał:

@Immoral mnożąc swoje posty w różnych tematach tylko bardziej komplikujesz sprawę ewentualnej pomocy. Napisz jaki masz konkretnie telefon, co konkretnie pobrałeś i wgrałeś (nie link do folderu na androidfilehost tylko nazwa pliku), podłącz do telefonu zwykłą ładowarkę, zobacz i napisz co się będzie działo.

Xiaomi mi5

Pobrałem stąd https://miuipolska.pl/download/ ---> Mi 5 -------> Alternatywny link 1

Ściągnąłem ten plik ważący 0,9 gb, wszedłem w aktualizacje ---> trzy kropki -----> otwórz w pliku zip -----> wybrałem ten plik  ----->  zresetował się telefon -------> zaczęła się instalacja ------> Telefon się wyłączył i od tamtej pory nic nie mogę zrobić.

Może aktualizowałem go na zbyt niskim poziomie baterii, bo było 42%?
Podłączam ładowarkę do gniazda to nic się nie dzieje, podpinam do laptopa to nie rozpoznaje urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Immoral - No tak, tylko po raz kolejny "Alternatywny link 1" przekierowuje na folder androidfilehost w którym są romy dla wszystkich modeli - co konkretnie ściągnąłeś z tego folderu? Ten właściwy dla mi5 (xiaomi.eu_multi_MI5_7.11.2_v9-7.0.zip) ma "1.1GB Size" - teraz pewnie po rybkach jak zassałeś na telefon, ale po pobraniu można było dodatkowo sprawdzić sumę kontrolną.

Edytowane przez abc00
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Immoral napisał:

Niestety nie jestem w stu procentach pewien wiem, że plik ważył ok 970 mb https://androidfilehost.com/?fid=745849072291686242

Gratuluje, masz teraz przepiękny przycisk do papieru :). Jest szansa, że testpoints ruszy, ale nie radzę Tobie tego samemu ruszać... Micenter, albo kupuj nowy telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...