Skocz do zawartości

Mi5 nie działa (brak jakiejkolwiek reakcji)


mery

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, galakty napisał:

To prawda, w Polsce chroni nas prawo, no i jak kupimy przez Internet bubla, to mamy 14 dni na zwrot bez żadnych problemów. Dla niektórych to ważna kwestia. A kto naprawia telefon to 90% kupujących nie obchodzi, ma po prostu działać.

Zaleją ci papierek lakmusowy wodą i po twojej gwarancji. W telefonach chodzi o to by w ogóle nie trafiały na gwarancję albo jej realizacja trwała do dwóch tygodni. Co mi po tym moim nieszczęsnym mi5, jeśli wróci z wymienioną płytą główną, pewnie z odzysku. Jak go kupowałem to był to topowy telefon a po pół roku to przeżytek. W Chinach nie warto kupować drogiej elektroniki, bo to strata kasy, jedna wtopa i całe oszczędności z zakupów idą w zapomnienie. Teraz ten chińczyk z bangood zaproponował mi, że wyśle mi naprawianego redmi note 4 w zamian. To jest w ogóle inna mentalność, oni mają w poważaniu twoją opinie na ich temat, na temat ich sklepu, chcą cię zwyczajnie ogolić z kasy byś był stratny. Zapłacisz za flagowca a zostaniesz w ręku z telefonem pokroju Dogee lub innym wynalazkiem. Czytam tutaj, że ktoś chce teraz zapłacić 1500 zł za ten bubel mi5 na allegro, to aż mi się śmiać chce (bez urazy). Za 2 tysiace można sobie kupić Huawei P10 z polskiego sklepu z dwuletnią rękojmią, który jest o wiele lepszym telefonem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat ale dobrze. Ja zawsze odradzam te śmieszne sklepy typu banggood, czy gearbest właśnie z takiego powodu. Tam nie ma gwarancji, tylko zaproponują jakiś rabacik na nowy telefon. Wyśmiali mnie jak przytoczyłem sytuację jednego gościa z XDA, ze to był wyjątek, jak widać to nie był wyjątek a normalne traktowanie klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

Trochę nie na temat ale dobrze. Ja zawsze odradzam te śmieszne sklepy typu banggood, czy gearbest właśnie z takiego powodu. Tam nie ma gwarancji, tylko zaproponują jakiś rabacik na nowy telefon. Wyśmiali mnie jak przytoczyłem sytuację jednego gościa z XDA, ze to był wyjątek, jak widać to nie był wyjątek a normalne traktowanie klientów. 

Tak te sklepy to masakra. Jawnie cię nie oszukują, ale zaproponują takie rozwiązanie, że stracisz niemal całe pieniądze, które przeznaczyłeś na zakup. No bo ile może być warty jakiś naprawiany telefon Dogee? To poziom telefonów z Biedy. Te Chińczyki to jest w ogóle jakiś inny wymiar mentalny, handel jak na z ruskimi na bazarze. Jak kurs złotówki był wyjątkowo korzystny (USD poniżej 3 zł) i ryzyko VAT-u wynosiło 1/100 to poziom ryzyka był akceptowalny. Obecnie już kilka razy zrezygnowałem z zakupów.

Edytowane przez jorkaef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jorkaef napisał:

Tak te sklepy to masakra. Jawnie cię nie oszukują, ale zaproponują takie rozwiązanie, że stracisz niemal całe pieniądze, które przeznaczyłeś na zakup. No bo ile może być warty jakiś naprawiany telefon Dogee? To poziom telefonów z Biedy. Te Chińczyki to jest w ogóle jakiś inny wymiar mentalny, handel jak na z ruskimi na bazarze. Jak kurs złotówki był wyjątkowo korzystny (USD poniżej 3 zł) i ryzyko VAT-u wynosiło 1/100 to poziom ryzyka był akceptowalny. Obecnie już kilka razy zrezygnowałem z zakupów.

Zagadzam się z Tobą od marca walczę z Gerbest sklep to jawne złodziejstwo tylko co im zrobisz jak są w Chinach mi telefon po 4miesiacach przysłali który po 2 dniach znów przestał chodzić ogólnie flagowiec Mi5/6 to tandeta na początku chodzi dość ładnie szybko aparat znakomity ma tylko co z tego jak po 4 miesiacach pali się płyta nie umieją tego naprawiać w dodatku jak wymienią na inny to też to samo. Cło teraz prawie nie do obejścia wciągle przechytują w Warszawie niby cło 0zł no ale Vat trzeba bulić

Warto kupować w europie a ci co nie wierzą wcześniej czy później się przekonają jak stracą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i mnie dopadł problem z MI5. 5 dni temu przestawał mi działać dotyk - zaskakiwał po paru resetach. Sprawę zgłosiłem do supportu ibg - jednak z powodu braku wyświetlaczy we Wrocławiu każą mi go wysłać do Chin. Próbowałem jeszcze wgrać przez MiFlash najnowsze MIUI. Aktualnie mogę wejść bez problemu w recovery oraz w tryb fastboot jednak przy próbie normalnego odpalenia telefonu jest czarny ekran. Czy to jest oznaka padniętego GPU (podczas włączania logo MI wyświetla się)?

Edytowane przez tymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po 9 miesiącach użytkowania dopadło i mnie.
Po wyciągnięciu wtyczki z gniazda USB telefon zgasł (świeciły się tylko kropki pod ekranem), jak wcisnąłem dłużej power to zgasło wszystko i telefon już nie wstał.

Żadne diody nie świecą, telefon nie reaguje, przy wpięciu w USB pod Win10 widzę go w menedżerze urządzeń jako QualCom...cośtamdalej.

Abstrahując już od sposobów flashowania i doprowadzania z powrotem do "użytkowalności" mam pytanie, czy jest jakakolwiek opcja wyciągnięcia danych z partycji z danymi? Niestety, miałem tam parę dość istotnych rzeczy i ich utrata troszkę zaboli. Jest jakiś teoretyczny lub sprawdzony sposób na wyciągnięcie zawartości telefonu?

Na razie nic ze sprzętem nie robiłem.

Będę bardzo wdzięczny za sugestie i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj korzystając z mojej mi5 podłączonej do ładowarki miałem około 20% baterii gdy nagle zgasł ekran, dioda led zaczęła migać na czerwono i telefon wpadł w coś co można nazwać chargingloop. Ekran zapala się pokazując komunikatu ładowania baterii po czym restartuje się znów do tego samego komunikatu. Padnięta bateria czy płyta? Jak temu zapobiec? Mam kabelek deepflash i odblokowany bootloader z twrp i backupem efs i innych partycji w pamięci telefomu.

Proszę o pomoc !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cietybadacz napisał:

Możesz wejść w twrp lub download (fastboot)?
Jeśli tak to podladuj mi5 w twrp

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Nie pozwala na to. Trzymając vol- cisnę power / podłączam kabel pod pc/ładowarkę i nadal nic. Jeśli dam mu źródło prądu to od razu wpada w loop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 3/64GB kupiony w maju w Gearbest z Globalem, został zaktualizowany przez region India do Androida 7, działał kilka tygodni, chociaż użytkownik zgłaszał np. wywalanie aplikacji - np. YT...

Wczoraj wyłączył się przy 80%, po próbie włączenia, na chwilę pojawiło się logo Mi, ale zniknęło - aktualnie nie reaguje w ogóle, w czasie "ładowania" dioda się nie świeci. Była próba restartu - przy pomocy równoczesnego przytrzymania vol-/power i vol-/vol+/power - poniżej i ponad 30 sekund - również zero reakcji...

Pytania:

- czy są inne próby domowe, żeby coś jeszcze sprawdzić ? Nie łapie tych - wipe, twrp czy flashy...

- jakieś pomysłu co się mogło stać ?

- czy podlega reklamacji ? Co na to Gearbest - czytałem raczej niepochlebne opinie ? Telefon zastępczy jest i czas jest, tylko czy nie szkoda nerwów ?

- czy może nie walczyć z nimi i próbować zdiagnozować i ewentualnie naprawić u Acida ?  Jakieś przykładowe koszty ?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie płyta. A martwa płyta to pasztet totalny. Naprawa w serwisie zupełnie nieopłacalna i najprawdopodobniej niemożliwa - płyty wymieniają tylko na naprawy gwarancyjne. Ja bym walczył o gwarancję w gearbeście, ponieważ jeśli nie dostaniesz naprawy gwarancyjnej, to zostajesz z gustownym przyciskiem do papieru tudzież podstawką pod kwiatek.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł czas na mnie. Mi5 32gb kupiony na allegro 21.03.2016 od usera iltrade.Pełna fv 1899. W gwarancję pod początku nie wierzyłem, bardziej chodziło mi koszty ale żeby nie było dostałem kwita jak poniżej. Do tej pory spisywał się bez zarzutów, czasem się nagrzał że parzyło głównie na wifi wpięty w ładowarkę jak się coś aktualizowało. Kilka razy sam się zresetował ale poważniejszych fakapów nie było. Dzisiaj wyciągam z kieszeni (było 40% baterii) i nic wyłączony nie reaguje na nic pod ładowarką również. Jest jakiś sposób na sprawdzenie czy to na 100% płyta czy jest sens go jakoś reanimować, sprzedać na części czy od razu elektro złom? Aaaaaa zapomniałbym miesiąc temu kupiłem od Acida plecki bambus jakby ktoś chciał tanio sprzedam:)

 

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez lasodyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio testowałem wiele różnych romów. Miałem jakiś czas Lineage i chciałem powrócić do starego, poczciwego miui.eu 6.4.21 - który uważam za najlepszy na mi5. Zabrałem się za wgrywanie przez miFlash z opcją flash all. Niestety podczas wgrywania wyskoczył mi nieoczekiwany błąd "too many links" i telefon umarł. Niestety nie chce wejść nawet do trybu fastboot nie wsponając już o twrp. Po prostu 0 reakcji. Czy jest jeszcze jakiś ratunek (oprócz micenter ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edl? Ogólnie to nie mogłeś wgrać normalnie po full wipe przez TWRP? ;D Ja teraz również siedzę na resurrection remix i na kompie mam backup mojego miui, tego na androidzie 6.0. Pewnie przywróce, jak wyjdzie miui 9, czy jak ten już mi się znudzi.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xRetroN napisał:

Edl? Ogólnie to nie mogłeś wgrać normalnie po full wipe przez TWRP? ;D Ja teraz również siedzę na resurrection remix i na kompie mam backup mojego miui, tego na androidzie 6.0. Pewnie przywróce, jak wyjdzie miui 9, czy jak ten już mi się znudzi.

Jeżeli fon nie reaguje na nic, to może być konieczne jego otwarcie i pogrzebanie, ale w sumie, kto wie, może w EDL zaskoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, xRetroN napisał:

Wszystkiego trzeba spróbować, narazie bym radził właśnie Edl lub próbowanie, aby komp zobaczył telefon i MiFlash jeszcze raz

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Faktycznie, ekran czarny, ale gdy podłącze tel do kompa trzymając +- w miflash pojawia mi się urządzenie COM10. Czy to znaczy, że EDL działa? Przyznam, że nigdy się nie bawiłem z EDL, bo nie miałem potrzeby więc jestem w tej kwestii zielony :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mezutelni napisał:

Jak wyświetla się port szeregowy to dobrze, ale powinno pokazywać coś typu qualcomm qhus 9008 loader czy coś takiego

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Tak, w menadżerze urządzeń windows coś takiego mi się pojawia qualcommm loader coś tam coś tam, a w miflash po prostu COM10

Edit:

Udało mi się uratować w tym trybie telefonik :)

Na przyszłość uważajcie jakim kablem flashujecie bo robiłem to super wyśmienitym kabelkiem firmy forever i chyba przez to w połowie mi przerwało. Tym razem jednak użyłem oryginalnego kabelka i poszło bez problemu...

Edytowane przez zimmonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od marca czekam na naprawę gwarancyjną w Bangood. Chińczyk usilnie mi proponuje naprawianego mi note 4 w zamian żeby nie czekać. Kupiłem telefon za 1200 zł a chce mi dać coś co nie jest warte nawet połowę tej ceny. Najgorszy zakup jaki w życiu zrobiłem. Żałuje że nie wstrzeliłem się od razu poprzez paypall, bo było wgranicach 5-6 miesięcy od zakupu jak mu to wysyłałem. Może bym teraz miał kasę w kieszeni :-( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że mi5 padają z dwóch powodów. Wygina się obudową i niszczy elektronikę i quick charge, wygrzewanie telefonu podczas ładowania. Ja swojego wrzuciłem w nillkina i ładuje ładowarka 1A. Zobaczymy czy to coś da. A jak mi6 też ma takie bolączki ?

 

Telefon kupiłem u goldway

 

Edytowane przez Adrianus1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...