Skocz do zawartości

Mi5 nie działa (brak jakiejkolwiek reakcji)


mery

Rekomendowane odpowiedzi

Też mnie dziś to trafiło. W poniedziałek wysyłam. Jest możliwość wymazania danych na telefonie? Laptop nie widzi kompletnie nic,telefon cegła a na swoje konto xiaomi wejde to gdy chce zrobic erase urządzenia to pisze że urzadzenie offline i sms przychodzi na telefon gdzie mam kartę z tamtego z krzaczkami chińskimi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie dziś to trafiło. W poniedziałek wysyłam. Jest możliwość wymazania danych na telefonie? Laptop nie widzi kompletnie nic,telefon cegła a na swoje konto xiaomi wejde to gdy chce zrobic erase urządzenia to pisze że urzadzenie offline i sms przychodzi na telefon gdzie mam kartę z tamtego z krzaczkami chińskimi :/

Dziś rano zauważyłem że jednak telefon daje jakieś znaki życia. Mianowicie mrugnie czasem czerwona dioda(częściej jak nacisnę jakiś przycisk). Wstać nadal nie wstaje,nawet jak on/off ponad 30sekund trzymam. Laptop nadal nic nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum EU jeden z użytkowników pisał żeby podłączyć telefon kablem do kompa i kilka minut trzymać vol- i power wtedy telefon zostanie wykryty w managerze urządzeń. 

Nie sprawdzałem i wydaje mi się to miało wiarygodne aczkolwiek jak masz problem to spróbować nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
44 minuty temu, XiaoRén napisał:

Jak obecnie wygląda sytuacja z tymi padającymi płytami w mi5?

Zdarza się czasem. Przecież jak ma paść to padnie.

45 minut temu, XiaoRén napisał:

Jak często dostajesz taką cegiełkę do serwisu

Taką do wymiany płyty? Rzadko aktualnie. 1 w miesiącu. Co innego cegły co ludzie porobili przy update do 7.0 ale to się bez problemu naprawia.

46 minut temu, XiaoRén napisał:

czy padnięta egzemplarze coś łączy?

Nie bo przecież nie sposób stwierdzić czemu płyta nie działa. Chyba, że czuć swąd albo widać, że człowiek ją utopił...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Acid napisał:

Nie bo przecież nie sposób stwierdzić czemu płyta nie działa. Chyba, że czuć swąd albo widać, że człowiek ją utopił...

@Acid Ok dzięki za odp. Ale nie mają jakiejś ferelnej serii, numerka, nic, kompletny random?

Edytowane przez XiaoRén
bo mogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MI5 Pro od paru miesięcy i wiem, że jak mi padnie to nie naprawię już nigdy bo sam sobie naprawiałem kamerę (miała plamkę) więc nie mam gwarancji w Xiaomi w przypadku wymiany płyty 128 GB. Niektórym pada ten model, tak samo jak każdy inny (i nie tylko MI5). A mój działa cały czas. Nie chucham na niego tylko wykorzystuje jak się da. Po ostatniej wycieczce w górach nabrał może wilgoci od śniegu i temperatury i LCD ma malutką kropeczkę jasną. Ramka jest trochę otarta z lakieru bo nie noszę silikonów, a LCD ma ryski bo nie mam folii.

 Po prostu jak ma paść kiedyś to padnie, ale póki działa to korzystam i nie martwię się specjalnie gdyby nagle umarł. I tak kupię sobie wtedy po prostu jakiś nowy, inny model. Ten zarobił na siebie, więc gdyby umarł to pozostanie sentyment, ale nie materialna strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z moim Mi5. Po otrzymaniu zgody na odblokowanie bootloadera postanowiłem zainstalować MIUI pl.

Wszystko robiłem zgodnie z tenatem z tego linku https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

punkt 1  -  wykonane

punkt 2  -  wykonane

punkt 3  -  nie  ściągałem bo jest zawarty w romie 6.4.21 dla MiFlash

punkt 4  -  wykonane

punkt 5  -  wykonane

punkt 6  -  telefon się włączył. Chciałem sprawdzić czy zainstalował TWRP. Po wejściu w TWRP i kliknięciu restart telefon się już nie obudził.

Czarny ekran i nic poza tym, W MiFlash komputer widzi telefon, mogę zrobić ponownie flash ale to również nie przynosi żadnej poprawy.

Raz udało mi się wejść w TWRP ale dotyk nie działa.

Czy padła płyta i odsyłać na gwarancję, czy jeszcze można coś samemu pokombinować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

witam, 
mam ten sam problem, czarny ekran, nic sie nie swieci, działa jedynie flashowanie w miflash. Gdy trzymam przycisk power, powinien włączać się android, niestety tak się nie dzieje. Wygląda to tak jakby tel był cały czas w trybie fastboot, nawet jak trzymam power żeby się zrestartował. Tak samo jest jak wgram rom przez miflash. Zaczęło się wszystko od tego że wgrałem karnel, i tel uruchamiał się ponownie, wszystko było okej, do momentu w którym uruchomił się android, był czarny ekran ale świeciła się wtedy dioda powiadomień i przyciski (tak jakby tel się wybudzał ale nie było nic widać). Zrestartowałem go prez przytrzymanie przycisku power i od wtedy jest tak jak napisałem wyżej. Da się coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ludzie ja już 2x miałem tak uceglonego Mi5 wersja Pro, rozwiązaniem jest pobrać najnowszy MiFlash i najnowszy ROM fastboot stable lub developer, podłączacie do kompa na kablu i jeśli jest dźwięk wpięcia urządzenia USB to połowa sukcesu, wypakowujecie ROM do folderu o jak najkrótszej nazwie np. D:\Mi5, w MiFlash wybieracie folder z ROMem tj. w moim przypadku D:\Mi5 i wybieramy Clean All/Flash All, gdyby MiFlash nie pokazywał telefonu zaraz po włączeniu klikacie Refresh, telefon powinien widnieć pod COM10/20/30/... itp. Jeśli otrzymacie komunikat błędu typu hello packet są dwie opcje, pierwsza to zmiana folderu z którego ma być wgrany ROM przez MiFlash tj. podajemy ścieżkę D:\Mi5\images (folder z całym ROMem), drugą opcją jest na podłączonym kablu spróbowanie kombinacji przycisków do uruchomienia telefonu w recovery lub fastboot wtedy nie powinien już wyskoczyć żaden błąd a ROM powinien zacząć się flashować, najważniejsze aby po użyciu jednej z kombinacji poczekać aż Windows da znać o odłączeniu a następnie podłączeniu urządzenia USB, takim oto sposobem możecie spróbować uratować swojego Mi5, gdyby jednak to nie podziałało próbujcie do skutku z inną wersją ROMu tj. np. jeśli korzystałeś z ROMu fastboot w wersji Global Stable spróbuj Global Dev itp., jeśli jednak po kilku razach stwierdzicie że wam się nie chce to chyba pozostaje tylko odesłanie do serwisu.

I UWAGA PRZY TAKIM WGRYWANIU USUNIECIE WSZYSTKO Z TELEFONU WŁĄCZNIE ZE ZDJĘCIAMI I PLIKAMI NA TELEFONIE!

PS: Wczoraj miałem sytuację że musiałem wgrać przez MiFlash ROM z 5-6x przy czym przy ostatnich 2 próbach zmieniłem wersję ROMu z Global Stable na Global Dev

PS2: @Acid Pytanko do ciebie czy to że już 2x miałem takiego bricka może oznaczać iż w niedługim czasie padnie mi płyta główna? Czy może to wina ROMu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie tak padnięty jak kolega dzemba (wyłączył się mi na zimnie i nie wstał). Dało radę flashować, nawet pliki wszystkie sobie zgrałem, ale system nie wyglądało żeby wstawał, ekran nie świecił, jedynie dioda ładowania. Telefon poszedł do naprawy do Chin, wrócił z nową płytą. To zdecydowanie nie był brick który można naprawić software'owo. Próbowałem go flashować na wszystkie możliwe sposoby (przynajmniej te oparte na samym kablu usb) i za każdym razem z takim samym brakiem rezultatu.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Również mam podobny problem. Posiadam xiaomi mi 5 pro który już raz był na gwarancji w Chinach ponieważ padła płyta główna. Wszystko ładnie działało około miesiąca.Po tym czasie telefon potrafi nagle się zawiesić nawet jak bateria jest naładowana do pełna i już nie można go włączyć.Nie działa fastboot ani recovery.Nie reaguję na ładowarkę.Po podłączeniu do komputera wykrywa go jako qualcomm hs-usb qdloader 9008. Najlepsze jest to że jak telefon poleży chociaż 1 dzień i bateria wyładuję się do 0 i przytrzymam przycisk power on/off zaczyna migać czerwona dioda wtedy podłączam ładowarkę i telefon normalnie uruchamia się.Pochodzi tydzień i znowu do samo.Dodam tyle że mam odblokowany bootloader i softa MIUI(nie pamiętam wersji). Macie jakieś pomysły co z tym fantem można zrobić?Znowu odsyłać na gwarancję?Znowu płacić vat...;/ Bo szczerze to już zaczynam mieć wątpliwości czy nie sprzedać telefonu za dużo pieniędzy i nerwów przez niego straciłem.

Edytowane przez giusepperizzos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid to co ty byś zrobił w takiej sytuacji? Gwarancję mam jeszcze prawie na rok tylko że w Chinach trzymali telefon prawie 2 msc i dodatkowo musiałem zapłacić vat od ceny jakiej kupiłem na znanym serwisie aukcyjnym. Wciskanie przycisku power nawet 5 min nic nie daję.Poczekam jeszcze do jutra na reakcję telefonu bo na chwilę obecną jest "dead". Xiaomi z tego co widzę dało ciała bo takie rzeczy nie powinny się zdarzać na jednym z najwyższych flagowych modeli xiaomi. Serwis we Wrocławiu jest w stanie naprawić ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie, w których wersjach najczęściej padają płyty główne 64gb pro?? czy w 32gb tak samo?? jest to na tyle częste że strach kupować ten model?? mam mi4c i jakoś problemów z nim nie było, ani nikt na forum nie pisał żeby mu płyta główna siadla, mi5 bardzo dobry sprzęt ale jak ma iść zaraz na gwarancje to nie za bardzo mi to pasuje.... :/

od początku produkcji mi5 do teraz te płyty tak padają?? czy była jakaś partia wadliwych?? gdzieś na jakiejś innej grupie pisali że tylko wersja pro 64gb miałą wadliwe płyty, może to ktoś potwierdzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...