Skocz do zawartości

Mi5 nie działa (brak jakiejkolwiek reakcji)


mery

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

dziś rano telefon jeszcze działał, po przyjściu do pracy był wyłączony i nie reagował na przyciski. Pomyślałam, że może się rozładował. Niestety pomimo kilku godzin ładowania oryginalną ładowarką sytuacja się nie zmienia: czarny ekran, pomimo podłączenia ładowarki dioda led się nie świeci, nie działa żaden przycisk. Nie pomagają: wciśnięcie power ponad 2min, wciśnięcie power+volume down ponad 2min, podłączenie do komputera (jest plumknięcie charakterystyczne dla podłączenia, telefon się nie pojawia w urządzeniach i po chwili kolejne plumknięcie odpowiadające odłączeniu nośnika; przy jednokrotnym podłączeniu do komputera ta sytuacja ma miejsce kilka razy).

Telefon posiadam od 2tygodni (zakupiony na ibuyougo) i wgranie polskiego przekracza moja możliwości. Jedyne co mi się udało do tej pory zrobić to wysłać do xiaomi prośbę o odblokowanie bootloadera (nadal czekam). Telefon ma oryginalny soft zaktualizowany w zeszłym tygodniu (chyba, nie pamiętam kiedy dokładnie to było) przez aplikację dostępną w telefonie. Próbowałam odszukać rozwiązanie problemu w sieci i chyba mam cegłę. Próbowałam zainstalować miflash, ale wyskakuje mi taki błąd "Application error, Exception code: 0x000006d9"

Proszę pomóżcie, bo nie mam pojęcia co zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mery, wygląda na to że dopadło Cię to samo co mnie ;( Telefon mam również od ok 2 tygodni i padł mi w sobotę. Całą sytuację masz opisaną dwa wątki niżej

Na xiaomi.eu, ktoś też opisał podobny problem. Być może trafiły się nam Mi5 z jakiejś felernej serii. Daj znać jaką miałeś wersje Mi5 i Miui. W moim przypadku to czarny Mi5 64GB i najnowsze miui dev zainstalowane przez ota tj. 6.5.7.

Po wczorajszych kombinacjach z różnymi wersjami MiFlash zmieniło się tylko tyle że zamiast komunikatu "Missed hello packet, try to recover" dostaję komunikat "Katastrofalny błąd.(0x8000ffff: Receiving hello packet)" lub jego rozszerzoną wersję:

Przechwytywanie1.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam czarny Mi5 32Gb, nie jestem wstanie sprawdzić jaką wersję Miui miałam, bo telefon nie działa nawet na komputerze. Nie ingerowałam w żaden sposób w system, bo nie potrafię :D Jedyne co zrobiłam, to zainstalowanie aktualizacji (wyświetliło mi się powiadomienie o dostępnej) i wypełniłam formularz z prośbą o odblokowanie bootloadera. Tobie się przynajmniej coś wyświetla, u mnie nic, absolutnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz wersję Windowsa, na której uruchamiasz Miflash? Tu jest najnowsza (kwietniowa) wersja ale dostępna tylko na systemy 64 bitowe od Win7 wzwyż.

Sprawdzałaś w menedżerze urządzeń Windows w gałęzi Porty (COM i LPT) czy przypadkiem Windows nie wykrywa go podobnie jak u mnie jako Qualcomm HS-USB QDLoader 9008.

Edytowane przez andrzej78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mery napisał:

ja mam czarny Mi5 32Gb, nie jestem wstanie sprawdzić jaką wersję Miui miałam, bo telefon nie działa nawet na komputerze. Nie ingerowałam w żaden sposób w system, bo nie potrafię :D Jedyne co zrobiłam, to zainstalowanie aktualizacji (wyświetliło mi się powiadomienie o dostępnej) i wypełniłam formularz z prośbą o odblokowanie bootloadera. Tobie się przynajmniej coś wyświetla, u mnie nic, absolutnie nic.

Jaka aktualizacja Ci wyskoczyła? ROM przez OTA?

1 godzinę temu, andrzej78 napisał:

Mery, wygląda na to że dopadło Cię to samo co mnie ;( Telefon mam również od ok 2 tygodni i padł mi w sobotę. Całą sytuację masz opisaną dwa wątki niżej

Na xiaomi.eu, ktoś też opisał podobny problem. Być może trafiły się nam Mi5 z jakiejś felernej serii. Daj znać jaką miałeś wersje Mi5 i Miui. W moim przypadku to czarny Mi5 64GB i najnowsze miui dev zainstalowane przez ota tj. 6.5.7.

Po wczorajszych kombinacjach z różnymi wersjami MiFlash zmieniło się tylko tyle że zamiast komunikatu "Missed hello packet, try to recover" dostaję komunikat "Katastrofalny błąd.(0x8000ffff: Receiving hello packet)" lub jego rozszerzoną wersję:

Przechwytywanie1.PNG

Próbowałeś wrzucić ROM wskazując w MiFlashu katalog "images" a nie tylko cały katalog z ROMem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Poohacz79 napisał:

Jaka aktualizacja Ci wyskoczyła? ROM przez OTA?

Próbowałeś wrzucić ROM wskazując w MiFlashu katalog "images" a nie tylko cały katalog z ROMem?

W niczym to nie pomaga. A nawet śmiem twierdzić że MiFlash nie widzi wtedy romu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam win7 x64

aktualizacja pokazała mi się w tools, update (wyskoczyła 1 na ikonie, więc kliknęłam update). przed momentem ściagnęłam Mi PC Suite i nie widzi mojego telefonu

to mi się wyświetla w menadżerze urządzeń (nawet nie wiem gdzie szukać)

 

mu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Acid napisał:

Jakie to OTA? Chińskiego romu dev?

W moim przypadku tak. Chińskie dev 6.5.7

Jadę na razie na chińskim romie, bo wykorzystałem w tym miesiącu szansę na odblokowanie bootloadera na RN3 mojej dziewczyny.

8 minut temu, mery napisał:

mam win7 x64

aktualizacja pokazała mi się w tools, update (wyskoczyła 1 na ikonie, więc kliknęłam update). przed momentem ściagnęłam Mi PC Suite i nie widzi mojego telefonu

to mi się wyświetla w menadżerze urządzeń (nawet nie wiem gdzie szukać)

Mi PC Suite się nie przejmuj. O ile mi wiadomo to wciąż nie obsługuje androida 6,0

Spróbuj zainstalować sterownik ręcznie. PPM na Unknown Device -> Aktualizuj oprogramowanie sterownika -> Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika -> Pozwól mi wybrać z listy sterowników -> z dysku -> i wskaż scieżkę do steroników w folderze w którym zainstalowałaś MiFlash. Domyślnie jest to C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Qualcomm\Driver

Daj znać czy dzięki temu udało się zainstalować sterownik. Możesz te spróbować na innym porcie usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy komuś udało się rozwiązać problem? Zakupiłem telefon na IbuyGou i dzisiaj przed południem przestał w ogóle reagować - czarny ekran, tak jakby był rozładowany - rano miałem 80% baterii, ładowanie nic nie pomaga. Czy ktoś wie co w takiej sytuacji robić? Reklamować telefon i wysyłać na serwis czy mogę coś jeszcze w tym temacie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, oler napisał:

Witam, czy komuś udało się rozwiązać problem? Zakupiłem telefon na IbuyGou i dzisiaj przed południem przestał w ogóle reagować - czarny ekran, tak jakby był rozładowany - rano miałem 80% baterii, ładowanie nic nie pomaga. Czy ktoś wie co w takiej sytuacji robić? Reklamować telefon i wysyłać na serwis czy mogę coś jeszcze w tym temacie zrobić?

Możesz wejść do trybu fastboot? (vol down + power)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w kontakcie z serwisem ibuygou i kazali mi odesłać telefon do Chin, ponieważ serwis we Wrocławiu jeszcze nie naprawia Mi5 (nie maja części zapasowych). 

forma wysyłki narzucona przez firmę jest jak dla mnie niedopuszczalna: mam wysłać listem poleconym z zadeklarowaną wartością 20$ przy czym równocześnie sklep zastrzega sobie, że nie bierze odpowiedzialności za zgubienie przesyłki (czyli jak ubezpieczona przesyłka zaginieto dostanę zwrot 20$) + wysyłka na mój koszt

skontaktowałam się w tej sprawie z bardzo miłym panem z serwisu we Wrocławiu, który obiecał zająć się sprawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ogarnijmy to jakos wspolnie tzn. przez Wroclaw. zawsze bezpieczniej (i taniej) jest wyslac tam kuriera, a wtedy odpowiedzialnosc i koszt przesylki do Chin spadnie na miui. jest kilka/kilkanascie osob z tym samym problemem to napewno zgodza sie na posrednictwo serwisu we Wroclawiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, mery said:

moze ogarnijmy to jakos wspolnie tzn. przez Wroclaw. zawsze bezpieczniej (i taniej) jest wyslac tam kuriera, a wtedy odpowiedzialnosc i koszt przesylki do Chin spadnie na miui. jest kilka/kilkanascie osob z tym samym problemem to napewno zgodza sie na posrednictwo serwisu we Wroclawiu

W sumie to dobry pomysł aby połączyć wysyłkę, pytanie czy nie można rzeczywiście naprawić tego w Polsce, rozumiem że na chwilę obecną serwis nie ma części ale skoro tutaj mamy kilka takich przypadków to raczej problem jest im znany i może jest szansa aby dosłali części... A może to nie jest problem sprzętowy a jedynie softwareowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mery napisał:

moze ogarnijmy to jakos wspolnie tzn. przez Wroclaw. zawsze bezpieczniej (i taniej) jest wyslac tam kuriera, a wtedy odpowiedzialnosc i koszt przesylki do Chin spadnie na miui. jest kilka/kilkanascie osob z tym samym problemem to napewno zgodza sie na posrednictwo serwisu we Wroclawiu

Ja już wysłałem wiec w moim przypadku za późno na przyłączenie się do wspólnej wysyłki.

Koszt wysyłki to 20,30 zł, przy wadze przesyłki do 350g. Przesyłka rejestrowana priorytetowa z zadeklarowaną wartością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, andrzej78 said:

Ja już wysłałem wiec w moim przypadku za późno na przyłączenie się do wspólnej wysyłki.

Koszt wysyłki to 20,30 zł, przy wadze przesyłki do 350g. Przesyłka rejestrowana priorytetowa z zadeklarowaną wartością. 

Rozumiem że wysyłałeś pocztą polską? Jaką wartość zadeklarowałeś? IBuyGo chce abym zadeklarował 20$, trochę się obawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wstrzymuję się z wysyłką.  części zapasowe lecą juz do Wrocławia, gdzie zagwarantowano mi naprawę do 2tyg (spodziewaja sie cześci za 7-10dni) czasowo wyjdzie to podobnie lub szybciej, a napewno bezpieczniej

Edytowane przez mery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości popytałem Isabelle z IBG i była uparta aby wysyłać do Chin. Nie zgadzała się aby wysyłać przez Wrocław. Zaś na moje pytanie kiedy będą części we Wrocławiu nie odpowiedziała. Czekam na Wasze info ile to wszystko trwało.

Trochę było tych Mi5 padających, więc z takim podejściem IBG wstrzymam póki co z kupnem lub kupie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...