Skocz do zawartości

Wybieranie głosowe google


Jacek-S

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wybieraniem głosowym google. Gdy chcę wybrać głosowo jakiś numer lub napisać sms do osoby to google mówi że ,,nie mogę tego zrobić gdy urządzenie jest zablokowane aby to zrobić odblokuj urządzenie" . Jeśli chodzi o głosowe wpisywanie zapytań w przeglądarkę z tym nie ma problemu. Co byście zaradzili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się w związku z tym czy nie spróbować zainstalować chińskiego romu ale jako świeżak jeśli chodzi o Xiaomi nie wiem czy da się potem bez problemu powrócić do polskiego miui. Podobnie zresztą jak ewentualny powrót do miui po np. cyanogenmod'zie. Ale korci mnie żeby spróbować.

Edytowane przez infomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie uprawnienia nadane - zresztą z wyłączonym nadzorem nad uprawnieniami też nie działa. Dodatkowo w ustawieniach baterii nadałem uprawnienia aby google nie było blokowane - gdzieś na anglojęzycznych stronach doczytałem że to może pomóc. Ale też nic z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no więc wyczaiłem że sprawa ma się tak że po restarcie telefonu 'okej google' nie działa przez jakiś czas - bardziej w godzinach liczone niż minutach - ok 2-3 godz. Potem ok. A że mam ustawione automatyczne wyłączenie/włączenie fona stąd o poranku problemy. Na innym telefonie ten czas jest zdecydowanie krótszy - max 15 min (LG Optimus G z CM 12.1). Zatem generalnie można uznać że działa choć dość długo startuje :)

Edytowane przez infomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam to samo.
U mnie wystarczy, że odblokuję urządzenie, ale nie przez czytnik linii papilarnych (RN3se). Na jakiś czas starcza. A jak znów mówi, że urządzenie zablokowane, no to odblokowuję PINem / wzorem i znów przez jakiś czas jest ok.


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Polecenie "Ok Google" działa działa dobrze przy zainstalowanym Google Now Lancher i w stawieniu go do uprawnień autostartu.

Zabezpieczenia wzoru, kodu czy odcisku palca nie wpływają na prawidłowe działanie.

Oczywiście Google Now Lancher musi być uruchomiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie musi być zainstalowany Launcher Google Now.
Wystarczy sama Aplikacja Google, w sklepie play "Google",
odpowiednio skonfigurowana, język główny angielski, dodatkowy polski,
nadane uprawnienia oraz zmiana blokady pin -->> wzór, później można przestawić wzór -->> pin
i działa prosto z pulpitu komenda "ok google"

Pozdrawiam Seba :-D

Edytowane przez Seba5120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Czy wie ktoś dlaczego google naw nie chce do mnie gadać ? . Chodzi mi o to że zadaję mu pytanie np jaka jest pogoda czy jak dalego jest do warszawy, Wyświetla mi ładnie odpowiedź, nie chce jednak niestety nic mówić. Na samsungach z których się przesiadłem na MI6 nie było z tym problemu. Jak rozwiązać ten problem. Zainstalowany soft to Global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w apkę to ci zniknie. W ustawieniach wyłącz wszystkie powiadomienia dla niej :)

Dnia 1.08.2017 o 17:18, Cesaroq napisał:

Do pierwszego restartu telefonu czy cały czas?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Działa dalej ;) nawet po zmianie na pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

proszę o pomoc w następującej sprawie. W moim Redmi 4 Pro, działającym dotychczas bezproblemowo (Miui 8 PL) korzystałem również z "OK Google"; wszystko funkcjonowało należycie. Od jakiegoś czasu - bez żadnej zmiany ustawień i instalowania nowych aktualizacji - po kliknięciu w mikrofon na belce "Google" nie otwiera mi się możliwość wybierania głosowego, tylko na belce powiadomień pojawia się godzina (tak, jakby jakaś aplikacja działała w tle) i blokuje się ekran: nie można otworzyć żadnej aplikacji ani zmienić ekranu na inny. Pomaga dotknięcie przycisku "Home" i przy ponownym kliknięciu w mikrofon wszystko jest ok. Zaznaczam, że przyciskom funkcyjnym nie przypisałem żadnych dodatkowych funkcji.

Proszę o pomoc, z góry dziękuję za podpowiedzi, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Android 5.1.1 + MIUI by xiaomi.eu 7,5 stabilna 7,5,1)

 

Kiedy wchodzę w wyszukiwanie google (ikonka z mikrofonem) to moje dyktowanie odbywa się na zasadzie dopisywania słowo po słowie.I to jest super.

Kiedy jednak chcę dyktować podczas pisania smsa, mam taka sytuacje ze pojawia się ikonka mikrofonu i dopiero po zakończeniu zdania pokazuje mi 5 propozycji "co chciałem powiedzieć". Upierdliwe to, mało wydajne, zwłaszcza podczas np. prowadzenia samochodu. Dodatkowo mam wrażenie, ze ogólnie gorzej rozumie co mowie.

Jak to zmienić żeby było tak samo jak przy wyszukiwaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin przeniósł moj temat do tego wątku dodatkowo przydzielając ostrzeżenie.

Czy ja jestem jakiś nienormalny czy ten temat nie ma nic wspólnego z moim poprzednio zadanym pytaniem?

O co chodzi? Ktoś tu widzi rozwiązanie mojego problemu?

 

Poprzednio też zadałem pytanie, dostałem odpowiedź w części rozwiązujące problem, chciałem dopytać a post wylądował w koszu i wątek zamknięty.

Ja rozumiem, że na forum musi panować jakiś porządek, ale chyba nie dla samego porządku? Wartość użytkowa też ma chyba jakieś znaczenie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...