Skocz do zawartości

Działanie zasięgu w Redmi


Freezer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam żadnych problemów z zasięgiem, też mam RN3P w viking mobile czyli zasięg z Play i to ta sieć robi problem. Słaby i ciągle przełącza się między nadajniki, a szczególnie jeśli często przebywasz na granicy zasięgu gdzie przełącza się Play/T-Mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy to normalne że w jedynym miejscu np w domu zasięg 4g skacze mi z jednej na 4 kreski? Na 3g skacze minimalnie czasem o jedną kreskę czasem wcale (virgin) na plusie 4g jest max zasięg non stop 

Pytam bo mam wrażenie że jest tak od upadku. Co prawda nie groźnego i w etui ale może się antena rozłączyła czy coś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A trzeba jakoś telefon konfigurować żeby mieć zasięg 4g? Na poprzednim telefonie lapalo a teraz coś lte nie lapie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Co prawda mam redmi 3, ale u mnie lte nie działało, dopóki nie edytowałem ustawień punktu dostępowego. Niby było plus internet, ale na stronie plusa trochę inne te ustawienia były.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem sieć preferowana na 3g i już jest ok. Pytanie tylko czemu lte nie działa?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dzięki właśnie ostatnio zmieniłem sieć na 3G i już jest ok. Bo byś musiał przestawić na 4G ale wtedy problemy z siecią będą na to wychodzi

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A mi się wydaje ze nasz RMN3pro coś ma pochrzanione z tym zasięgiem. No chyba, że to mój egzemplarz, ale ogólnie słabo. W ciągu dnia znajduje się w różnych miejscach, wieś, duże miasto, itp. O ile w mieście z zasięgiem nie ma problemu, to już w jakiejś mniejszej miejscowości zaczyna się problem. Wiadomo, nie zawsze na wsi jest dobry zasięg i różnie to bywa w zależności od operatora. Ostatnio jednak zauważyłem, że w tym samym miejscu, na moim telefonie, albo brak zasięgu, albo ledwo jedna kreska, a na RMN2 w tej samej sieci 4-5 kresek czyli praktycznie full. Ktoś ma pomysł o co może chodzić? Nie ma jakiegoś fix'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje ze nasz RMN3pro coś ma pochrzanione z tym zasięgiem. No chyba, że to mój egzemplarz, ale ogólnie słabo. W ciągu dnia znajduje się w różnych miejscach, wieś, duże miasto, itp. O ile w mieście z zasięgiem nie ma problemu, to już w jakiejś mniejszej miejscowości zaczyna się problem. Wiadomo, nie zawsze na wsi jest dobry zasięg i różnie to bywa w zależności od operatora. Ostatnio jednak zauważyłem, że w tym samym miejscu, na moim telefonie, albo brak zasięgu, albo ledwo jedna kreska, a na RMN2 w tej samej sieci 4-5 kresek czyli praktycznie full. Ktoś ma pomysł o co może chodzić? Nie ma jakiegoś fix'a?

Ale to w 3g czy 4g? Paradoksalnie może się okazać że rn3 ma lepszy sygnał bo siedzi na u2100, a rn2 już przerzucił na u900 bo dla niego zasięg u2100 był już za słaby. Jak sieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Nie koniecznie, czasem wystarczy zmienić numerek i jest ok.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Aktualizuje na bieżąco (co tydzień, dwa) i to samo było na miui 7 i jest na 8.

 

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Ale to w 3g czy 4g? Paradoksalnie może się okazać że rn3 ma lepszy sygnał bo siedzi na u2100, a rn2 już przerzucił na u900 bo dla niego zasięg u2100 był już za słaby. Jak sieć?

3g. 4g w mieście działa ok. Sieć nju (orange). Nie wiem jak działa przeskakiwanie miedzy bandami, ale idąc tym tokiem myślenia, to by się przerzucił na u900 gdy nie ma zasięgu, tak? A on albo ma 1 kreskę albo w ogóle :/

Edytowane przez terbit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie jest takie, czy macie problem z dostępem do internetu podczas połączenia głosowego?. Tzn. w telefonach oficjalnie dostępnych w PL wygląda to tak, że jak urządzenie chodzi w 4G to w momencie rozpoczęcia rozmowy przechodzi na H+ i mamy obie usługi. W moim RN3 Pro jest tak, że nie widzę, czy przechodzi na inny zasięg za to nie mam wcale internetu, więc albo rozmowa albo internet. Zaznaczę, że w tym czasie przebywam w zasięgu 3G/4G, więc nie jest to kwestia dostępności tylko zasięgu 2G (problem dotyczy sieci Orange).

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie jest takie, czy macie problem z dostępem do internetu podczas połączenia głosowego?. Tzn. w telefonach oficjalnie dostępnych w PL wygląda to tak, że jak urządzenie chodzi w 4G to w momencie rozpoczęcia rozmowy przechodzi na H+ i mamy obie usługi. W moim RN3 Pro jest tak, że nie widzę, czy przechodzi na inny zasięg za to nie mam wcale internetu, więc albo rozmowa albo internet. Zaznaczę, że w tym czasie przebywam w zasięgu 3G/4G, więc nie jest to kwestia dostępności tylko zasięgu 2G (problem dotyczy sieci Orange).

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Na xperii z1 też tak jest. Dzwonisz, przełącza się na 3/2G i internetu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Na mojej Z1 było ok, tak samo na Z3. Redmi jest moim pierwszym telefonem który sobie z tym nie radzi. Wygląda to tak, jakby w momencie nadejścia połączenia przechodził od razu z 4G na 2G, pomijając 3G które przecież umożliwia działanie tych dwóch usług jednocześnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...