Skocz do zawartości

Różowe zdjęcia redmi 3


stf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem tego typu, że mój Redmi 3 zaczął robić "różowe" zdjęcia podczas wykonywania zdjęć z wykorzystaniem lampy.Zdjęcia wyglądają jakby był nałożony różowy filtr. Dodam, że zdjęcia wykonywane przy świetlne dziennym wychodzą poprawne. Podczas doświetlania też obraz wygląda ok lecz przy robieniu samego zdjęcia dodaje się "różowy efekt".

W telefonie został zmieniony rom.

Przez TWRP zostało wykonane "format data" czyli usunięcie wszystkiego (pewnie mój błąd więc prosiłbym czy nie zostały usunięte ważne pliki do poprawnego działania telefonu) oraz wgrany najnowszy rom MIUI 6.5.5   pobrany z https://miuipolska.pl/download/ . Pracę telefonu oceniam na poprawną problem jest tylko z aparatem dodam, że na poprzednim romie aparat działał poprawnie, więc jeśli ktoś ma jakiś pomysł na naprawę tego problemu to byłbym mega wdzięczny. Zmiana romu ? Jaka wersja jest najlepsza ? Coś z xiaomi.eu (jeśli mógłbym prosić o link)? Dodam tylko, że telefon został odblokowany :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wszystkie wyżej wymienione pomysły sprawdzałem. Testy wykonywałem w 2 różnych pomieszczeniach przy różnym oświetleniu. Zdjęcia robione z euti oraz bez, z obecnym etui zdjęcia były robione wcześniej i były ok. Nie nie przysłaniam diody palcem, jakby tak było to przy samym doświetleniu byłyby widoczne zmiany. A tak jak mówię w "pierwszej fazie" robienia zdjęcia kiedy jest doświetlenie zdjęcie wygląda, że zostanie zrobione poprawnie "różowy" efekt jest widoczny , że się nanosi podczas dźwięku migawki i zapisuje się na różowo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wipe data nie pomogło dalej to samo :/. Próbowałem także zrobić zdjęcia innymi aplikacjami do robienia zdjęć i efekt podobny :/.

Czy mógłbym otrzymać linka do najlepszego  romu stable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego może być starszy najlepszy, a dla innego najnowszy. Ja mogę zaproponować abyś spróbował 7.1.3.0, albo tak jak napisał wyżej kolega jarekm95 spróbuj 7.2.7. Tutaj masz romy stable, poczynając od MIUIv7.1 (ido oczywiście). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...