Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją STABLE xiaomi.eu


kyniokynio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od połowy zeszłego roku ze względu na aplikacje bankowe które wymagają systemu bez root korzystam ze stabilnych wersji MIUI ze strony xiaomi.eu

Na moim Mi4 mam aktualnie zainstalowaną wersję MIUI 7.1.3.0 | Wersja stabilna - niestety nie mogę dokonać aktualizaji do najnowyszej wersji.

Problem ten pojawił się już przy próbie aktualizacji do 7.2 ale go zlekceważyłem, pojawiła się teraz wersja 7.3 i przy próbie aktualizacji przez app update wyskakuje:

"Aktualizacja nieudana

 

Plik aktualizacji nie mógł być zainstalowany.

Sprawdź rozmiar i sumę kontrolną MD5 pobranego pliku zip z danymi na stronie pobierania.

Jeśli dane się nie zgadzają  pobierz rom i spróbuj ponownie zainstalować aktualizację.

 

Możliwe jest także że urządzenie posiada za mało pamięci systemowej do przeprowadzenia aktualizacji.

Zgłoś ten problem na miuipolska.pl"

 

Plik pobierałem kilkukrotnie z różnych serwerów - zawsze to samo.

Pamięci wolnej mam również ponad 40 GB.

Próbowałem również aktualizacji przez recovery ale też nie działa.

 

PROŚBA O POMOC !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Mój pierwszy post, a więc wypada się choć krótko przedstawić. Mówią na mnie Kokos i z Androida korzystam od 2009 (HTC Hero), miałem przez ten czas masę urządzeń, systemów i modyfikacji, od niedawna przesiadłem się z Nexus 5 na Xiaomi Mi4.

Problem z jakim borykam się wpisuje się w temat tego wątku, dlatego pozwolę sobie doczepić się.

Gdy kupowałem Mi4 wiadome z newsa było już, że zespół MIUI Polska z powodu trudności zaprzestaje wydawania swojego romu i skierował ludzi do xiomi.eu. Tak też zaopatrzyłem się w ostatnią stabilną wersję romu (jak na tamten czas) od xiaomi.eu.

I tu pojawia się mój problem. Nie za bardzo wiem dlaczego nie otrzymuję powiadomień o możliwej aktualizacji na telefonie. Pojawiła się kolejna stabilna wersja (xiaomi.eu_multi_cancro_V7.3.2.0.MXDCNDD_v7-6.0) a powiadomienia brak.. W aplikacji uaktualniającej pojawia się.. banner MIUI Polska... czy to oznacza, ze najpierw MIUI Polska musi umieścić rom na swoim serwerze i dopiero wtedy aplikacja będzie widzieć nową aktualizację do pobrania? Dodam, że po kliknięciu w "co nowego?" pojawia się fragment strony MIUI Polska z błędem HTTP 404.

Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie jak to działa, czy można liczyć na powiadomienia i pół-automatyczne aktualizacje, czy jednak trzeba sobie aktualizować na własną rękę, manualnie.

Dzięki i pozdrawiam!

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kokos napisał:

Cześć wszystkim,

Mój pierwszy post, a więc wypada się choć krótko przedstawić. Mówią na mnie Kokos i z Androida korzystam od 2009 (HTC Hero), miałem przez ten czas masę urządzeń, systemów i modyfikacji, od niedawna przesiadłem się z Nexus 5 na Xiaomi Mi4.

Problem z jakim borykam się wpisuje się w temat tego wątku, dlatego pozwolę sobie doczepić się.

Gdy kupowałem Mi4 wiadome z newsa było już, że zespół MIUI Polska z powodu trudności zaprzestaje wydawania swojego romu i skierował ludzi do xiomi.eu. Tak też zaopatrzyłem się w ostatnią stabilną wersję romu (jak na tamten czas) od xiaomi.eu.

I tu pojawia się mój problem. Nie za bardzo wiem dlaczego nie otrzymuję powiadomień o możliwej aktualizacji na telefonie. Pojawiła się kolejna stabilna wersja (xiaomi.eu_multi_cancro_V7.3.2.0.MXDCNDD_v7-6.0) a powiadomienia brak.. W aplikacji uaktualniającej pojawia się.. banner MIUI Polska... czy to oznacza, ze najpierw MIUI Polska musi umieścić rom na swoim serwerze i dopiero wtedy aplikacja będzie widzieć nową aktualizację do pobrania? Dodam, że po kliknięciu w "co nowego?" pojawia się fragment strony MIUI Polska z błędem HTTP 404.

Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie jak to działa, czy można liczyć na powiadomienia i pół-automatyczne aktualizacje, czy jednak trzeba sobie aktualizować na własną rękę, manualnie.

Dzięki i pozdrawiam!

K

Że tak powiem, czytanie nie boli:

Cytat
  • MIUIPolska nie posiada automatycznych aktualizacji OTA (over-the-air) i żaden rom nie zostanie pobrany automatycznie, nie będzie też powiadomień o nowej wersji. Jednak od MIUI 6 można pobrać nasz rom ręcznie przez Aktualizacje > Menu (3-kropki) > Pobierz aktualizację MIUIPolska. W ten sposób pobiera się tylko rom z następnego tygodnia od posiadanej obecnie wersji np. z 5.1.30 do 5.2.6. Aplikacja aktualizacje zawsze będzie pokazywać obecnie zainstalowaną wersję jako aktualną. Rom pobiera się do /MIUI/Download i stamtąd można go zainstalować przez „Zainstaluj aktualizację”.

Czasami zdarza się, że ludzie z xiaomi.eu wrzucają rom na serwery, ale... komu się chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Nezumi said:

Że tak powiem, czytanie nie boli:

Cześć Nezumi, widzę, że jesteś bardzo przyjaźnie nastawiony. Prowadzisz też może Elektrodę?

20 minutes ago, Nezumi said:

MIUIPolska nie posiada automatycznych aktualizacji OTA

No dobrze, ale ja mówię o romie od xiaomi.eu, który a aktualizatorze odnosi się do MIUI Polska, o co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydania od MIUIPolska a Xiaomi.eu to tak jakby te same romy. MIUIPolska miał tylko Polski, Angielski i Chiński + dodatki, które teraz wgrywasz osobno (oczywiście jeśli chcesz). Więc nie histeryzuj tylko czytaj FAQ. Bo należy to do tego i tego. A jaki był sens wydawać to samo 2 razy?

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kokos napisał:

Cześć Nezumi, widzę, że jesteś bardzo przyjaźnie nastawiony. Prowadzisz też może Elektrodę?

No dobrze, ale ja mówię o romie od xiaomi.eu, który a aktualizatorze odnosi się do MIUI Polska, o co w tym chodzi?

Nie, elektrody nie lubię, ale rozumiem ich podejście :). Wiesz, że odpowiedź na każde Twoje pytanie jest odpowiedź tutaj na forum, wiesz ile osób przychodzi i pyta się o to samo, zamiast najpierw poszperać i poczytać? Strona miuipolska.pl nie jest po chińsku, czy japońsku. MIUIPL i Xiaomi.eu to są teraz te same romy, MIUIPolska udostępnia dodatkowo paczkę dodatków, których w romach xiaomi.eu nie ma (zegary, poprawki gps etc.). Jestem bardzo przyjaźnie nastawiony, ale do ludzi, którzy pokazują chociaż chęci do szperania i szukania, a nie chcących mieć wszystko podane na tacy, najlepiej złotej i jeszcze z pokłonem...  Także odpowiedź uzyskałeś.

 

Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...