Skocz do zawartości

Kupno Mi5, co i jak?


badoch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem całkowicie świeży w temacie kupowania telefonów Xiaomi, tak więc jak każdy świeżak mam kilka pytań. Wiem, że na forum są już podobne wątki, lecz większość to chaotyczna dyskusja i użytkownik A próbuje być mądrzejszy od użytkownika B, więc wyciągnięcie wniosków jest dosyć problematyczne.

A więc pytania:

  1. Jak wygląda zakup na IBG? W jaki sposób można tam zapłacić, jak wygląda sprawa płatności cła i na jaki wydatek trzeba się mniej więcej szykować? A jeśli nie stamtąd to czy są jacyś polscy dystrybutorzy? I jak wygląda zakup od nich? Edit. Z tego co rozumuję to na IBG można płacić tylko poprzez PayPala, z kolei PayPal ostatnio chyba każe podawać sobie hasło do konta bankowego by można było z niego korzystać. Czy jednak tak nie jest? 
  2. Gdy już zakupię telefon i dotrze on do mnie do domu jak będzie wyglądała sprawa serwisu i gwarancji? Czytałem coś o serwisie w Wrocławiu, ale na jakich warunkach świadczy on swoje usługi? 
  3. Jak wygląda sprawa polskiego softu? Kiedyś sprawa była ponoć prosta, odblokowywało się bootloader i wgrywało soft MiUI Polska, ale czytałem, że Xiaomi ma teraz blokować bootloader, a i Xiaomi Polska ma nie zapewniać wsparcia czy coś mniej więcej takiego.

Więc tylko tyle mam pytań póki co. Xiaomi interesuje mnie już od jakiegoś czasu, moja "es trójka" już ma swoje i przyszedł czas na nowy telefon.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i proszę od razu nie zamykać wątku "bo było, użyj wyszukiwarki", proszę. :/

Edytowane przez badoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Tak, płacisz Paypalem. Nie musisz im podawać swojego hasła bankowego - trzeba to robić jedynie jeśli chcesz błyskawicznie dodać środki na swoje konto paypal. Czyli alternatywnie, możesz dodać środki nie-błyskawicznie (przelewem) albo podpiąć sobie kartę płatniczą (która umie w płatności internetowe) i będzie Ci z niej ściągać. A najlepiej zrobić tak jak ja mam, czyli założyć sobie konto walutowe, podpiąć do niego osobną kartę, zadzwonić do paypala żeby sciągali z danej karty w dolarach - wtedy nie traci się dużo na przewalutowaniach. Co do cła to go nie ma - bywa VAT. Jeśli kontrola celna przyczepi się do Twojej paczki (raczej tego nie robią, ale czasem ktoś na forum pisze że jemu przytrzymali) to będą Ci kazali np. dać dowód wpłaty za daną rzecz i z tej kwoty doliczą Ci do zapłacenia VAT. Możesz wykupić na IBG "ubezpieczenie od VAT" za 5% wartości zamówienia - jak urząd celny dowali Ci VAT to IBG Ci go zwróci (za okazaniem papierów z urzędu celnego).

 

2. IBG ma jakąś umowę podpisaną z Acid'em (z tego forum) - jego serwis nazywa się chyba MiCenter. w Przypadku niektórych (nie wszystkich) napraw mogą chcieć żebyś do niego wysłał swój telefon - w bardziej skomplikowanych przypadkach pewnie trzeba wysyłać do Chin - myślę że Acid może sprostowac jeśli coś źle napisałem, ewentualnie ktoś kto już to przerabiał.

3. Składasz wniosek o odblokowanie bootloadera -> dostajesz zgode -> odblokowujesz -> instalujesz xiaomi.eu + dodatki miuipolska (nie powstają już romy MIUIPolska - wszystko ma teraz bazować na xiaomi.eu). Nie ma czegoś takiego jak Xiaomi Polska?

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...