Skocz do zawartości

Najczęstsze problemy z Redmi Note 3 Pro (Qualcomm)


latet

Rekomendowane odpowiedzi

@Felus jeśli w twoim poprzednim telefonie góra była gorąca pograczas gry w nfs a xiaomi według Ciebie sie nie nagrzewa to nie chce wiedzieć jakie temperatury osiągał twój poprzedni telefon xD

Na YT masz mnóstwo testów z termometrem laserowym i podczas grania RN3 Pro osiąga nawet 42st w górnej części co mocno czuć i od strony wyświetlacza i od tyłu, u siebie miałem dokładnie to samo a magicznej sztuki raczej nie masz.

Edytowane przez fakeeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak was znów czytam to mi sie kiszki przewracają

ILE RAZY MAM PISAĆ ŻE TELEFON NIE DZIAŁĄ Z 32ohm. Więc nie działają ci jedne słuchawki sprawdź inne. 

Szkło to dragon trail. Gorilla jest 4 razy droższe chcesz lepszy telefon kup serię MI nie redmi.

Szkło hartowane musi być mniejsze bo łatwiej nakleić. Jakie zbieranie się paprochów człowieku. Jesteś purystą? 

Osobiście używałem nie raz telefonów mi z naklejoną folią matującą czekając aż dojdzie szkło. W czym był problem używać tak tel ?

A potem ludzie wypisują tu jakieś głupoty że telefon ma problemy.

NIE TO WY MACIE problemy bo np na siłę chcecie używać słuchawek niekompatybilnych z tel. Albo na siłe chcecie wgrywać miui 8

 

Telefon ma wyłącznie błędy softowe które wymieniłem tj zacinający się AF, błędy barw, akcelerometr i czujnik światła.

Przez 2 softy również drenaż baterii przez czytnik palca.

 

Tak że złościcie się na soft który ma być wydany w PAŹDZIERNIKU. To albo zainstaluj oficjalny soft na ten telefon czyli MIUI 7 albo nie narzekaj.

Ok jeśli ten temat ma zrobić listę bugów miui8 ale widzę że nie ma. A potem co drugi temat czy z redmi note 3 naprawdę tak jest. Zniechęciło mnie to itd.

Albo np pisanie o słabym aparacie. Jak dopiero obecnie na dev romie aparat jest jako taki od ok 2 3 tygodni. A mimo to wieża się af.

Moim zdaniem dużą winę ponosi za to acid. Bo jeśli ktoś kliknie pobierz miui polska do redmi note 3  to wyskakuje beta 8. A nie stabilne miui 7. Jeśli nowi użytkownicy wgrywali by 7 było by z głowy.

 

Edytowane przez homman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w dziale danego modelu powinien być przypięty temat z czymś np. sonda, coś żeby nie czytać całego forum w poszukiwaniu najlepszego, z najmniejszą ilością błędów softu. Szukam dobrego softu dla brata do MI4c i ciężko znaleźć. Gdyby tak każdy telefon miał temat taki to byłoby prościej przeczytać kilka postów a nie kilkanaście tematów...

Edytowane przez Pawel978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w dziale danego modelu powinien być przypięty temat z czymś np. sonda, coś żeby nie czytać całego forum w poszukiwaniu najlepszego, z najmniejszą ilością błędów softu. Szukam dobrego softu dla brata do MI4c i ciężko znaleźć. Gdyby tak każdy telefon miał temat taki to byłoby prościej przeczytać kilka postów a nie kilkanaście tematów...

Ale to nie ma większego sensu, bo one nie są wszystkie dostępne w jednym czasie. Trzeba by było dodawać co tydzień nowy do ankiety - to raz, a dwa że masz np. 10 i z tego wybierają najlepszy. Dojdzie 11, który jest lepszy, a najwięcej głosów będzie miał i tak jeden z tej dziesiątki. W dodatku nikt nie będzie aktualizował swojego głosu co chwilę i to co dla jednego jest problemem, dla drugiego nie - więc zaznaczy inny rom niz ty byś chciał.

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotr469 napisał:

Ale to nie ma większego sensu, bo one nie są wszystkie dostępne w jednym czasie. Trzeba by było dodawać co tydzień nowy do ankiety - to raz, a dwa że masz np. 10 i z tego wybierają najlepszy. Dojdzie 11, który jest lepszy, a najwięcej głosów będzie miał i tak jeden z tej dziesiątki. W dodatku nikt nie będzie aktualizował swojego głosu co chwilę i to co dla jednego jest problemem, dla drugiego nie - więc zaznaczy inny rom niz ty byś chciał.

Wysłane z Redmi Note 3 Pro

Pewnie masz rację ale warto pomyśleć o czymś podobnym, może coś na zasadzie tego że np. u nas jest temat o romach xiaomi.eu stabilnych i rozwojowych (osobne tematy) i często są tam relacje użytkowników. Gdy zdecydowana większość uważa wersję za godną polecenia może być w rzucona do spisu polecanych romów. Np. jest temat i 1 post to są romy i ich wersje i bardzo krótkie opisy czemu warto. a pod tym postem można sobie dyskutować i korekty wprowadzać. Wtedy znaleźć dobry rom dla nas to kwestia przeczytania jednego tematu i ewentualnie przetestowania wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację ale warto pomyśleć o czymś podobnym, może coś na zasadzie tego że np. u nas jest temat o romach xiaomi.eu stabilnych i rozwojowych (osobne tematy) i często są tam relacje użytkowników. Gdy zdecydowana większość uważa wersję za godną polecenia może być w rzucona do spisu polecanych romów. Np. jest temat i 1 post to są romy i ich wersje i bardzo krótkie opisy czemu warto. a pod tym postem można sobie dyskutować i korekty wprowadzać. Wtedy znaleźć dobry rom dla nas to kwestia przeczytania jednego tematu i ewentualnie przetestowania wymienionych.

mowiac w skrocie nie chce ci sie czytac watkow, ani szukac odpowiedzi i relacji innych albo samemu testowac i czekasz, az ktos zrobi ci 'sciage'...

mysle, ze mozesz sie nie doczekac

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich,którzy siedzą na miui v8 i mają różne problemy z telefonem.

Wróćcie do v7.

Ja oczywiście wcześniej miałem parcie na najnowsze aktualizacje jak większość.

Ciągle problemy coraz to nowsze,testowane od pierwszej wersji miui v8 do tej ostatniej z piątku.Co tydzień aktualizacja i ciągle te same problemy albo nowsze.

Samoczynne restarty telefonów,czasami zwieszki,wariujący czujnik zbliżeniowy,słabo działający czytnik linii papilarnych,szybko lecąca bateria(system zużywał nawet po 30% w spisie zużycia baterii,irytująca belka powiadomień z napisem brak powiadomień zamiast od razu przechodzić do skrótów aplikacji skoro nie ma nowych powiadomień to po co takie coś,częste problemy z aplikacja snapchat i wiele,wiele innych irytujących wad których nie pamiętam,które miała większość osób nie tylko ja.

Aż w pewnym momencie chciałem sprzedać telefon i wybrać inny,lecz postanowiłem wrócić do v7.Praktycznie wszystkie problemy zniknęły.

 

Czy warto się męczyć tylko dlatego,żeby mieć najnowszą aktualizacje,żeby być na czasie?Nie wiem jak mogłem się męczyć tyle czasu .Teraz na v7 to sama przyjemność korzystanie z telefonu.Jeszcze została mi do potestowania bateria.Póki co jestem zadowolony.

 

Ciekawe czy skośnookim uda się wydać chociaż jedną dobrą wersję na v8 i czy wydadzą na androidzie 6.0 lub nowszym.

Edytowane przez Yamakasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich,którzy siedzą na miui v8 i mają różne problemy z telefonem.

Wróćcie do v7.

Ja oczywiście wcześniej miałem parcie na najnowsze aktualizacje jak większość.

Ciągle problemy coraz to nowsze,testowane od pierwszej wersji miui v8 do tej ostatniej z piątku.Co tydzień aktualizacja i ciągle te same problemy albo nowsze.

Samoczynne restarty telefonów,czasami zwieszki,wariujący czujnik zbliżeniowy,słabo działający czytnik linii papilarnych,szybko lecąca bateria(system zużywał nawet po 30% w spisie zużycia baterii,irytująca belka powiadomień z napisem brak powiadomień zamiast od razu przechodzić do skrótów aplikacji skoro nie ma nowych powiadomień to po co takie coś,częste problemy z aplikacja snapchat i wiele,wiele innych irytujących wad których nie pamiętam,które miała większość osób nie tylko ja.

Aż w pewnym momencie chciałem sprzedać telefon i wybrać inny,lecz postanowiłem wrócić do v7.Praktycznie wszystkie problemy zniknęły.

 

Czy warto się męczyć tylko dlatego,żeby mieć najnowszą aktualizacje,żeby być na czasie?Nie wiem jak mogłem się męczyć tyle czasu .Teraz na v7 to sama przyjemność korzystanie z telefonu.Jeszcze została mi do potestowania bateria.Póki co jestem zadowolony.

 

Ciekawe czy skośnookim uda się wydać chociaż jedną dobrą wersję na v8 i czy wydadzą na androidzie 6.0 lub nowszym.

Ja na najnowszym devie a konkretnie to miui.eu nie mam większych problemów. Jest problem z wariującym akcelerometrem przy włączonej automatycznej jasności gdy jesteśmy w ciemności ale to było i jest też na stabilnych wydaniach miui 7. Generalnie jestem zadowolony. Choć używałem miui 7 naprawdę krótko, może 4 dni i może faktycznie jakbym wrócił to bym uznał, że jest dużo lepiej. Liczę też, że niedługo zmienią bazę, tak wiem pogoń za numerami i tak dalej... Nie o to chodzi, po prostu Miui to dalej Android i niektóre rzeczy są nie do przeskoczenia, wychodzi Android 7.0 to może dostaniemy 6.0. Jedna wersja w tył nie jest tragedią ze względu na różnice między czystym androidem a miui.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mark z konferencji miui :)

Mi 4c > miui polska miui 7 nie beta 8 

Dokładnie z tąd PISZE WYRAŹNIE WERSJE STABILNE w menu do wyboru 

https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v7/

I pobierasz dokładnie ten plik https://www.androidfilehost.com/?fid=24591020540823135

 

Ja na najnowszym devie a konkretnie to miui.eu nie mam większych problemów.  @

Co ty piszesz. Rom z piątku. 

1 zacinanie się autofokusa

2 dziwne kolory na wyświetlaczu pomaga tylko reset.

Poużywaj telefon więcej niż 2 dni a potem się wypowiadaj albo chociaż intensywne te 2 dni.

A potem właśnie ludzie którzy się złoszczą bo wprowadzasz w błąd.

Miui8 to w tej chwili BETA Z BETY DEV domu to jak to niby może działać ?

 

CO do miui v7 zapominacie o jednej ogromnej zalecie poza stabilnością. Na miui 8 nie ma zbyt wielu widgetów. Dopiero w zeszłym tygodniu zaczeły się pojawiać jakieś sensowne.

Cytat

 

Do wszystkich,którzy siedzą na miui v8 i mają różne problemy z telefonem.

Wróćcie do v7.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nie mam problemów. Kolega potrafi czytać ze zrozumieniem? To, że Tobie coś nie działa, nie znaczy od razu, że mi również. Używam tej wersji najdłużej jak się da czyli od piątku, nie wiem jak miałbym używać jej dłużej ale jak masz jakiś sposób to proszę, pisz może dzięki Tobie będę mógł podróżować w przyszłość i używać nowy soft nim zostanie on wydany :). Poza tym poćwicz trochę zasady ortografii bo gdzie Cię nie spotkam to aż w oczy kłuję... Każdy kto używa deva wie, że to beta więc Ameryki nie odkryłeś, za parę wersji będzie to wydanie stabilnie więc błędów jest naprawdę mało i jest to moja opinia którą będę podtrzymywał, jak napotykam jakiś błąd to o nim mówię a nie pisze jakieś bzdurne teorie wyssane z palca u nogi.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję, myślałem że 6.8.4 to najlepszy dev ale obecna wersja nic nie popsuła, bateria nadal wspaniała 12h SOT przy automatycznej jasności na 55% i sieci non stop wraz z bluetooth i żadnych większych błędów do tej pory nie zauważyłem na moim RedMi Note 3 pro

Wysłane z mojego V919 Air DualOS przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję, myślałem że 6.8.4 to najlepszy dev ale obecna wersja nic nie popsuła, bateria nadal wspaniała 12h SOT przy automatycznej jasności na 55% i sieci non stop wraz z bluetooth i żadnych większych błędów do tej pory nie zauważyłem na moim RedMi Note 3 pro

Wysłane z mojego V919 Air DualOS przy użyciu Tapatalka

Niezły wynik... Nawet 9 SOT nigdy nie osiągnąłem. Mi przeważnie trzyma te 6-7H SOT no ale to zależy od użytkowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wadę którą właśnie odkryłem dodałbym bardzo delikatne plecki urządzenia. Telefon mam w silikonowym etui, ostatnio zahaczyłem kieszenią z telefonem o kant stołu. Dziś ściągnąłem etui bo dostało tam się trochę brudu i co widzę? Wgniecenie na środku, nie duże, pod palcem praktycznie nie do wyczucia ale dobrze je widać, szczególnie pod kątem. Za parę dni zamawiam zapasowe plecki (wymiana nie jest szczególnie ciężka) od tak żeby mieć je jakby coś poważniejszego się stało a z Chin trochę będzie iść.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endymotion przez takie bzdury jak piszesz wgrałem miui polska z piątku ktore jw mialo nie miec błedów i nie drzeć baterii.

A drze tak że nie daje rady 4h wyświetlacz.

Dziękuję postoje.

I nie są to bzdurne teorie

Każdy soft miui polska od miesiąca je baterię jak głupi.

Zacina AF

Błędy kolorów wyświetlacza.

 

Ile zrobiłeś zdjęć od piątku co ?3 szt?

Ile razy włączałeś nawigacje wystawiając tel na promienie .

Zrób 50 zdjęć, włącz 5 razy mapy google. To potem mów czy błędów nie ma.

 

Sot na poziomie 9 -12h na 6.5.5 miui 7 nie jest niczym dziwnym widziałem wynik 18h. To teraz sobie porównaj czy miui polska je baterię czy nie.

Więc jw NIE ZNAM NIE WYPOWIADAM SIĘ. A nie patrzę na ortografie.

Ten telefon ma bez problemu wytrzymywać 3 dni na baterii.

Na miui polska nigdy nie ładowałem 3 dnia tylko zawsze drugiego.

Na 6.5.5 wytrzymał mi cały tydzień odłączony w poniedziałek podłączony w piątek. Ale prawie nieużywany.

I TAK MA BYĆ. a nie 2dni i kilka h i 4 5 h wyświetlacza.

Posłużę się czyimś screnem bo swojego nie mam

MASZ JAK BYK 5 dni.

battery.jpg

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą.Mam 6.8.4 z zeszłego tygodnia i nie "drze" baterii. Przy moim dość sporym wykorzystywaniu wytrzymuje nawet półtora do dwóch dni! Dla porównania przy poprzednich wersjach miałem problem z osiągnięciem 24h.

Zużycie baterii to bardzo indywidualna sprawa. Każdy z Nas inaczej używa telefonu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie źle wgrałeś albo sam nie wiesz co masz za śmietnik w telefonie, pewnie taki sam jak w twoich postach. Ostatnie dev jest super dla baterii mam teraz 37 % i SOT 9 godzin zdjęć robię sporo i aparat działa normalnie, GPS też używam codziennie także nie bredź tu o złym sofcie tylko poszukaj przyczyn u siebie w telefonie

Wysłane z mojego V919 Air DualOS przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homman nie unoś się tak, to tylko soft. Wyciągam przeważnie 6H SOT, spokojnie mógłbym dobić 8H. Telefon ładuje codziennie, a jak mam czas to go doładowuje, jak i tak leży to może się wtedy ładować. Nie trzymam go na baterii 5 dni bo u mnie telefon jest przez większość czasu aktywny a nie jak na screenie, że ktoś zapalił ekran na 30minut, po co mu smartfon w takim razie? Oczywiście, że ma wytrzymać również nieużywany ale generalnie po to kupiłem to urządzenie żebym go używał więc nie zarzucaj mi, że zrobiłem 3 zdjęcia albo, że nie używałem nawigacji. Nawigację używałem na poprzedniej wersji która też według Ciebie jest do bani i wszystko działało bez problemów a działała jakieś 2-3h kilka razy. Zdjęć zrobiłem z 40 i też nie widzę większych problemów. Zgadzam się z Tobą, że bateria na Miui 7 działa lepiej ale nie ma tu tragedii. Mi wystarcza, nie chce mi się już wracać na Miui 7 bo czekam na wydanie stabilnie a błędów wiele nie napotkałem. Zresztą czy byłoby to w moim interesie kłamać i zachwalać ten soft? Jakby mi nie odpowiadał to bym wrócił do wersji stabilnej. Przykro mi ale błędy o których mówisz u mnie nie występują, nie występują i tyle. Nic więcej nie ma tu do dodania. Po 2,5h SOT zjadło 32% czyli wychodzi 7 i pół godziny SOT używając cały czas LTE.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku nie chodzi o to że mam sie zamiar kłócić z tobą. 

Używam średnio 2 3 h messangera rozmawiam ok 2h dziennie. Meile itd. I przy takim użytkowaniu na 1 sofcie mam 2 dni na innym 3 4.

A i codziennie dziewczyna budzi mnie skypem więc ok 1h skypa dziennie.

Dla mnie to wyraźna różnica. Różnice takie jakie ty podajesz czyli dzień czy 2 będą tylko jak ktoś non stop gra.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku nie chodzi o to że mam sie zamiar kłócić z tobą. 

Używam średnio 2 3 h messangera rozmawiam ok 2h dziennie. Meile itd. I przy takim użytkowaniu na 1 sofcie mam 2 dni na innym 3 4.

A i codziennie dziewczyna budzi mnie skypem więc ok 1h skypa dziennie.

Dla mnie to wyraźna różnica. Różnice takie jakie ty podajesz czyli dzień czy 2 będą tylko jak ktoś non stop gra.

Czemu nie ładujesz telefonu codziennie jak tak mocno go wykorzystujesz? Na pewno Miui 7 miało trochę lepszy czas na baterii ale ja jak i większość społeczności uważa, że ostatnie wersje dużo poprawiły i czas na baterii jest dobry.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powiedzcie mi co to jest te 6.5.5 czy tez 6.8.4? To wersja android czy Miui? Ja mam Miui 7.5.3.0 wersja stabilna Global, a android 5.1.1 . Kupiłem od goldwaya. U mnie bateria to potwór, trzyma jeszcze raz tyle co w galaxy note 3. Wszystko działa , zadnych problemów. Słuchawki tez bez problemu wykrywa a na dodatek chyba dźwięk lepszy od Samsunga, tzn. lepsza separacja kanałów, przestrzen itp. Muzyka z głosnika tez o niebo lepsza. Zdjęcia na poziomie Samsunga Galaxy Note 3 a moze i ciut lepsze. na pewno lepiej łapie ostrość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja MIUI, tylko, że dev. One mają inne oznaczenia i np. 6.8.4 to już MIUI 8. W poradniku wgrywania MIUI Polska masz napisane, jak oznaczane są wersje dev.

A co do problemów, to u mnie jedynym problemem jest mediaserver, który zawsze zabiera najwięcej baterii, ok 20-25%, nie wiem w sumie dlaczego i co do końca kryje się pod tym. Na szczęście telefon i tak wytrzymuje 2 dni, w tym 9-10h SoT lub 3 dni i trochę ponad 7h SoT, dlatego jakoś nie narzekam :) Siedzę oczywiście na wersji Stable, bo na dev zdarzały się restarty, co trochę denerwowało i bateria chyba troszkę gorzej trzymała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bumbum35 napisał:

Nie wyswietlają się tez chmurki wiadomosci z messengera faceboka. Dostaje informację ze chmurka jest otwarta ale jak klikam to się nie włącza. trzeba wejść do aplikacji messenger i wybrac z kim się chce klikać

Panel Sterowania -> Uprawnienia.
Tam poustawiaj odpowiednio dla tej aplikacji ("Wyświetlanie wyskakujących okien") i powinno działać.

Edytowane przez musek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2016 o 09:49, bumbum35 napisał:

No też w sumie definitywnie jestem zniechęcony do kupna Note 3 pro, tym bardzie ze miałem Galaxy Note 3 i to by było "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Szkoda ze dużo dobrych modeli nie ma slotu na kartę pamięci. Mi Note chyba też.

Note 3 Pro ma SLOT, Mi Note nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2016 o 11:17, Mark1991 napisał:

Zawieszający się akcelerometr oraz lagujący żyroskop gdy telefon znajduje się w ciemnym pomieszczeniu - oba problemy rozwiązuje wyłączenie automatycznej jasności ekranu.

Często telefon pokazuje podłączone słuchawki a nadal odtwarza dźwięk na głośniku - problem rozwiązuje włożenie jacka do połowy i po paru sekundach włożenie go do końca.

Oba problemy występują jak na razie na wszystkich wersjach Global Dev. Patrząc po opiniach na forum to w Global Stable i cotygodniowych aktualizacjach od xiaomi.eu też są cały czas.

Czy te wady występują jeszcze? I czy one występują tylko na miui 8? Bo się zastanawiam czy jest soft miui 7, który działa w 100% ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...