Skocz do zawartości

Najczęstsze problemy z Redmi Note 3 Pro (Qualcomm)


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pomyślałem, że dla osób wahających się nad wyborem tego telefonu, przydatny byłby wątek, w którym, Drodzy Posiadacze Redmi Note 3 Pro (Qualcomm) wymienicie zwięźle (najlepiej w punktach), jakie rzeczy (bugi, ale nie tylko bugi, także wady) Wam najbardziej w tym modelu dokuczają. Dobrze też będzie od razu zaznaczyć przy poszczególnych problemach, których wersji MIUI dotyczą, zwłaszcza jeśli pojawiły się niedawno, lub odwrotnie – długo były, ale niedawno je naprawiono.

Dzięki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszający się akcelerometr oraz lagujący żyroskop gdy telefon znajduje się w ciemnym pomieszczeniu - oba problemy rozwiązuje wyłączenie automatycznej jasności ekranu.

Często telefon pokazuje podłączone słuchawki a nadal odtwarza dźwięk na głośniku - problem rozwiązuje włożenie jacka do połowy i po paru sekundach włożenie go do końca.

Oba problemy występują jak na razie na wszystkich wersjach Global Dev. Patrząc po opiniach na forum to w Global Stable i cotygodniowych aktualizacjach od xiaomi.eu też są cały czas.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wersji z 2GB ramu jest problem z multitaskingiem. Przeważnie ubija aplikację zminimalizowaną zaraz po przełączeniu na inną mimo wolnego ramu. Działające w tle też ubija przeważnie po jakimś czasie.

Przykład: ściągam nową paczkę z romem Operą, przełączam na FB i po chwili opera jest zamknięta, a pobieranie przerwane. Tidal też potrafi zostać zamknięty. I wiele innych aplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mitrzy napisał:

Na xiaomi.eu nie mam czegoś takiego, może masz brudne albo uszkodzone gniazdo jacka?

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-830L przy użyciu Tapatalka

Wszyscy z tego tematu:

i kilku innych też mają brudne lub uszkodzone? Jedna osoba z tamtego tematu ma xiaomi.eu 6.5.5 i ten sam problem. 

Wadę lub zabrudzenie gniazda łatwo wykluczyć, jak włożę jacka do połowy i po paru sekundach do końca to gra na słuchawkach aż do wyjęcia jacka ale jak go nie wyjmę i uruchomię od nowa system to znowu widzi słuchawki i odtwarza na głośniku telefonu, do czasu aż ich nie odłączę i nie podłączę ponownie oczywiście wkładając po połowie. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy z tego tematu:

i kilku innych też mają brudne lub uszkodzone? Jedna osoba z tamtego tematu ma xiaomi.eu 6.5.5 i ten sam problem. 

Wadę lub zabrudzenie gniazda łatwo wykluczyć, jak włożę jacka do połowy i po paru sekundach do końca to gra na słuchawkach aż do wyjęcia jacka ale jak go nie wyjmę i uruchomię od nowa system to znowu widzi słuchawki i odtwarza na głośniku telefonu, do czasu aż ich nie odłączę i nie podłączę ponownie oczywiście wkładając po połowie. 

Widocznie nie dbacie o telefon i stąd zabrudzeniem :D nigdy nie miałem żadnych kłopotów z gniazdem jack czy to na global dev czy teraz na kilku już wersjach xiaomi.eu dlatego szukałem przyczyny gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości: podłączacie słuchawki czy inny sprzęt za pomocą kabla jack-jack? Bo u mnie słuchawki też działają bez problemu. Co więcej, niektóre sprzęty nie mają problemów z aux. Przetestujcie podłączanie kabla jack-jack z kilkoma urządzeniami i się przekonamy, czy faktycznie nie macie problemów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem u siebie i doszedłem do pewnych wniosków. Gdy podłączam słuchawki, za każdym razem nie ma problemu. Gdy podłączę zewnętrzny głośnik problem się pojawia. Lecz gdy zastąpie przewód głośnika przewodem od słuchawek, problemu nie ma. Więc według mnie prawdopodobnie przyczyną mogą być niektóre wtyczki jack. Te od słuchawek mam idealnie wyprofilonane, są dobre jakościowo. Natomiast zwykły kabel od głośników ma prostą chińską wtyczke jack zrobioną niestarannie. Wtyk jack powinien wchodzić cięzką i z oporem powinien wychodzić. Zbyt ciękie wtyczki mogą się luzować i telefon to wykryje jako odłączenie

Edytowane przez marcin7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten problem jest ze słuchawkami od Xperii E (oryginalnymi) a więc nie można powiedzieć że wtyczka jest źle wykonana.

Mam też prestigio pbhs2 i tu nawet jak szybko włożę jacka do gniazda to gra na słuchawkach, ale telefon wtedy nie pokazuje ikonki słuchawek na górnym pasku natomiast jak włożę na raty to też gra na słuchawkach i ikonka jest.

Porównywałem wtyczki i są identyczne.

Dobrze że napisalicie przynajmniej skończą się wywody że nie szanujemy telefonu i mamy brudne gniazdo jack po miesiącu używania tak jakby np. dla mnie był to pierwszy telefon w życiu. Miałem już ponad 10 telefonów i nawet po 2 latach używania nigdy nie miałem problemów z jackiem a przez tyle czasu siłą rzeczy musiał być brudniejszy niż w dniu produkcji. :)

Znajomi też przerobili już mnóstwo telefonów zaczynając od chińskich b-brandów na Samsungu i Apple kończąc i też przez lata nikt nie miał żadnych problemów z brudnym gniazdem na słuchawki. Nawet ci którzy pracowali w firmach w których delikatnie mówiąc się kurzy.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Big00s napisał:

Na wersji z 2GB ramu jest problem z multitaskingiem. Przeważnie ubija aplikację zminimalizowaną zaraz po przełączeniu na inną mimo wolnego ramu. Działające w tle też ubija przeważnie po jakimś czasie.

Przykład: ściągam nową paczkę z romem Operą, przełączam na FB i po chwili opera jest zamknięta, a pobieranie przerwane. Tidal też potrafi zostać zamknięty. I wiele innych aplikacji...

I rozumiem, że zjawisko to występuje pomimo przyznania tym apkom kłódki, autostartu, itp? Dzieje się to nie tylko w momencie blokady ekranu, także gdy coś robisz cały czas na telefonie? Czy towarzyszy temu jakiś komunikat (typu: Aplikacja X została zamknięta) czy dzieje się to cichaczem w tle? Czy to kwestia jakichś ostatnich wersji ROM-ów, czy "od zawsze" tak było i jest cały czas? Czy na wersji 3GB RAM nie dzieje się to nigdy, czy po prostu dużo rzadziej?

Czy problem dotyczy też aplikacji takich jak np. Yanosik, dla których działanie w tle jest fundamentalnie ważne (a do tego może bardzo drogo kosztować w trasie, gdy się myśli, że Yanosik działa, tylko nie ma nic do powiedzenia, a w rzeczywistości został zamknięty – MASAKRA).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, latet napisał:

Czy problem dotyczy też aplikacji takich jak np. Yanosik, dla których działanie w tle jest fundamentalnie ważne (a do tego może bardzo drogo kosztować w trasie, gdy się myśli, że Yanosik działa, tylko nie ma nic do powiedzenia, a w rzeczywistości został zamknięty – MASAKRA).

U mnie na wersji 3GB yanosik działa bez zarzutów, miałem jedynie problem z tym, że często gubił sygnał gps, ale rozwiązaniem okazało się przełączenie oszczędzania energii w aplikacjach na opcję 'nie blokuj', bo domyślnie po instalacji romu jest ustawione na 'normalne', od tamtej pory wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie z każdą aktualizacją coraz lepiej można powiedzieć działa telefon, póki co rzeczywiście utrzymują się bugi z akcelerometrem i żyroskopem w ciemnych pomieszczeniach co wyłączenie automatycznego kontrastu likwiduje problem w moim przypadku. Innych błędów nie odnotowałem a słuchawki póki co używałem tylko Phillips i nie ma problemów. Bateria miałem wrażenie że najlepiej mi sprawowała się na global dev 6.3.31 potem słabiej, a teraz na miuipolska 6.5.5 ciut lepiej. Mam nadzieje że telefon będzie z czasem niemal bez błędów i aparat nieco poprawią i może baterie o ile możliwe żeby było koło 8h SOT (global dev 6.3.31 właśnie miałem 8-8,5) a teraz mam 6,5-7h. Zobaczymy ile lepiej będzie na ostatniej aktualizacji bo wczoraj zrobiłem.

Edytowane przez Pawel978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy RN3Pro a może i przy całym Xiaomi należy też zwrócić uwagę na jeden podstawowy fakt: jedni maja jaki problem inni nie, i tak w koło Macieju. Jednym dziala to a nie działa coś s innego i na odwrót. Tak samo jest z wgrywaniem oprogramowania u jednych jest ok a u innych problemy. Wiec ciężko jest wyłapać wszystkie błędy bo nie u każdego występują. Może się myle ale wydaje mi sie ze telefony kupione na samym poczatku (jak mój ) sprawiają mniej problemów. U mnie nie było problemu z softem czy jackiem i wszystko działa aż miło . A jak czytam forum to uważam ze mialem szczęście.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Rafullo napisał:

 

Przy RN3Pro a może i przy całym Xiaomi należy też zwrócić uwagę na jeden podstawowy fakt: jedni maja jaki problem inni nie, i tak w koło Macieju. Jednym dziala to a nie działa coś s innego i na odwrót. Tak samo jest z wgrywaniem oprogramowania u jednych jest ok a u innych problemy. Wiec ciężko jest wyłapać wszystkie błędy bo nie u każdego występują. Może się myle ale wydaje mi sie ze telefony kupione na samym poczatku (jak mój ) sprawiają mniej problemów. U mnie nie było problemu z softem czy jackiem i wszystko działa aż miło . A jak czytam forum to uważam ze mialem szczęście.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Hmm, ja kupiłem początkiem kwietnia, również z niczym w tym telefonie nie miałem problemów, tzn jack, z żadną instalacją również, nie mam pojęcia od czego to zależy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie włączę się w wątek z własnym zagadnieniem :-)

Czy wiecie, gdzie może znajdować się konfiguracja głośności słuchawki bluetooth Xiaomi? Słuchawka bardzo dobra świetnie się sprawdza, na co dzień bardzo przydatna, ale w nieco tłocznym miejscu, pasowałoby ją czasami podgłośnić :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z jackiem ale to przez nieoryginalne słuchawki EarPods. Podłączyłem oryginalne i działa. Mam też problem z czytnikiem palucha, czasami mi w ogóle nie czyta a czasami od razu łapie. Ale to pewnie wina mojego palucha. Tak czy siak świetny telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większych problemów nie mam, jedynie aparat w nocy, w ciemnym pomieszczeniu to porażka. W porównaniu np. z jakimś innym, starym samsungiem - z 'gorszym' aparatem - ten samsung wygrywa. Niby 16 megapikselowy aparat, ale zdjęcia wyglądają jak z jakiegoś aparatu ze szrotu. (Mówię oczywiście tylko o sytuacji, kiedy jest ciemno, bo w świetle to nie jest źle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwondel - to ja ci powiem że im wiecej megapixeli na tej samej powierzchni tym gorzej w słabych warunkach...a dokładnie jeżeli zwiekszasz czułość (pomimo tego że ta matryca samsunga jest jakaś niby super hiper :) ). Sprawdz jaką matryce miał ten twój samsung stary...2 mpix? 5 mpix ?

Poczytaj czym jest szum na zdjeciach i dlaczego się pojawia i czemu lustrzanki mające ogromne matryce (do tych w smartfonach) i mają szum powyzej np 3200 ISO

Oczywiscie jak masz piekne słońce i robisz przy iso 100 to wieksza matryca jest lepsza bo wiecej szczegółów zapisze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, może nie mają, z pewnością o tym poczytam. Ale tak czy siak - jaki to ma wpływ? Okej - może i nie zależy od ilości megapixeli jakość tych zdjęć. Ale fakt pozostaje taki, że zdjęcia nie są super i to w mojej subiektywnej opinii zaliczam do wad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwondel - a masz porównanie róznych smartfonów mających matryce np 16 mpix w słabych warunkach oświetleniowych ? Poczytaj to zrozumiesz :). W dobrych warunkach zdjęcia będa zbliżone. Szum musi się pojawić na wszystkich >400 ISO tak sądzę. Oczywiscie jakaś rolę odgrywa tutaj oprogramowanie smartfona które sztucznie "odszumia" zdjęcia. Może w RN3Pro ten algorytm jest w minimalnym stopniu. Niestety odszumianie powoduje w skrócie wycięcie tez szczegółów na zdjeciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2016 o 00:17, reqx napisał:

Ja miałem problem z jackiem ale to przez nieoryginalne słuchawki EarPods. Podłączyłem oryginalne i działa. Mam też problem z czytnikiem palucha, czasami mi w ogóle nie czyta a czasami od razu łapie. Ale to pewnie wina mojego palucha. Tak czy siak świetny telefon.

Spróbuj dodać sobie ten sam palec 2-3 razy. Ja tak zrobiłem na początku na wszelki wypadek i na prawdę muszę postarać się przyłożyć palec pod dziwnym kątem żeby czytnik go nie zidentyfikował.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolega kupił 2 sztuki Redmi Note 3i na obydwu ma problem z jack-em. Tanie słuchawki wykrywa bez problemu,a dość drogie z dobrym wtykiem Sennheisery nie chce wykryć. Kurde a już miałem go kupić. A może wina leży po wersji. On ma na Mediateku obydwa a ja chce na Snapdragonie.

Tapatalknięte z Siemensa S6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam uporczywy problem z żyroskopem i akcelerometrem, z gniazdem na szczęście na razie nie mam problemów i obym nie miał... Co do softu to w niektórych miejscach mógłby być szybszy (przełączanie ostatnich aplikacji) no i szkoda, że Xiaomi tak nakombinowało z różnym podzespołami... Przez to utrudniają tworzenie nowych romów i tak np komuś CM działa super a u mnie czytnik linii papilarnych już nie działa, słabe to. Poza tym głośnik mógłby być trochę głośniejszy a dioda jaśniejsza i większa bo używając Samsunga Note II przyzwyczaiłem się do naprawdę jasnej i dużej diody powiadomień.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym wy piszecie znowu.

Problem słuchawek jest w każdym telefonie.

a) Po wyjęciu słuchawek zwykle przez 10sek nie eważne czy to huawei czy nokia czy cokolwiek soft się gubi. I nie wie czy ma słuchawki czy nie.

b ) Słuchawki są 8 16 i 32 ohm.  XIAOMI JEST KOMPATYBILNY TYLKO z 32Ohm.

c) Palec oczywiście należy dodać kilka odcisków do 1 palca i wyraźnie pisze w sofcie że najpierw jest UMIEŚĆ PALEC NA CZYTNIKU a potem kilka razy nas prosi PRZESUŃ PALEC PO CZYTNIKU

 

Ten telefon na dzień dzisiejszy ma tylko 3 typy błędów związane z niedoskonałością softu.

a) problemy z czujnikiem światła. Czasem się przywiesza

b ) czasem zalaguje. Nawet jak apka prosi o aparat to ten potrafi się przyciąć

c) zamykanie aplikacji, zarządzanie poziomem baterii. 

d) akcelerometru i żyroskopu nie używam więc nie wiem. 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rastashaggy napisał:

Witam mam RN3P i dosyć często pojawia się komunikat o roamingu danych na górze ekranu podczas korzystania z innych apk, ktoś ma podobny problem czy to tylko u mnie?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jaką masz sieć? Play lub jakaś Play-opodobna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ok, ale czasem w Polsce gubi zasięg.

Teraz jestem na Cyprze to od 2 tygodni po prostu nie mam zasięgu, nie złapał ani razu. Jak to kurde naprawić?

Poza tym obudowa trochę trzeszczy ale założyłem case nillkina i już o tym zapomniałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2016 o 11:11, latet napisał:

Witam,

Pomyślałem, że dla osób wahających się nad wyborem tego telefonu, przydatny byłby wątek, w którym, Drodzy Posiadacze Redmi Note 3 Pro (Qualcomm) wymienicie zwięźle (najlepiej w punktach), jakie rzeczy (bugi, ale nie tylko bugi, także wady) Wam najbardziej w tym modelu dokuczają. Dobrze też będzie od razu zaznaczyć przy poszczególnych problemach, których wersji MIUI dotyczą, zwłaszcza jeśli pojawiły się niedawno, lub odwrotnie – długo były, ale niedawno je naprawiono.

Dzięki!

Hmmmmm....

Czy Ty posiadasz Ten model telefonu, który masz w podpisie, czy taki, o którym traktuje wątek?

Jeśli druga opcja, to ok, nie mam pytań. Jeśli pierwsza opcja, to pytania - i owszem - mam: co było myślą przewodnią założenia wątku i czy masz zamiar identyczne wątki zakładać w sekcji dla każdego modelu telefonu Xiaomi?

Żeby mój wpis nie był niemerytoryczny...

Mam Redmi Note 3 Pro 3/32. Póki co znalazłem dwa mankamenty: skrzypiąca przy ściśnięciu dolna część korpusu (ta polastikowa część) oraz jakość dźwięku. Niestety pod względem jakości fonii bardzo ciężko mnie zadowolić. Udaje się to jedynie Mi Note, z wiadomych względów. Dlatego mam zamiar wrócić do Mi Note, nawet pomimo słabszej baterii. I z nim poczekać na Mi Note 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...