Skocz do zawartości

Telefon dziewczynie Redmi 3 Redmi 3 pro czy Mi4


homman

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując mi4 jest cacy bo jest top.

Bo ma metalowe boczki. Które w moim firmowym 5s po 1 2 upadkach były całe powgniatane. Czego nie ma w plastiku.

Ma znacznie lepszy aparat w tym stabilizacje i kręcenie 4K. 

Znacznie lepszy aparat przedni

Ma lepszy ekran full hd

Ma szybszy transfer danych USB C (problem z kablami) 

Szybsze ładowanie ? Do końca nie wiem 616 ma chyba 2.0 i 801 też 2.0 ?

801 wychodzi lepiej niż 616 ok 3 tys punktów.

 

 

Za to :

Nie ma nic więcej w sofcie jak np nie wyłączanie się jak patrzysz.

Gorsza bateria

Brak czytnika palca

Brak SD

Brak dual sim

16GB nierozszerzalne vs 32GB rozszerzalne

I moim zdaniem redmi 3 w kratkę wygląda znacznie lepiej niż iphonowe boczki.

 

Jak dla mnie wszystko przemawia tu za redmi niż mi

A jw wygląd telefonu ani mnie ani jej nie interesuje. Ja to mam gdzieś. A ona ubiera ogromne gumowe nakładki więc i tak tel nie pozna.

A mówienie o ficzerach jakoś się nie sprawdza. Bo nikt nie potrafi podać ani jednego.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem z tym softem. Ja zauważyłem że Mi4 ma tryb czytania i więcej funkcji w aparacie niż w redmi note

oboje jedziemy na miui polska 5.12.3

a no ekran nie ma co porównywać w mi4 lepszy. Ale to jak wybierasz między redmi 3 a mi4 to by trzeba na żywca porównywać.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje aparatu od xiaomi to sobie można... nawet nie wiadomo kiedy ci ostrość łapie. Wgraj camera FX.

A tryb czytania wszystkie mają.

Z tego co sprawdziłem MI4 nie ma usb C. C jest dopiero w mi4C.

Oba więc maja QC2.0

Więc jw coraz więcej wad.

Plusem jedynym który znalazłem w MI4C jest podwójne tapnięcie i tapnięcia w bok telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje aparatu od xiaomi to sobie można... nawet nie wiadomo kiedy ci ostrość łapie. Wgraj camera FX.

A tryb czytania wszystkie mają.

Z tego co sprawdziłem MI4 nie ma usb C. C jest dopiero w mi4C.

Oba więc maja QC2.0

Więc jw coraz więcej wad.

Plusem jedynym który znalazłem w MI4C jest podwójne tapnięcie i tapnięcia w bok telefonu.

no bez jaj u mnie nie ma.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim telefonie niby nie masz? Jak redmi 2 i redmi note 2 miało.

Ekran to mi zależy by mi wytrzymał cały dzień działania i żeby dało się coś przeczytać w słońcu.

A nawet redmi note 2 ma problemy z utrzymaniem pół dnia.

Jak czasem ruszam w podróż to mi pół powerbanka potrafi w ciągu dnia zjeść.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj posty. Redmi note lte

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Tak ci siak tobie bardziej pasuje redmi 3 to go bierz i tak dziewczyna będzie zadowolona😁

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to porównujesz 2 odległe klasowo i cenowo i czasowo telefony.

Choć podejrzewam że dodanie takiej funkcji to nie problem.

Poza tym większość użytkowników nie będzie używać tych podwójnych tąpnięć, trybu czytania itd.

Cokolwiek mi 4 w miui 8 by dostało. Wątpię też że po czasie redmi 3 pro nie dostanie miui8.

==================================

No nie widać... jeśli sobie klikniesz na ekranie łąpie. Jeśli wyłączysz tryb seryjny też.

Ale jeśli miałeś kiedykolwiek samsunga np tam ładnie widać kiedy ostrzy i kiedy robi zdjęcie.

Ja dlatego używam camera FX. Spróbuj. Bardzo zaawansowany program.

Mam też wrażenie że zdjęcia wychodzą lepsze niż z apki xiaomi.

W apce xiaomi nie masz nie wiem błysku, zwężenia ekranu itd wiec jeśli masz dźwięk migawki nie znasz dokładnie momentu wykonania zdjęcia. W FX masz zwężenie po bokach ala klapka w lustrzankach.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz moment wykonania zdjęcia ? NIE

Po prostu telefon troche przylagowuje i zdjęcie pojawia się w zrobionych.

W większości tel na rynku masz jakikolwiek znak wykonania zdjęcia. Lub widoczne 2 3 5 sekund wykonane zdjęcie.

Tutaj nie wiesz czy wyszło ok czy nie.

Dlatego tak wiele osób w recenzjach narzeka na aparaty xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się z tym ostrzeniem. W samsungu jest tak samo a może i gorzej ale to już znowu wchodzimy w chore porównywania. Trzeba by było konkretne modele porównywać itd.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie ma? Miałeś kiedyś w ręce M4? Jak nie, to idź do sklepu i zobacz jak do działa (nawet pasek powiadomień laguje...).

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Mialem Mialem, do tego miałem też styczność z z2. Jak dla mnie oba tyłka nie urywają,ale przepaści nie ma. Chyba że aparat. Ale za to w m4 nie było pękających ekranów. EoT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma za bardzo co ciągnąć tematu ja zdecydowałem. Kupuje redmi 3 pro jak tylko dotrą do EU. Albo jak za 150 dostanę z gwarancją braku vat.

Jw dla mnie mi4 jest wyborem gorszym. Jak komuś zależy na jakości zdjęć, ekranu i wytrzymałości ok.

Ja uważam ze za max 2 lata kiedy ten tel zmienię. To pewnie każde xiaomi dostanie 24mpx i każde pewnie na USB C.

A co mi po starym telefonie bo wytrzymały i ładny? Wolę kupić tą klapkę za 5$ jak coś. Niż nie móc  wymienić obtłuczonych metalowych boków.

Nie kupuję telefonów TOP oduczyłem się po NOTE 1 na którym straciłem koło 1 tys pln.

Wolę średnią półkę i jw co roku zmieniać. Dokładam może 200pln a zawsze nowy tel.

 

Jedyny minus Redmi note 3 i 2 dla mnie to czemu do jasnej ciasnej nie zrobią tego złącza USB na środku ? 

I mogło by tu już być USB C lub naprawdę jakiś szybszy transfer plików. W porównaniu do LG G3 to tragedia.

A kwestia aparatu i ficzerów... co kto lubi.

Jak zapytasz iphonowca za co lubi tel to że taki super. Spytasz czy potrafi to to i to to się okazuje że nie a używa go tylko do dzwonienia.

JW mam firmowy i naprawdę gdybym mógł zmienił bym na cokolwiek z androidem. Tym g... nawet nie można przekopiować zdjęć jak z pendriva.

 

Tak ze kwestie ekonomiczno użytkowe nie przemawiają za MI4 nawet przy tak niskiej cenie. Bo 16 GB starczy na kilka app + automapa. Jak ktoś robi dużo zdjęć czy nagrywa rozmowy. Lub podobnie jak było z moim Note 1 za chwile po prostu braknie pamięci bo nawet głupi skype zajmuje już 130MB. A mógłby 5.

 

A kwestia ostrzenia. Dla mnie aplikacja która nie pokazuje mi jak wyszło zdjęcie jest do niczego. I tyle. Może komuś się to podoba mi nie. Na szczęście aplikacji jest sporo.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale M4 działa gorzej niż moja stara Xperia SP czy nawet neo V (tam pasek rozsuwal się płynnie....).

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Faktycznie mogę nie być obiektywny bo m4 mialem nowke, a z2 uzywke. A wiadomo jak to z andkiem i zamulaniem po pewnym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz złe podejście.

Pomyśl tak kupujesz samochód typu berlingo teraz nowy.

Masz do wyboru nowe caddy wydane kilka miesięcy temu.(redmi 3 pro)

I nowe berlingo które nie zmieniło się z 5 lat. (mi4)

Albo lepiej forda connecta po filcie.

 

I co to ja jestem winny że berlingo nie zmienili?

Że nie dodali tego co obecnie niemal każde współczesne auto ma?

Akurat to nie najlepsze porównanie bo VW to marka premium ale akurat biorę pod uwagę tutaj wyposarzenie.

Lepiej by było np do Forda Connecta który ma koło 2 lat. Który to w cenie berlingo ma niemal wszystko.

A co mnie interesuje jakość jak w leasingu po max 5 latach i tak pójdzie do żyda ?

 

I co według ciebie mam porównywać Berlingo do starego Connecta kwadratowego lub opla combo z przed 5 lat kiedy to berlingo nowe wychodziło? Czy do nowych aut które w podobnej cenie mam? Connect i berlingo ok 70tyś.

W connecie mam wsio w berligno nawet navi nie ma chyba że wywalisz 5 tyś!

Mamy ewidentnie inny sposób myślenia.

Co z tego że coś jest premium ?

Podam ci przykłąd z motoryzacji w drugą stronę. Masa firm kupuje Octavię nawet dobrze wyposażoną moja kosztowała ponad 100 tyś. Gdzie za 100 tyś mam całkiem nieźle wyposażoną insignię. Ale nie mogę jej wziąć bo to premium a premium dla managementu.

Ja myślę właśnie w ten sposób. Patrzę co mogę mieć NOWEGO w obecnym roku w podobnej cenie. A nie czy cos jest premium czy nie jest. I ile kosztowało jak było modne czy nowością.

-----------------------------

Piszesz o różnicach w MIUI na tel.

A jw sam ich nie potrafisz podać bo ich nie ma!

Różnica w sofcie aparatu oraz w tapaniu. NIC WIĘCEJ NIE ZNALAZŁEM.

---------------

Cytat

Widze takze zmieniasz zdanie jak choragiewka, niby super telefony daja w abo i piszesz o jakims lg a dalej wybierasz chinszczyzne za ktora kiedys przeplaciles i kupikes chlam redmi note?

Miałeś na to wyraźną odpowiedź.

MIUI daje mi

a) nie wkurzanie się co pół roku czy rok przy zmianie tel. Bo 2 kliknięciami mam przeniesione wszystko. Niestety apki typu total itd nie są tak przyjazne i takie przenoszenie to zawsze 2 3 h jak nie 2 dni z życiorysu.

b ) Możliwość przeglądania telefonu z komputera, tworzenia notatek, itd. Nawet cyanogen tego nie ma.

c) nie widzę bym zmieniał zdanie.

Podałem przykłąd że LG jest w bardzo dobrej ofercie. I gdyby nie to ze xiaomi odcięło wsparcie dla innych tel brałbym LG bo niemal za darmo dają.

 

I gdzie pisałem że redmi note to złaba seria?

Czytaj z zrozumieniem. LG G3 pewnie i tak wezmę na sprzedaż.

----------------------------------------------------------------------------------------- 

Cytat

Nie wiem po co wogole te pytania i wywody, czytac nie umiesz recenzji i specyfikacji?

MOJE PYTANIE BYŁO WYRAŹNE CO MA MI4 W SOFCIE WIĘCEJ NIŻ REDMI.

NIKT POZA MNĄ NA NIE NIE ODPOWIEDZIAŁ. JW tapanie i opcje aparatu nic więcej. 

 

Nie przekonuje nikogo do swoich racji. Jak przeczytasz wątek 2 czy 3 osoby były tylko za MI4.

Jedna nie miała go w ręce. Druga pisała bo tak. A ty też miałeś go 5 min na to wychodzi bo nie potrafiłeś odpowiedzieć na pytanie co ma czego redmi nie ma.

 

Tak wybrałem już dawno. Ale myślałem że nakierujecie mnie że warto wziąć MI4. Ale jw według mojego zestawienia totalnie nic poza aparatem nie przemawia w stronę mi.

Ludzie jeśli wejdą na ten temat znajdą moje zestawienie i sami mogą wybrać. Komuś może pasować telefon z 1 sim, nierozszerzalną pamięcią. Nie zmieniają telefonu przez 2 3 lata. I ważna dla nich jest jakość. Wówczas dla kogoś może być lepsze mi. W innych przypadkach wątpię.

-----------

USB C daje dużo.

Po 1 transfwer plików. Wczytywanie samych katalogów w telefonie redmi note 2 to minimum 30 sekund.

Brak możliwości wykonywania 2 operacji jednocześnie. W USB C lub zwykłych ale tel premium Mi5 LG G3 itd. Transwer plików jest znacznie znacznie szybszy. I można robić wiele operacji jednocześnie.

-----------

Mam redmi note 2 16 GB w tej chwili mam tylko 1GB wolny. Zdjęcia i auto na SD

Nie mierze dlatego wyraźnie napisałem że dla mnie przez to tel odpada.

Automapa europa to 4GB. Nagrywanie rozmów z ok miesiąca Podobną ilość.  Sam word, ofiice to po 200 - 500MB każdy  Facebok 250MB  Skype 230MB  Chrome 174 Messenger 140. Mapy google 138 MB ITD  O miejscu na wideorejestacje yanosika nie wspomnie. Więc w tym tylko co podałem już masz z 10GB

------------

Cytat

I na przyszlosc porownoj telefony z tych samych lat, a nie z roznych epoke. Moze zaczniemy porownywac telefony z 2002 roku do 2016 ich nozliwosci i ceny i ze przeplacilesz wtedy dajac za jakis 1tys zl....

Wróć do początku tego tekstu..

PORÓWNUJ W ŻYCIU TO CO MOŻESZ MIEĆ ZA DANĄ GOTÓWKĘ W DANYM MIEJSCU I CZASIE. A ty porównujesz ile coś kosztowało dawniej a ile teraz.

Ja mogę mieć parametrowo znaaaaacznie lepszy telefon.  Z znaczącymi dla mnie dodatkami jak fingerprint. A jedyne co tracę w porównaniu do premium to jakość wykonania, aparat i tapnięcia.

Autentyczny przykład z poprzedniej pracy wszyscy poza mną wzieli connecta bo 140 koni. Golasy radio manualna klima  i prawie tyle. Nawet nie mieli nakładki na silnik od góry bo VW za to liczył sobie 250pln.

Ja miałem connecta z tempomatem, doświetlaniem zakrętów, start stopem, automatycznym hamowaniem przy zagrożeniu i navi. Podgrzewaną przednią szybą, lusterkami, klimą dwustrefową. Miałem halogeny oni chyba nawet tego nie mieli. Ba nawet dokładali głośnomówiący.

W każdym bądź razie u mnie wersja TREND coś tam limitowana + kilka dodatków u nich podstawa ale 140koni 

Walczyłem o niego z pół roku. Bo nie bo VW jaka to jakość. 

To właśnie obrazuje jak ty porównujesz i oni a jak ja.

Dla mnie to auto na żyletki za 5 lat i tak samo mój tel za 5 lat pewnie przestanie istnieć.  A swoje za te 200 - 350pln rocznie (różnica średnia w dokładaniu) zapracuje. Podobnie robię z laptopami :) Tyle że tam wychodzę prawie na zero. A ciągle co roku 2 prawie nowy laptop (1 roczny poleasingowy z US)

Cytat

Wcale nie prownujesz telefonow w podobnej cenie.

Samochodów też ci nie porównałem w podobnej cenie ?

Bo VW to premium ? 

Oba auta porównałem w podobnej cenie ok 80tyś

Tak samo tel ok 150$

A ze skodą to ciekawostka :) Ale w Octavie można włożyć i 150 tyś niestety... i znam wiele takich przykłądów w firmach gdzie jest taka głupia zasada. A znam ludzi w serwisie w małych firmach latających DS i Insygniami bo za daną cenę mimo że premium dostają więcej.

Skoda jest po prostu obecnie zbyt droga na to co oferuje.  Np rapid i Leon ST cena jedna. Tyle że leon ma full led i bardzo bogate wyposarzenie. W obecnej firmie leon nie i insignia nie.... Ot właśnie nigdy takich ludzi jak ty czy niektóre managementy nie zrozumie.

Pozdrawiam.

Temat rozstrzygnięty jak dla mnie.

Myślałem że acid się wypowie co jest w sofcie MIUI MI 4 czego nie ma w redmi 3.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do telefonów z serii "Mi" trafiają często różnego rodzaju dodatki z nowszych modeli (ale to dodaje Acid z xiaomi.eu, nie samo Xiaomi), wielkich różnic w MIUI nie ma, niekiedy dochodzą dodatkowe opcje konfiguracji samego MIUI (jak np. kiedyś było z VoLTE, czy też rozmowami HD, redukcją szumu), ale nie są to ogromne różnice, większa różnica na pewno jest w samym podejściu producenta do softu na dany model, seria Mi jest po prostu bardziej "dopieszczana". Jeżeli decyzja podjęta to wątek mogę zamknąć :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...