Skocz do zawartości

Wyłączający się XRN2 podczas robienia zdjęć


golyy316

Rekomendowane odpowiedzi

RATUNKU, w piątek przyszedł xiaomi Redmi note 2 mojej dziewczyny i wszystko w piątek hulało, zadowolony byłem, w sobotę ona zaczęła się bawić, zaaktualizowała coś (prawdopodobnie sklep play?) i od tamtej pory wyłącza się co jakiś czas, jak np. zacznie się grać/robić zdjęcia. Jak wejdę w tryb recovery(tak to się nazywa?) to telefon się nie wyłącza, jak jest podłączony pod komputer również śmiga chyba.
W czym może być problem? Czy to może bardziej bateria? Ew. się przegrzewa? Dodam że zmieniłem ROM jednokrotnie, warto próbować z innymi?
Robiłem reset fabryczny.
telefony Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc :)
A o to soft:

comment_InQslJt3YXGk4mu6TWXECyJ9zlLiR7kj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, golyy316 napisał:

Hmm, wybrałem wersje stabilne miui v7 i ukazał mi się ten widok. Który wybrać? Aktualnie pobieram dwa najczęściej pobierane - 

cancro_V7.3.1.0.MXDCNDD_v7-6.0.zip

i

libra_V7.3.1.0.LXKCNDD_v7-5.1.zip

Czy może coś innego?

Hermes - taka jest nazwa kodowa RedMi Note 2, cancro i libra to inne modele Xiaomi

16 minut temu, golyy316 napisał:

No to czyli mam wybrać wersję 7.2.1.0 czy 7.2.3.0? 

W przypadku stable - najnowszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam strasznie! Zobaczymy czy to coś da, pozdrawiam!

Ehh... po zainstalowaniu chińskiego Rom Deva mam milion bugów i nie mogę wejść w ustawienia, by kontynuować instalację. Ten chiński Rom dev oczywiscie z linka który podał Szczuru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, golyy316 napisał:

Dziękuję wam strasznie! Zobaczymy czy to coś da, pozdrawiam!

Ehh... po zainstalowaniu chińskiego Rom Deva mam milion bugów i nie mogę wejść w ustawienia, by kontynuować instalację. Ten chiński Rom dev oczywiscie z linka który podał Szczuru.

Spróbuj w takim razie według tego poradnika - jeśli tylko wgrasz twrp to będzie już z górki ;)

 

Edytowane przez szczuru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, szczuru napisał:

Spróbuj w takim razie według tego poradnika - jeśli tylko wgrasz twrp to będzie już z górki ;)

No ale w tym problem że nie jestem w stanie wejść w nic prócz aparatu, przy każdej próbie wejścia w cokolwiek wywala bugi i mam do wyboru: Cancel/Report.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, golyy316 napisał:

No ale w tym problem że nie jestem w stanie wejść w nic prócz aparatu, przy każdej próbie wejścia w cokolwiek wywala bugi i mam do wyboru: Cancel/Report.

Odśwież stronę, zapomniałem podać linka w ostatnim poście:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szczuru napisał:

Odśwież stronę, zapomniałem podać linka w ostatnim poście:

 

Za pierwszym razem robiłem wg. tej instrukcji, mam zainstalowane aktualnie Hermesa 7.2.3.0. Nagrałem 2 minutowy filmik, zrobiłem ~50 zdjęć i wszystko w porządku. Pobrałem kilka aplikacji z których korzysta moja dziewczyna, zrobiłem w momencie instalacji zdjęcie i... jeb, wyłączyło się. Już kompletnie nie wiem co robić, na innym forom jakiś użytkownik napisał że to norma u XRN 2 i że po jakichś 3-4 tygodniach sytuacja się stabilizuje i przestaje się wyłączać... chyba pozostało liczyć że tak będzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się nie chciało w to wierzyć, ale próbowałem już wielu rzeczy...

Dobra, co do Twojej rady, to mam parę pytań:

1. last china dev fastboot rom - Czy ten screen pokazuje to co mam pobrać?

2. Mi PC Suite = Miflash? (to co widać na zdjęciu, tj.  You can also use Mi PC Suite to flash the ROM  ) to to mam pobrać, prawda?

Co do karty pamięci czy sim - nigdy nie były włożone. Działam na win 7. Pobieram te pliki, dam znać co mi wyszło z tego. 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Edytowane przez golyy316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Redmi2 napisał:

 

Dajesz refresh, wykryje telefon.

Wypakuj sobie wczesniej ten rom co pobrales.

Na dysku c folder hermes. Wrzuc tam wypakowany folder z oryginalna nazwa tego romu fastboot.

W miphone wskazujesz ta wlasnie oryginalna nazwe tego katalogu., potem na dole zaznacz flash_all potem advanced i wskazujesz plik flash_all z folderu wypakowanego z romem. Potem dajesz flash i czekasz.

Odlacz dopiero komorke jak Ci uruchomi sie od nowa i zaladuje miui.

Pouzytkuj ten rom china dev.

Jak dalej bedzie to samo to znaczy tel uszkodzony, jesli nie to znaczy ze cos powodowalo blad.

Mi sie jednak wydaje ze flash_all zalatwi sprawe.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

 

 Jestem na etapie że w momencie gdy wybieram ten ROM chinski wyświetla mi się komunikat "Couldn't flash device". I nie muszę dawać refresh, ani wybierać folderu (tzn. nie mogę kliknąć w refresh, a chiński ROM znajduje samo razem z aktualnym MIUI)

Edytowane przez golyy316
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...