Skocz do zawartości

Padł dotyk w mi4c


kowal_001

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa prosta, telefon działał, nie upadł, wszystko ładnie pięknie. Po restarcie przestał działać dotyk. Telefon sie włączał ale nie reagował. Poszedł miflash. jednak to nie pomogło, a rom niby sie wgrał i wstaje, ale po chwili nie reaguje na nic. Nawet na przyciski. Rom był wgrany z zeszłego tygodnia. Fastboot działa, do recovery też mam dostęp. Ale co mi po recovery jak nie moge się w nim poruszać. Czy jest jakaś możłiwość wgrania romu przez fastboot. W starych androidach (htc) była mołżiwość wgrania wszystkiego (system boot itd)

Lub może jakieś inne sugestie co to może być?

Po wgraniu romu przez miflash wgrało się mirecovery - czyli jest tam chinski język i nijak nie wiem co jest co - więc wgrałem z powrotem twrp.

Podsumowując, telefon ma wgrany rom przez miflash wersja fastboot, i recovery twrp. Przed wysyłaniem go gdziekolwiek chciałbym sprawdzić inny rom, bo to nie mołżiwe zeby w 5 sekund wszystko się zepsuło, skoro działało bezbłędnie.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś link do tego recovery jest? W temacie https://miuipolska.pl/forum/topic/9704-twrp-30-z-j%C4%99zykiem-pl-end-of-life/

linki wygasły.

 

I jak to możliwe że restart telefonu spowodował uszkodzenie dotyku? I pytanie jeszcze bezpośrednio do @Acid. Czy telefon wysyłać na gwarancję do burizy czy jesteś w stanie coś z tym problemem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recovery wypakuj z romu MIUIPolska i wgraj przez fastboot. Jednak nie mam tego telefonu osobiście i nwm czy dodali tam już działąjace poprawnie recovery. Ale swego czasu trzeba było zostawić telefon na minutę/dwie i dopiero wtedy dotyk łapał.

Jak masz gwarancję to ślij na gwarancję. Bo u Acid'a zapłacisz i pozbędziesz się gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, AndropaX napisał:

Tyle że obecnie romy nie zawierają już recovery...

Tak i nie. Zdecydowaliśmy, że dodamy recovery dla urządzeń które na początku miały MiRecovery. Czyli Libra nie ponieważ do instalacji romu był potrzebny wyłącznie TWRP a więc wszyscy go mają i nie musimy ludziom instalować za każdym razem. Co innego cancro czy virgo gdzie do grudnia miały MiRecovery i przejście z romu 4.4 (z Mirecovery) na np. aktualny 6.0 jest możliwe ale finalnie wgra się TWRP by robić dalsze aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...