Skocz do zawartości

Nowy Redmi 3 PRO i już problem (wisi logo MI)


nornisio

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Dziś zająłem się nowo zamowionym Redmi Note 3 PRO. 

Chciałem zinstalować rom miuipolska na ten telefon, oczywiscie posiada on zablkowany bootloader.

Wszystko szlo dobrze, wcisnalem więc w programie MiFlash "FLASH" i pieknie szlo do ok. 30%.

Wyświetlił się komunikat na czerwono " w magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia 0x80070008: max buffer sector is 256 ".

I od tego momentu w telefonie pojawia się TYLKO logo MI i wisi cały czas. Mogę również poprzez prsycisk VOL- wejsc w fastboot. A przy VOL+ w logo z telefonem i bialym kablem USB.

Czy uda mi się go odratować? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że masz zablokowany bootloader a mimo to próbujesz wgrać Miuipolska??

Jedyne co wgrasz na zablokowany bootloader to china stable, china dev, global stable i global dev. MiuiPolska, dopiero jak odblokujesz bootloader, a jego dasz rade odblokować tylko z wersji DEV.

Ja proponuje ten ostatni. Oczywiście przez MiFlash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2016 o 22:34, malimalinello napisał:

 

 

Od czwartkowego wieczoru do dzisiaj (wtorek wieczór) męczyłem się z tym flashowaniem. Z różnym skutkiem i efektem robiłem wszystko krok po kroku według wielu poradników (niektóre według mnie nie są dostatecznie dokładne [skróty myślowe, niedopowiedzenia], o czym świadczy liczba osób, które uwaliły telefon - mam na myśli przede wszystkim anglojęzyczne forum MIUI). 

 

 

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy się zaangażowali w rozwiązanie mojego problemu. Za rady, wskazówki, linki, tłumaczenie krok po kroku (jak chłop krowie na rowie). Dziękuję wszystkim bez wyjątków!

 

 

Ale najbardziej chciałbym podziękować użytkownikowi @KrzysiekGP, który pomagał mi na forum, jak i w prywatnych wiadomościach. Ba! Nawet zaoferował mi bezpośrednią pomoc i zaprosił mnie do siebie. Dziś u niego byłem, męczyliśmy temat przez 2-3h i nic... Rozbieranie telefonu byłoby ostatecznością, jednak na razie nie wchodziło w grę. Gdy już wróciłem do siebie do domu dostałem telefon z propozycją podjęcia ostatniej próby... KTÓRA SIĘ UDAŁA! Szczegóły niżej.

 

 

Jak wiecie - otrzymałem telefon z syfiastym MIUI (ok. 95% języka polskiego; co jakiś czas występowały problemy z pracą telefonu z dwiema kartami sim - problem z logowaniem do sieci; aparat; występujące resety telefonu). Bootloader jest zablokowany, co było istotną przeszkodą w ratowaniu telefonu, który był już praktycznie zbrickowany.

 

 

PORADNIK DOTYCZY SYTUACJI, GDZIE TELEFON NIE JEST WYKRYWANY PRZEZ ADB (UNAUTHORIZED, DEVICE ERROR, etc.), KOMPUTER NIE WIDZI TELEFONU JAKO RELINK LUB QUALCOMM, W MIFLASH WYSTEPUJĄ BŁĘDY TYPU - ERROR, URZĄDZENIE JEST ZABLOKOWANE, NIE MOŻNA PRZEPROWADZIĆ FLASHOWANIA.

 

 

1. Usuwamy Mi PC Suite (ja odinstalowałem za pomocą Ccleanera i wyczyściłem komputer za pomocą tego programu).

 

 

2. Ściągamy CHIŃSKĄ WERSJĘ MI PC SUITE!!!!!!!!!! http://zhushou.xiaomi.com

 

 

3. Instalujemy program.

 

 

4. Włączamy telefon przytrzymując przycisk POWER i VOL+ jednocześnie. Telefon wchodzi w tryb recovery (na ekranie wyświetla się telefon z odłączonym kabelkiem).

 

 

5. Włączamy program Mi PC Suite.

 

 

6. Podłączamy telefon w trybie recovery do komputera.

 

 

7. Powinno wyskoczyć nam w programie, że wyszukiwana jest jakaś aktualizacja. Program wyświetli, że jest dostępna i ją pobieramy (ponad 1 gb).

 

 

8. Gdy aktualizacja dojdzie do 50% telefon się zresetuje i zacznie flashować. Pozostałe 50% aktualizacji szybciej się pobierze.

 

 

9. Gdy wszystko się pobierze i sflashuje to telefon powinien się zresetować i powinno pojawić się okno z wyborem języka. Do wyboru są różne odmiany angielskiego, chińskiego, rosyjski, indonezyjski itp. JĘZYKA POLSKIEGO NIE MA. Później wybieramy lokalizację - Polski nie ma, ja wybrałem Hiszpanię.

 

 

Dodam, że są Google Apps (w pełni funkcjonalne). Nie ma chińskiego marketu ani innych bajerów od Chińczyków. 

 

 

10. Cieszymy się telefonem:))

 

 

 

 

 

BTW. wstawiam oryginalny post (265#) z tego wątku http://en.miui.com/thread-235865-27-1.html (post nr 265, strona 27).

 

 

" I'd like to share my situation & the approach to overcome.
1. My situation.
* When I flashed the ROM, my PC was hung. Then, my Note 3 Pro was bricked. It looped in Mi logo.
* Tried to turn off the phone, press Vol- & Vol+ to go to Download Mode didn't work. It stilled looped in Mi Logo screen.
* Tried to go to Fastboot Mode by pressing Vol- & Power & hoped that re-flashing the stock China ROM could resolve the issue but failed again. This approaches need to unlock boot-loader.

2. My approach.
* TU JEST BŁĄD, BO CHODZI O PRZYCISK POWER I VOL+

Turn the phone to Recovery Mode by pressing Vol- & Power.
* Install the newest chinese Mi PC Suite (http://zhushou.xiaomi.com) into PC.
* Connect the phone & the PC by cable. Let Mi PC Suite do the rest hard work. It will download the stock chinese newest ROM & recover your Note 3 Pro automatically."

 

 

 

 

 

Osoby które miały ten sam problem co ja - polecam spróbować. @m.mietek, do dzieła! :)

 

 

@KrzysiekGP, jeszcze raz bardzo dziękuję, kłaniam się nisko!!!! W życiu nie spotkałem jeszcze tak zakręconej i zafascynowanej osoby tematem komputerów i elektroniki. Typowy grzebacz-pasjonat! Bardzo Ci dziękuję! Wpadnę niedługo z flaszką, tak jak obiecałem!:)

 

 

EDIT: od siebie dodam, że w najbliższym czasie wysyłam prośbę o odblokowanie bootloadera. Gdy dostanę zgodę i go odblokuję, to dopiero wtedy wezmę się za wgrywanie innych softów. Innym polecam to samo. ZABLOKOWANY BOOTLOADER BARDZO OGRANICZA MOŻLIWOŚCI RATOWANIA TELEFONU GDY IDZIE COŚ NIE TAK! 

 

A tak wygląda ten soft:

 

4d07be43fcbb815b8e00384220e36684.jpgbc88ba90ea094b8b06e19c102fa17f73.jpg

Ten post rozwiązał mój problem. Dziekuję! 

 

Teraz jednak nie wiem co robić :( mam zablokowany bootloader, a robiąc wszystko tak jak poprzednio zapewne powtórzy się ta sytacja gdyż posiadam system 32, a nie 64 bitowy. 

2 godziny temu, jack78 napisał:

Wiesz że masz zablokowany bootloader a mimo to próbujesz wgrać Miuipolska??

Jedyne co wgrasz na zablokowany bootloader to china stable, china dev, global stable i global dev. MiuiPolska, dopiero jak odblokujesz bootloader, a jego dasz rade odblokować tylko z wersji DEV.

Ja proponuje ten ostatni. Oczywiście przez MiFlash.

Mam teraz MIUI 7.2.3.0 po recovery w Mi Suite. Czy jest jakiś sposób żeby odblokować bez wysyłania prośby do Chinoli? Mam już Mi4c na tym koncie odblokowanego a już nie mogę wysłać prośby. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz MIUI 7.2.3.0 po recovery w Mi Suite. Czy jest jakiś sposób żeby odblokować bez wysyłania prośby do Chinoli? Mam już Mi4c na tym koncie odblokowanego a już nie mogę wysłać prośby. 

Nastepny...gdybys poczytal to wiedziałbyś ze tylko poprzez zgode xiaomi mozna odblokowac bootloader. Wyslij formularz i w ciagu ok 2 tyg dostaniesz zgode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, _cntlr napisał:

@nornisio Zainstaluj sobie póki co Global Dev'a. A po 30 dniach wniesiesz znów prośbę o nowe odblokowanie.

 

Global Deva? Który poradnik byłby dla mnie odpowiedni? Mam Win7 32bit, a nie chcę żeby znowu mi się zbrickował. Dzięki za odpowiedź!

1 minutę temu, marcinj6 napisał:

Nastepny...gdybys czyyal to wiedziałbyś ze tylko poprzez zgode xiaomi mozna odblokowac bootloader. Wyslij formularz i w ciagu ok 2 tyg dostaniesz zgode.

ale ja nie mogę tego zrobić! Mi4c odblokowywałem z 3 miesiace temu. A teraz wchodzac na strone mi.com/unlock nie wyskakuje mi formularz tylko link do Mi Unlocker. Naprawdę nie da się inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack78 napisał:

Musisz mieć system 64 bit

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Mam 3 komputery, wszystkie 32bit. Naprawdę nie da rady bez 64 bitowego? No  mam jeszcze Chuwi ale na nim jest też 32 Bit system, ale procesor x64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, nornisio napisał:

Global Deva? Który poradnik byłby dla mnie odpowiedni? Mam Win7 32bit, a nie chcę żeby znowu mi się zbrickował. Dzięki za odpowiedź!

ale ja nie mogę tego zrobić! Mi4c odblokowywałem z 3 miesiace temu. A teraz wchodzac na strone mi.com/unlock nie wyskakuje mi formularz tylko link do Mi Unlocker. Naprawdę nie da się inaczej?

http://www.miui.com/unlock/index_en.html

Tutaj składasz o odblokowanie :)

 

Co do poradnika to:

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

i jeszcze potrzebujesz ROM stąd: http://en.miui.com/thread-271725-1-1.html (wersja Redmi Note 3 Qualcomm i pobierasz Fastboot - .to z rozszerzeniem *.tgz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _cntlr napisał:

http://www.miui.com/unlock/index_en.html

Tutaj składasz o odblokowanie :)

 

Co do poradnika to:

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

i jeszcze potrzebujesz ROM stąd: http://en.miui.com/thread-271725-1-1.html (wersja Redmi Note 3 Qualcomm i pobierasz Fastboot - .to z rozszerzeniem *.tgz)

Dzięki. Niestety, chyba nic z tego nie będzie.

Po wejsciu w ten pierwszy link pojawia mi się tylko DOWNLOAD MI UNLOCKER.

Po ściągnięciu i zainstalowaniu komunikat: 

---------------------------
MiFlashUnlock.exe - Błąd systemu
---------------------------
Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono libcurl.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem. 
---------------------------
OK   
---------------------------
 

i tak w kółko. :(

2 minuty temu, jack78 napisał:

Z tego co czytałem to tylko 64 bit

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

kiepsko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nornisio napisał:

No dobrze, to zapytam inaczej:

czy istnieje jakikolwiek inny sposób, żeby wykonać wgrywanie MIUI na systemie 32 biotwym?

Dziękuję za odpowiedzi

A próbowałeś wgrać deva przez updater? Nieraz łapie bez problemu. http://en.miui.com/download-301.html stad sobie ściąg .zip, wrzuć bezpośrednio na telefon.  Wejdź w aplikację "Aktualizacja" naciśnij 3 kropeczki u góry i wybierz zainstaluj z zipa. Wybierz plik i się módl czy zweryfikuje plik czy też nie:)

Edytowane przez Belmorn30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Spieszyłem się wgrać żonie TWRP i rom miui 6.5.5 i zwaliłem sprawę. Bootloader oczywiście odblokowany, wgrałem TWRP nacisnąłem restart i wisi mi na logo ''MI'' Mogę wejść w fastboot i TWRP. MiFlash nie widzi telefonu. Jak robiłem swoją sztuke to przed wgraniem TWRP wrzuciłem do pmięci telefonu rom miui 6.5.5 i nie było problemu jak coś nie wyszło(a w jej telefonie zapomniałem wrzucić rom). Co można teraz zrobić? Żona na razie nic nie wie więc muszę się spieszyć

TWRP wgrywałem jej na rom Global dev 6.3.31

Edytowane przez kristopolis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kristopolis Jest to nawet prostsze niż wcześniej pisałem - wejdź do TWRP, podłącz telefon do komputera (będzie widoczny jako przenośny odtwarzacz multimedialny), wrzuć rom na kartę sd czy do pamięci wewnętrznej i już możesz instalować (najwyżej trzeba będzie zrestartować TWRP żeby wykryło nowe pliki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało się. Przez to, że tel nie uruchamia się w pełni (staje na logo MI)to komputer nie rozpoznaje go właściwie. Tam gdzie jest bezpieczne usuwanie sprzętu to pokazuje nawet Redmi 3 ale nie można nic uruchomic żeby pokazał go jako odtwarzacz multimedialny. Mogę go zmusić żeby w menadżerze urządzeń był widoczny jako Android Phone a po rozwinięciu Android Composite ADB Interface oraz Urządzenia przenośne i jak rozwinę to Urządzenie MTP USB. Może w tym TWRP można coś włączyć?

Cukru dziękuję ci, że próbujesz mi pomóc jako jedyny. Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Edytowane przez kristopolis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Odpowiedz jasno, czy możesz wejść do TWRP czy nie? Jeśli możesz uruchomić TWRP to uruchom i podłącz do kompa - telefon będzie widoczny. Jeśli nie możesz wejść w TWRP a masz odblokowany bootloader to powinien Ci działać fastboot i w tym trybie wgrywasz rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...