Skocz do zawartości

Najprostsza instrukcja wgrania j. polskiego do RN3Pro


KaSkA3eR

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, asusx napisał:

Fakt. jeśli nie wydzielanie partycji to zawsze jest virtualka. Jednak u mnie na WIN10 wszystko poszło gładko

Bo oprócz pieniędzy na kupno Xiaomi, trzeba też mieć choć elementarne pojęcie o Windowsie a z tym jak widać to nie jest za dobrze. Podstawa to sterowniki bez których nie ma co kombinować z flashem itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, KrzysiekGP napisał:

Bo oprócz pieniędzy na kupno Xiaomi, trzeba też mieć choć elementarne pojęcie o Windowsie a z tym jak widać to nie jest za dobrze. Podstawa to sterowniki bez których nie ma co kombinować z flashem itd 

No to też jest fakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KrzysiekGP napisał:

Bo oprócz pieniędzy na kupno Xiaomi, trzeba też mieć choć elementarne pojęcie o Windowsie a z tym jak widać to nie jest za dobrze. Podstawa to sterowniki bez których nie ma co kombinować z flashem itd 

Miałem już kilka telefonów i nie było problemów ze sterownikami.

Wiem, że podstawa to sterowniki ,tylko nie wiem dlaczego u mnie nie chcą się zainstalować. Może jest jakiś alternatywny sposób na instalacje sterowników ?

Już wiem co jest, stare ADB po HTC mi się wpier..., ale z tym sobie jakoś poradzę.

Edytowane przez Erlo17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, skay77 napisał:

No co Ty ? płatne sms , to jakaś ściema.

No i udało się przejść z syfmiui do Global Stable 7.3.2.0. Na razie wszystko śmiga, język Polski jest.

Dzięki wszystkim którzy mi pomogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, redkontakt napisał:

O czy ty pitolisz? Rzeczywiście nie masz chyba pojęcia o niczym, jakie płatne smsy? Nawet sterów ściągnąć nie potrafisz z linka? :D Naprawdę kup sobie samsunga i nie męcz tutaj ludzi

Nie denerwuj się chłopie, chciałeś pomóc i dobrze, ale skierowało mnie na stronę, gdzie pobiera sterowniki płacąc sms. Może jakiś błąd albo coś.

To już nie ważne, bo poradziłem sobie ze sterami i już mam Global Stable 7.3.2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 do @redkontakti @skay77.

@Erlo17, przyjrzyj się stronie dokładnie. Przed minutą pobierałem stery, więc działa.

BTW. "Zrobiłem" system metodą z poradnika w pierwszym poście. W trakcie zauważyłem jeden błąd. Musiałem zrestartować komputer po instalacji MiFlash ze sterownikami niepodpisanymi cyfrowo, bo nie wykrywało mi telefonu w MiFlash. W każdym razie poradnik jest OK. Wszystko hula. :D

Pytanie - czy z 6.4.28 można odblokować bootloader i instalować MIUI Polska/EU? Albo wgrać ROM global stable, choćby 7.3.2...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrosi napisał:

+1 do @redkontakti @skay77.

@Erlo17, przyjrzyj się stronie dokładnie. Przed minutą pobierałem stery, więc działa.

BTW. "Zrobiłem" system metodą z poradnika w pierwszym poście. W trakcie zauważyłem jeden błąd. Musiałem zrestartować komputer po instalacji MiFlash ze sterownikami niepodpisanymi cyfrowo, bo nie wykrywało mi telefonu w MiFlash. W każdym razie poradnik jest OK. Wszystko hula. :D

Pytanie - czy z 6.4.28 można odblokować bootloader i instalować MIUI Polska/EU? Albo wgrać ROM global stable, choćby 7.3.2...?

Ja odblokowałem i rootowalem tel.  na tym romie i wszystko ok. Póki co Mui Polska nie instalowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tu nowy, poczytałem od tego czasu trochę forum ale nie układa mi się to w spójną całości więc napiszę tu moje wątpliwości. Posiadam od piątku RN3P, kupionego z od razu wgranym MIUI 6.4.28 a w aktualizacje systemowe  mam logo MIUI 7 Pozdrowienia z MIUIPolska.pl ... No jak wybiorę Szukaj aktualizacji,  nic się nie dzieje no ale z tego jak czytałem to tak będzie. Ściągam z miuipolaska  soft dedykowany do RN3P ( 6.5.19 kenozo) na telefon i wybieram zainstaluje z pliku .zip wskazuję to co pobrałem i wyskakuje
" Nie można zweryfikować pliku aktualizacji"

Czy to oznacza, że aby wgrać  coś nowszego to muszę odblokować ten bootloader czyli zwrócić się do Xiaomi ze stosowną prośbą? 

Czy istnieje inny sposób dla RN3P aby wgrać kezno? 

I czy jak pojawi się już Global w wersji stabilnej to mi się on wgra automatycznie?

6.4.28 mogę już traktować jako coś pewno i działa znimi przez najbliższe tygodnie/miesiące czy jak najszybciej wygrywać coś innego? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego aby wgrywać nieoryginalne romy jak również zrootowac telefon musisz odblokować bootloader.  Z tego co napisałeś wnioskuję, że masz wgrany global-dev i tylko taki będziesz mógł uaktualnić przez OTA w przeciwnym wypadku będziesz miał komunikat o niezweryfikowanym pakiecie. Oczywiście przy nieodblokowanym bootloaderze możesz wgrywać przez miflasha inne roomy ale tylko od xiaomi. Także reasumując do wgrywania romów nieoryginalnych czyli np. MUI Polska musisz odblokować bootloader i zrootowac telefon metoda podaną na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, asusx napisał:

Kolego aby wgrywać nieoryginalne romy jak również zrootowac telefon musisz odblokować bootloader.  Z tego co napisałeś wnioskuję, że masz wgrany global-dev i tylko taki będziesz mógł uaktualnić przez OTA w przeciwnym wypadku będziesz miał komunikat o niezweryfikowanym pakiecie. Oczywiście przy nieodblokowanym bootloaderze możesz wgrywać przez miflasha inne roomy ale tylko od xiaomi. Także reasumując do wgrywania romów nieoryginalnych czyli np. MUI Polska musisz odblokować bootloader i zrootowac telefon metoda podaną na forum

Dzięki za wyjaśnienie, wypełniłem formularz o odblokowanie bootloader - może przejdzie;)

Czyli jeśli coś się pojawi nowszego (oryginalnego) to mi zaktualizuje (ewentualnie sam będę musiał kliknąć ) ?


Wiecie może jakie tempo prac (bazując na waszym doświadczeniu) ma xiaomi w stosunku do ROMów? Czy jest to z reguły co tydzień/dwa czy w miesiącach?

I czy raczej po wersji dev jest kolejna dev czy jest prawdopodobne będzie, że będzie to wersja STABLE? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MateuszT napisał:

ja może krótko posumuje moje przygody z wgrywaniem romu, jedyny i główny problem to był system 32 bitowy, po przeinstalowaniu W10 na x64 wszytko poszło za pierwszym razem bez problemów wg instrukcji.

Ja miałem problem ze sterownikami ADB, bo wpieprzały mi się stare stery od HTC. musiałem się troszkę pomęczyć , odinstalować te od HTC i po wyłączeniu podpisywania sterowników już wszystko poszło gładko według tej instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema !

Dostałem dziś tel. z zainstalowanym 

MIUI 7.1 | Stable

7.1.18.0(LHOCNCL)

Jednak nie ma tam jezeyka polskiego do wyboru. Wysłałem już zgłoszenie z prosbą o odblokowanie bootloader'a.

Czy podążając instrukcją z 1 postu nie zepsuje nic w tel. i czy będę miał na tym romie j.polski wraz z możliwością aktualizacji go poprzez updater w romie ?

A może coś innego wgrać żeby miało to ręce i nogi?

Dzięki Pjona !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2016 o 11:22, KaSkA3eR napisał:

Podobno jest to przypadłość systemów 32bit, ale jeśli masz inny komputer z windowsem 64bit pod ręką to spróbuj na nim. Póki co nie znalazłem rozwiązania tego problemu

d7c69b5b62a6bedb5674106be9332edd.jpg

Już po OTA na 6.4.28

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez grisaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dostałem wczoraj swojego RN3Pro od Goldiego i po aktualizacji OTA mam MIUI Global 7.3.5 stable (LHOMIDD). ROM zawiera język polski (chociaż osobiście i tak wolę interfejs angielski. Przeczytałem cały wątek ale mam wrażenie, że wgranie global dev zapewniało głównie posiadanie języka polskiego. Czy jest sens zmieniać 7.3.5 Global stable na Global dev? Czy rom, który mam to ten syfmiui czy może nie zrozumiałem do końca wszystkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od wczoraj jestem posiadaczem Redmi Note 3 Pro. Telefon zamówiłem od użytkownika z allegro ( zależało mi na szybkiej wysyłce). Mam wgrany MIUI Global 7.2 (stabile) 7.2.5.0.0.(LHOCNDA). Wciskając jednocześnie power+wolume - i + nie pokazuje mi się telefon z kablem do ładowania tylko mam okno w którym mogę przetestować komponenty w urządzeniu zrobic reset i beboot. Czy to oznacza, że mam odblokowanego bootloadera? Z inych rzeczy jakie zauważyłem to antutu nie jest wspierane dla mojego urządzenia i w ustawieniach aparatu mogę wybrać 13MP (4:3) i 10MP (16:9). Urządzenie powinno mieć możliwość robienia zdjęć w 16MP.  Uważam, że telefon w około 40% jest przetłumaczony na język polski. Pozostała część to angielski. Chciałbym wgrać Wersje stabilne MIUI 7.3 Xiaomi.eu z PL. Proszę o podpowiedź  na czym teraz stoję i co warto zrobić oraz o wyrozumienie dla mnie:). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JanTymosz

Masz syfny soft. Jeśli chcesz mieć docelowo rom xiaomi.eu to złóż podanie o odblokowanie bootloadera. Do czasu aż otrzymasz zgodę (do 2 tygodni) wgraj sobie miflashem (instrukcja w 1 poście) rom pobrany stąd: http://en.miui.com/a-234.html  (Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download)

Uwaga: Rom musisz wgrywać na 64-bitowym systemie operacyjnym.

Edytowane przez primek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, primek napisał:

@JanTymosz

Masz syfny soft. Jeśli chcesz mieć docelowo rom xiaomi.eu to złóż podanie o odblokowanie bootloadera. Do czasu aż otrzymasz zgodę (do 2 tygodni) wgraj sobie miflashem (instrukcja w 1 poście) rom pobrany stąd: http://en.miui.com/a-234.html  (Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download)

Uwaga: Rom musisz wgrywać na 64-bitowym systemie operacyjnym.

Żeby wgrać oficjalny rom tą metodą nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Stosując instrukcję z pierwszego postu mam podobny problem jak inni użytkownicy wcześniej. W menadżerze urządzeń ma 3 wykrzykniki przy android, urządzenie nieznane i adb. Będę próbował zastosować się do zaleceń użytkowników podanych w postach pod przewodnikiem.

 

18 minut temu, primek napisał:

@JanTymosz

Masz syfny soft. Jeśli chcesz mieć docelowo rom xiaomi.eu to złóż podanie o odblokowanie bootloadera. Do czasu aż otrzymasz zgodę (do 2 tygodni) wgraj sobie miflashem (instrukcja w 1 poście) rom pobrany stąd: http://en.miui.com/a-234.html  (Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download)

Uwaga: Rom musisz wgrywać na 64-bitowym systemie operacyjnym.

Żeby wgrać oficjalny rom tą metodą nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wydaje mi sie że wcześniej taki komunikat na telefonie się nie pokazywał. Poszło dalej i teraz wyskoczył błąd w 30s flashowania. "Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002: Open serial port"\\.\COM10" failed.). W punkcie 18. gdzie podawałem C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Qualcomm\Driver  pojawił się komunikat, że sytem ustalił, że oprogramowanie dla tego sterownika jest aktualne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaznaczyłeś, że dajesz zgodę na stałe to już nie wyskoczy. Musisz ogarnąć ten sterownik, musi być tak jak na screenie. Odinstaluj urządzenie co wyskakuje ci teraz wraz ze sterownikiem, wyszukaj ponownie urządzeń i spróbuj wgrać ten prawidłowy sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...