Skocz do zawartości

Najprostsza instrukcja wgrania j. polskiego do RN3Pro


KaSkA3eR

Rekomendowane odpowiedzi

a napewno wgrywasz odpowiedni rom pod redmi note 3 pro ? . Ja instalowałem przez mui-flash na win10 i nie miałem najmniejszych problemów w nazwie romu nic nie zmieniałem ,wrzuciłem go tylko na dysk C:

Ja wgrywałem wg. tej instrukcji z małymi zmianami ale wszystko poszło ok http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Edytowane przez asusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MateuszT napisał:

wgrywam ROM jak w poradniku:

Redmi Note 3 Qualcomm
Fastboot 1331M MD5: 75eb4b8e05c1c3203e8376f236cf82a9

Rozpakowałeś go ? Ja wgrywałem http://bigota.d.miui.com/6.3.31/kenzo_global_images_6.3.31_20160307.0000.16_5.1_global_1111d41aaf.tgz

oczywiście mówimy o global-dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze napisz mi jak widoczny jest sterownik w menadżeże? albo jak mozesz zamiesc sceen-a , komendy w cmd wpisujesz na właczonym telefonie? i miga czerwona dioda? podczas wgrywania

 

 

 

Edytowane przez asusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tą metodą??

 

http://en.miui.com/a-232.html

 

U mnie pomogło 

Pamiętaj o wrzuceniu pliku do katalogu "downloaded_rom" w PAMIĘCI TELEFONU (NIE KARTY SD) 

 

Poszukaj jak coś innych romów któryś na pewno pyknie 

Nawet weż pod uwagę china a potem spokojnie przejdziesz na global dev http://en.miui.com/download-301.html#439

 

Mi tak pomogło ( czyli update ZIP a potem miflash i kenzo 6.3.18 global dev)

 

Albo MIFLASH china dev a z niego update zip 

 

różne kombinacje - coś ci ruszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wgrywać z zablokowany przez miflasha

17 minut temu, MateuszT napisał:

głupie pytanie da sie zrobić update W10 z 32 bit na 64 bez utraty danych i ustawień, "małża" mnie zabije jak będzie musiała na nowo iTunes ustawiać

Nie da rady musisz instalować od nowa system. Ew.  poczytaj o migracji dokumentów z 32 na 64 bit . ale system i tak musisz stawiać od nowa

Edytowane przez asusx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dymoslaw napisał:

Muszę pisać podanie o odblokowanie bootloadera czy mogę wgrać z zablokowanym?

Sposobem z poradnika możesz wgrać mając zablokowany BL (oczywiście tylko oficjalne ROM'y).

Edytowane przez _cntlr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Postanowiłem w końcu zabrać się za wgranie tego ROMu. Jednak problemy mam na samym początku. A mianowicie - tak jak widać na załączonym zdjęciu, nie mam sterownika ADB - przez co nie ma możliwości przejścia do kolejnych kroków.
Próbowałem instalować to przy pomocy ADB Driver Installer 2.0 - jednak nie wykrywa mojego telefonu, nie ma go na liście. Wyłączyłem weryfikację sterowników. Windows 8.1 64 bity. Debugowanie w telefonie włączone. Ktoś wie o co tutaj chodzi? Z góry dziękuję za wszelaką pomoc.

123.png1234.png

 

Edytowane przez szwondel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skay77 napisał:

jak masz mi flash masz adb Xiaomi\Mihome\Google\Android  wchodzisz otwierasz  cmd   i wpisujesz adb start-server

Na włączonym telefonie podpinasz pod USB do kompa i wpisujesz podaną komendę w cmd. Powinna zacząć migac czerwona dioda. Instalują się STEROWNIKI dalej wg.  poradnika. Ważne abyś instalacji dokonywał na 64-bit systemie

 

 

Edytowane przez asusx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, asusx napisał:

Na włączonym telefonie podpinasz pod USB do kompa i wpisujesz podaną komendę w cmd. Powinna zacząć migac czerwona dioda. Instalują się STEROWNIKI dalej wg.  poradnika 

 

 

mozliwe na 7 odrazu mi sie poistalowaly na 10 wylaczalem dziwna weryfikacje  do tego ten instalator adb mi nie zadzialal ,wiec  przechodze do adb w miflash i stamtad sie rebootuje do fastboota a na linuxie  mam prosciej mam zaistalowane sdk  i stamtad sobie wgrywam twrp zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skay77 napisał:

mozliwe na 7 odrazu mi sie poistalowaly na 10 wylaczalem dziwna weryfikacje  do tego ten instalator adb mi nie zadzialal ,wiec  przechodze do adb w miflash i stamtad sie rebootuje do fastboota a na linuxie  mam prosciej mam zaistalowane sdk  i stamtad sobie wgrywam twrp zawsze

to nie jest tryb fastboot tylko download ale reszta spoko.  U mnie na win10 poszło bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu czytając te wątki można się pociąć. MAMUSIU bo mi nie DZIAŁA.

Jaki problem zainstalować na kompie na którym jest win 32 dodatkowy system win 64?

Co za problem wątek (na razie są 2 strony) od początku przeczytać i dowiedzieć się jakie problemy inni mieli?

Przecież to nie wiedza tajemna i nie trzeba 10 fakultetów kończyć, większość problemów da się rozwiązać czytając ze 2 wątki ze zrozumieniem i lekko zmuszając szare komórki do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem ten sam problem co MateuszT.Przechwytywanie2.JPG

Rozwiązaniem było zgodnie z zaleceniem nie instalować romu Global Dev bezpośrednio na Stable Chiński.

ROM Global Stable ( fastboot ) kenzo_global_images_V7.2.5.0 poszedł już bez najmniejszych problemów

 

http://en.miui.com/a-234.html

Edytowane przez _kruk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, asusx napisał:

Kolego poczytaj trochę o procesorach użytych w tym urządzeniu będziesz,  wiedział wszystko 

a co tu jest do czytania. jeden jest mediatek a drugi qualcomm. ten fastboot jest oznaczony jako qualcomm wiec chcialem sie upewnic czy moge wrzucic go na mediateka ale z innej odpowiedzi (od uzytkownika Situ) wynika ze musze poszukac rom hennessy.

czy z takiej wersji MIUI77 (stabilna) 77.0.19.0 (LHNCNCJ) moge wgrywac global dev zgodnie z tym poradnikiem?

Dzieki za odpowiedz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pepto1 napisał:

a co tu jest do czytania. jeden jest mediatek a drugi qualcomm. ten fastboot jest oznaczony jako qualcomm wiec chcialem sie upewnic czy moge wrzucic go na mediateka ale z innej odpowiedzi (od uzytkownika Situ) wynika ze musze poszukac rom hennessy.

czy z takiej wersji MIUI77 (stabilna) 77.0.19.0 (LHNCNCJ) moge wgrywac global dev zgodnie z tym poradnikiem?

Dzieki za odpowiedz. 

Do poczytania jest np.  to że redmi 3 pro to qualcomm a redmi 3 MTK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...