Skocz do zawartości

Zamiana RN2 na RN3


Mazurak7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :)

Mam okazję zamienić się z Redmi Note 2 na Redmi Note 3 i mam do Was kilka pytań: 

1. Odblokowanie bootloadera nie jest wielkim kłopotem i zazwyczaj się to udaje? Siedzi tam miuipolska dev gdzieś z lutego wgrany przez polskiego sprzedawcę, ale przy próbie przejścia do recovery pokazuje się ekran z telefonem co jak mniemam oznacza zablokowany bootloader?

2.Jak ze zdjęciami? Jest poprawa co do RN2? Wideo jest w lepszej jakości i czy jest 1080p z 60fps? Jest 4k?

3. Gniazdo na sim to hybryda? Możliwe konfiguracje to sim-sim lub sim-sd? 

4. Ogólnie warto? Jego Xiaomi ma około 3 miesiąców, moje chyba z pół roku, dopłata z mojej strony z jego propozycji to 300zł ale myślę że zejdzie do 200 albo i mniej, ale załóżmy że 200 to warto zrobić taki deal? 

Na sam koniec przepraszam za pewnie dla Was banalne pytania, ale nie udało mi się znaleźć na nie odpowiedzi w internecie, a chciałbym mieć wszystko zebrane w 1. Z góry dzięki za odpowiedzi :) pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu sprzedaję? Nie wydaje Ci się dziwne? Osobiście wolałabym kupić sobie w Chinach wersje pro 2/16, wyjdzie Cię ok 650zl, a potem sprzedać w PL swojego rn2. Pewnie koło 500 dostaniesz. To jest o wiele lepszy deal. Masz telefon z lepszym aparatem,lepiej wykonany,wydajniejszy i o wiele lepiej zarządzający energią niż wersja na mtk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kupił sobie Samsunga Galaxy S7 a Xiaomi ma iść dla ojca, więc RN2 by starczyło dlatego zaproponował mi wymianę. Ale kwestia gwarancji z Chin mnie nie przekonuje. Czy ktoś mógłby odpowiedzieć na moje pytania?

BTW gdzie można kupić Pro za 650zł?

Edytowane przez Mazurak7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gniazdo w RM3 to hybryda. Czy warto? To zależy co jest dla Ciebie ważne. Jeśli nie zależy Ci na 2 kartach SIM + SD i wymiennej baterii, to możesz myśleć o RN3. Ale moim zdaniem to są zdecydowanie zbyt zbliżone telefony, żeby dopłacać taką kwotę za używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem RN2, teraz mam RN3. Szczerze to żałuję zakupu. 1 GB Ram jest niezauważalny, ok bateria dłużej trzyma. Różnicy w jakości zdjęć nie widzę. Slot kart sim nie ma hybrydowego slotu na kartę pamięci. Takowy jest ale w RN3 Pro i żałuję że nie dołożyłem 150 zł. do Pro bo tam procesor qualcomma z grafiką adreno, lepszy aparat i slot kart pamięci. Przewaga pro jest taka, że jeśli przyjdzie aktualizacja androida do '6' to pro go dostanie. Z MTK może być różnie z przewagą opinii, że jak będzie 5.1 to będzie sukces. W RN3 z mtk można mieć max 32gb pamięci rom. Nie ma slotu kart pamięci o czym wspomniałem. Dla mnie zamiana nic nie wniesie.... ja swój RN2 opchnąłem za 650 a tel miał ponad pół roku. Za RN3 dałem 900 od polskiego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze się pod temat chociaż moje pytanie dotyczy zupełnie innej sprawy. Otóż szybka w moim RN2 została niechybnie stłuczona, po namyśle postanowiłem jej nie naprawiać a wymienić telefon na nowszy model. Korzystając z okazji jaka jest wizyta mojego kolegi u majfriendow poprosiłem go o zakup RN3. Dwa pytania.

1. Jak myślicie jakie oprogramowanie będzie miał wgrany telefon kupiony w oficjalnym sklepie w Chinach?

2.czy istnieje opcja przeniesienia zawartości RN2 na RN3?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oprogramowaniem może być różnie. Jedni otrzymują fabryczny rom a często bywa, że sprzedawcy ładują jakiś szajs dodatkowo. W sumie jeśli się chce instalować miuipolska to nie ma to raczej znaczenia bo czyści się wówczas cały soft. Co do przeniesienia zawartości. Nie wiem co dokładnie masz na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...