Skocz do zawartości

Żywotność baterii w MI-2S


Nowak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum i przede wszystkim Ekipę :)

Zakładam ten wątek w odniesieniu do moich wpisów na stronie http://miuipolska.pl/.

Mianowicie chciałbym abyście wg poniższych punktów wypowiedzieli się na temat tego jak użytkujecie swoje telefony, przez co chciałbym poznać optymalne warunki pracy telefonu, aby bateria wystarczała na jak najdłużej:

1. bateria jaką posiadacie: BM20 (2000 mAh - standardowa) czy BM30 (3100 mAh);

2. ile procent baterii Wam pozostało po określonym (wskazanym przez Was) czasie od ładowania;

3. z jakich aplikacji i ewentualnie przez ile czasu z nich korzystaliście we wskazanym czasie (w przybliżeniu, jeżeli nie korzystacie z tych samych codziennie).

Ja z mojej obserwacji przyznam, że największy "battery drain" widzę na włączonym 3G. WiFi na tym polu wypada znacznie lepiej. Od 6:00 do teraz (16:00) mam nadal 60% do końca dnia, z tym że ostatnie 22% straciłem na 3G w przeciągu ok. pół godziny (przeglądanie neta - m.in. forum :P)

Proszę o odpowiedź i ewentualne sugestie oraz spostrzeżenia. Proszę również o uwagi do tego posta, abym mógł go odpowiednio zmodyfikować.

Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użytkuję bardzo różnie bo np. wczoraj udało mi się wyciągnąć dwa dni robocze tj odłączenie od ładowarki o 5 rano, cały dzień pracy, noc, drugi dzień pracy i po południu-wieczór ładowanie. A dziś np. odłączone o 7 rano, do 17 zeszło na 60% przy 2G/trybie oszczędnym ale z odbieraniem poczty i .. hangouts (dużo baterii je...).

Teraz przełączony na WiFi i tryb normalny i bez problemu dociągnie do nocy bo będę teraz wgrywał 3.9.24 i robił testy.

Ale czasem faktycznie na 3G potrafi pociągnąć. Wtedy uzyskuję jeden dzień roboczy jak mam hangouts włączone i email.

Bateria BM20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

A powiedz mi Acid czy udało Ci się naładować baterię do 100%? Mi tylko 2 razy, ale niestety nie zwróciłem uwagi na to w jakich "warunkach". Zazwyczaj gdy odłączam ładowarkę, to mam 99% (czasem 98) po nocnym ładowaniu.

Podobnież wygląda sprawa ładowania drugiej baterii na tej oddzielnej ładowarce. Jak się naładuje i odłączymy ładowarkę, to nigdy nie uzyskam 100%. Raz nawet po naładowaniu, gdy zostawiłem baterię w ładowarce przez kilka dni, to po jej założeniu do telefonu miałem tylko 95%, jak widać powietrze pobiera prąd z mojej baterii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne - zabezpieczenie przed przeładowaniem.

Co do zużycia baterii - sprawa jest dość prosta. Jeśli przebywasz często w miejscu gdzie jest słaby zasięg - pracuj w trybie 2g, a na 3g przełączaj się tylko w razie potrzeby, bo utrzymywanie zasięgu w 3g kosztuje wtedy sporo mocy = duży pobór prądu. To dotyczy wszystkich telefonów, nie tylko MI2S i nie tylko Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pojemniejszą baterię (3100mAh) i ładować muszę trzeciego dnia (wieczór albo podłączam na noc). Nie mam włączonego 3g, ale wifi mam niemal cały czas włączone.

Zdarzało mi się, że nie naładował się do 100% przez noc, ale gdy tylko wyłączyłem wifi i przestawiłem w tryb Power Saving, to dobijało do 100% bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Posiadam baterię BM30 i niestety, ale czas pracy jest dla mnie rozczarowujący. Moduły typu wi-fi włączone tylko kiedy konieczne. Jasność ekranu ustawiona na wartość prawie najmniejszą, bo ma udział w zużyciu na poziomie ok. 50%, Co prawda dość intensywnie go użytkuję (kilka godzin - raczej poza siecią, ale nie jakieś zaawansowane aplikacje - najwięcej tutaj 13% całkowitego zużycia) i poziom naładowania swobodnie spada o jakieś 60% w dzień (ładuję od 20%, a kończę na ok. 80%). Czy to normalne? Telefon używany od kilku dni, nie formatowałem baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam baterię BM30 i niestety, ale czas pracy jest dla mnie rozczarowujący. Moduły typu wi-fi włączone tylko kiedy konieczne. Jasność ekranu ustawiona na wartość prawie najmniejszą, bo ma udział w zużyciu na poziomie ok. 50%, Co prawda dość intensywnie go użytkuję (kilka godzin - raczej poza siecią, ale nie jakieś zaawansowane aplikacje - najwięcej tutaj 13% całkowitego zużycia) i poziom naładowania swobodnie spada o jakieś 60% w dzień (ładuję od 20%, a kończę na ok. 80%). Czy to normalne? Telefon używany od kilku dni, nie formatowałem baterii.

Baterii się nie formatuje. Napisałeś że intensywnie go uzytkujesz. Masz odpowiedź.

Wysłane z mojego MI 2A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie te czasy że baterie się formatuje.. Że ludzie jeszcze o takich rzeczach piszą... Jak korzystasz intensywnie to co za zdziwienie, że poziom naładowania spada? Niestety nie ma jeszcze baterii której poziom naładowania by nie spadał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc, że jej nie formatowałem miałem na myśli, że nie zrobiłem żadnego głupstwa tego typu. Czy to normalne, żeby aż w takim tempie się rozładowywała?No może trochę przesadziłem z tą intensywnością użytkowania. I jeszcze jedno. Jest może jakaś aplikacja, w której można by np. ustawić alarm, gdy naładowanie osiągnie, dajmy na to 90% i to samo z rozładowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim wejdz w ekran i napisz przez ile godzin byl wlaczony, moj MI-2 przy wlaczonym non stop necie wyciaga ok 5h, jak bym sie postaral to moze do 6h dobije

oczywiscie jak odpale jakas gre to nie wiem czy przekroczy wgl 3h...

i ciekawe jest zdanie "kilka godzin - raczej poza siecią" masz na mysli poza zasiegiem sieci? Gdy bralem mojego starego sgsa nad jezioro gdzie nie ma zasiegu bateria leciala w zastraszjacym tempie, 8-10h lezenia i polowy baterii nie bylo... nie wiem jak Xiaomi sobie radza w takich sytuacjach ale mozliwe ze tez jak nie masz zasiegu to bateria leci jakies 5-10x szybciej. Warto w takich miejscach wlaczac tryb samolotowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś już w miarę dokładnie porównywał działanie Mi2s na oryginalnej baterii - 2000mAh , a powiększonej opcji - 3100mAh ?

Czy wydanie +-/ 150zł za większą baterie jest opłacalne ? Rzeczywiście jest bardzo widoczna różnica w żywotności na jednym ładowaniu ? Niby to 1100mAh więcej, więc.....?

Już pomijam fakt, że telefon będzie 2mm grubszy (to jest do przebolenia u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, czyli bardzo ciekawie to wygląda ;-)

Może jeszcze ktoś z forumowiczów potwierdzi(lub nie) tą opinię, bo tak czy siak - "Ryżowe ludki" mają chyba święta niedługo, trzeba poczekać ....

Ale bardzo rozważam opcję zakupu, bo nie jest tragicznie na 2Ah , ale chyba może być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już w miarę dokładnie porównywał działanie Mi2s na oryginalnej baterii - 2000mAh , a powiększonej opcji - 3100mAh ?

Czy wydanie +-/ 150zł za większą baterie jest opłacalne ? Rzeczywiście jest bardzo widoczna różnica w żywotności na jednym ładowaniu ? Niby to 1100mAh więcej, więc.....?

Już pomijam fakt, że telefon będzie 2mm grubszy (to jest do przebolenia u mnie).

U mnie jest różnica wynosi około 1 dnia więcej dzięki większej baterii. Jeśli nie korzystam intensywnie z wifi, telefon osiąga 4,5 dnia. Jeśli mam wifi cały czas włączone (oprócz nocy - wprowadzenie kontroli zasilania w najnowszej stabilnej wersji MIUI mocno się przydaje) + muzyka 1-2 godziny + kilkanaście smsów + kilka rozmów to trzeciego dnia już pasuje naładować.

Dodatkowo jeszcze to zarządzanie zasilaniem w zależności od pory dnia - dla mnie fantastyczny pomysł bo w nocy ustawione mam aby oszczędzał zasilanie. Dzięki temu przez noc schodzi max 3%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterii zawsze można jeszcze pomóc dopracowując konfigurację telefonu, no i gorąco polecam to: https://play.google.com/store/apps/deta ... nify&hl=pl

Wiem, znam, stosuję od wprowadzenia tej appki w "gugl play"

U mnie jest różnica wynosi około 1 dnia więcej dzięki większej baterii. Jeśli nie korzystam intensywnie z wifi, telefon osiąga 4,5 dnia. Jeśli mam wifi cały czas włączone (oprócz nocy - wprowadzenie kontroli zasilania w najnowszej stabilnej wersji MIUI mocno się przydaje) + muzyka 1-2 godziny + kilkanaście smsów + kilka rozmów to trzeciego dnia już pasuje naładować.

Ja też bardzo nie katuje telefonu, kilkadziesiąt sms / kilkanaście minut rozmów / w pracy 2-3h transmicja danych / w domu non-stop wifi / w nocy tryb oszczędzania i wszystko powyłączane.

Coraz bardziej się przekonuję do zainwestowania w baterię 3100mAh (pomimo grubszej obudowy). Choć grubość i tak będzie porównywalna z moim poprzednikiem - Moto Defy (gdzie ta była w pełni akceptowalna).

PS. Jeszcze dorzucę - a co napiszecie na temat obudowy dodanej do większej baterii ?? Czytałem gdzieś, że mimo wszystko, jakość gorsza od standardowej :roll::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dodatkowo jeszcze to zarządzanie zasilaniem w zależności od pory dnia - dla mnie fantastyczny pomysł bo w nocy ustawione mam aby oszczędzał zasilanie. Dzięki temu przez noc schodzi max 3%

opcja te jest gdzieś w romie? (chyba nie godziny ciszy)

czy w tej aplikacji zewnętrznej Greenify?

W tym momencie uzyskuje 3,5-4 dni na baterii (standardowa 2000mAh). Taka opcja powinna jeszcze to poprawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim wydaniu 4.3.7 (wersja bez MiCore) zauważyłem, że telefon super , nawet bardzo super, oszczędza baterię w czasie czuwania(średnio mogło wyjść MAX 0,4-0,5% / h). Ale za to jakoś szybciej umykają procenty, gdy się lekko użytkuje telefon. Zobaczymy na dłuższą metę jak to będzie.

Bo już jestem po eksperymentach z MiCore, dłubaniem w ust. zarządcy i zmniejszaniem napięcia - przy tych zabiegach, nie robi szału wielkiego czas pracy na baterii (niestety) ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu zacząłem sezon rowerowy, a robię sporo kilometrów i moje wycieczki nie raz są całodniowe, to zacząłem sprawdzać ile pociągnie bateria przy włączonym endomondo.

Wczorajsze testy dały calkiem fajny wynik. W ciągu 5 godzin zeszło mi 30% baterii na standardowej baterii.

Muszę tylko zaznaczyć, że telefon chodził w trybie 2G i przez większość trasy miał wyłączony dostęp do internetu. Dane odpalane były kilka razy na dosłownie chwilę, żeby spojrzeć na mapę on-line. Dodatkowo zrobiłem kilka zdjęć i wysłałem kilka smsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zauwazylem ze tel wciaga baterie z wlaczonym internetem... moze przez duza liczbe aplikacji ktore go potrzebuja... ale jak wylacze internet to bateria trzyma dobrze, na wifi niewiele gorzej.

Natomiast dziwi mnie fakt ze telefon strasznie sie nagrzewa przy ogladaniu filmow przy max jasnosci... jakies 2-3h ogladania i po baterii a jak widze testy tych najnowszych topowych smartfonow ktore pozwalaja nawet na -nascie godzin ogladania filmow... wtf? maja baterie tylko o polowe pojemniejsza, ekran o polowe wiekszy i taka roznica? Wydaje mi sie ze nasz IPS zdecydowanie oszczednoscia baterii nie grzeszy... z drugiej strony ma juz ponad poltorej roku

a jak to u Was wyglada? Jak dla mnie jesli spi jest ok ale jesli nie to bateria niknie w oczach, teraz mam 55%, tel odlaczony 12h temu ekran wlaczony niecale 2h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie telefon nie umie się już naładować do stu procent, co strasznie mnie dziwi... Przy oglądaniu filmików na yt w tle z podłączoną ładowarką telefon parzy mnie w palce podczas pisania. Ładuje go raz na dwa trzy dni, więc nie narzekam :-P

s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tez problem z bateria az w koncu zrobilem tak ... program Inteli3G, do tego tryb normalny dla baterii, ekran na auto, miui instalowane po fullwipe wersja z przed tygodnia i teraz bateria 3100 trzyma prawie 3 dni! kwestia tez jest tego ze nie mam wielu aplikacji do tego synchronizacja poczty co 1h i nie zabijam aplikacji za kazdym razem bo wiecej baterii ciagnie gdy trzeba ja odpalac na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...