Skocz do zawartości

Zegarke na rękę do chodzenia na co dzień


pioben

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tutaj sporo kumatych użytkowników, więc zapytam - każda rada jest cenna. Otóż chcię sobie kupić zegarek na rękę. Taki do chodzenia na co dzień. To na czym mi zależy, to aby był możliwie trwały, niezawodny i solidnie wykonany. Posiadam około 900 zł które mogę przeznaczyć na ten cel. Myślałem o zegarkach szwajcarskich jak Tissot czy Certina, ale również japońskich jak Seiko. Pewnie będzie to kwarc, najlepiej na pasku skórzanym. Bez zbędnych bajerów. Fajnie gdyby pasował zarówno do garnituru jak i t-shirtów, koszulek, koszul, jeansów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wbrew pozorom za około 900 zł możesz już coś kupić. Jeżeli poszukasz wśród używek to wybór będzie jeszcze większy. Polecam tzw divery np Seiko skx007 albo Orient Mako/Big Mako na automatycznych mechanizmach. Dokładając możesz mieć Deep Blue Master 1000 na mechanizmie Seiko. Jedyne co Ci może się niepodobna to to że są na bransolecie ale diver na pasku raczej słabo wygląda. Z kwarców warto zobaczyć Bulova Accutron w których sekundnik płynie jak w automatach. Warte uwagi też są Citizen Eco Drive. Także wybór spory. Ja ostatnio kupiłem Certina ds Action i jestem zadowolony zwlaszcza z jakości wykonania. :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2

 

Na atomictime masz deep blue master 1000 w promocji za 999

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może adriatice coś popatrz w tej cenie dostaniesz już szafirowe szkło. Ja dwa lata temu dorwałem adriatice automata w dobrej cenie. Warte uwagi są jeszcze seico, citizen, orient. Z tańszych to lorus co tak naprawde jest na podzespołach seico lecz dużo tańszy ale jakościowo bardzo dobry. Osobiście mam jednego lorusa i jest lepszy od mojego fossila.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie idź za markami modowymi(EA, Diesel, HB, Hilfiger, Fossil). Choć może gdzieś polecane, może ładne /uniwersalne stylem, ale dopiero droższe modele mają lepsze werki(ETA, Ronda) , tu płacisz za tarczę(logo ). I to nie są jednak producenci stricte z zegarkami.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się oba podobają :)

Certina fajna, ale w sumie jak przeglądam internety to większość poleca Tissoty. Chyba się jednak na niego zdecyduję. Cena jest w zasadzie bardzo podobna. Oba zegarki to szwajcary. Nawet wydaje mi się, że Tissot jest trochę bardziej znany od Certina.

Piszę o swoich subiektywnych odczuciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...