Skocz do zawartości

Instalacja Miui Polska na mi4 z banggood


bartan1002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj dostałem mój telefon od banggood z wgranym jakimś ich syfiastym romem. Próbowałem na niego wgrać różne wersje miui polska ale bez skutku. Przez updatera wyskakuje mi komunikat "can't Update" a w recovery po ok. 9% wyskakuje błąd. Jak zainstalować miui polska? Czemu nie mogę tego zrobić przez recovery? Pomocy! Mogę oczywiście powysyłać screeny. Jak w nim zainstalować nowy system?

Edytowane przez bartan1002
dopiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcin19883 napisał:

Proponuje zapoznać się z działem instalacji softu. Potrzebne do wgrania softu jest twrp

Pobrałem twrp ale wyświetla mi plik jako obraz pliku dysku czy coś takiego. Przez deamona to zainstalować czy pobrać inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcin19883 napisał:

Bartan wgrywa pierwszy raz, więc ma mi recovery

TWRP wgrywa się automatycznie z instalacją MIUIPolska na androidzie 6.0, bo tutaj no jest potrzebne (mirecovery na 6.0 miało jakieś blokady, czy problemy z czytaniem klucza), tutaj obstawiam, że autor ma androida 4.4 i próbuje wgrać 6.0 bez instalacji 5.12.17 do scalenia partycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP wgrywa się automatycznie z instalacją MIUIPolska na androidzie 6.0, bo tutaj no jest potrzebne (mirecovery na 6.0 miało jakieś blokady, czy problemy z czytaniem klucza), tutaj obstawiam, że autor ma androida 4.4 i próbuje wgrać 6.0 bez instalacji 5.12.17 do scalenia partycji...

Zobaczymy co powie.

Kiedys nie bylo twrp i miui sie instalowlo takze.... Mi recovery w zupelnowci wystarczalo... Od niedawna jest w romach miuipolska/xiaomi.eu

Wygodniej do czzego? Zeby postawic system przez updater haha?

Potem i tak bedzie mial twrp bo zainstaluje sie podczas instalcji romu.

Takze nie wypowiadaj sie w temamatch o ktorych nie masz pojecia.

Tym bardziej ze nie masz tego telefonu...

Do autora, podaj jaki masz rom na jakim andku.

Jak na 4.4. To najpierw instalacja 5.12.17 a potem dopiero najnowszy.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Przez twrp wipujesz co chcesz, przesyłasz soft przez mtp, instalujesz alternatywny soft typu cyanogenmod, który na ten telefon jest oficjalnie robiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Nezumi napisał:

TWRP nie jest potrzebne, bo... TWRP masz już razem z romem MIUIPolska... 

@bartan1002 Jaką wersję androida posiadasz?

4.4 bodajże. Nie mam teraz przy sobie telefonu. A wersję romu wyświetla mi Miui Global 7.2.99.99 Stable czy coś takiego.

7 minut temu, Nezumi napisał:

TWRP wgrywa się automatycznie z instalacją MIUIPolska na androidzie 6.0, bo tutaj no jest potrzebne (mirecovery na 6.0 miało jakieś blokady, czy problemy z czytaniem klucza), tutaj obstawiam, że autor ma androida 4.4 i próbuje wgrać 6.0 bez instalacji 5.12.17 do scalenia partycji...

Próbowałem zainstalować najpierw 5.12.17 i wyskoczył błąd. Na jakimś starszym romie tez.

Edytowane przez bartan1002
dopiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bartan1002 napisał:

4.4 bodajże. Nie mam teraz przy sobie telefonu.

Próbowałem zainstalować najpierw 5.12.17 i wyskoczył błąd. Na jakimś starszym romie tez.

W takim razie zmień nazwę paczki na "update", następnie uruchom w recovery i instaluj z poziomu recovery.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nezumi napisał:

W takim razie zmień nazwę paczki na "update", następnie uruchom w recovery i instaluj z poziomu recovery.

Zmieniałem. W recovery przerywa mi się instalacja po ok 9%

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

A mozesz powiedziec jak instalujesz?

Gdzie wrzucasz rom i pokaz zrodlo skad pobrales?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Próbowałem przez updatera (chyba jakiś modyfikowany od banggod) i recovery. Rom do głównego folderu na telefonie wrzucam. Obok MIUI itp. Pobrałem go z instrukcji od Acida z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bartan1002 napisał:

Jak wrócę do domu sprawdzę. Będę dawał znać co i jak. Co to suma kontrolna?

MD5, taki ciąg literek i cyferek. Masz 2 wyjścia, Flash do normalnego MIUI (bo to co masz to musi być totalny syf), albo instalujesz TWRP i próbujesz przez TWRP wgrać. Polecam jednak opcję przez MiFlash, strach się bać co tam może siedzieć... Wszelkie poradniki masz już na forum.

 

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...