Skocz do zawartości

Zablokowany EDL w Xiaomi.


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Global stable 7.3, przed tym zabiegiem jeszcze robiłem nawet aktualizację przez ota. Nie mogłem zainstalować china dev z aplikacji "aktualizacje", dopiero jak weszło w ten tryb to udało się zrobić flash romu i odblokować bootloader.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
28 minut temu, Acid napisał:

Metoda 1 nie działa na Mi5. Działa na Redmi Note 3 Pro. Natomiast kabelek jest najlepszy. Można robić flash co się chce. Kabelek można zrobić samemu zwierając dwa przewody.

Z Mi5 Pro

A propo, kupowałeś kabel gotowy czy lutowałeś samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zakupiłem Mi5 od Goldwaya z MIUI Global 7.3.10.0

- zgoda na mi unlock jest, mi unlock wywala przy 50%,

- próba wgrania dev 6.5.30 nieudana, jakikolwiek rom dev nie przechodzi w updater (nie można zweryfikować pliku)

- w tryb edl nie udaje się wejść, po wpisaniu komendy telefon nie wchodzi w edl tylko się restartuje. Wychodzi na to że tryb edl jest zablokowany.

- pozostaje chyba tylko deep flash kabel. Czy jest jeszcze jakaś metoda oprócz kabla? Czy kabel w tym przypadku zadziała pomimo blokady edl

Edit. 

Ok, udało się, jakby ktoś miał powyższy problem to rozwiązanie: zaktualizowałem do wersji v8 stable Global, wtedy już udało sie wejść w tryb edl, a potem już z górki, czyli wgranie miflashem rom fastboot chiński, następnie odblokowanie bootloadera przeszło pomyślnie, następnie rom fastboot xiaomi.eu (MIUI Polska) i potem już wgrywamy przez TWRP to co chcemy.

Edytowane przez Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam .Mam taki problem ,a mianowicie dostałem dostęp smsem na telefon od xiaomi .Mam telefon Xiaomi Redmi Note 3 Pro .Zrobiłem wszystko na mi unlock v1.1 przeszło wszystko ok do 100% ,successful i chciałem wgrać sobie MIUI Polska.W Miflashu zrobilem ten pliczek i wgrałem go do telefonu po czym odpaliłem instalacje MIUI Polska lecz dochodzi do końca i łapie tak jakby laga i stoi .NIe wiem o co chodzi ,kolega mówi ,że nie mam dostępu i bootloader blokuje ,ale przecież odblokowałem go .Teraz sprawdzam jeszcze raz na Mi Unlock i dochodzi do 50% i nie chce dalej iść .Czy coś zrobiłem źle,proszę o rady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Cinexus123 napisał:

Witam .Mam taki problem ,a mianowicie dostałem dostęp smsem na telefon od xiaomi .Mam telefon Xiaomi Redmi Note 3 Pro .Zrobiłem wszystko na mi unlock v1.1 przeszło wszystko ok do 100% ,successful i chciałem wgrać sobie MIUI Polska.W Miflashu zrobilem ten pliczek i wgrałem go do telefonu po czym odpaliłem instalacje MIUI Polska lecz dochodzi do końca i łapie tak jakby laga i stoi .NIe wiem o co chodzi ,kolega mówi ,że nie mam dostępu i bootloader blokuje ,ale przecież odblokowałem go .Teraz sprawdzam jeszcze raz na Mi Unlock i dochodzi do 50% i nie chce dalej iść .Czy coś zrobiłem źle,proszę o rady .

Jaki ten pliczek sobie zrobiłeś w miflash ?? Przecież jak masz odblokowany bootloader to już nic nie musisz wgrywać miflash, tylko instalujesz twrp na telefonie, restartujesz do twrp i tam wgrywasz miui polska.  Może pochwal się z jakiego korzystałeś opisu przy wgrywaniu miui polska ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej sytuacji ?? Przecież nie wiadomo co zrobiłeś. Trzeba było najpierw założyć tu konto i zrobić według tych opisów które są na tym forum. Tu nie ma wróżek jak nie opiszesz dokładnie co tam się dzieje z tym twoim telefonem to nikt nie będzie zgadywać.

Tylko po co przecież jak odblokowałeś bootloader oficjalnie to już nie musiałeś flashować w miflash, tylko wystarczyło wgrać z adb twrp i potem zainstalować miui polska.

Czyli z tego co się domyślam to odblokowałeś oficjalnie bootloader na najnowszym ROMie z androidem 6.0 a potem wgrałeś w miflash starą wersję z androidem 5.1 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

@majdan12

wklejam dla wszystkich, propsy dla majdan12

Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

 

robiłem to z stable global 8.1.4.0 

goldway przysłał telefon z 8.1.2.0

Edytowane przez xede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj spotkałem się z usuniętym EDL w swoim MI 5s z softem global 8.0.30, na którym chciałem odblokować bootloader. China Dev wgrałem za pomocą aktualizacji z poziomu telefonu. Potem już odblokowanie bootloadera i wgranie Miui Polska poszło beż żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 8.07.2016 o 22:32, zielonyBB napisał:

 Jakie miesiące ? Gdzie to wyczytałeś ? Ludzie czekają ostatnio po kilka dni. Co dla Ciebie jest tu żenadą ? Że Xiaomi się zabezpiecza ? Że mają opracowany proces legalnego odblokowania BL który działa ?

Ja ostatnio dostałem po 2 minutach :shock: szczęka mi opadła :-D

Edytowane przez leonov
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 20.05.2016 o 05:27, Acid napisał:

Co jak? Wchodzi edl czy nie?

Z MI Note

Redmi 4 Pro

Był śmieciowy rom z geekbuying. Mam konto ze zgodą na odblokowanie bootloadera, ale teraz ponoszę karę z niecierpliwość i próby przechytrzenia Xiaomi.
Wgrałem przez EDL china stable nie czekając 72h od przypisania telefonu do konta.

Nie da się wejść do EDL, ani przyciskami, ani skryptem Reboot to EDL mode from FASTBOOT :-( Pozostało jeszcze 60h oczekiwania na :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, majdan12 napisał:

@toruogiwara

EDL ci zadziała jak odblokujesz fastboot o ile próbowałeś go włączyć wcześniej przez fastboot oem edl i ta komenda nie włączyła EDL.

Fastboot działa. Telefon w trybie fastboot reaguje na skrypt w ten sposób, że restartuje się i zaczyna ładować.

Jak użyć kabla deep flash (lub wersji zszywkowej)? w jakim trybie ma być telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...