Skocz do zawartości

Zablokowany EDL w Xiaomi.


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Fastboot odpala się prawidłowo. Sterowniki zainstalowały sie chyba wraz z najnowszym MiFlashem o ile się nie mylę i teraz Miflash widzi fon, ale nie widzi wypakowanego obrazu romu libra...w browse odznacza mi sie tylko folder, ścieżki do obrazu nie jestem w stanie zaznaczyć bo nie mam do nich dojścia, próbowałem wypakować drugi raz...nic to nie daje. Czy konieczne jest rozebranie telefonu i rozłączenie baterii czy może robię coś nie tak?

Edytowane przez eddd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miflashu wgrywa się romy w wersji fastboot.

Takie wersje musisz dwukrotnie wypakować. Pierwszy raz z pliku tgz, wypakuje się plik TAR. Drugi raz musisz rozpakować ten plik TAR.
Wtedy powstanie wiele plików i katalogów m in. zawierający obrazy partycji, katalog "images".

Następnie w miflashu wskazujesz ścieżkę, do tego katalogu "images".

Nie mam mi4c więc nie wiem, który rom jest odpowiedni na ten telefon, to już koledzy niech Ci podpowiedzą - żebyś sobie nie przyblokował bootloadera przypadkiem.
Bo z czego obiło mi się o uszy najnowsze romy go blokują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mi wywala błąd że nie można znaleźć pliku lub o blokadzie i nieodnalezieniu obrazu, pomimo że obrazy i pliki są widoczne...wydaje mi się,że bootloader to ja mam już zablokowany od klku tygodni...flash all także nic nie daje, wyskakują błędy, ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł? może inny obraz romu? ale próbowałem poniżej 6.1.14.... i nic ... czy oprócz flashowania są jeszcze jakieś opcje czy to jest ostatnia deska ratunku? obraz romu, który wypakowywałem to libra_images_5.12.17_20151126.0000.5_5.1_cn    i wychodzi to: remote:device is locked. Cannot flash images 

 

Ok telefon odblokowany, sprawdziłem poraz kolejny metodą przez miflash unlock... i odblokował.... czaicie ? Bo ja nie bardzo...sprawdzałem to od jakichś trzech tygodni po kilka razy dziennie... nie wiem może sterowniki, może wyczyszczenie z ogromnej ilości walających- niepotrzebnych przecież w większości, romòw i programów naprawczych :) nie mam pojęcia.. co by nie było dziękuję wszystkim, ktòrzy udzieli rad :) pewnie jeszcze Was powkurzam ale to już w innych sprawach hehe :) dzięki jeszcze raz. Dziwi mnie tylko jedno... jak to się stało, że został odblokowany po braku formatu... ?

Edytowane przez eddd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoże? Bo chyba uwaliłem redmi note 3 pro.

Bawiłem się z customami i w grałem Miui dla redmi oparte o androida 6.0

Po przywracaniu systemu ze starym Miui telefon wariował, taki jakby bootol na uruchomionym systemie, w grałem jakies CM i bylo ok. 

A na koniec wyczyściłem wszystko i w grałem ostatnie Miui i tutaj "miła" niespodzianka.

Telefon na sekundę ma logo Mi i bootloop. Do trybu fastboot wchodzi normalnie ale w Mi Phone caly czas wyskakuje bład z zablokowanym urzadzeniem...

No tylko że ja go nie widzę w Cmd, adb devices i nic. Chciałem użyć komendy fastboot oem edl, widzialem jakiś filmik że dzięki temu idzie odblokować.

Ogólnie czy telefon w trybie fastboot jest w dziany w ADB??

Tutaj taki sposób ale nie działa

 http://en.miui.com/thread-242767-1-1.html

Jakieś pomysły??

Może zmienię kompa za godzinę i sprawdzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz bo strasznie mieszasz albo nie masz pojęcia jak działa telefon. Skoro bawisz się w customy to masz odblokowany bootloader. Więc działa fastboot. Przeleć telefon fastbootem MIUI. Tak nie działa?

Poza tym nie. Nie działa Adb w fastboot. Przecież to inny tryb. A fastboot oem edl niczego nie odblokuje.

Z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Acid napisał:

masz odblokowany bootloader. Więc działa fastboot.

Czy to należy rozumieć "więc fastboot działa w pełni" ?

Bo przy zablokowanym BL też chyba fastboot działa w ograniczonym zakresie, np. wykona się przecież polecenie fastboot oem edl, które włącza tryb EDL. Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde latet normalnie... No logicznie co?

- Zablokowany BL = zablokowane komendy flash w fastboot. Fastboot oem edl czy device-info działa bo to komendy informacyjne lub służące do zmiany trybu na edl.

- Odblokowany BL = komendy flash działają.

Z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Acid napisał:

Zaraz bo strasznie mieszasz albo nie masz pojęcia jak działa telefon. Skoro bawisz się w customy to masz odblokowany bootloader. Więc działa fastboot. Przeleć telefon fastbootem MIUI. Tak nie działa?

Poza tym nie. Nie działa Adb w fastboot. Przecież to inny tryb. A fastboot oem edl niczego nie odblokuje.

Z MI Note

No napisałem że nie mogę wgrać romu przez MiFlash ponieważ wyskakuje błąd że urządzenie jest zablokowane. Oczywiscie wiem że mam odblokowany bootloader.

Tylko czemu mam taki komunikat:

 

miflash_error.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa to dobrze wiedzieć dopiero po całej stronie dyskusji :-\

Generalnie to powodzenia bo masz cegłę. Niestety Xiaomi tworzy obecnie tak liche telefony, że łatwo uwalić bezpowrotnie telefon.

Aktualnie nie masz żadnej możliwości aby to rozwiązać prócz wymuszenia trybu EDL przez testpoints (lub przyciskami o ile to możliwe).

Bo musisz odblokować bootloader ale to wymaga działającego romu China dev/stable z kontem Xiaomi ale nie możesz go wgrać bo nie działa EDL.

Z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś wcześniej na telefonie konto Xiaomi (swoje) i włączoną Lokalizację urządzenia na i.mi.com? Bo jeśli tak to odblokowanie przez program powinno zadziałać mimo braku działającego systemu. Tylko musisz mieć zgodę na odblokowanie.

Z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napisz prośbę o pozwolenie na odblokowanie. Jak dostaniesz to może się odblokuje przez program Unlock tool. Wtedy już wgrasz jakiś fastboot z MIUI by wszystko naprawić i rom miuipolska na koniec. Jeśli unlock nie pójdzie to niestety zostaje testpoints.

Z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośbę napisałem już wcześniej. Nie zauważyłem że napisałeś. Bo właśnie miałem zabierać się za ten testpoints. Metoda z tego wcześniejszego posta nie działa. Cały czas mam 900E zamiast 9008. Nie mogę go w prowadzić w EDL .

edit.

No udało się w grac system ale niestety nie widzi sieci wi-fi ani żadnej karty sim....i jest problem ze startem.Chce weryfikacji (chyba mojego konta)

 Coś uszkodziłem czy coś?? Może jeszcze raz go rozebrac?? Widzę też że jak go chcę wyłączyć telefon się restartuje.

W grać jeszcze raz rom czy moze czekac i odblokować bootloader. 

Edytowane przez foreverfree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Acid napisał:

Niestety Xiaomi tworzy obecnie tak liche telefony, że łatwo uwalić bezpowrotnie telefon.

Aktualnie nie masz żadnej możliwości aby to rozwiązać prócz wymuszenia trybu EDL przez testpoints (lub przyciskami o ile to możliwe).

Bo musisz odblokować bootloader ale to wymaga działającego romu China dev/stable z kontem Xiaomi ale nie możesz go wgrać bo nie działa EDL.

Nie podoba mi się to. Mogą pojawić się telefony od pośredników, którzy wgrają swój "syfiasty" system w taki sposób, że będzie uwalony EDL no i oczywiście zablokowany BL.

Rozumiem, że przypadek foreverfree to raczej wypadek przy pracy, ale nie ma zagrożenia, że to będzie coraz częstsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Chcialem wgrac miui polska na redmi note 3 pro. Chcialem wgrac przez mi flash china dev, odblokowac bl (mam pozwolenie), potem standadowo twrp i miui polska.

Okazalo sie jednak, ze dostalem od goldwaya telefon z global 7.3 stable. 

Jakie teraz jest postepowanie zeby miec miui polska??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na wydanie zgody na odblokowanie Mi5 PRO, wgrałem ROM Chin/dev - MIUI 8 6.6.23. Chciałem już sobie pobrać TWRP - link z poradnika https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

Moje pytanie jest, która paczkę wybrać? Wiem nazwa kodowa gemini ale [TWRP+BOOT_gemini.zip, TWRP_gemini_6.5.7+.zip czy TWRP_gemini_MIUIv8.zip].

Edytowane przez maXelerty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć, że dla Kenzo aktualnie wszystkie ( z działającymskanerem) rcustom romy na Androidzie 6.0 blokują bootloader ;) także trzeba zrobić backup WSZYSTKICH partycji na telefonie.

Po zainstalowaniu takiego customa można normalnie odblokować bootloader standardowa procedura w fastboocie i nie wymaga to już żadnego miui

Widać @foreverfree nie czytał co pisał i przed czym ostrzegał Santosh ;) 

Temat Stary ale widzę, że na poziomie tego co tu pisał telefon był do uratowania pod warunkiem, że zrobił backupa partycji lollipopa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2016 o 20:03, kamilegia napisał:

Witam. Chcialem wgrac miui polska na redmi note 3 pro. Chcialem wgrac przez mi flash china dev, odblokowac bl (mam pozwolenie), potem standadowo twrp i miui polska.

Okazalo sie jednak, ze dostalem od goldwaya telefon z global 7.3 stable. 

Jakie teraz jest postepowanie zeby miec miui polska??

 

 

Dnia 30.06.2016 o 20:55, cukru napisał:

@kamilegia Masz jeszcze prościej, rom dev możesz zainstalować po prostu przez updater i potem normalnie lecieć z dalszą instalacją. Możesz też spróbować odblokowywania na tym romie.

Witam ponownie. Niestety nie da sie zainstalowac romu china stable ani china dev na romie global przez updater, mozna tylko zainstalowac global dev ale to nic nie daje. China global zainstalowalem za pomoca mi flash przy pomocy poradnika z forum en.miui (telefon musi wejsc w tryb edl- nie wiem czy dobrze nazwalem to tryb edl, ale w tym trybie miga czerwona dioda - i trzeba miec rom w formacie fastboot). Potem standardowo odblokowanie bl potem twrp i dalej juz xiaomi eu v8. Moze komus sie przyda taka informacja

 

pozdrawiam

Edytowane przez kamilegia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem M5 32gb mam room china (7.5.6.0 MAACNDE). Chciałem wgrać jakoś global ale ani przez update nie idzie ani przez miflash.

Jak robię głośność (+) i power wchodzi w jakiś tryb dziwny wyświetla tylko telefon.

Jak robię głośność (-) i power wchodzi w flashboot.

Ale w miflash wyświetla że jest unlock :(

Przy komendach: fastboot oem device-info jest:


(bootloader)    Device tampered: false
(bootloader)    Device unlocked: false
(bootloader)    Device critical unlocked: true
(bootloader)    Charger screen enabled: false
(bootloader)    Display panel:
 

komenda: fastboot oem edl daje:
FAILED (remote: Need to unlock the device to use this command)

Rozumiem, że ma zablokowany bootloader ale myślałem, że bez problemu wrzuci się org soft od mi w wersji global.

(W huawei P8 bez problemu tak robiłem)

Proszę o odpowiedź

1. czy bez odblokowania bootloadera da się zainstalować rom w wersji global? Jeżeli tak to jak?

2. Co oznacza w EDL: device critical unlocekd: true?

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przeczytałem

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

A czyja to wina? Przecież wiedziałeś, że mi5 mają zablokowany btl.

Prośbę o odblok można wysłać przed zakupem, zresztą sms przychodzi po kilku dniach.

A sam odblok to dosłownie kilka minut.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Przeczytałem forum i różne strony przed zakupem i wywnioskowałem z zawartych tam informacji, że soft miuipolska nie pójdzie bez odblokowania, ale global od xiaomi bez problemu, szczerze mówiąc myślałem że normalnie przez update i wybranie zip'a pójdzie... bo przecież to org soft xiaomi - niestety xiaomi mnie zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...